menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5601  
Nieprzeczytane 05-07-2017, 18:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

http://www.arte.tv/pl/videos/069055-...%5B90Letnia%5D

Valeria Bruni Tedeschi oraz Yann Coridian towarzyszą choreografowi Thierremu Thieu Niand w szpitalu Ivry-sur-Seine, gdzie prowadzi warsztaty tańca dla pacjentów z chorobą Alzheimera. Dzięki nim Blanche, Adelaide i Pierrot na nowo odkrywają radość życia - a nawet i miłość. Poruszający film dokumentalny pełen nadziei.
http://www.arte.tv/pl/videos/076015-...emoth-hellfest
Behemoth to polska grupa z Gdańska, której muzyka od lat znana jest na całym świecie. Jak udało im się zdobyć taką popularność w gatunku zdominowanym przez kraje skandynawskie? To dzięki umiejętnemu połączeniu black i death metalu oraz niezaprzeczalnej charyzmie Nergala i reszty zespołu.

Lublinianko55 potrzeba zmienić temat rozmowy, bo od tej teologi czytającym nasze posty rozboli głowa .Jest uruchomiona art.tv w języku polskim .Jesteś seniorką zobacz co w innych krajach się robi , a nasz pielgrzym jak dobrze pójdzie za 17 lat będzie się mógł cieszyć emeryturą.
Behemoth Nergala ma sukcesy za granicami Polski , u nas na czarnej liście TVP .Nam na tym forum Behemoth nie przeszkadza ,63 minuty z zespołem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5602  
Nieprzeczytane 05-07-2017, 23:05
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pielgrzym


„ *Potem odezwał się Pan do Mojżesza i do Aarona, mówiąc*Gdy faraon powie wam: Wykażcie się jakim cudem, powiesz do Aarona: Weź laskę swoją i rzuć ją przed faraonem, a zamieni się w węża.*Przyszedł więc Mojżesz z Aaronem do faraona i uczynili tak, jak rozkazał Pan. Aaron rzucił laskę swoją przed faraonem i jego sługami, a ona zamieniła się w węża.**Wtedy także faraon wezwał mędrców i czarowników, a czarownicy egipscy*uczynili to samo*czarami swoimi.*Każdy z nich rzucił laskę swoją i zamieniły się w węże. Ale laska Aarona połknęła laski ich. „
[Exodus 7;8-12].

Pielgrzymie, chyba zamieszczane tu przez Ciebie niektore cytaty, wywieraja na mnie zgola odmienne wrazenia, od Twoich zamierzen.
Te wzajemne, wezowe popisy, wygladaja jak licytowanie sie, kto lepszy, kto wiekszy magik i tym bardziej pojecie cudu wyraznie sie dewaluuje.
Poza tym, wąż Mojrzesza pozerajacy pozostale weze jest dla mnie wyrazem przerazajacej agresji i morderczych zapedow i jesli to ma byc symbolika czegos ..., no to ja dziekuje, ale nie po drodze mi z czyms takim.
Chyba jestem jednak pacyfistka.

Odnosnie cudow:
Ogladalam kiedys serial o roznych sztuczkach i tam iluzjonista "Dynamo" robil np. cos takiego: Poszedl nad brzeg Tamizy, zszedl po schodkach do lustra wody, postawil stope na tej wodzie, potem dostawil druga i zaczal kroczyc ..., doszedl tak do srodka Tamizy i tam zwinela go wodna policja. Turysci robili mu zdjecia.
Innym razem akcja dzieje sie chyba w Rio de Janeiro, na tle Pomnika Chrystusa Odkupiciela stoi "Dynamo" , w pewnej chwili rozklada rece i zaczyna lewitowac. Turysci nie wierza wlasnym oczom, filmuja komorkami cale zajscie.
I tylko nie wiedziec czemu, ludzie jakos nie klekaja, nie bija mu poklonow i nie oglaszaja cudotworca..., co za durny narod.
Wybacz Pielgrzymie, ale tak ja odbieram te wszystkie cuda, tak samo obecne, jak i dawne.
A Ciebie i tak lubie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5603  
Nieprzeczytane 05-07-2017, 23:33
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Waclawie, piszesz fajnie, ciekawie, jestes bliski moim przemysleniom, wiec obejrzalam film, ktory polecales - "Bog, ktorego nie bylo".
A wrazenia ? Chyba Ci sie nie spodobaja.
Malo faktow, konkretow, duzo ogolnikow, film wyraznie tendencyjny, wrecz propagandowy, a ta ostatnia, teatralna scena w kaplicy, juz zupelnie mnie zdegustowala.
Oswiadczenie: "Wyrzekam sie Ducha Swietego", co to mialo byc ?
To jest cos tak intymnego..., ze odstawianie takiej pokazowki mocno mnie zniesmaczylo.

