menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 11:22
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie wody zdrojowe


Witam,jestem tu nowa-ale mam pytanie-miesiac temu wróciłam z sanatorium,będąc w nim piłam wode słotwinkę,jakie jest Panstwa zdanie o tych wodach-pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 13:57
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Tej wody nie znam, ale polecam wszystkim wodę "Wielka Pieniawa". Poza tym, że jest smaczna, to ma wiele leczniczych walorów i dla osób z cukrzycą, i przy problemach żołądkowych i nawet bardzo dobra na kaca.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-07-2009, 09:46
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Witam wszystkich,czy jeszcze ktoś popija wody zdrojowe?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-07-2009, 10:14
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

wuerel"le- myślę, ze na kaca to ze wzgledu , ze mokra ...hihi, a tak poważnie...Dziuniu, Ty będąc w sanatorium miałaś wody dostosowane do swoich schorzeń i dobrze...w sklepach wody zdrojowe są dość drogie...nie porywam sie na ich kupno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-07-2009, 14:25
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 863
Domyślnie Moje zdanie!

Cytat:
Napisał dziunia_50
.... miesiac temu wróciłam z sanatorium,będąc w nim piłam wode słotwinkę,jakie jest Panstwa zdanie o tych wodach-pozdrawiam.

Sporadyczne picie wód mineralnych niewiele daje - okres pobytu w sanatorium, tj. 3 tygodnie to za mało na osiągnięcie jakiegoś efektu leczniczego.
Wody zdrojowe są skuteczne, jeżeli pije się je systematycznie, przez długi okres czasu.....


Przeniesione z AMBAR:

SŁOTWINKA - mineralna woda lecznicza, szczawa silnie hipoosmotyczna, skuteczna w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego pochodzi ze źródła "Słotwinka" bijącego z głębi ziemi w Parku Słotwińskim w Krynicy-Zdroju.

SŁOTWINKA - działa przeciwalergicznie, pomaga usuwać metale ciężkie gromadzące się w organizmie. Zalecana w celach profilaktyczno-zdrowotnych. Zawiera niezbędne dla organizmu ilości magnezu poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciw uczuleniowo.

Brak magnezu odbija sie negatywnie na kondycji orgaznizmu prowadząc do choroby niedokrwiennej i zawałów serca.

SŁOTWINKA - dzięki dużej zawartości wapnia wzmacnia układ kostny /zapobiega osteoporozie, wpływa na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych, w stanach uczuleniowych /rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport.

SŁOTWINKA - znajdujący się w jej składzie potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg niekorzystnych objawów /bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca/. Magnez i potas gwarantują zachowanie równowagi komórkowej organizmu.

SŁOTWINKA - zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu /regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach/, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Wśród mikroelementów zawartych w „Słotwince” znajdują się także: żelazo, lit, cynk, chlor, krzem, arsen. Są to składniki, których obecność jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich niedobór prowadzi do różnych schorzeń.
Wodzie towarzyszy naturalny dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego bardzo łatwo przyswajany przez organizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-07-2009, 21:35
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iza_bella52
Sporadyczne picie wód mineralnych niewiele daje - okres pobytu w sanatorium, tj. 3 tygodnie to za mało na osiągnięcie jakiegoś efektu leczniczego.
Wody zdrojowe są skuteczne, jeżeli pije się je systematycznie, przez długi okres czasu.....


Przeniesione z AMBAR:

SŁOTWINKA - mineralna woda lecznicza, szczawa silnie hipoosmotyczna, skuteczna w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego pochodzi ze źródła "Słotwinka" bijącego z głębi ziemi w Parku Słotwińskim w Krynicy-Zdroju.

SŁOTWINKA - działa przeciwalergicznie, pomaga usuwać metale ciężkie gromadzące się w organizmie. Zalecana w celach profilaktyczno-zdrowotnych. Zawiera niezbędne dla organizmu ilości magnezu poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciw uczuleniowo.

Brak magnezu odbija sie negatywnie na kondycji orgaznizmu prowadząc do choroby niedokrwiennej i zawałów serca.

SŁOTWINKA - dzięki dużej zawartości wapnia wzmacnia układ kostny /zapobiega osteoporozie, wpływa na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych, w stanach uczuleniowych /rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport.

SŁOTWINKA - znajdujący się w jej składzie potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg niekorzystnych objawów /bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca/. Magnez i potas gwarantują zachowanie równowagi komórkowej organizmu.

