menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8401  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 11:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CD6C6 54
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8402  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 15:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Przemówienie przewodniczącego Chin Xi Jinpinga z okazji Nowego Roku 2019

W przededniu Nowego Roku przewodniczący Chin Xi Jinping wygłosił noworoczne przemówienie, transmitowane przez Chińską Grupę Mediów i jej stronę internetową.

Towarzysze, Przyjaciele, Panie i Panowie, dzień dobry! „Czas nie zatrzymuje się i płynie jak nurt”. Rok 2019 niedługo nadejdzie, składam Wam życzenia noworoczne z Pekinu.

W 2018 roku jesteśmy spełnieni, nasze kroki są stanowcze. W tym roku pokonaliśmy różne zagrożenia i podjęliśmy wyzwania, aby przyczynić się do rozwoju gospodarki wysokiej jakości, przyśpieszyć zmianę ze starej siły napędowej na nową, w celu utrzymania ruchu gospodarczego w racjonalnym zakresie. Walka o niebieskie niebo, czystą wodę i ziemie toczy się pomyślnie. Wszystkie sprawy związane z życiem obywateli szybko się rozwijają. Stabilnie została wdrożona państwowa strategia, między innymi koordynacyjny rozwój strefy metropolitarnej Pekin-Tianjin-Hebei, rozwój strefy gospodarczej rzeki Jangcy i budowa Wielkiej Strefy Zatoki Guangdong-Hongkong-Makao. Podczas inspekcji w różnych miejscowościach z radością zabaczyłem, że na obu brzegach rzeki Jangcy jest dużo zieleni, na równienie trzech rzek północno-wschodnich Chin uprawiane jest tysiące hektarów ryżu, Strefa Qianhai w Shenzhenie oraz Strefa Zhangjiang w Szanghaju są pełną siłę żywotną, most Hongkong-Zhuhai-Makao jest oddany do ruchu... te sukcesy zostały osiągnięte dzięki wysiłkom wszystkich narodowości całego kraju i pracowników w Nowej Erze.

W 2018 roku chińska produkcja, innowacja i budowa wspólnie działają i nadal zmieniają oblicze Chin. Udane wystrzelenie sondy Chang’e 4, próbne zwodowanie drugiego lotniskowca, pierwszy lot samolotu służącego do gaszenia ognia i ratowania na wodzie, połączenie satelity Beidou do globalnej sieci nawigacji... tutaj chciałbym wyrazić szacunek każdemu z naukowców, inżynierów, ”rzemieśników wielkiego państwa”, którzy uczestniczyli w tych projektach.

W 2018 roku płyną dobre wiadomości o walce z ubóstwem. 125 powiatów w całym kraju wyszło z biedy. 10 milionów mieszkańców wsi wybrnęło z ubóstwa. 17 rodzajów leków przeciwrakowych zostało wpisanych do katalogu ubezpieczeń medycznych. Problem biedy wynikającej z powodu choroby został rozwiązany. Myślę często o towarzyszach walczących na froncie walki z ubóstwem. Ponad 2,8 miliony osób zostało oddelegowanych na wieś, w tym pierwsi sekretarze partyjni, gdzie ciężko pracują. Musicie dbać o swoje zdrowie.

Zawsze pamiętam o tych którzy mają kłopoty. Na wsi Sanhe w Liangshan w prowincji Sichuanie, odwiedziłem dwie rodziny narodowości Yi, Jihaozeqiu i Jielieeamu. Na wsi Sanjianxi w mieście Jinan w prowincji Shandong rozmawiałem z członkami rodziny Zhao Shunli . W dziennicy Donghuayuan w Fushun w prowincji Liaoning, zapoznałem się z sytuacją mieszkaniową po przesiedleniu z powodu zagrożenia. Na wsi Lianzhang w Qingyuan w prowincji Guangdong rozmawiałem z ubogą rodziną Lu Yihe o planie wyjścia z biedy. Ich serdeczne i uczciwe twarze pamiętam do dziś. Z okazji Nowego Roku życzę im, by żyło im się coraz lepiej.