"W I wieku n.e. cudownie objawieni Mesjasze pojawiają się co jakiś czas, okres ten jest szczytowym okresem aktywności Mesjaszów. Jezus, jeśli istniał jako Mesjasz, wpisał się w ów trend. Jak powiada znawca historii starożytnej, Aleksander Krawczuk, "Dla pokoju całej Judei niebezpieczny był wówczas powszechny nastrój oczekiwania na Mesjasza.
Kapłani i uczeni w piśmie głosili już od wieków, że przyjdzie kiedyś wódz, który ustanowi królestwo szczęścia i sprawiedliwości, da Izraelowi panowanie nad wszystkimi ludami ziemi. Głosili też, że im cięższe czasy, im sroższe ciosy spadają na kraj, tym bliższe jest nadejście Mesjasza. Nic dziwnego, że ta wizja opanowała serca i umysły maluczkich, stała się ich marzeniem i nadzieją. I nic tez dziwnego, że w Judei wciąż pojawiali się prorocy i wysłańcy rzekomego Mesjasza. Nieodmiennie powtarzało się to samo: każdy ze zwodzicieli znajdował tysiące fanatycznie oddanych wyznawców. Wieść, że Mesjasz jest już u drzwi, rozchodziła się jak błyskawica po całym kraju wzbudzając falę entuzjazmu. Wówczas sprawą zaczynały się interesować władze miejscowe i rzymskie. Zwodziciel szybko znikał, ale w sercach tych, co za nim poszli, pozostawiał głębokie przekonanie, że jednak był to zwiastun prawdy; nie odszedł na zawsze, powróci, kiedy tylko czas się dopełni !" - Wiek Mesjaszów [1], Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz

Zacytowalam to, poniewaz kiedys ogladalam w TV film pt." Zapomniane postacie z Biblii", czy jakos tak on brzmial, juz dokladnie nie pamietam.
Byli w nim przedstawieni Mesjasze podobni Jezusowi, ktorzy nawet byli od niego popularniejsi, mieli liczniejsze rzesze wyznawcow, bylo o Templariuszach, o ich powiazaniach z Watykanem, o roznych intrygach i o tym, jak to sie stalo, ze w koncu to wlasnie Jezusa postawiono na najwyzszym piedestale.
To bylo konkretne i dawalo do myslenia, to bylo ciekawe, ale jak juz wczesniej zauwazyles, ja tu przedstawiam swoje subiektywne opinie, co dla mnie ciekawe, dla innego moze nie byc i odwrotnie.

Pozdrawiam i jak zawsze czekam na kolejne Twoje posty.

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 06-07-2017 o 07:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5604  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 08:35
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lublinianko niech cię nie zamraża uważam że najgorszy jest fundamentalizm religijny oglądnij ten film Bóg którego nie było
https://www.youtube.com/watch?v=Pym3LUSnDLM jest też poruszany film z Mel Gibsonem https://www.cda.pl/video/86186b1 Pasja czemu to ma służyć ta wylewająca się z ekranu agresja - czy jest to normalne???. Czy to tak było??? Czy nie zrównoważonemu psychicznie wyznawcy nie damy podstawy do agresji??? niechcący drugi Anders Behring Breivik.???

Film ten i ja sobie przeczytałem. Chociaż w telegraficznym skrócie przedstawia życie Jezusa to np. w 5,48 minucie to fałsz, jest tam „Dlaczego mnie szukacie ? Nie wiecie że muszę pomagać Ojcu ? „
Jest to fragment z Ewangelii Łukasza 2;49. Tam nie ma mowy o pomocy Ojcu. Takich szczególików jest więcej. Przykładowo fragment o Duchu Świętym. Jest to szczególnie ryzykowny tekst. O Paruzji też jest trochę skrzywień, lecz nie chcę tego wałkować.
Mam tylko taką uwagę szanowny Wacławie, jeśli na tego typu przekazach budujesz Swoje poznanie, to nic dziwnego że masz podobne wnioski jak autor tego filmu.

Dziękuję za przypomnienie filmu „Pasja” obejrzałem po raz drugi (pierwsze było w kinie). Stwierdzam że i ten film obarczony jest błędami i subiektywizmem autora.
Myślę że dramaturgia w tym filmie nie jest przesadzona. Bo prorok Izajasz w 53 rozdziale (na dlugo przed Golgotą) określił to tak „ Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz--- Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony „
Być może wśród chorych psychicznie ludzi, są uwrażliwieni na tle bestialstwa jakie wydarzyło się z Jezusem. Temat chorych psychiczne jest innym zagadnieniem i nie wiem jak Bóg ich oceni. Jednak kto autentycznie spotka się z Bogiem i doświadcza Jego obecność na co dzień to będzie miał zdrowe podejście. Zwłaszcza że jest nakaz wspominania tego wydarzenia, lecz nie uobecniania...
W związku z tym filmem polecam do wysłuchania wywiad z odtwórcą głównej roli w Pasji Mela Gibsona, Jimem Caviezelem :
https://www.youtube.com/watch?v=0LlQvCJELwo

LUB POCZYTANIA (fragment)
- I to jest jedyny wybór: albo wierzysz, albo nie. Albo jesteś dla Mnie, albo jesteś przeciwko Mnie.

