menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #42301  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 690
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
No nie mam, ale przecież Hofman jeszcze nie indywidualizował się z rozentuzjazmowanego tłumu, nie?
No nie, bo przecie jak sie wyindywidualizuje, to co z niego zostanie?
Mniej niz susz łąkowy po wizycie parzystokopytnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42302  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Zauważ mechanizm takich działań. Najpierw zaczyna się wewnętrzna ruchawka, potem obrońcy praw wszelakich robią podbudowę medialną i wciagają w lokalne piekiełko tzw mocarstwa.
A teraz odbywa się ciekawe miedzynarodowe zjawisko. Z jednej strony trwa propaganda obrońców praw wszelakich, że w Syrii są rzezie, Obama pręży militarne muskuły, a z drugiej mamy obrazki równie gorących protestatorów antywojennych.
A na dodatek ONZ się miota jak dżdżownica na haczyku Jarka w czasie łowów rybnych.
pssst
Tak na serio to jest wojna CNN-u ta firma jest po obu stronach barykady i cały czas wiarygodnie podjudza do działania. Wszystkie strony konfliktu.
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę? o rynki? o wpływy?
CNN? jaki ma w tym interes?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42303  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:15
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Człowiek, który był ministrem sprawiedliwości i ku irytacji prawników uprawiał radosną twórczość jak mały Kazio po dużym piwie, nie jest w stanie ogarnąć prawa wewnątrz partyjnego czyli statutu PO i bredzi coś o samozawieszeniu. A sam, to on się może powiesić, a nie zawiesić!
Miałam co do niego jak najgorsze oczekiwania, kiedy urządził przed kamerami prostacką manifestację na inauguracyjnym posiedzeniu rządu, obracając się plecami do swego szefa premiera,kiedy ten witał się z całą radą ministrów. Wtedy pomyślałam sobie, że to osobnik z tych, których głównie napędza powód, a nie cel. To nie jest materiał na dobrego polityka. Żenada.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42304  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:17
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę? o rynki? o wpływy?
CNN? jaki ma w tym interes?

Ameryce zawsze chodzi o kasę czyli wpływy, a Rosji o wpływy i przy okazji kasę. Dobrze komentuje to Smoczyński z Polityki:

"...w Syrii nie toczy się wojna domowa, tylko walka między Iranem, wspomaganym przez Hezbollah i Rosję, a krajami Zatoki Perskiej, wspieranymi przez Amerykę i Izrael"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42305  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Człowiek, który był ministrem sprawiedliwości i ku irytacji prawników uprawiał radosną twórczość jak mały Kazio po dużym piwie, nie jest w stanie ogarnąć prawa wewnątrz partyjnego czyli statutu PO...
Ktoś zauważył, że partyjny statut nic na ten temat nie mówi, więc...
Mnie nie przekonał, ale jak prawnicy wezmą to na warsztat, może być różnie.
Nie mój pies, nie moje pchły.

Hypatio, jaką to radosną twórczość Gowin uprawiał?
Przypomnisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42306  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Ameryce zawsze chodzi o kasę czyli wpływy, a Rosji o wpływy i przy okazji kasę. Dobrze komentuje to Smoczyński z Polityki:

"...w Syrii nie toczy się wojna domowa, tylko walka między Iranem, wspomaganym przez Hezbollah i Rosję, a krajami Zatoki Perskiej, wspieranymi przez Amerykę i Izrael"

Ojanno, i Ty madra dziewczynka piszesz takie slogany? Sprawa jest mniej skomplikowana niz by sie wydawalo. Najpierw byla Palestyna....marzy sie o Syrii i jej terenach i przy okazji chapnie Liban. 2 + 2 = 4, nie da rady imaczej
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42307  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Ameryce zawsze chodzi o kasę czyli wpływy, a Rosji o wpływy i przy okazji kasę. Dobrze komentuje to Smoczyński z Polityki:

"...w Syrii nie toczy się wojna domowa, tylko walka między Iranem, wspomaganym przez Hezbollah i Rosję, a krajami Zatoki Perskiej, wspieranymi przez Amerykę i Izrael"
Dobrze, że nie bierzemy w tym udziału.
Dość mamy Iraku i Afganistanu.
Zostawmy to światowym rekinom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42308  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:40
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Drzazgo Ty mój ulubiony. Jak to miło zobaczyć białego człowieka....w buszu. Analogia taka, do Iraku powiedzmy.

Hmm, co sądzisz o udziale Rosji w tym kociołku?





Cytat:
Najlepiej byłoby, gdyby Rosja dołączyła do wspólnoty międzynarodowej, żeby zdefiniować wspólne standardy nie tylko w odniesieniu do Syrii, lecz również do Iranu w związku z jego programem nuklearnym i gdyby oczywiście aktywnie poparła szukanie rozwiązania problemu izraelsko-palestyńskiego, odpowiedzialnego za część obecnych napięć.


Sugestia prof.Brzeinskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42309  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Dobrze, że nie bierzemy w tym udziału.
Dość mamy Iraku i Afganistanu.
Zostawmy to światowym rekinom.

