menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116121  
Nieprzeczytane 21-05-2023, 11:52
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie Witam Rodzinkę

Tylko my dwoje urzędujemy IZA. Chłopaki mieli po 20 lat, drudzy ranni są , wyszli o własnych siłach z samochodu. 3 metry od dołu drzewo obdarte ze skóry. To droga szkolna była asfaltowa. Przód zgnieciony jest auta.
Jest cieplutko + 20 stopni. Masz powodzenie IZA , jak cie zapraszają , ale trza sypnąć zawsze kasy . Wiedzą że Iza bogata jest. i zapraszają Cię.
Do mnie w niedługim czasie siostra przyjedzie na odwiedziny z Niemiec z synami za miesiąc. Nie była 2 lata. Syn jej był w Lutym to chrześniak mój , był cały dzień u mnie. On był dwa tygodnie . Hotel miał w,Gliwicach . Cztery dni był w Warszawie zwiedzał , też sobie hotel załatwił. Sześć dni był w Krakowie, tam Japonkę poznał , bo mi pokazywał ją. To kawaler 30 lat skończył.
pozdrawiam Cie Izo niedzilnie.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116122  
Nieprzeczytane 21-05-2023, 14:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Pozdrawiam Was.
Z Niną OK?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116123  
Nieprzeczytane 21-05-2023, 16:23
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 327
Domyślnie

Witam serdecznie naszych stałych bywalców, poczytałam sobie wiadomości nasze miasto Człuchów, kilka mi się spodobało..np lepienie pierogów w Ośrodku Rzewnica, ale tam trzeba dojechać ? i np.Dolina Kulawy w Borach Tucholskich. Wędrówka nad malowniczą rzeką i niezwykła stara stodoła...wędrówka trwa 5 kmto już nie dla mnie jest taki wyczyn.
Może kiedyś to nastąpi..bo przecież marzenia się spełniają|
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116124  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 08:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry na progu nowego tygodnia...
Rodzinna niedziela bardzo udana...spędziłam ją przyjemnie.
Gienku...nasza rodzina jest bardzo zżyta i nie chodzi tylko o trzepanie kasą...wiadomo..jak się spotykamy, to robimy sobie prezenty, ale nie jest to koniecznością.
Cieszę się, że odwiedzi Cię siostra...spędzajcie czas miło i przyjemnie.
Lilu...dzięki za pozdrowienia. Z Ninką chyba wszystko w porządku. Jak z Nią rozmawiałam ostatnio trochę źle się czuła, ale dawała radę. W tym tygodniu zadzwonię i zapytam o samopoczucie...jak będę coś wiedzieć - dam znać.
Zosiu... Nie znam Człuchowa...chyba w tych okolicach nie byłam, chociaż w Borach Tucholskich bywałam... 2 razy spędzałam wakacje w Ocyplu, nad jeziorem.
Pozdrawiam...Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116125  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 13:26
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 327
Domyślnie

Witam serdecznie Lilę, Genka w nowym tygodniu, jak ten czas szybko zleciał.
Pralka skończyła pranie, teraz powiesić na suszarce i wynieść na dwór niech schnie. Jest leki wiatr i słoneczko świeci.
Przesyłam wszystkim serdeczne pozdrowienia miłego i słonecznego dnia życzę.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116126  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 14:57
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Witam w cieplutkim dniu,. Pozdrawiam Lilię , Ninkę Izę i Zosię. Po obiedzie jestem . A rano kupiłem kwiaty na skalnik czerwone , bo pierwsze przekwitły już po 7 zł szt. Oraz seler 8 szt nagród.
Obiad zjadłem niedzielny. Piwko wypiłem sobie.
Pozdrawiam miło was.
Robota czeka na mnie na dworze, fajna pogoda jest,.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..

Ostatnio edytowane przez gynek66 : 22-05-2023 o 22:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116127  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 18:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór...
Gienek pracuje na dworze...ja też miałam dziś zaprawę...chwyciłam za kosiarkę i wykosiłam cały trawnik...długo mi zeszło, bo mam spory kawałek działki.
Ale jest już fajnie i spokój na jakiś czas.
Zosiu...też przydałoby mi się zrobić pranie i wysuszyć na ogrodzie, póki jeszcze ładna, słoneczna pogoda. Ponoć od środy prognozują deszcze.
Miłego wieczoru....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116128  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 23:05
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie Witam Rodzinkę