- Kiedy ludzie wierzący w Chrystusa publicznie się do tego przyznają, wtedy niewierzący to widzą. I pewnie znajdą się też ludzie, którzy nie będą w stanie tego zaakceptować, ale będą też i tacy, którzy żyją jak chrześcijanie. To jest ważne, bo oni znają Ciało Chrystusa. Oni wiedzą co to jest i dla nich to jest nawet bardziej znaczące. Wielu z naszych żydowskich braci jest przerażonych. Ludzie podchodzili do mnie i mówili, Jim - oni są Żydami, czytałeś niektóre z tych e-maili ? To jest przerażające. Mówiłem: Nie zabiûem Chrystusa. Ten tłum stojący przed Piłatem nie mniej potępia wyścig ku śmierci Jezusa, niż haniebne akty Mussoliniego potępiające wszystkich Włochów, czy okropne akty Stalina potępiające wszystkich Rosjan. Wszyscy jesteśmy winni śmierci Chrystusa. Moje grzechy, Twoje grzechy, wszystkie nasze grzechy powiesiły go na tym krzyżu. Wspominam o tym, ponieważ to bardzo ważne. Chciałbym, aby wszyscy żydowscy bracia zobaczyli ten film. Chciałbym, żeby ludzie wierzący w to samo co ja wiedzieli, że to nie jest antysemicki film i oglądnali to dzieło. I wreszcie ludzie niewierzący. Ten film nie ma na celu obwiniania kogokolwiek. Wszyscy jesteśmy winni śmierci Chrystusa.

http://www.atopolskawlasnie.com/Wart...szenia_pl.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5605  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 09:08
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Spotkałem się kiedyś na cmentarzu z takim epitafium "jest bycie ku śmierci " Martin Heidegger . Czy może być odwrotnie ?? ,rodzimy się i umieramy jest to normalne i z tym w przyrodzie możemy się na każdym kroku .Nawet mamy śmierć termiczną Wszechświata. W różnych kulturach możemy się spotkać z innym podejściem do tej sprawy.Kolor żałoby u nas czarny gdzie indziej biały. Czego się tak bać ? problem jest wyolbrzymiany.Długość życia nam się wydłużyła dzięki rozwojowi medycyny i farmakologi o prawie 100 % .To co kiedy było rzadkością jak alzheimera , demencja teraz się spotykamy i mamy więcej przypadków.Naukowcy pracują nad zagadnieniem starości myślę że z tematem sobie poradzą.

Zycie duchowe i pojęcie duszy spory od Platona jedni twierdzą że dusza jest z ciałem inni osobno. Tak samo jak Lublinianka 55 twierdzę że po śmierci następuje rozkład ciała a nawet kości ulegają rozkładowi i po nas zostają pierwiastki.Można tę tezę potwierdzić rozmawiając z grabarzem.

Nie wiem na czym ma polegać wyższość chrześcijańskiego życia wiecznego jako duch ?? co tak w tym jest takie frapujące tkwienie wiecznie bez zajęcia .Na ziemi jeżeli zasłużyliśmy się rodzajowi ludzkiemu jesteśmy nie śmiertelni w pamięci ludzkiej,każdy wie kto był Pitagoras,Archimedes Kopernik Newton itd.Za 1000 lat może ktoś znajdzie nasz ą dyskusję na jakimś serwerze i zacznie się zastanawiać o co im na prawdę chodziło .
Buddyzm oferuje wierzącym reinkarnację to tak jak z drzewami i liśćie wiosną są nowe .

Pielgrzymie jeżeli twierdzisz że masz duszę to kiedy ona zawitała w twoim ciele ?? Wiemy jak powstaje gameta z połączenia komórki jajowej i plemnika ?? Gamety wadliwe są odrzucane selekcja naturalna wstępna.Jak z tą duszą.???

Wacławie albo bardzo pobieżnie czytasz moje wpisy...albo, nie wiem już co... Zaznaczałem o dwóch rodzajach śmierci !

Kto mówi że człowiek po śmierci fizycznej będzie funkcjonował tylko jako duch ??? Bo z pewnością nie ja !

A Ty Wacławie nie masz duszy ??? Przecież to oczywiste, jeśli płód broni się przed aborcją, (w tym wypadku ODCZUWA zagrożenie) to musi już mieć duszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5606  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 09:50
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Powinno być tautuzji .Dogmat trójcy świętej są znane katolikom , myślę że wiedzą o co chodzi, opis znajdziesz w Wikipedii przy okazji hipostazja terminy z którymi się spotkasz w książkach teologicznych ,w mowie potoczne parafianów rzadko.
Po co jest rozwód łatwo zrozumieć czytając prawo rodzinnego, gdzie są są opisane różne przypadki jego łamania.To ludzie stanową prawo ono się zmienia pod wpływem ewolucji rozwoju społecznego.Bogu Judaistycznemu Chrześcijańskiemu i temu z Islamu nie przeszkadzało niewolnictwo i brak praw dla kobiet !!! Po to by nie było patologi w rodzinie są rozwody dopuszczone też przez KK .Patrzysz tylko na jedną stronę i masz przed oczyma tylko dogmat Gdy chodzi o małżeństwo, to co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela .Mnie takie stanowisko śmieszy.Znam już to co ty myślisz , o rozwodach ja widzę inaczej ,zostańmy przy swoim.
Dla mnie cud Cud – zjawisko paranormalne lub zdarzenie z różnych przyczyn nie posiadające wiarygodnego, naukowego wytłumaczenia. Są prawa przyrody które są obowiązujące w całym wszechświecie .Takim prawem jest grawitacja , prawa fizyczne z swoimi stałymi : prędkością światła ,stała Planka , masą elektronu itd są to stałe fizyczne wzajemnie powiązane , zmiana jednej stałej powoduje że wszystko się rozsypuje. Każdy Byt musi się do praw stosować jeżeli w taki byt wierzy przecież on je stworzył w to wierzą wyznawcy danej wiary .Wszystkie święte księgi to literatura alegoryczna tak się do tego podchodzi współcześnie. Twoje interpretacje są bardzo uproszczone , w teologi też potrzeba być też w marę na bieżąco bo się wyraźnie odstaje .Teraz dyskutuje się o anateizmie ,teizm,ateizm i coś nowego powstaje , ale nie w Radio Maryja. .