Polu, zdecydowanie dobrze i rozsadnie...aby tylko kogos nie podkusilo aby sie "podlizac"

Jak do tej pory na polu bitwy "ZA" zostal demokrata - Prezydent USA - Barak Obama, ktory bedac w opozycji gardlowal przeciwko zaangazowaniu swego kraju w Iraku - oj krzyczal i pokrzykiwal
Nastepny na polu bitwy - niestrudzony socjalista-komunista - Prezydent Francji - Hollande...nie nalezy zapominac o Saudi Arabii i Quatarze. No I jest cichutki obserwator/agitator...wiecie kto

Reszta czeka na dowody....mam nadzieje, ze cyrk Colin'a Powell' a sie nie powtorzy Chociaz kto wie?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42310  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:49
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Czytam tu jednego seniora, że dla Ziobry drzwi otwarte. Ale nie w Pisie przecież. Na śmietniku przy bloku jest napis "zamykaj drzwi"--a jednak pozostają często otwarte. Czy wiadomy senior miał takie na myśli? Ziobro może sobie otworzyć kancelarię jak Giertych i to wsio.
Cytat:
Napisał POLA
Czas na dożynki. Gowin dojrzał.
W/g Poli Gowin dojrzał do dorżnięcia? Ale pięknie dziś zagrał z Tuskiem. Widać że ma kondycję i większą mądrość. To on będzie dożynał Donka. Właśnie zrobił kolejny krok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42311  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:50
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Polu, zdecydowanie dobrze i rozsadnie...aby tylko kogos nie podkusilo aby sie "podlizac"

Jak do tej pory na polu bitwy "ZA" zostal demokrata - Prezydent USA - Barak Obama, ktory bedac w opozycji gardlowal przeciwko zaangazowaniu swego kraju w Iraku - oj krzyczal i pokrzykiwal
No I jest cichutki obserwator/agitator...wiecie kto


A tego agitatora nie wolno głośno wymawiać, aby nie być posądzonym o antysemityzm.Do czego to doszło w rzekomo suwerennym kraju
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42312  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 690
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę? o rynki? o wpływy?
CNN? jaki ma w tym interes?

Już sobie odpowiedziałaś w pierwszym zdaniu. Informacja i przekaz to tez wpływy, rynek o szmal.
Dla nich takie lokalne ruchawki to manna z nieb.
Już mieli takie numery, że dla njusa robili ustawki tabloidowe i reżyserowane.
Innymi słowy żywią sie trupem w każdym sosie.
Jak PiSowce smoleńskim wrakiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42313  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 17:58
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Polu, zdecydowanie dobrze i rozsadnie...aby tylko kogos nie podkusilo aby sie "podlizac"...
Myślę, że nie.
Podstawą jest brak kasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42314  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 18:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 690
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
....mam nadzieje, ze cyrk Colin'a Powell' a sie nie powtorzy Chociaz kto wie?

Basiu! Wzmocniona propaganda CNN-u i obrazki z trupami wyrzynajacych sie wzajem alawitóe, sunnitów i szyitów z dziećmi plus apele tzw lekarzy bez granic i podobnych wezwań "białych" euroamerykanów do sumień międzynarodowych imperialistów i faktycznie może być różnie.
całkiem ciekawy numer zrobił Cameron, który najpierw napinał się oburzeniem i nawet jakies okrety wysłał na morze a potem delikatnie podpuscił izbe gmin, żeby zablokowali militarną wyprawę. I w ten sposób wpuscił amerykańskiego sojusznika w ściek.
Ruscy skorzystali z okazji pokazując że tez maja flote wojenną i maja plusa w gospodarce bo ceny ropy pójdą w gore.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42315  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 18:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Już sobie odpowiedziałaś w pierwszym zdaniu. Informacja i przekaz to tez wpływy, rynek o szmal.
Dla nich takie lokalne ruchawki to manna z nieb.
Już mieli takie numery, że dla njusa robili ustawki tabloidowe i reżyserowane.
Jak dla naszych żerem jest teraz Gowin, którego będą oprawiać na prawo i lewo nasze media.
Z tą różnicą, że krew się nie leje...na razie.

Zejdę z tej tragedii i temat zmienię na rodzimy.
Mniej krwawy. Książka o o.R:
Cytat:
Jacek Hołub: Nie ma i nigdy nie miał /maybacha/. W ogóle nie opływa w luksusy, to mit. Mieszka w skromnej klasztornej celi bez telewizora. Denerwują go wyrazy uwielbienia ze strony nawiedzonych słuchaczek. Generalnie unika osób przesadnie religijnych. Nie lubi modlitewnej ostentacji. Działa bardzo niestandardowo, ale kiedy trzeba, potrafi być konkretny. Niech nikogo nie zmyli jego dziwaczna czasami polszczyzna
http://wyborcza.pl/1,75248,14517232,...#ixzz2dT41lGb4
Poczytam, jak GW zejdzie z ceny.

