menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #105281  
Nieprzeczytane 12-11-2020, 20:56
WE115's Avatar
WE115 WE115 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 4 935
Domyślnie

Ogarnęłam się trochę i mam teraz czas na przyjemności.

Plany moje wykonałam w 80%. Zostały mi jeszcze buty. Już nie dałam rady. Nawet nie przypuszczałam ,że znowu tyle nagromadziłam. Przygotowałam jeden wór do oddania.

Ja może do malutkich się nie zaliczam ale też żeby sięgnąć głębiej do wyższych szafek muszę skiknąć na stołek.

Jutro trochę luźniejszy dzień. Wybieramy się do Castoramy po parę drobiazgów. Zakończenie porządków zostawiam na sobotę.

Dobrej nocy życzę i spokojnego, mocnego snu.
__________________
Ewa

Odpowiedź z Cytowaniem
  #105282  
Nieprzeczytane 12-11-2020, 22:26
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 879
Domyślnie Pozdrawiam Was w porze nocnej

Fajnie się czyta wasze posty. OMI ty tak znów nie chwal mnie z tym pisaniem . Musiałem coś napisać. Pół nocy myślałem, jaką dać pozytywną , mądrą -czy głupią odpowiedź. Opowiadania lubiłem pisać w szkole, dobre noty dostawałem. Ale chcąc coś odpowiedniego napisać. Trzeba się dobrze zastanowić, jaką dać też odpowiedź. Dla danej osoby.
Prawdę, tutaj pisać to czyste ryzyko. To księża prawdę piszą tylko. Kiedyś jak mój dziadek żył, to mówił że jak szedł ksiądz , to ludzie na jego widok klękali . Nawet w błocie. Ale każdy ksiądz miał wystrzyżone kółeczko na głowie, żeby się nie zgubił. Koloratka też musiała być. A dzisiaj co to za ksyndza som. Tylko, że nie które kobiety jeszcze z kulturą do ucha mu plują głupoty. On później z ogonem biega za kobietami, i nie tylko za nimi.
I komu tu teraz wierzyć. Pałace pobudowali sobie tylko, jak we Wrocławiu widziałem. Też w nich nie wieża.
Pozdrawiam, dobrej nocy po północy. Wstańce zdrowe wypoczęte na dobra kawusię.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105283  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 08:51
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam o poranku tak jak wczoraj na razie burym i ponurym....mam nadzieję ze ten
dzień będzie dobry czego wszystkim życzę. D ziś czeka mnie teleporada 3 cia w okresie pandeni mam nadzieję że humor dopisze ./wiem co pisze
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105284  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 09:51
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 879
Domyślnie Witam

Oczywiście , każdy wie co pisze tutaj.Świat jest okrągły , a ludzie po kątach się kochają.
Pochmurno z lekkimi opadami deszczu u nas. Może będzie później jasne niebo po tych opadach. Może i słonko zaświeci.
Pozdrawiam wszyściutkich.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105285  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 10:45
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 879
Domyślnie Na Spacerze Ninka

Chyba tak , lub śpi z dzieckiem psim. Dobrego dnia życzę wam. Szkoda że nie mówi yny szczeka ,
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105286  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 11:24
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 822
Domyślnie

Dzień dobry w piątkowe przedpołudnie. WITAM tych, co byli, a więc Helenkę i Gienka.
Wpadłam tylko przywitać się z Wami, bo jakaś niemoc mnie dopadła i "gadaczka" mi się zacięła. Zaznaczam tylko swoją obecność i fakt, że myślami jestem z Wami.
P o z d r a w i a m.... Dobrego dnia WSZYSTKIM.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105287  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 12:26
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie

Gienek -

Cytat:
OMI ty tak znów nie chwal mnie z tym pisaniem .
jo Ci nie cukruje -

Mz nie ma w domu, to nie wiem czy dobrze napisalam


Bede pozniej - drzemka.
__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105288  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 12:51
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 689
Domyślnie