Akurat dogmat o Bożej Trójcy znany jest nie tylko rzymskim katolikom (bo katolikiem to i ja jestem) dlatego koniecznie trzeba podkreślać ten przymiotnik. Sorry za przekręcenie tej mało popularnej nazwy. Usiłujesz być oryginalnym lecz jak widzisz powoduje to tylko kłopoty.

Oczywiście zostańmy przy swoich poglądach i wyborach. Ale chyba przyznasz że sieroctwo najczęściej jest przyczyną rozerwania małżeństwa ? A nie że osierocone dzieci wymuszają rozwód ?

Moje interpretacje są uproszczone jak to określasz, bo wiara/zaufanie Bogu (nie w Boga) jest prosta . To w globalnym Molochu trzeba spełnić mnóstwo rytuałów (Sakramenty). Podczas gdy wystarczy wiara i postępowanie adekwatne do tej wiary, no i oczywiście Boża Łaska...
Wiara jest jedna, natomiast religii jest mnóstwo. Wydaje się że chyba mylisz te pojęcia ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5607  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 10:20
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Nam na tym forum Behemoth nie przeszkadza ,63 minuty z zespołem.

Masz na myśli Siebie i Sobie podobnych, ale czy użytkowniczka o nicku "lublinianka" należy do "nam" to nie wiem, raczej nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5608  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 10:36
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Pielgrzymie, chyba zamieszczane tu przez Ciebie niektore cytaty, wywieraja na mnie zgola odmienne wrazenia, od Twoich zamierzen.
Te wzajemne, wezowe popisy, wygladaja jak licytowanie sie, kto lepszy, kto wiekszy magik i tym bardziej pojecie cudu wyraznie sie dewaluuje.
Poza tym, wąż Mojrzesza pozerajacy pozostale weze jest dla mnie wyrazem przerazajacej agresji i morderczych zapedow i jesli to ma byc symbolika czegos ..., no to ja dziekuje, ale nie po drodze mi z czyms takim.
Chyba jestem jednak pacyfistka.

Odnosnie cudow:
Ogladalam kiedys serial o roznych sztuczkach i tam iluzjonista "Dynamo" robil np. cos takiego: Poszedl nad brzeg Tamizy, zszedl po schodkach do lustra wody, postawil stope na tej wodzie, potem dostawil druga i zaczal kroczyc ..., doszedl tak do srodka Tamizy i tam zwinela go wodna policja. Turysci robili mu zdjecia.
Innym razem akcja dzieje sie chyba w Rio de Janeiro, na tle Pomnika Chrystusa Odkupiciela stoi "Dynamo" , w pewnej chwili rozklada rece i zaczyna lewitowac. Turysci nie wierza wlasnym oczom, filmuja komorkami cale zajscie.
I tylko nie wiedziec czemu, ludzie jakos nie klekaja, nie bija mu poklonow i nie oglaszaja cudotworca..., co za durny narod.
Wybacz Pielgrzymie, ale tak ja odbieram te wszystkie cuda, tak samo obecne, jak i dawne.
A Ciebie i tak lubie.

Miło mi z powodu wyrazu sympatii podobnie i ja nie uważam za wrogów ludzi o odmiennych poglądach.

Cytat z historii o plagach egipskich był tylko przykładem DWÓCH źródeł cudów. Aby to zrozumieć trzeba zapoznać się z całością (kilka rozdziały). Jesteś pokojowo nastawiona, ale jednak wrzucasz wszystkie cuda do jednej szuflady.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5609  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 11:12
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Zacytowalam to, poniewaz kiedys ogladalam w TV film pt." Zapomniane postacie z Biblii", czy jakos tak on brzmial, juz dokladnie nie pamietam.
Byli w nim przedstawieni Mesjasze podobni Jezusowi, ktorzy nawet byli od niego popularniejsi, mieli liczniejsze rzesze wyznawcow, bylo o Templariuszach, o ich powiazaniach z Watykanem, o roznych intrygach i o tym, jak to sie stalo, ze w koncu to wlasnie Jezusa postawiono na najwyzszym piedestale.
To bylo konkretne i dawalo do myslenia, to bylo ciekawe, ale jak juz wczesniej zauwazyles, ja tu przedstawiam swoje subiektywne opinie, co dla mnie ciekawe, dla innego moze nie byc i odwrotnie.


Skoro przedstawiasz Swoją własną i subiektywną opinię, to byłoby dobrze zaznaczyć iż to było konkretne dla mnie i dało mi do myślenia.

