menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #117541  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 14:30
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 405
Domyślnie


Witam serdecznie w piątek, u mnie temperatura zerowa, lekki wiaterek wieje, na dworze bielusieńko, teraz nic nie pada.
Izabella kuruj się, bo teraz szybko można się przeziębić i rozchorować.
Ninko zdrowia życzę, i cieszę się, że odwiedziła cię pielęgniarka, jest zabezpieczona w leki i masz zrobione zakupy.
Ninko i znowu kłopot masz z pralką.. zawsze coś się nam psuje.
czas ucieka szybko, teraz idę przygotować obiad dla rodziny
Miłego dnia życzę, Nince...Izie.. Helence... Genkowi.Wszystkim którzy nas odwiedzą
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117542  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 17:55
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 771
Domyślnie

Zosiu, bardzo dziękuję za pozdrowienia, za odwiedziny Rodzinki... Tak Zosiu, Ona jest niezawodna... jak tylko choroba Jej nie położy, jest u nas.
Przed świętami podł mi telewizor, córka przywiozła swój, bo stał w pokoju bez potrzeby... zięć odszedł nagle a tam, telewizor - nic nie jest potrzebne. Potem miałam mały problem w innej sprawie, jakoś wyszłam na prostą, to padła pralka...jak ci kto nie przykopie, to wysiądzie coś potrzebnego. Nie wypada mi dawać przepierki do KOGOŚ... muszę pewnie kupić ... samo życie!
Gienio, jutro jest Trzech Króli ale nie martw się, sporo nas jest w takiej samej sytuacji... takie zamieszanie ze świętami... Już na palcach liczyłam dni... bo kalendarz się skończył!
Pozdrawiam Was Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117543  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 18:42
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 893
Domyślnie

Dobry wieczór....
Popołudnie spędziłam na luzie...trochę podrzemałam, trochę posiedziałam przed telewizorem, a trochę posiedziałam z kuzynem przy kawie i czas zleciał.
Ninko...Zosiu...dzięki za troskę. Już jest lepiej. Kupiłam w aptece i zrobiłam test na covida - wyszedł ujemny, jestem więc pewna, że to jakiś niegroźny wirus, czy coś grypopodobnego.
Ninko...cóż..masz pecha...może uda się naprawić tę pralkę i nie będziesz musiała kupować. Tylko pewnie problem z mechanikiem...
Zosiu...
Gienku...wszystkim nam się zdarza pomylić dni, zwłaszcza wtedy, kiedy święta są w pobliżu. Czy dziś, czy jutro - szczęśliwego pobytu u chrześniaka.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117544  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 22:50
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 932
Domyślnie

Na pewno , skoro przyjedzie po mnie . To Chrześniak też jest , mam ich dwóch w rodzinie. On mnie lubił i lubi dalej. Jak był małym chłopcem brałem go do pomocy , chociaż sobie popatrzył jak ja wykonuję roboty. Lubił , pomagał mi . Dużo się nauczył przy mnie . Pojęcie to ma, skoro jest magister inżynier. Na kierowniczym stanowisku jest w Tychach. Pomagałem przy budowie domu. Zbrojenie i murowane fundamentów.

Projektor maszyn górniczych. Jak w chinach był dwa razy , to wiadomo na kontraktach. Mnie lubi i poważa i jeszcze jeden jego brat, a reszta to śmieci są według mnie. A jest ich 7 osób dzieci
Dobranoc dla rodzinki.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117545  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 08:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 893
Domyślnie

Dzień dobry. Witam w Święto Trzech Króli. Więc świętujmy.
Dzień zapowiada się ciemny i ponury...prognozują też opady, będzie więc siedzenie w domowym zaciszu. Wprawdzie mam zaproszenie do siostrzenicy na rodzinne spotkanie, ale pewnie nie pójdę.
Gienku...fajnie tak utrzymywać więzi rodzinne, ale nie wszyscy są chętni do odwiedzin i nie wszyscy garną się do rodziny, zwłaszcza, jak jest dużo dzieci to nie wszyscy żyją w przyjaźni i są skłóceni. Dobrze, że chrześniak Ciebie poważa i masz z nim dobre stosunki. Miłego spotkania.
Ninko...Zosiu...Helenko...Danciu....
Miłego dnia. Pozdrawiam....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117546  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 11:01
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 932
Domyślnie

Prawdę napisałaś Iza. Tak to jest w życiu. Nawet jedna ze szwagierką nie rozmawia , bo przyjeżdżała do mnie , więcej jak ona. Po co ty do niego jeździsz , niech sobie sam robi , jak taki mądry. Po co ty ją zatrudniasz , ma 2 dzieci i dom buduje . Ja na to co ciebie to obchodzi,
Pozdrawiam miło
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117547  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 13:48
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 405
Domyślnie