Ja może jutro cos wykoszę. Sąsiad kupił mi benzynę po drodze bo tankował . CPN mamy w miejscu we wsi. To 1 km ode mnie. Trawa szybko rośnie nadgania stracony czas. W dwóch miejscach kosiłem już dwa razy ,i już podrosła do koszenia. Spalinową szybciej pójdzie jak elektryczną kosiarką. Tylko w krzewach trza elektryczną bo ona jest lekka. Ja mam do koszenia 5 arów, a to krzewy są , to drzewka , tak szybko nie pójdzie robota . Na dwa razy byda kosił. A jeszcze stawek mam z rybami, koło tego jest robota te koszenie. Głowa boli czasami. Wierzba mi przy nim rośnie wiklina , tez trza ją obcinać. Po drodze tuje rosną. Najlepiej usiąść na krześle i kawy się napić w tej trawie. Ptaszki pięknie śpiewają , bo gniazda pozakładane mają w tujach. A dziki gołąb ma gniazdo na sośnie u mnie, dość wysoko. Fajnie grucha , chyba mu się podoba. Wsadziłem flance seleru 8 sztuk. Dzisiaj kupiłem i jeszcze kwiaty na skalnik, one kwitną do jesieni czerwone, czekam aż przekwitną bratki.
dobrego spania i stowania rodzinko.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116129  
Nieprzeczytane 23-05-2023, 08:28
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry w nowym dniu....
Masz rację Gienku...trawa bardzo szybko rośnie, jeszcze po tych deszczach poszła w górę. Co jakiś czas trzeba kosić...nie ma zmiłuj się. Ty masz 5 arów do koszenia a ja chyba drugie tyle. Moja działka ma 30 arów, w tym 15 arów sosnowego i świerkowego lasu, a 15 arów to budynek mieszkalny, gospodarczy, trochę skalniaków i kwiatów a reszta do koszenia. Zawsze mnie mdli jak muszę to ogarnąć.
Moi drodzy...muszę Was zawiadomić, że od dziś będę wpadać tylko rano. Wieczorem sprowadza się do mnie córka i wnukowie - zamieszka na pewien czas, bo u niej w domu generalny remont łazienki. W domu będzie huk, kurz i bałagan. Ja będę miała więcej obowiązków, więc będzie mnie na wątku mniej. Będę pamiętać i rankiem, kiedy córka pójdzie do pracy a chłopcy będą jeszcze spać - będę wpadać.
Pozdrawiam...Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116130  
Nieprzeczytane 23-05-2023, 09:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Nic się nie stanie , jak jakiś dzień będzie opuszczona rodzinka. Przeca lato mamy. Upalnie zaś jest.

Pozdrawiam miło .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116131  
Nieprzeczytane 23-05-2023, 13:46
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 327
Domyślnie


Witam Izę i Genka.. Wiemy ,że jak tylko czas ci pozwoli będziesz nas Izo odwiedzała, życzę Ci miłego spędzenia czasu z córką, wnukami naciesz się ich obecnością.
Pozdrawiam wszystkich Lila, Genka, Izę i tych wszystkich ,którzy nas jeszcze odwiedzą. Miłego dnia życzę



__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116132  
Nieprzeczytane 23-05-2023, 20:31
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie

Witajcie Kochani .
Przepraszam , że nie pisałam ale nie pisałam wcxześniej nigdzie . Czytałam tylko pewien temat ale i tak nie skończyłam jeszcze .
Jednak jadę do uzdrowiska 1 lipca na 16 dni tak jak chciałam choć ostatnio dwa razy rezygnowałam . W końcu powiedziałam - dość i koniec , czas zająć się sobą .
Izuniu , w takim razie będziesz miała pełną chatę w najbliższym czasie ale może to i dobrze ?
Zosiu , nie było mnie jak obchodziłaś imieniny więc chociać teraz przyjmij ode mnie życzenia wszystkiego co najlepsze , moc radości i zdrówka .
Gienku , Ty mnie po prostu zadziwiasz , mało jest takich facetów jak Tuy , chyba na wymarciu są .
Pozdrawiam też Lilę bo widziałam i Ninkę . Za chwilę odcinek ulubionego serialu , dobrej nocki Wam wszystkim życzę .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116133  
Nieprzeczytane 23-05-2023, 21:13
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Dlaczego tak mówisz Dancia54. Jak mało facetów jest , ale gdzie?
Fajna pogoda była do południa , bo kosiłem trawę . Od południa padało i po koszeniu . Sadzenie kwiatów w skalniku na razie 5 sztuk.
Dobrej nocy wam życzę wszystkim.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116134  
Nieprzeczytane 24-05-2023, 08:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry....
Witaj Danusiu...jak miło, że wpadłaś...myślałam o Tobie i Twojej nieobecności...fajnie, że jesteś. Cieszę się, że zaplanowałaś wyjazd na leczenie...po trudach intensywnego życia zawodowego należy się nam odpoczynek i reperowanie nadszarpniętego zdrowia.
Zosiu...dzięki. Dobrze jest mieć swoich bliskich pod ręką i rozpieszczać ich, chociaż na długą metę byłoby to męczące...przyzwyczaiłam się już do ciszy i spokoju.
Gienku...Danusia pewnie miała na myśli to, że bardzo dobrze sobie radzisz z samotnym życiem i gospodarowaniem...wszystko ogarniasz, dobrze gotujesz, a takich mężczyzn jest mało, dlatego wszystkich zadziwiasz.
A teraz kochani mam wiadomość od Ninki....rozmawiałam z Nią wczoraj.
Lilu...myślę, że z Ninką jest wszystko w porządku...w każdym razie nie narzeka...ma silny, mocny głos. Wiadomo, że jest niesamodzielna, rzadko wychodzi z domu, ale ma opiekunkę, która Ją wspomaga. I dobrych przyjaciół.
Wszystkich nas pozdrawia i jest wdzięczna, że tu bywamy i że wątek nie poszedł w zapomnienie. Liczy, że niedługo upora się z komputerem i do nas dołączy.
Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116135  
Nieprzeczytane 24-05-2023, 10:19
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie Witam Rodzinkę