Mesjasz może być tylko jeden. O pojawieniu się wielu to Jezus Chrystus przestrzegał w kontekście zwiedzenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5610  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 12:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Lublinianko- media służą do propagandy mniejszej lub większej ,ktoś pisze scenariusz ktoś inny zamawia. Ja patrzyłem na ten film jako porównanie starych filmów zajmujących się tematyką religijną z, " Pasją " -M.Gibsona ,współczesnym podejściem do tego tematu.
Biblia w pigułce pewnie miała dorównać Monty Pythonowi i jego zabawnym animacją , wykorzystanie starych filmów mogło to wszystko denerwować i wpływać na odbiór .

Współczesne podejście w świecie supermarketu , kiedy wszystko jest towarem ważny jest konsument i słupki sprzedaży. "Pasja " jest takim podejściem do tematu religijnego, stąd emocje i podświadomość mają odgrywać główną rolę. Interesujemy się wydarzeniami jak wypadek czy krwawe sceny w TV z konfliktów zbrojnych to naszą uwagę przyciąga Pozostała informacja tylko wypełnia przekaz. Stąd odbiór jest obecnie bardzo subiektywny i może wywoływać różne reakcje

Otwarty kanał http://www.arte.tv/pl/ po polsku rozszerza nam ofertę tego co możemy zobaczyć i wymienić poglądy .Różnorodność kultur jest tym co w obecnym świecie bez granic pozwala przenikać i nas wzbogacać.Ważne byśmy potrafili samodzielnie myśleć i nie popadali w skrajności.

Film o starości jaka nas czeka i naszych emocjach w zaawansowanej starości , reżyser pokazuje twarze na których łatwo odczytać co człowiek czuje . Ten film też wzbudził kontrowersje czy powinniśmy pokazywać naszą starość ??. Widać że jest smutna i rzadko gości uśmiech na twarzach pensjonariuszy ale taka jest starość i jeszcze nie mamy możliwości by umysł był dalej sprawny.
Behamoth- hard rock w którym nie gustuje Natanek i niektórzy seniorzy bo już to wcześniej przerabiałem na tym forum .Ludzie idą na koncert nie po to by analizować nazwę zespołu, oni chcą razem wysłuchać muzyki. Wizerunek sceniczny to opakowanie jak przy sprzedaży produktu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5611  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 18:32
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Behemoth to polska grupa z Gdańska, której muzyka od lat znana jest na całym świecie. Jak udało im się zdobyć taką popularność w gatunku zdominowanym przez kraje skandynawskie? To dzięki umiejętnemu połączeniu black i death metalu oraz niezaprzeczalnej charyzmie Nergala i reszty zespołu.

Lublinianko55 potrzeba zmienić temat rozmowy, bo od tej teologi czytającym nasze posty rozboli głowa .
Behemoth Nergala ma sukcesy za granicami Polski , u nas na czarnej liście TVP .Nam na tym forum Behemoth nie przeszkadza ,63 minuty z zespołem.


Jak sam tu piszesz, "Behemot" nie jest grupa hard rockowa, ale metalowa i to grajaca ten najciezszy metal - death metal.
Co prawda muzyka metalowa ma swoje korzenie w hard rocku, ale to jednak zupelnie inna muzyka i nie sa to moje klimaty, chociaz nalezy docenic ich kunszt, bo w tym, co robia, sa naprawde dobrzy, a Nergal poza scena koncertowa, to inteligentny, przemily, spokojny i wrazliwy facet, z duza doza empatii i delikatnosci, przynajmniej tak go odbieralam, gdy byl jurorem w roznych muzycznych programach i telewizyjnych wywiadach.
Nie przeszkadza mi, ze tak graja, ze maja tak duze rzesze fanow, ze sa tak cenieni poza granicami naszego kraju, wrecz przeciwnie, jestem dumna, ze polski zespol cieszy sie takim uznaniem.
Podobnie nie przeszkadza mi teatr wystawiajacy sztuke, ktora akurat mi "nie lezy" .
Ja po prostu na nia nie ide i do glowy by mi nie przyszlo, by przed takim koncertem, czy spektaklem teatralnym isc i zakazywac ludziom ogladania tego.
Bo co ? Bo mi sie to nie podoba ?
A kimze ja u licha jestem, by innym nakazywac czego maja sluchac i co maja ogladac?
Nie rozumiem tego wrzeszczacego tlumu przed takimi imprezami.
Tolerancja, to piekne slowo, ktore w naszej rzeczywistosci coraz bardziej odchodzi w niebyt.
Bardzo mnie to smuci ...

Jesli chodzi o zmiane tematu, jestem jak najbardziej za, tylko za malo mam czasu, by ogladac to wszystko, co proponujesz.
Ja bede raczej bazowac na tym, co juz znam i tylko czasem moge sie podeprzec jakims cytatem wygrzebanym w necie.

Ps. Piszac o hard rocku, ktorego ja slucham, mialam na mysli takie zespoly, jak Deep Purple, Rainbow, Led Zeppelin, Uriah Heep, Budgie, Black Sabath itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5612  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 18:38
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pielgrzym


Jesteś pokojowo nastawiona, ale jednak wrzucasz wszystkie cuda do jednej szuflady.



ale pokojowo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5613  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 18:56
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pielgrzym
Skoro przedstawiasz Swoją własną i subiektywną opinię, to byłoby dobrze zaznaczyć iż to było konkretne dla mnie i dało mi do myślenia.