W 2018 roku obchodziliśmy 40. rocznicę reform i otwarcia Chin . Prowadziliśmy systematyczne , całokształtne i restrukturyzacyjne reformy w instytucjach partyjnych i państwowych . Ogłosiliśmy ponad 100 ważnych przedsięwzięć dotyczących reform. Odbyły się pierwsze China International Import Expo . Uruchomiono budowę Eksperymentalnej Strefy Wolnego Handlu. Świat widział chińskie przyśpieszone tempo reform i otwarcia, widział determinację Chin w prowadzenia reform i otwarcia do końca. Nasze kroki reform nie będą zatrzymane. Drzwi otwarcia będą otwierać coraz szerzej.

Zauważyłem, że w 2018 większość pierwszej partii studentów po wznowieniu systemu egzaminu wstępnego na uniwersytety już przeszła na emeryturę. Dużo roczników urodzonych w 2000 roku zaczęło studiować. Trwa projekt meldunku w miastach dla ponad 100 milionów ludności bez meldunku. Zaczęto budować 5,8 milionów mieszkań w celu rozwiązania problemu mieszkańców, którzy mają stare domy. Nowi mieszkańcy miast dostali ciepłe mieszkania. Wielu mieszkańców Hongkongu i Makao otrzymało kartę pobytu. Hongkong został dołączony do ogólnokrajowej sieci szybkiej kolei. Chiny są pełne siły żywotnego rozwoju. Biegniemy wszyscy. Jesteśmy osobami dążącymi do marzenia.

W tym momencie chciałbym specjalnie przypomnieć niektóre nazwiska. W tym roku na niebie pojawiła się „gwiazda o imieniu Nanrendong”. Do bohaterów wojskowych dołączyli Lin Junde i Zhangchao. Musimy pamiętać Wang Jicai, który pracował na wyspie przez 32 lata. Musimy pamiętać bohaterów takich jak Huang Qun, Song Yuecai, Jiang Kaibin i inni, którzy poświęcili swoje życie. Oni są najbardziej kochanymi ludźmi w Nowej Erze; zawsze warto pamiętać i uczyć się od nich.

W 2018 roku wielu nowych i starych przyjaciół przyjechało do Chin. Zorganizowaliśmy doroczną konferencję Azjatyckiego Forum Boao, szczyt Szanghajskiej Organizacji Wspópłpracy w Qingdao, Forum Chiny-Afryka w Pekinie i inne wydarzenia dyplomatyczne, na których wysunięto chińską koncepcję i przesłano chiński głos. Złożyłem wizytę, z innymi chińskimi politykami, na pięciu kontynentach, by uczestniczyć w wielu ważnych wydarzeniach dyplomatycznych, dokonać szerokiej wymiany poglądów z przywódcami różnych krajów. Dzięki temu ugruntowano przyjaźń, umacniano zaufanie i rozszerzano krąg naszych przyjaciół.

W 2019 roku uroczyście obchodzimy 70. rocznicę urodzin ChRL. W ciągu 70 lat przeżywaliśmy wzloty i upadki. Naród jest solidną podstawą ChRL. Naród jest największym zapleczem sprawowania władzy przez nas. Od wielu lat chiński naród samodzielnie czyni niestrudzone wysiłki i stworzył chiński cud , który przyciągnął uwagę całego świata. Na nowej drodze , niezależnie od zmiany sytuacji, będziemy ściśle opierać się o naród, trzymać się samodzielnej i ciężkiej walki , z silną determinacją i trwałą siłą, krok po kroku będziemy posuwać naprzód wielkie sprawy.