Dzień dobry wszystkim.. NINCE, GRAŻYNIE, KRYSI, Izabeli, Helence, Danusi, Genkowi i Jarkowi.
Kolejny Świąteczny Dzień Trzech Króli więc świętujemy.
W nocy trochę śniegu popadało jest bielusieńko wokół posesji.
Chociaż dzień jest ponury lekko wiatr wieje, ale nic nie pada

[/url]
Miłego świętowania życzę





__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 06-01-2024 o 13:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117548  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 13:57
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 405
Domyślnie

Ja Święto Trzech Króli, spędziłam w domu z rodziną.. odwiedził nas syn z żoną, w kominku się
paliło, więc było ciepło a my przy kawie, ciastku spędzaliśmy ten świąteczny dzieńDzień
dobry wszystkim, w Święto Trzech Króli.
Genku nie zawsze w rodzinie zgoda panuje...wiem coś na ten temat.. jedni zazdroszczą, drudzy się cieszą, jak coś się nie wiedzie.

Miłego świętowania życzę
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 07-01-2024 o 11:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117549  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 14:08
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 771
Domyślnie

Witam Rodzinko!
Wiele dobrego Wam życzę bo i jest okazja - Trzech Króli - a i bez okazji też Wam życzę dużo zdrowia na każdy dzień!
Była wnuczka, wypełniła jakiś wniosek, zabrała go, ma sama wysłać do Krakowa. Wnerwiała mnie jak licho, bo Orzeczenie o 1 - szej grupie mam 12 lat i Ona z niego spisywała moje dolegliwości... mówiłam, tłumaczyłam - nie! to musi być to!-
No, to wszystko co się działo...
Nie mam nic do opisania...
Pozdrawiam, przytulam Was do
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117550  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 16:03
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 771
Domyślnie

Miłego Świętowania
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117551  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 19:03
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 893
Domyślnie

Dobry wieczór....
Ninko...dzięki...wyświętowałam się do woli... Pogoda była pod psem (nie obrażając psa), całe przedpołudnie padało... Przyjechała córka i pojechałyśmy na cmentarz, bo dziś przypada 30 rocznica śmierci mamy. A potem laba z książką i przed telewizorem - oglądałam skoki narciarskie.
Gienek pewnie jeszcze w gościach... zapewne zda nam relację z wizyty. Myślę, że zadowolony.
Zosiu...a jak Ty świętowałaś. Nadal u Ciebie biało? U mnie ani grama śniegu, ale mnie to odpowiada...nie trzeba odśnieżać.
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117552  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 20:52
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 932
Domyślnie

Tak , zadowolony przyjechałem od bratanka . Z powrotem oba z żoną mnie przywieźli. Obiad bardzo dobry , kawa była ciasto świąteczne, potem upiekła w piecu elektrycznym okrągłe zapomniałem jak to się nazywa. Tam wszystko na tym było , a jakie dobre. Fajny domek wykończony ma . Postawił sobie altankę , z jednej str, tylko daszek na lato posiedzieć A w srodku ma na rowery w dalszej części. Sam zrobił rysunek zatwierdził i postawił sobie. Przecież z niego jest projektor. Ogrzewa w tej chwili kominkiem pokoje , i cieplutko ma. Kota ma dużego ponad 5 kg ma i w domu siedzi , jak oni pracują . Do mnie nie przyszedł , tylko wąchał mnie, poczuł cudzego. Swoje miejsce do spania ma i kuwetę też . Ale z córką sypia ten kot przeważnie. To 28 km w jedną str. jest. Autobaną jechał , bo świateł nie ma. Autobana to autostrada.Syn się uczy na elektronice pierwszy rok chodzi . To prymus , jego siostra to samo do podstawowej chodzi ostatni rok. Żona bratanka pracuje w urzędzie miasta Gliwice samochodem dojeżdża. 30 km
Pozdrawiam miło. Zadowolony przyjechałem.