Teraz chyba nie rozumiem ...
Masz tu na mysli siebie, czy mnie ?
Bo jesli siebie, to sie mylisz.
Nie mam takowych zapedow, zreszta, juz wczesniej tu pisalam, ze nie mam zamiaru odwodzic Cie od Twej milosci i uwielbienia i tyczy to sie tak samo Boga, jak i Jezusa.
Nie jest trudno zauwazyc, ze wiara Twoja jest tak silna, ze nic jej nie skruszy, przegralabym, gdybym na tym polu usilowala z Toba walczyc, a ja nie lubie przegrywac, wiec nie pcham sie gdy wiem, ze stoje na straconej pozycji.
Poza tym, po co mialabym to robic ?
Chyba nie sadzisz, ze mam u diabla jakies profity z pozyskanej duszyczki ?
Juz troche tu z Wami pisze i chyba nie jest trudno zauwazyc, ze szanuje i akceptuje ludzi o roznych pogladach i przekonaniach, ze jestem zwolenniczka hasla: "Zyj i pozwol zyc innym.

A jesli mnie miales na mysli, to wydaje mi sie, ze i tak zbyt czesto podkreslam, ze to, co tu pisze, to tylko moje odczucia i moje przemyslenia, przeciez to sie rozumie samo przez sie i nie wymagaj ode mnie prosze, bym po kazdym zdaniu zamieszczala taka adnotacje.
Poza tym, ogolnie rzecz biorac, nie sadze, bym tylko ja jedyna w ten sposob odebrala ten film, ale to juz zupelnie inna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5614  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 21:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Pielgrzymie-Ja nie zwracałem uwagi na każde słowo wypowiedziane filmie bo reżyser ma swoją wizję i jest to jego interpretacja autorska scenariusza.Temat Chrystusa jest nośny i tych filmów jest trochę Ostatnie kuszenie Chrystusa film w reżyserii Martina Scorsese , jednym się podoba innym nie .Jest to inne podejście do tematu Jezus i artystyczna wizja. Pisałem ci wcześniej o literaturze alegorycznej i tak te wszystkie święte księgi należy odczytywać a nie dosłownie.
To że Jezus dla wielu jest tabu i guru nie znaczy że wszyscy mają być zgodni i na ten temat nie mają innego zdania Hyam Maccoby -Kowal mitu święty Paweł i wynalazek chrześcijaństwa.
Ilość cytatów o niczym nie świadczy ,jest to wybieg heurystyczny pisał o tym Schopenhauer.To nie moje wymądrzanie się tylko znajomość sieci by przeczytać książkę nie ruszając się z domu. Jak znajdę w polony.pl tą książkę ,to podam link.Jest to biblioteka za friko i jest tam zeskanowana literatura której upłynęły prawa autorskie i są to dzieła ogólnodostępne.
Moja koleżanka seniorka uważa Jezusa za socjalistę -przyznałem jej rację czytałem Ericha Fromma który w Marksie doszukał się mesjanizmu i ma podobne poglądy z naszą seniorką.
Okopałeś się i bronisz okopów tylko że ktoś ma inne poglądy od twoich a argumenty to cytaty.

Jeszcze wrócę do tego coś napisał ale dzisiaj to piereszy czwartek miesiąca i dzień moich spotkań

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-07-2017 o 21:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5615  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 21:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=9f6V-QehbU4 By sobie posłuchać i odetchnąć od tych tematów transcendentalnych.
pozdrawiam .Jutro tez dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5616  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 12:01
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Teraz chyba nie rozumiem ...
Masz tu na mysli siebie, czy mnie ?
Bo jesli siebie, to sie mylisz.
Nie mam takowych zapedow, zreszta, juz wczesniej tu pisalam, ze nie mam zamiaru odwodzic Cie od Twej milosci i uwielbienia i tyczy to sie tak samo Boga, jak i Jezusa.
Nie jest trudno zauwazyc, ze wiara Twoja jest tak silna, ze nic jej nie skruszy, przegralabym, gdybym na tym polu usilowala z Toba walczyc, a ja nie lubie przegrywac, wiec nie pcham sie gdy wiem, ze stoje na straconej pozycji.
Poza tym, po co mialabym to robic ?
Chyba nie sadzisz, ze mam u diabla jakies profity z pozyskanej duszyczki ?
Juz troche tu z Wami pisze i chyba nie jest trudno zauwazyc, ze szanuje i akceptuje ludzi o roznych pogladach i przekonaniach, ze jestem zwolenniczka hasla: "Zyj i pozwol zyc innym.

A jesli mnie miales na mysli, to wydaje mi sie, ze i tak zbyt czesto podkreslam, ze to, co tu pisze, to tylko moje odczucia i moje przemyslenia, przeciez to sie rozumie samo przez sie i nie wymagaj ode mnie prosze, bym po kazdym zdaniu zamieszczala taka adnotacje.
Poza tym, ogolnie rzecz biorac, nie sadze, bym tylko ja jedyna w ten sposob odebrala ten film, ale to juz zupelnie inna sprawa.

