menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 21:19
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Cytat:
Napisał Komisław
Cześć. Im new. Też chciałbym wiedzieć o czym tu piszecie a bardziej rozumieć, proszę o rozszyfrowanie skrótów PF PFS . PSP to kiedyś był program Piant Shop Pro ale teraz chyba się inaczej nazywa, coś z corelem, te rameczki to gotowiaki czy swojej roboty ? Nie podoba się że tu się wtrąciłem - napiszcie : sio idź precz nie przeszkadzaj, czasem lepiej nie być grzecznym.
A propos co to jest scrapek jak z Patrykiem Swayzie ? Też mam 57 lat tyle co ON a nie wiadomo czy będę miał 58.

Cześć Krzyśku !
Spróbuję odpowiedzieć Tobie:
PF - Photo Filter
PFS - Photo Filter Studio
PSP - Corel Paint Shop Pro
Są to programy graficzne, stosowane do obróbki zdjęć, jak i do tworzenia różnych obrazków.

Scrapbooking czyli scrapek jest to technika ozdabiania zdjęć z gotowych dodatków darmowych,
bądź płatnych, zakupionych w sklepie internetowym.
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #42  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 21:57
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Wielkie dzięki za życzliwość i rzeczową odpowiedź, zaraz przegooglam - zainteresuję się co to za programy. PSP kiedyś się bawiłem, czyli w tym wątku specjalizujecie się jakby. Fajnie, zazdroszczę takiej konsolidacji w temacie . Jak już opanują wszyscy te photofiltry to weźmiemy się za photo shop, corel draw itp ? Interesuję mnie to, bo wymaga się ode mnie wykonywania rzeczy użytkowych na zamówienie, mam opanowany jeden program do grafiki warstwowej , czasem się pobawię ale inaczej tak niż Wy ale nie umię robić 'ładnych obrazków'.
  #43  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 01:00
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Kolaż GDYNIA



Wszystkie zdjęcia są z mojego prywatnego albumu plus widokówka z napisem Gdynia.
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #44  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 08:40
a-nitka's Avatar
a-nitka a-nitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Hiszpania
Posty: 1 628
Domyślnie

Witam i milej soboty życzę, słoneczka i odpoczynku
http://
  #45  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 09:27
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Witaj A-nitko.
Mam nadzieję że Ewa niedługo wróci.
  #46  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 11:39
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Komisław,a co to jest -innego niż my,pokaż kilka swoich dzieł
__________________


  #47  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 16:30
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Uśmiech

Basiu, napisałem, że nie potrafię ładnych rzeczy robić, te Wasze dzieła podziwiam bardzo, kobiety jednak mają inny typ wrażliwości, inne poczucie estetyki i z autopsji wiem, że macie zwykle w głowie gotowy obraz, wiecie wszystko z góry dokładnie jak konkretna graficzka ma wyglądać. Jeśli coś muszę zrobić wtedy skupiam się, chodzę z tym albo śpię, zbieram materiały i pomysły i potem w programie zaczynam kombinować. W polskiej literaturze powojennej odnotowano nurt zwany turpizmem - kult brzydoty - ja właśnie jestem takim małym turpistą Nawet zdjęć nie zrobię ŁADNYCH. bo wolę prawdę od piękna. Co ja mam pokazać? zaproszenie, dyplom, logo, baner, plakat wyborczy, plakat imprezowy czy fotomontaż ze zdjęć moich znajomych? Wszystko to przeważnie z napisami Nie aspiruję do rangi grafika akurat w tym środowisku nie znają nikogo innego. Przepraszam za przydługą odpowiedź.
  #48  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 17:13
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

Witam serdecznie wszystkie graficzki oraz nowego kolegę grafika.Witaj Krzysiu.A właśnie dziewczyny dzisiaj już 19 a Evi ani śladu.Chyba już wróciła do domu.Mam nadzieję ,że u jej rodziców wszystko ok i niedługo będą nowe lekcję.Znowu dopadło mnie jakieś choróbsko ,ale dzisiaj udało mi się coś zroić


pozdrowienia dla wszystkich,spokojnego sobotniego wieczoru i super odpoczynku w niedzielę.
  #49  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 17:27
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Witam
Komisławie ja mam CorelDraw9 i CorelPhoto-Paint9 a może byś mi troche pomógł bo ani rusz nic nie umiem zrobić w tych programach.Otwieram popatrze i zamykam te programy,nawet nie mam odwagi coś w nich zrobić.
__________________
  #50  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 23:28
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie




Ja mam Corel Draw X3 i Corel PSPPX2.
Ostatnio jednak robię tylko w tym drugim.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #51  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 10:12
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Witajcie dziewczyny po dluzszym czasie ,jestem od paru dni w domu ale niestety sie troche rozchorowalam.Nie wiem czy nadmiar swiezego powietrza w przepieknych gorach Tatr ,czy z klimatyzycji,czy mysl ze musze wracac ,tak czy tak mam zapalenie korzonkow nerwowych .Pare razy zabieralam sie zeby napisac pare slow ale najgorsze to ze nie umie siedziec przy komp.Dostaje zastrzyki od paru dni i dzisiaj jest troche lepiej wiec korzystam z sytuacji zeby sie przywitac i poogladac troszke wasze piekne prace.
Jestem pod wrazeniem ,tyle pieknych prac .Wszysko poogladam i poczytam dokladnie pomalu.
Mamy nowa kolezanke a-nitke i mysliciela Komislaw ,witam serdecznie w naszym gronie !!
Bardzo dziekuje Tar-ninko za Twoja pomoc, wiem ze moge zawsze na ciebie liczyc jestes wspaniala kolezanka.

Dziewczyny tak jak pisalam poczytam najpierw wszysko zrobie galerie ,nowy tutorial wybaczcie jak to troche potrwa.


Pozdrawiam was wszyskie serdecznie i zycze milej niedzielki ,zapraszam na popoludniowa kawke i ciasto





__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #52  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 10:19
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Witaj serdecznie Ewuniu !
Dobrze, że już jesteś z nami.
Życzę duuużo, duuuuużo zdrówka i pozdrawiam, papa !
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #53  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 12:38
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Witaj Ewuniu.
Cieszę się że już jesteś i ja również życzę Ci dużo zdrowia.
Bardzo serdecznie pozdrawiam.
  #54  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 12:54
Arakuda's Avatar
Arakuda Arakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Kraków
Posty: 569
Domyślnie

Witam serdecznie wszystkie miłe graficzki zarówno stałe bywalczynie jak i nowe osoby. Właśnie po całym tygodniu nieobecności pooglądałam wszystkie prace i poczytałam wpisy.Jestem pełna podziwu dla Waszego talentu i pomysłowości.Wszystkie prace są wspaniałe zarówno te z wykorzystaniem masek, własnych zdjęć czy pięknie ozdobionych scrapków.
Evi bardzo cieszę się, że już jesteś z nami i życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. A jak dolegliwości miną, zostaną przecież piękne wspomnienia z pobytu w kraju.
Życzę miłej niedzieli
  #55  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 13:02
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761

Różowe pracki na konkurs u Donny


Tło: Zestaw: Monti Black Pink
Dodatki: Zestaw: Kit in Freebie VANILLE- FRAISE par Cajoline


Tło: Zestaw: Monti Black Pink
Dodatki: Zestaw: Kit in Freebie VANILLE- FRAISE par Cajoline
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #56  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 13:40
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

ok,zaznaczenia-nic prostszego pod słońcem.Pokaże na przykładzie prostej ramki.Aby uniknąć niewidoczności zaznaczeń pokażę na kolorowym prostokącie.
Czyli zaczynamy od otworzenia nowego obrazka,następnie rysujemy zaznaczenie prostokątne lub jakiekolwiek chcesz,następnie warstwy-nowa warstwa rastrowa i zalewasz kolorem dla lepszej widoczności.Teraz usuwamy zaznaczenie.
__________________


  #57  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 13:46
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Mamy teraz dwie warstwy

klikamy w warstwę z kolorowym prostokątem,klikamy żeby zrobiła się niebieska,patrz na zrzucie po prawej stronie
__________________


  #58  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 13:52
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Teraz klikamy zaznaczenia-zaznacz wszystko-podnieś,znów zaznaczenia-modyfikuj-zaznacz obramowanie zaznaczenia


__________________


  #59  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 13:59
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Następnie zaznaczenia-delete i zostanie taka ramka-z którą możesz robić co się podoba,wygiąć,wyciąć w niej otwory ja w znaczku itd,itp...
__________________


  #60  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 14:00
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

A teraz lecę do ..kuchni ,obiad w lesie a mąż zaraz z pracy wraca
__________________


Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nauka języków anuta Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 193 06-12-2018 11:22
nauka nina eSenior 11 19-03-2010 20:26
Pomoc i nauka w programach graficznych PF , PFS , PSP cz.II Evi eSenior 513 11-09-2009 19:55
Pomoc i nauka w progamach graficznych:PF, PFS ,PSP Evi eSenior 505 22-07-2009 07:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.