SŁOTWINKA - zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu /regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach/, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Wśród mikroelementów zawartych w „Słotwince” znajdują się także: żelazo, lit, cynk, chlor, krzem, arsen. Są to składniki, których obecność jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich niedobór prowadzi do różnych schorzeń.
Wodzie towarzyszy naturalny dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego bardzo łatwo przyswajany przez organizm.
Dziękuje bardzo za odpowiedz,ale chyba nikt z seniorow nie popija tych wod,a może inne-pozdrawiam,miłego wieczorku zycze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 11:51
anna49's Avatar
anna49 anna49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Centrum Polski
Posty: 24
Domyślnie

Ja z kolei polecam wszystkim z zapoznaniem się z tematem odwróconej osmozy.
Pożyteczne i ciekawe artykuły można znaleźć na tej stronie:
http://bluefilters.org.pl/
Sama korzystam z filtra odwrotnej osmozy i rzeczywiście zauważam wyraźną różnicę zarówno w smaku jak i jakości wody, według danych źródłowych filtry RO oczyszczają wodę z bakterii, metali ciężkich, pestycydów, zanieczyszczeń chemicznych i oczywiście z zanieczyszczeń mechanicznych. Woda po oczyszczeniu nadaje się do picia. Ja mam podpięty filtr pod instalację wodną także wodę mogę spożywać bezpośrednio z kranu.
__________________
Akcja wspierająca trzeźwość na drodze www.ilemogewypic.pl oraz alkomaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 16:43
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Będąc kiedyś w Polanicy Zdroju, miałam zaordynowana wodę STAROPOLANKA - ze względu na dolegliwości żołądkowe /choroba wrzodowa/. Muszę stwierdzić, że bardzo mi ta woda przypadła do gustu, jeżeli spotykam ja w sklepie, kupuję ją zawsze, ale jest ona do nabycia u nas tylko w Kauflandzie, gdzie rzadko jestem. Polecam żołądkowcom!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 18:11
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Będąc kiedyś w Polanicy Zdroju, miałam zaordynowana wodę STAROPOLANKA - ze względu na dolegliwości żołądkowe /choroba wrzodowa/. Muszę stwierdzić, że bardzo mi ta woda przypadła do gustu, jeżeli spotykam ja w sklepie, kupuję ją zawsze, ale jest ona do nabycia u nas tylko w Kauflandzie, gdzie rzadko jestem. Polecam żołądkowcom!!!

Aniu, jako że piję duże ilości wody mineralnej (niegazowanej) interesuje mnie skład i smak wody. Nie używam najbardziej popularnej Żywiec Zdrój bo zawsze mam obawy czy nie jest to "kranówka". Przed dwoma laty spróbowałam właśnie Staropolanki. Poza zawartością minerałów ma niezaprzeczalne walory smakowe, jest nisko-sodowa, w ogóle dla mnie SUPER. Najczęściej też kupowałam ją w Kauflandzie, jednak od kilku miesięcy znikła, nad czym bardzo ubolewam. W innych sklepach też jej nie uświadczysz. A właśnie po tej wodzie nie cierpiałam na zgagę.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 10:24
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

Na pewno woda mineralna jest zdrowsza od tej, ktora mamy w kranie (pomimo filtrow do wody pitnej). Popijam Cisowianke i baedzo ja sobie chwale. Nawet chce sobie oczyscic wode w prysznicu sluchawka z mikrobabelkami BiWash i z filtrem. Moja znajoma jest tym japonskim wynalazkiem zachwycona, podobno przestala stosowac substancje chemiczne do mycia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 13:26
malta malta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 3
Domyślnie

a ja lubię bardzo muszyniankę. normalnie wystarczy mi woda niegazowana koniecznie i mineralna, firma bez znaczenia, ale muszynianka jest po prostu smaczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 13:38
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

"SŁOTWINKA - mineralna woda lecznicza, szczawa silnie hipoosmotyczna".

Ponoć "szczawa" oryginalna też jest lecznicza ?

Osobiście preferuję przegotowaną Kranówę zabarwioną soczkiem malinowym z dodadtkiem rumu Seniorita, często zabarwiną wyciągiem z "herba-mate".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 12:26
anna49's Avatar
anna49 anna49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Centrum Polski
Posty: 24
Domyślnie