Oj, fajnie opisaliście mnie tutaj.Na razie we wszystkim daję sobie radę. Kucharzyć bardzo lubię . Wolę w domu upichcić coś, jak do gospody iść na obiad. To moja satysfakcja , nie boję się niczego w gotowaniu pieczenia ale mięsa. Ciast raczej nie piekę. Nie przepadam za słodkim.
Dzisiaj też na zakupy wyskoczę po południu dopiero , do stokrotki. Z pieskiem do szczepienia muszę iść . Od 17,00- do 18,00 jest szczepienie, w dwóch miejscach u nas 45 zł w zeszłym roku było 30 zł. Wiadomo stopa życiowa idzie do góry. to i ceny też.
Pochmurno , chłodno u nas + 11 yny jest.
dzisiaj koszulę flanelową założyłem. Wczoraj przy koszeniu miałem tylko lekki podkoszulek.
Pozdrawiam was czule . Dobrze że NINKA sobie radzi, i ma pomoc,.
Dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116136  
Nieprzeczytane 24-05-2023, 18:23
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 327
Domyślnie

Witajcie wszyscy razem i każdy z osobna..Danusiu... bardzo dziękuję ,za pamięć i życzenia.. liczy się pamięć ,że ktoś o nas pamięta.. po to tu jesteśmy i wspólnie się wspieramy.
Izo dziękuję za wiadomości o Nince, i że przy pomocy opiekunki sobie radzi, również całuję.
Genek cieszymy się, że jesteś samowystarczalny, radzisz sobie w obejściu, w ogrodzie, w wykonywaniu prac domowych..itd
Wszystkim życzę miłego i spokojnego wieczoru
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116137  
Nieprzeczytane 24-05-2023, 20:33
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie Witam Rodzinkę

Zakupy zrobiłem , ale nie wszystkie , a udałem 290 zł. Cytrusy są drogie.Mięsa wołowego nie było , a wieprzowe było. Gapa ze mnie. Nie chciało mi się wracać mimo w sklepie byłem dalej . W sobotę pojadę i kupię sobie schab na kotlety, i mielone do kotletów . Bo indycze mięso mam ponad 1 kg.

Kupiłem fajny kalafior do obiadu, mandarynki,paprykę cytryny. Wszystko drogie,. Mięso na pieczeń to mam w zamrażalce, tylko kotletów nie mam. Na jutro mam zupę jarzynową. Pojutrze może maślanka i jajka sadzone. Jajka swoje od kur mam . Tygodniowo z 10 szt ..zjem gotowane ,smażone, pieczone. Jeszcze nadwyżkę sprzedam około 50 sztuk. Jak se wyniosą , połowę zabije na rosół z 5 sztuk sprzedam , bo już się pewna pani pytała z Gliwic aż. Dzwoni co pewien czas. Bo to stały klient jest.
Chłodno na dworze, i pochmurno.Od jutra mam rehabilitację w ośrodku zdrowia . Blisko mam około 300 metrów . Na kolano, bark , krzyże 10 razy. Lampy masaże . Pół roku czekałem.

Pozdrawiam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116138  
Nieprzeczytane 25-05-2023, 08:35
Janina256 Janina256 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Kraków
Posty: 56
Domyślnie

To jak śpisz jest bardzo istotne. Na niewygodnym łóżku ciężko się wyspać, plecy bolą i poranki z tego powodu mogą być bardzo bolesne. Najpierw trzeba się zastanawić, jaki to powinien być materac, o tym piszą tutaj https://dompelenpomyslow.pl/jaki-mat...-czy-piankowy/ Moim zdaniem najlepiej byłoby się wybrać do salonu i po prostu położyć się na wybranym modelu, ta metoda najlepiej się sprawdza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116139  
Nieprzeczytane 25-05-2023, 09:50
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie Witam Rodzinkę

Pochmurni i chłodno dzisiaj +11 jest.
dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116140  
Nieprzeczytane 25-05-2023, 13:30
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 327
Domyślnie

Witam serdecznie Janinę , Genka i tych co nas odwiedzą dzisiaj.
Janina racja jest z tym materacem... ja jak kupowałam,
go to w sklepie firmowym i kazano mi się wygodnie na nim położyć, tak zrobiłam i kupiłam.. Pierwsze co kupiłam to łóżko, materac, kapę na łóżko i dwa jaśki z pokrowcami na nie, dywan beżowy, jasne panele podłogowe.
Tego dnia sporo kasy wydałam ,ale do dzisiaj jestem zadowolona z zakupu. Odnowiłam pokój.

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.