Przed nami w 2019 roku wiele okazji oraz wyzwań. Wszyscy muszą wspólnie pracować i walczyć. Polityka i przedsięwzięcia na rzecz obniżenia podatków muszą być wdrożone, aby uwolnić obciążenie przedsiębiorstw. Należy szanować utalentowanych ludzi z różnych dziedzin, w pełni pobudzić ich siłę wytwórczą i innowacyjną. Należy posłuchać głosu odpowiedzialnych kadrowców na niższym szczeblu, dać im możliwości. Musimy w terminie zakończyć zadanie wybrnięcia z ubóstwa ponad 10 milionów biednych. Należy troszczyć się o żołnierzy , którzy skończyli służbę, oni wnieśli wkład w ochronę ojczyzny. W tym momencie kurierzy, sprzątacze, taksówkarze i inni pracownicy cieżko pracują. Dziękujemy wszystkim twórcom naszego pięknego życia.

Patrząc w przyszłość na świat, stoimy przed wielką zmianą sytuacji , która nie zaszła od stulecia. Niezależnie od zmiany sytuacji międzynarodowej , wiara i determinacja Chin w ochronie suwerenności i bezpieczeństwa kraju nie ulegną zmianie. Serdeczność i dobroć Chin w utrzymywaniu pokoju świata oraz wspólnego rozwoju nie ulegną zmianie. Będziemy aktywnie wspierać budowę „Pasa i Szlaku”, nadal pobudzać budowę społeczności losu ludzkiego, aby czynić niestrudzone wysiłki na rzecz stworzenia piękniejszego świata.

Dzwon Nowego Roku zaraz się zacznie bić. Będziemy z pełną wiarą i oczekiwaniem wspólnie witać Nowy 2019 Rok.

Wszystkiego najlepszego Chinom! Wszystkiego najlepszego światu! Dziękuję.

https://www.facebook.com/redakcjapol...110?__tn__=K-R
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8403  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 16:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Już niebawem Ziemia rozpocznie kolejną rundkę dookoła Słońca. Przy tej okazji, warto spojrzeć wstecz i ocenić co nam przyniósł świat nauki w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Mijający rok nie dostarczył nam żadnego przełomu, które wyróżniłoby się w sposób zdecydowany i pozamiatało konkurencję. Nie oznacza to jednak, że zabrakło wydarzeń wartych zapamiętania. Z uwagi na osobiste preferencje obstawiłbym zapewne odkrycia z zakresu fizyki cząstek elementarnych. Mam na myśli detekcję wyemitowanego przez rekordowo odległy blazar neutrina IceCube-170922A, a także długo wyczekiwane zarejestrowanie rozpadu bozonu Higgsa na kwarki niskie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że najwięcej szumu zarówno w środowisku akademickim jak i w mediach narobiła sprawa narodzin pierwszych genetycznie zmodyfikowanych dzieci (co potwierdziliście swoim wyborem na fanpejdżu bloga).

Praca He Jiankuia w ośrodku badawczym Shenzhen, nie jest może przełomem ściśle naukowym czy technicznym – ba, z braku oficjalnych danych, nie możemy nawet jej zweryfikować – ale bez cienia wątpliwości przejdzie do historii. Chiński genetyk przekroczył pewną granicę, stawiając świat przed faktem dokonanym. Stało się coś o czym uczeni i filozofowie debatowali od dekad: posiedliśmy narzędzia (CRISPR/Cas9) umożliwiające genetyczne doskonalenie gatunku ludzkiego. Sam mam tę drobną satysfakcję, że taki obrót spraw przewidywałem już pięć lat temu. Pytanie nie brzmi już “czy”, a “jak” wykorzystamy zdobytą wiedzę? Ograniczymy się do eliminacji najcięższych chorób i wad genetycznych? A może z czasem zaczniemy tworzyć dzieci na zamówienie, modyfikując również ich wygląd czy inteligencję? Nie jest to już wizja kiczowatego science-fiction, lecz problem, z którym przyjdzie się zmierzyć obecnemu pokoleniu.