Cały dzień padało i pada dalej .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117553  
Nieprzeczytane 07-01-2024, 09:04
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 893
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie....
Wczoraj cieszyłam się, że u mnie nie pada, a nocką nasypało chyba z 10 cm śniegu i ciągle sypie. Id rana miałam więc zaprawę z szuflą...a mam co odgarniać - zeszło mi ponad godzinę. A to jeszcze nie koniec - jak będzie dosypywać, trzeba będzie robotę powtórzyć.
Gienku...cieszę się, że jesteś zadowolony z wizyty u chrześniaka. Widać, że fajna i sympatyczna ta odnoga Twojej rodziny - dobrze sobie radzą i mają wspaniałe dzieci... I jak Cię ugościli...jak króla, widać, że Cię lubią.
Ninko...Zosiu...Helenko...Danusiu...
Miłego świętowania...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117554  
Nieprzeczytane 07-01-2024, 09:44
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 932
Domyślnie Witam Rodzinkę

Chyba wszędzie biało jest, i sypie dalej śnieg . Po śniadaniu jestem . Obiad trza obie zrobić lekki spaghetti., Na jutro pieczeń zrobię , mięso się odmraża. I rosół też.
Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117555  
Nieprzeczytane 07-01-2024, 11:19
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 405
Domyślnie

Dzień
dobry nam wszystkim... U mnie jest bielusieńko, śnieg
dalej sypie.
Iza to już się z rana, napracowałaś odgarniając śnieg trochę.
Genek to wróciłeś zadowolony z pobytu u chrześniaka, miło jest jak tak jesteś traktowany.

U mnie teraz -1 stopień, ale śnieg dalej prószy.
Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich, Nince, Danusi, Grażynce, Krysi, Genkowi i Jarkowi


__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 08-01-2024 o 11:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117556  
Nieprzeczytane 07-01-2024, 13:34
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 771
Domyślnie

Wreszcie się zebrałam aby zajrzeć do Rodzinki....
Czytam, że tylko Izabel ma co robić z odśnieżaniem... jakoś to będzie
Gienio zadowolony to dobrze... nie będę się powtarzać... mieć dobrą Rodzinę to SKARB... u mnie wszystko się rozpadło przez mieszkanie które zmarnowała córka.. Trudno... muszę z tym żyć...
Nic się nie dzieje u mnie prócz tego, że spadło dużo śniegu, wieje z dachu wprost w moje okna... dom prywatny stoi za murkiem...
Zostawiam dużo pozdrowień dla Was i dla siebie...
Zosiu, super fotki... Helenki nie ma to i Jej fotek brakuje dzisiaj....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117557  
Nieprzeczytane 07-01-2024, 18:48
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 893
Domyślnie

Dobry wieczór....
Jak czytam, to w całej Polsce śnieg...u Gienka, u Zosi i u Ninki sypie. Zapewne i Danusia ma pod dostatkiem tego białego, bo Ona mieszka gdzieś tam na północnym wschodzie, a team jest biegun zimna. U mnie - w tej chwili jest ponad 12 stopni...a nocą pewnie będzie więcej mrozu. Ale w końcu jest zima i musimy to zaakceptować.
Niedzielę spędziłam na wypoczynku...wprawdzie rano miałam zaprawę z szuflą, ale potem ugotowałam tylko obiad - były ziemniaki, bitki z ligawy w delikatnym sosie i surówka z kiszonej kapusty z marchewką. Zupy - do drugiego dania - rzadko gotuję, co najwyżej rosół, gdy mam rodzinkę na obiedzie.
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117558  
Nieprzeczytane 07-01-2024, 20:38
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 771
Domyślnie

O, muszę się pochwalić, sama zrobiłam zupę pieczarkową z makaronem... drugie też było, do tej pory jadłam! Teraz skończyłam kotlet....
U mnie też jest w minusie, w tel jest - 5 a za oknem? nie wiem...
Izabel, mocno przytulam Ciebie i nasze Dziewczyny! Oraz Gienia
DOBREJ NOCY ŻYCZĘ!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117559  
Nieprzeczytane 08-01-2024, 09:11
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 893
Domyślnie

Dzień dobry poniedziałkowo....
I znowu śnieg prószy...będzie zaprawa z szuflą. Do tego mrozik - minus 11 stopni. Niby to niewiele w porównaniu do zimy stulecia, ale człowiek nie przyzwyczajony do niskich temperatur...zwłaszcza ja nie lubię mrozu i cieszę się, gdy są temperatury powyżej zera.
Planów na dziś nie mam żadnych...będzie laba.
Miłego dnia wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117560  
Nieprzeczytane 08-01-2024, 10:14
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 932
Domyślnie

Ja się wystraszyłem takich mrozów. Tylko kurnik otworzyłem i psu , kotom i do domu szybko. Psia mać nic nie załatwię dziś przy takim mrozie. Boję się chodzić na krzyże moje, bo ślisko jest ,śniegu w nocy dosypało -- 11 u nas. Zima stulecia przyszła.

Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.