Idę sobie, wrócę, po serwisach.
Posiłek regeneracyjny mi się należy, bo obiad mnie ominął.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42316  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 18:16
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pluto,

ceny ropy już poszły w górę.
I to mnie smuci.
Pola sobie poszła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42317  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 18:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
ceny ropy już poszły w górę.
I to mnie smuci.
Pola sobie poszła.
Szybko poszły, szybko spadną. O to chodzi aby zarabiać, jak cena stoi to i zarobku nie ma. Gracze to jedno a klienci to drugie. Przy okazji PSL zarabia i zaciera ręce bo rzepak też jest w napędzie. Nie na darmo rolnik śpi a w polu rośnie, PSL śpi a olej rzepakowy drożeje. Wszyscy co pokupowali sprywatyzowane gorzelnie też zacierają ręce. Grunt to się ustawić z wiatrem, choćby nawet plewy do oczu leciały. Przecież nie za darmo.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42318  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 18:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 690
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie na darmo rolnik śpi a w polu rośnie, PSL śpi a olej rzepakowy drożeje......:
Rzepak też, ale na Podkarpaciu liczy sie jeno KAWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42319  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 19:53
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał POLA
Ktoś zauważył, że partyjny statut nic na ten temat nie mówi, więc...
Mnie nie przekonał, ale jak prawnicy wezmą to na warsztat, może być różnie.
Nie mój pies, nie moje pchły.

Hypatio, jaką to radosną twórczość Gowin uprawiał?
Przypomnisz?
Wybacz, nie chce mi się szukać. Mam wrażenie, że wszyscy dobrze ppamiętamy wypowiedzi i pocxynania ex ministra. Były wielokrotnie oceniane i komentowane przez prawników i publicystów. Na takie stwierdzenia jak to
Cytat:
Ale powiem też otwarcie: mam w nosie literę przepisów, ważny jest ich duch. Ważne, że Polacy mają prawo żyć w państwie uczciwym, transparentnym, w państwie, w którym wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych. Ja wiem, że ta sitwa jest przerażona tym, co robię, i chcę, by stąd poszedł jasny przekaz do tej sitwy: nie zastraszycie mnie.
może pozwolić sobie każdy z wyjątkiem ministra sprawiedliwości,bo nawet jeśli zgadzamy się z intencją jego wypowiedzi, to niestety sugestia rozprawienia się z "sitwą prawniczą" metodami pozaprawnymi jest nie do przyjęcia jak i wiele innych jego wypowiedzi.
Jeśli chcesz sobie odświeżyć pamięć, to służę uprzejmie gotowcem.
http://pl.wikiquote.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Gowin
A co do zachwytu nad deregulacją, to owszem, jak najbardzierj, ale jednak nie w przypadku wszystkich profesji, które Gowin chciał deregulować.

A poza tym to ajatollach, a tych z zasady nie trafię, podobnie jak pajaców. Wolno mi? Wolno!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42320  
Nieprzeczytane 30-08-2013, 20:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Referendum po nowemu? Prezydent chce zaostrzyć jego kryteria
Głosowanie byłoby ważne tylko wtedy, gdyby frekwencja byłaby co najmniej taka sama jak podczas wyborów.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...eferendum.html
================================================== ========================================
Żarty sobie Ekscelencja robi? Frekwencja na referendum taka jak przy wyborach? To już powoduje, że kto został wybrany to jest na stałe przyspawany do stołka. Bo to wiadomo że do referendum nigdy nie przyjdzie tyle samo. Dobrze już jest jak przyjdzie 50%.

A delikwent jak będzie nawet najgorszy z najgorszych--to ma szansę na kolejną kadencję, bo ludzie głosują na partie i na pierwsze nazwisko na liście. Jak będzie dobry w kolesiowstwie--to kolesia partia znowu wystawi.

A nawet jak udowodniony jest przekręt—to na kolejną kadencję można uciec przed prokuratorem. Przykład –Renata Beger, której udowodniono fałszowanie podpisów poparcia, ale prokurator nie mógł nic, bo zachowała ciągłość immunitetu w trakcie kampanii—a później znowu posłanka. Po drugiej kadencji to był już wyrok—ale w zawieszeniu. To tyle co nic—fałszerstwo zapewniło posłowanie na 2 kadencje—więc opłaciło się.

Znowu szykują legislacyjny bubel.
================================================== =========================================
A dziś w TVN24 znowu Marcinkiewicz. To taki dyżurny jak w platformie coś nawala. Eksploatują go niemiłosiernie. To już nawet nie normy Pstrowskiego. To już Stachanow. Ale jak dobrze płacą, to lubi pokazać swoją "mundrość' i obszczekać kogo wskażą.

Jeden taki dyżurny profesor zaczął krytykę i później wymienił Pis i Jarosława. Potem może mu dali znak--i się poprawił na Gowina. Co to robi przyzwyczajenie i rutyna--taka pomyłka.

Następny w TVN24 będzie Niesiołowski, Giertych czy inny dyżurny?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.