menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 19:56
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Post Zawał kobiecy, zawał męski - komentarze


Komentarz do artykułu: Zawał kobiecy, zawał męski
--------------------
Przeżyłam zawal serca w wieku 48 lat-nie było wtedy koronarografii,stentów itp, lecz będę musiała coś ze sobą zrobić-wizyta u dobrego kardiologa,ponieważ czuje się niezbyt dobrze.Szybko się męczę, brak mi tchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 20:14
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Aniu
bardzo Ci współczuje czeka Cię wyboista droga
jedyną rzeczą myśle jest skierowanie na leczenie
z okolic Cieszyna do Zabrza lub Katowic
oby Ci się udało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 22:38
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Aniusia uważaj na siebie i walcz o lepsze jutro.
Zrób podstawowe badanie i RTG.Potem Twój Konował zobaczy co jest do naprawienia.
Milutko pozdrawiam Ciebie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 07:28
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Dzięki za miłe słowa-wybieram się /lecz jakoś mi to nie idzie/ do Pani dr. z Katowic Ochojca, która przyjmuje w soboty w naszym Ośrodku Zdrowia. To jest kardiolog z prawdziwego zdarzenia, ustawiła mi bardzo dobrze leki,które mam już zażywać do końca życia.Wiadomo, że zażywanie przez lata tych proszków nie pomaga żołądkowi ani wątrobie, ale co robić? Boję się zakładania stentów, ponieważ takim właśnie zabiegiem rozpoczęła się gehenna i męka mojego Edka.Jest to zabieg bardzo inwazyjny i nie zawsze kończy się pomyślnie.Ale uszy do góry,jestem jeszcze potrzebna na tym naszym pięknym świecie-choćby moim kochanym małym wnukom.Pozdrawiam!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 07:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Aniu...wszystko rozumiesz , wiesz i szybciutko do kardiologa porozmawiać sobie o swoim serduszku....te upały nie pomagają....nic nie rób jak tak gorąco..dosłownie nic...pij, poleguj, czytaj.posypiaj..oszczędzaj każdy ruch, organizm musi brac energię na swoje potrzeby, więc nie wydatkuj jej na gary, zakupy, bieganinę przy dzieciach....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 08:16
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Aniu
to dobrze że P.Doktor jest z K-WIC Ochojca tam jest
b.dobra klinika myślę że dużo umie
słuchaj sie p. doktor a dożyjesz sędziwego wieku
Malwinka też ma racje nie wysilaj się!
zdrówka życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 08:19
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

[quote=ansty]Dzięki za miłe słowa-wybieram się /lecz jakoś mi to nie idzie/ do Pani dr. z Katowic Ochojca, która przyjmuje w soboty w naszym Ośrodku Zdrowia. To jest kardiolog z prawdziwego zdarzenia, ustawiła mi bardzo dobrze leki,które mam już zażywać do końca życia.Wiadomo, że zażywanie przez lata tych proszków nie pomaga żołądkowi ani wątrobie, ale co robić? Boję się zakładania stentów, ponieważ takim właśnie zabiegiem rozpoczęła się gehenna i męka mojego Edka.Jest to zabieg bardzo inwazyjny i nie zawsze kończy się pomyślnie.Ale uszy do góry,jestem jeszcze potrzebna na tym naszym pięknym świecie-choćby moim kochanym małym wnukom.Pozdrawiam!![/QUO


Strach ma wielkie oczy ,dziś medycyna poszła tak daleko ,że wszczepienie stentów czy by- bassów przebiega zupełnie inaczej niż kilka lat temu.Pewnie każdy zabieg niesie ze sobą jakieś skutki uboczne,ale jeśli ma pomóc choćby na parę lat ..to czemu nie poddać się takim zabiegom ..jeśli jest to konieczne ...podkreślam konieczne,ale to już oceniają specjaliści.Sama jestem po 4 zawałach ,stentach i by-bassach i jeszcze dostałam szansę na dalsze życie,pewnie że w ograniczonym tempie,ale gdybym się nie poddała to pewnie już by mnie nie było.Zyczę duuużo zdrowia,i głowa do góry będzie dobrze..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 11:27
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Czasami złe zaczyna się dziwnie.Koleżanki mama ,ktora nie chorowała,nie narzekała na serce,wstała rano i jak zawsze udała się do łazienki i nagle poczuła ucisk w żołądku i chęć zwracania.Nic jeszcze nie jadła.Pomyślała,że to zatrucie.Zaczęła bardzo boleć głowa i nasiliły się torsje.Potem dreszcze i osłabienie.Na szczęście szpital w Końskich jest blisko.Pogotowie przyjechało szybko.Trzeba było przewieżć cierpiącą na chirurgię urazową do Kielc.To był wylew do móżdżku. Już jest po operacji.Jedynym przejściowym problemem jest powolne mówienie.
Trzeba wiedzieć jak zareagować i nie lekceważyć podobnych objawów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 13:12
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Okruszku miły - dzięki ci za słowa otuchy - teraz moja p.dr. jest na urlopie, ale jak tylko wróci wale do niej !!!!Wydaje mi się, że w powiedzeniu o palącej się świecy jest ziarenko prawdy, bo kilka już razy byłam na progu.... ale jestem, a mój Edzio-niby zawsze zdrowy, a tu ciach i nie ma go!!!Nie zbadane są wyroki....
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 13:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Ansty a może ta Pani Doktor nazywa się Grzeszczak.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 19:38
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do Eledand- nie kochana- ta Pani nazywa się Teresa Twardela-super babka i fachowiec, mam do niej zaufanie i czekam na jej powrót po urlopie.Pracuje na codzień w K-cach Ochojcu w Szpitalu Kardiologicznym.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 19:40
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

W tym samym, gdzie Ordynatorem jest nieoceniony dr. Andrzej Bochenek - też człowiek z sercem we właściwym miejscu.Bardzo mu współczuję - stracił w katastrofie 10 kwietnia żonę p.Krystynę Bochenek. Cieszy człowieka, kiedy na swojej drodze życiowej spotyka takich właśnie DOBRYCH FACHOWCÓW i SERDECZNYCH LUDZI.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-08-2010, 12:32
maria443 maria443 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 5
Post

To prawda, że symptomy zawału u kobiet są nietypowe; mnie bolała lewa ręka i środkowy odcinek pleców, tyle że miałam dziwne uczucie... STRACHU a wszystko działo się nagle i ok. 2 w nocy...na szczęście pogotowie i ratunek przyszedł bardzo szybko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-08-2010, 14:48
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Witam.Zawał przeszłam4 lata temu, mam stenta w sercu.Żyła w sercu była zapchana w 90%.Teraz czuję sie dobrze.Leki muszę brać do końca życia.Wszystko robię wogule sie nie oszczędzam.Bardzo dużo chodzę.Trafiłam na świetnego lekarza jemu to zawdzięczam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-08-2010, 15:03
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wprawdzie nie jestem konowałem- jak ktoras z uprzejmych seniorek pisze- ale radziłabym - jezeli są dusznosci, oslabienia, nie czekaj na " swoją' lekarke, czy konowała , ale predziutko zrób EKG, i jest doskonaly osrodek - bodajze w ustroniu - prowadzony przez prof, prof Tenderę i - ach nazwisko wylecialo mi z glowy- i tam ewemtualna koronarografia i dalej to juz te konowaly powiedzą-
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.