Sorry, mogłem to nieco inaczej zredagować np. tak : „co dała Ci wiadomość o wielu mesjaszach”

Masz zupełną rację iż nikt nie jest w stanie zmienić kierunku mojej wędrówki.

A co ma diabeł do naszej duszy, przecież nie on ją nam dał ? Dusza jest nasza (Twoja, moja i każdego innego człowieka). Jest naszą własnością na zasadzie dzierżawy wieczystej. Dlatego sami decydujemy czy będzie ona nadal własnością Dawcy.

Czy ja nie szanuję Was ? Lecz z pewnością nie akceptuję, czyli nie zgadzam się z tym co wybieracie. Natomiast TOLERUJĘ, czyli zgadzam się z Waszym suwerennym wyborem...Zobrazuję to takim przykładem (znowu użyje rodziny, przepraszam Wacławie) :
Syn nasz zaczyna brać narkotyki. Nie zgadzamy się z tym faktem, lecz zgadzamy się z jego wyborem.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5617  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 12:59
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Pielgrzymie-Ja nie zwracałem uwagi na każde słowo wypowiedziane filmie bo reżyser ma swoją wizję i jest to jego interpretacja autorska scenariusza.Temat Chrystusa jest nośny i tych filmów jest trochę Ostatnie kuszenie Chrystusa film w reżyserii Martina Scorsese , jednym się podoba innym nie .Jest to inne podejście do tematu Jezus i artystyczna wizja. Pisałem ci wcześniej o literaturze alegorycznej i tak te wszystkie święte księgi należy odczytywać a nie dosłownie.
To że Jezus dla wielu jest tabu i guru nie znaczy że wszyscy mają być zgodni i na ten temat nie mają innego zdania Hyam Maccoby -Kowal mitu święty Paweł i wynalazek chrześcijaństwa.
Ilość cytatów o niczym nie świadczy ,jest to wybieg heurystyczny pisał o tym Schopenhauer.To nie moje wymądrzanie się tylko znajomość sieci by przeczytać książkę nie ruszając się z domu. Jak znajdę w polony.pl tą książkę ,to podam link.Jest to biblioteka za friko i jest tam zeskanowana literatura której upłynęły prawa autorskie i są to dzieła ogólnodostępne.
Moja koleżanka seniorka uważa Jezusa za socjalistę -przyznałem jej rację czytałem Ericha Fromma który w Marksie doszukał się mesjanizmu i ma podobne poglądy z naszą seniorką.
Okopałeś się i bronisz okopów tylko że ktoś ma inne poglądy od twoich a argumenty to cytaty.

Jeszcze wrócę do tego coś napisał ale dzisiaj to piereszy czwartek miesiąca i dzień moich spotkań

Oczywiście że poczekam...spoko...mam spore doświadczenie na tym polu

Skoro uważasz że Biblia w całości jest alegoria, oznaczałoby to faktycznie iż jest to baśń. Jest tam między innymi taki tekst :
„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.**Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.**Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. „
Uważam że akurat ten fragment jest dosłowny. Jezus Chrystus jest Zbawicielem Ciebie i mnie, ale to my decydujemy o tym czy zgadzamy się z tym.

Film jaki przedstawiłeś zmienia sens przesłania biblijnego. Trochę podobnie jakby współcześnie ktoś zmieniał fakty np. z XV wieku. Ludzie żyjący w tamtym czasie przekazali potomnym zdarzenia, lecz dzisiaj nikt nie odważy się tego zmieniać. Dlatego autorzy tematyki biblijnej powinni realizować swoją twórczość ściśle tak jak przedstawiają to najbliższe doniesienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5618  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 19:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Pielgrzym napisał-Wiara jest jedna, natomiast religii jest mnóstwo.
Wiara to pojęcie wieloznaczne. Religia oparta jest na wierze a nie wiedzy.Rozmawiamy o religii i jej dogmatach .Dzisiaj wierzysz jutro możesz stracić wiarę i wierzysz w co innego https://pl.wikipedia.org Pastor ksią..._Zjednoczonych
Cytat:
Przecież to oczywiste, jeśli płód broni się przed aborcją, (w tym wypadku ODCZUWA zagrożenie) to musi już mieć duszę.
Ja cię jasno zapytałem :Pielgrzymie jeżeli twierdzisz że masz duszę to kiedy ona zawitała w twoim ciele ?? Wiemy jak powstaje gameta z połączenia komórki jajowej i plemnika ?? Gamety wadliwe są odrzucane selekcja naturalna wstępna.Jak z tą duszą.??? Twoje odpowiedzi skupiają się na tym co ty wiesz .Tworzysz następne tematy nic nie kończysz .?Przecież mnie się nie spieszy zadzwoń do pastora i się spytaj jak nie wiesz. Twój Bóg ma je na składzie . Niewierzący agnostycy też otrzymują duszę.? Jak rozumiesz słowo "Dusza" i od tego zacznij. Rozszerz odpowiedz i skończmy sprawę duszy
Cytat:
Masz na myśli Siebie i Sobie podobnych, ale czy użytkowniczka o nicku "lublinianka"
Co się zakochałeś w lubliniance że się o nią martwisz. Mam na myśli tych co czytają moje posty i gustują w takiej muzyce. Pisz w swoim imieniu.Jak się je ta muzyka nie podoba sama napisze.
Cytat:
Uważam że akurat ten fragment jest dosłowny. Jezus Chrystus jest Zbawicielem Ciebie i mnie, ale to my decydujemy o tym czy zgadzamy się z tym.
Pisz jako Ja a nie uogólniaj , ja się o żadne zbawienie nie prosiłem jak wielu ludzi na świecie. On nie był ukrzyżowany za mnie ,uważam że mógł spokojnie żyć .Grzech pierworodny to kompletna bzdura.
Cytat:
Film jaki przedstawiłeś zmienia sens przesłania biblijnego.
O jaki ci film chodzi.?? Jakiego przesłania?? pisz jaśniej
Cytat:
Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. „
Przestań mnie straszyć nie jestem dzieckiem czy nie widzisz że jesteś śmieszny pisząc takie bzdury ludziom znającym życie , nie wierzącym w twojego Boga lub mającym wątpliwości? Najlepiej jest przekonywać ludzi karabinem lub stosem. Jestem Bogiem zazdrosnym Ty wierzysz ale brak ci argumentów , ale nie potrafisz przekonywać bo tylko skupiasz się na cytatach a nie na całych ewangeliach.Stosujesz technikę straszenia bo tak cię ewangelizowano za młodu i cię dokładnie zindoktrynowano.
Cytat:
Syn nasz zaczyna brać narkotyki. Nie zgadzamy się z tym faktem, lecz zgadzamy się z jego wyborem
To błędy wychowawcze rodziców , brak kontaktów z dzieckiem i odbiegające od normy obowiązujące w subkulturze ludzi młodych poglądy rodziców .....Natomiast TOLERUJĘ.. będę musiał podziękować Zeusowi i wymamrotać modlitwę przed totemem .
https://polona.pl/item/8304135/10/ Sztuka prowadzenia sporów Schopenhauer, Arthur (1788-1860)