Gienio, jesteś super z tą gadką... psio mama... dobre... jestem , jestem dla niej jak mama...beze mnie by było jej bardzo źle...tak, szkoda że nie mowi ino szczeko... ja i tak wiem, co szczeka!
Izabel, takie dni są teraz, że trudno się zebrać do czegokolwiek...nie mam nawet dzisiaj obiadu... nie wiem jak wyżywić się owocami ? Opiekunka posprzątała, pani - pomoc - zrobiła zakupy i od razu wyszła... Jakoś bydzie....
Maleństwo, jest Was dwie, wprawdzie obie małuchy, obie były u mnie z czego jestem ogromnie zadowolona! Tak się utarło, że Ty maluch a Ewunia jest EWUNIĄ!
Danusiu, musimy przetrwać... nie ma innej opcji...
Dzisiaj mam dwa pogrzeby znajomych ale... nie dam rady być, mają spore rodziny... My musimy być ostrożni, nam nikt nie pomoże...
Helenko, setny raz proszę, uważaj na siebie, kochanie!
Danusiu, ja wiedziałam co oznacza - pospychać - czyli posprzątać co nieco...ale, my blisko siebie mieszkamy i te zwroty mamy te same.
Myślę, że nie pominęłam nikogo, Maleństwo drzemie... moja mała też śpi... rusza nóżkami na moich kolanach... jak zawsze śpi przy mnie, na mnie, zawsze u mnie!
Do potem kochani....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105289  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 12:58
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 327
Domyślnie

[b]Witajcie wszyscy na wątku

Ja mam też dzisiaj teleporadę po południu(czekam na telefon,o której godzinie)moja rodzinna nie może mi doradzić coś na moją pryzpadłość, powiedziałam jej , że mam zrobione dwa zdjęcia..na początku i dzisiaj.Jestem ciekawa,jkąś maść pewniebędę miała przepiosaną by smarować.
Na dworze jest lekki wiaterek, słonko nie może się przebić przez chmurki.
Jakiś nowy lekarz teraz przyjmuje w przychodni szpitalnej( nie znane mi jest jego nazwisko,ale na teleporadę trzeba pojechać.
Tyle wiadomości na teraz, pozdrawiam
[/B
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 13-11-2020 o 13:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105290  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 13:04
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 327
Domyślnie

Ninko witaj w piątkowy dzień, też bedę miała wizytę lekarską około 15-tej,czekam tylko na telefon mnie powiadamiający
zawsze coś się przypląta człowiekowi, miłego popołudnia życzę z lalunią.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105291  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 13:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 689
Domyślnie

Witaj Zosiu... życzę zadowolenia po poradzie....
Lala jak zawsze śpi na moich kolanach... teraz zmykam, muszę przygotować coś na obiad... nie wiem co, ale trzeba coś zjeść...
Zostawiam moc dla Rodzinki...
Za oknem huk jak licho... ta budowa mnie wykończy nerwowo...sąsiadka z dołu podała do Sądu... nic nie skorzystała bo wieczorem i w nocy nie pracują.. a w dzień, wolno im...
zostawiam!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105292  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 14:52
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dzień dobry

Witam wszystkich,
Ja pomiędzy jedną pracą a drugą. Właśnie zakończyło się zebranie online, teraz idę z psem, potem coś zjem i loguję się do studentów zaocznych. Taki dzień.
Gienku,
Sprawę brzozy zakończyliśmy dyskutować, a ty znowu. To ja pierwsza napisałam o zezwoleniu na wycinkę na swojej działce, wiem o tym od dawna. I wiem jeszcze wiele innych rzeczy. Niczego się nie czepiam. Kilka osób też napisało, że jej odebrałeś życie. I koniec.
Omi,
Twoje porady są super, ale trzeba być na emeryturze, żeby chociaż część stosować. Ale robię co mogę. Np. Codziennie robię shota z pomarańczy z kurkumą, imbirem I pieprzem kajeńskim. To działa jak szczepionka na grypę. Ja nigdy grypy nie miałam, a przeziębienia bardzo rzadko. U mnie wszyscy piją napoje z lodówki przez cały rok, nie mamy problemów z gardłami. W nocy piję wodę z butelki, która stoi na szafce. Ciepłą piję tylko kawę I herbatę. Miłej drzemki.
Mój piesek już ma swoje lata, jest coraz słabszy, czasem zwymiotuje, ma rozwolnienie I nabrudził w domu nie raz. Muszę mu wybaczyć. Jak odejdzie, to będę zmieniač wszystkie podłogi. Sąsiedzi właśnie robią remont po suczce, która miała raka pęcherza I mocz I wszystko inne wyciekało z niej przez rok. Zakładali pampersy, ale nie dali uśpić, była do końca na lekarstwach. Na spacerku była wesoła I żwawa do końca. Tak to jest.
Trzymajcie się.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105293  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 16:38
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Helenko, setny raz proszę, uważaj na siebie, kochanie!
Ninko ja jestem duża i uważam jak byłam mała to się przewracałam....wszystko jest dobrze. Póki co i mogę to radzę sobie mam wady ale obiecuję że z nich wyrosnę pozdrawiam wszystkich i Twoją psiunię
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105294  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 18:27
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 689
Domyślnie