Kazimierz bez względu na miejsce zamieszkania nie polecam kranówy. Jaką masz pewność, że nie ma w niej metali ciężkich (tego się nie pozbędziesz gotowaniem).
Po za tym woda kranowa przepływa przez syfiaste rury i wodociągi.
__________________
Akcja wspierająca trzeźwość na drodze www.ilemogewypic.pl oraz alkomaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 13:07
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał anna49
Kazimierz bez względu na miejsce zamieszkania nie polecam kranówy. Jaką masz pewność, że nie ma w niej metali ciężkich (tego się nie pozbędziesz gotowaniem).
Po za tym woda kranowa przepływa przez syfiaste rury i wodociągi.
Moim zdaniem, obecnie ma miejsce "przegięcie pały", jeśli chodzi o "wodę w butelkach". Ich mnogość każe mi to zjawisko zakwalifikować jako przedsięwzięcie czysto komercyjne, a nie troskę o nasze zdrowie. Żaden lekarz np. nie zapisał mi jeszcze jakiejś specjalnej wody w butelkach. Gdyby 'kranówa" zawierała jakieś substancje (metale) szkodliwe dla zdrowia, natychmiast o tym trąbiło by radio, telewizja.
O wiele więcej tych szkodliwych substancji, metali, jest w innych produktach żywnościowych. Wierzę, że "kranówa" jest tak dokładnie u nas badana,filtrowana,uzdaniana itp, a rury są tak już oczyszczone, że reszta to jest nasze przewrażliwienie i "strach z wielkimi oczami".
Bardzo ostatnio jest zalecana PISOWIANKA, chociaż ja wolę zwykłą przegotowaną powszednią kranówę. Nie dam się zwariować i już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 09:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu
Cytat:
Wierzę, że "kranówa" jest tak dokładnie u nas badana,filtrowana,uzdaniana itp, a rury są tak już oczyszczone, że reszta to jest nasze przewrażliwienie i "strach z wielkimi oczami".

Pewnie dotąd dokąd nie zacznie ci lecieć z kranu ciecz o kolorze kawy z mleczkiem, co miałem niejednokrotnie doświadczyć. Interwencje w wodociągach były zbywane. Dopiero po wymianie rur wodociągowych sytuacja uległa zmianie. Chodzi oczywiście o rury poza domem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 12:05
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu
Pewnie dotąd dokąd nie zacznie ci lecieć z kranu ciecz o kolorze kawy z mleczkiem, co miałem niejednokrotnie doświadczyć. Interwencje w wodociągach były zbywane. Dopiero po wymianie rur wodociągowych sytuacja uległa zmianie. Chodzi oczywiście o rury poza domem.
Awarie rurociągu zdarzają się, ale są u nas usuwane niemal natychmiast. Przerwa trwa max.parę godzin i nikt nie robi z tego tragedii. Takich "tragedii" przeżyłem w życiu raptem kilka. W Zagłębiu i na G.Śląsku mogą być częściej, bo tam nawiedzają was tąpnięcia.
Poza tym, po przegotowaniu nawet woda z kałuży jest pitna.
A pamiętasz jeszcze wodę chlorowaną ? Bo ja pamiętam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 18:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Awarie rurociągu zdarzają się, ale są u nas usuwane niemal natychmiast. Przerwa trwa max.parę godzin i nikt nie robi z tego tragedii. Takich "tragedii" przeżyłem w życiu raptem kilka. W Zagłębiu i na G.Śląsku mogą być częściej, bo tam nawiedzają was tąpnięcia.
Poza tym, po przegotowaniu nawet woda z kałuży jest pitna.
A pamiętasz jeszcze wodę chlorowaną ? Bo ja pamiętam.
Jak dla mnie możesz pić wodę z kałuży po przegotowaniu czy też niegotowaną. Prać i myć się też możesz w wodzie z kanalizacji. Miłego picia herbatki z takiej wody. Przyjemnej kąpieli w brudnej wodzie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 14:07
anna49's Avatar
anna49 anna49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Centrum Polski
Posty: 24
Domyślnie

Ogólnie wody w Polsce pochodzą z 60-70% ze źródeł pozaklasowych ten syf jest filtrowany mechanicznie a następnie dodają chlor i puszczają wodociągiem....
Z wodami mineralnymi też różnie bywa, niektóre wody mineralne mają taki sam skład fizyko-chemiczny jak zwykła kranówa wynika to ze złagodzenia norm prawnych dotyczących jakości wody.
Jeśli już cokolwiek miałabym polecać to stosowanie filtrów odwrotnej osmozy, wtedy mamy pewność że nie pijemy syfiastej wody.
__________________
Akcja wspierająca trzeźwość na drodze www.ilemogewypic.pl oraz alkomaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-08-2011, 14:33
BasiaW BasiaW jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecinek
Posty: 26
Domyślnie

Temat już stary, ale bardzo ciekawy. Ja na przykład bardzo lubię Wielką Pieniawę i ostatnio odkryłam ciekawostkę, że nie jest już nazywana wodą leczniczą, ale środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 15-09-2011, 10:06
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

a słyszeliście o wodzie zasadowej, są specjalne jonizatory elektryczne i z minerałami, które zmieniają jej odczyn na zasadowy, co ma bardzo dobre właściwości zdrowotne, zważając na zakwaszenie organizmu

może ktoś stosuje taką wodę, i może coś o niej powiedzieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.