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-07-2017 o 19:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5619  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 20:26
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pielgrzym
„co dała Ci wiadomość o wielu mesjaszach”


A co ma diabeł do naszej duszy, przecież nie on ją nam dał ?


Czy ja nie szanuję Was ? Lecz z pewnością nie akceptuję, czyli nie zgadzam się z tym co wybieracie. Natomiast TOLERUJĘ, czyli zgadzam się z Waszym suwerennym wyborem...Zobrazuję to takim przykładem (znowu użyje rodziny, przepraszam Wacławie) :
Syn nasz zaczyna brać narkotyki. Nie zgadzamy się z tym faktem, lecz zgadzamy się z jego wyborem.



Ad.1 Ja zaluje, ze nie nagralam sobie tego filmu, bo wtedy moglabym Ci to wszystko dokladniej wyjasnic.
Z pewnoscia powinnam byla na nim bardziej sie skupic, niz to robilam, bo tam sie tyle dzialo ..., mnostwo postaci, faktow i tresci.
Zdaje sobie sprawe, ze w tych okolicznosciach moje wyjasnienie moze wydawac sie nieco enigmatyczne, ale sens tego wszystkiego sprobuje przedstawic stosujac pewną analogię:

Mamy rozne gwiazdy muzyki.
Co decyduje o tym, ze jedni staja sie idolami i maja ogromne rzesze fanow, a inni przepadaja bez wiesci ?
Czy na pewno o ich miejscu zawsze decyduja ich wartosci (talent)?
Nie.
Fakt, ze trzeba miec do tego pewne predyspozycje oraz charyzme, ale jak sie wtedy znajdzie odpowiedni menager, ktory widzi w tym swoj swietny interes, ktory ma duzo kasy, dobre uklady i zrobi dobry public relations (PR), to bedziemy miec wspanialego idola.
Szybko przybedzie mu fanow ( czytaj zakonnikow, bieglych rowniez w fechtunku, ktorzy na rozne sposoby potrafia "zapewnic" nalezyte miejsce dla swojego idola ).
Oczywiscie dochodza do tego rozne sprzyjajace okolicznosci, czasem przyadki..., ktore beda windowaly idola coraz wyzej.
To tak w duzym skrocie.
W zadnym razie nie poczuj sie urazony tym przykladem, bo nie obrazuje on braku szacunku dla Jezusa.
Na tym prostym przykladzie chcialam jedynie odpowiedziec na Twoje pytanie "co dala mi wiadomosc o wielu mesjaszach".


Ad2. Oj przepraszam, ja sobie zazartowalam, a Ty wziales to na powaznie. Nie zauwazyles, ze puscilam do Ciebie oczko na koncu tego zdania ?


Ad3. Tu sie chyba juz troszke pogubiles.


Ps. Pielgrzymie, uzywaj wiekszej czcionki prosze, ciezko sie czyta takie drobniusienkie literki.

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 07-07-2017 o 20:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5620  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 20:29
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
https://www.youtube.com/watch?v=9f6V-QehbU4 By sobie posłuchać i odetchnąć od tych tematów transcendentalnych.
pozdrawiam .Jutro tez dzień.

Waclawie swietny pomysl i super wybor.
Caly dzisiejszy obiad zrobilam sluchajac tych nagran, a jak sie skonczyly, to automatycznie otworzyl sie kolejny link z podobna muzyka.
Dzieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.