Lilu, do emerytury masz jeszcze sporo czasu... w Twoim zawodzie nie da się tak szybko odpoczywać...
Mojej opiekunki sunia jest po operacji nerek, sporo ją to kosztowało ale, już lepiej się czuje, wychodzi przed dom, na ogród... Moja wnuczka ma jamnika, staruszek, do tego pogryzły go psy, okrutniki - taka rasa - jest po operacji, w pampersach, głuchy, biedny ale nie ma mowy o uśpieniu! Ma już pewnie z 16 lat...
Helenko -PRZEPRASZAM -
Obiadek sobie zrobiłam bardzo prosty... kiełbaska na gorąco, sałatka i herbatka...
Do potem
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105295  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 19:37
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dobry wieczór

Jeszcze zajrzałam pożegnawszy się ze studentami. Muszę się czymś pochwalić. Zadzwonił mój zięć aby mnie zaprosić jutro na obiad. Będą pstrągi z pieca, które sam złowił. Jest zapalonym wędkarzem. On sam ten obiad przygotuje. Potrafi ugotować prawie wszystko, i robią to z córką na zmianę. On też cięższe prace w domu wykonuje, np. mycie okien, sprzątanie łazienki itd. A dzieckiem zajmuje się od pierwszego dnia: to on kąpał, przewijał, oliwił, ubierał, podawał córce do karmienia, gotował obiady, wszystko robił. Nie wiem gdzie ona takiego faceta znalazła. Oby tak było zawsze.
Tak że jutro rano ogarnę mieszkanko, zrobię się na 'bóstwo' i jadę do nich. Z wnuczkiem się pobawię, chociaż nie mogę go za bardzo nosić, bo kręgosłup wysiada. A za tydzień chyba rewanż z tym obiadem.
Dobranoc.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105296  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 19:45
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 689
Domyślnie

Lilu kochana, zawieź pozdrowienia dla Nich a maluszka pogłaskaj po główce.... z serca pozdrawiam!
Cieszę się na Twój dzień spędzony z najbliższymi!
Pozdrawiam i przytulam Ciebie na dobrą noc!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105297  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 20:07
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 879
Domyślnie Witam W Porze Wieczorowej.

po przeczytaniu postów, a było dosyć sporo nawet. I Liliana dwa posty wpisała chwała Bogu , że czas znodła sam na chwilkę. Dobrze się odżywiasz w Twoim wieku. Takich cudów ja znów to nie jem, jak ty Liliano
A dzisiaj był dzień placka , a my też piekli te ukochane placki. Dostałem też paczkę na dzień seniora z Gminy. W zeszłym roku było przyjecie w klubie i była wyżerka , jak kanapki kawa, herbata i po dwie lampki wina dawali. A w tym roku nie skuli wirusa.
Jak szybko minął mi dzień, ani se oberzałem i już noc.
Pozdrawiam Was miło..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105298  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 20:33
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie


__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105299  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 20:43
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 689
Domyślnie

Gienio, to i tak dobrze, że zafundowali paczkę! Olkusz nic nie dawał, nawet życzeń nie było na dzień seniora...Pozdrawiam cieplutko!
Maleństwo, ale Wiesz co mi na daną chwilkę potrzebne! Przytulam Ciebie i buziak dla Małż....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105300  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 21:08
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 689
Domyślnie

Dobrej nocy, Rodzinko ....moja mała upomina się o mnie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.