https://patronite.pl/kwantowo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8404  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 18:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5C9730 20
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8405  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 19:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CD9E2 C8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8406  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 21:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Episkopat przypomina: Uczestnictwo we Mszy Świętej 1 stycznia jest obowiązkowe.
Byście nie zapomnieli że po szaleństwach w Sylwestra że na 1 stycznia trzeba mieć przygotowaną kopertę by zjawić się na mszy i przywitać się z tacą.
https://pbs.twimg.com/media/Dvp0qJHX0AEtzcb.jpg:large

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 31-12-2018 o 21:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8407  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 23:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CC720 ED
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8408  
Nieprzeczytane 01-01-2019, 00:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...&oe=5CD00 888
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8409  
Nieprzeczytane 01-01-2019, 12:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5C8E86 EF
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8410  
Nieprzeczytane 01-01-2019, 14:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Na mszy nie byłem to na pewno niektórym podpadłem .Dzisiaj Jacek Żakowski rozmawia z Zygmuntem Baumanem
Kłamstwo jest wieczne i wszędobylskie z natury – mówił przed laty prof. Zygmunt Bauman.https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...vWqd4C5TYj0UBY

Mam kilka książek prof. Baumana , cenię tego Polskiego socjologa za wnikliwość sądów i zwracania uwagi na rzeczy które mogą nam umykać bo darzymy za dużym autorytetem mówiącego . Należy przez cały czas myśleć zastanawiać się nad wiarygodnością argumentów a nie brać wszystko za prawdę bo mówiący może nami manipulować bo ma w tym interes polityczny.

Strach jako element wykorzystywany w grze politycznej w której nagrodą jest zdobycie władzy. Stworzenie iluzorycznego zagrożenia byśmy uwierzyli że walczący politycy o władzę są mężami opaczności owymi a to co nam proponują to faktyczne bezpieczeństwo osobiste /safety/ czy socjalne /security/." Im mniej security, tym więcej podniecenia i szumu wokół safety. Można w ten sposób zmylić czujność obywateli, odwrócić naszą uwagę od zaniedbań lub bezsilności władzy."

Będziemy mieli rok wyborczy warto o tym co Bauman mówi , po prostu wiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8411  
Nieprzeczytane 01-01-2019, 14:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5C92B6 A8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8412  
Nieprzeczytane 01-01-2019, 15:01
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Mam kilka książek prof. Baumana , cenię tego Polskiego socjologa za wnikliwość sądów i zwracania uwagi na rzeczy które mogą nam umykać bo darzymy za dużym autorytetem mówiącego .
Będziemy mieli rok wyborczy warto o tym co Bauman mówi , po prostu wiedzieć.

Wacławie! Prof. Zygmunt Bauman nie może być dla wielu Polaków autorytetem, bowiem ma w swoim życiorysie "czarne karty". Nie podważam jego naukowych osiągnięć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8413  
Nieprzeczytane 01-01-2019, 15:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CD8F8 8E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8414  
Nieprzeczytane 01-01-2019, 17:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5C8B73 1F
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8415  
Nieprzeczytane 02-01-2019, 11:48
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5C941A 9B
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8416  
Nieprzeczytane 02-01-2019, 11:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5C8FE8 C8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8417  
Nieprzeczytane 02-01-2019, 18:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wanda Robak Bardzo podoba mi się motto Dalajlamy, staram się go stosować -"Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz pomóc innym, przynajmniej ich nie krzywdź". Szanowna Krystyno! nasze mózgi w dzieciństwie i młodości zostały skażone zbrodniczą ideologią watykańską. Musiał upłynąć czas, aby samodzielnie poznać prawdę, dzięki której można było uwolnić się od tej barbarzyńskiej niewoli intelektualnej. Ubolewam, że jeszcze ogrom ludzi może , ale nie chce zrzucić z siebie tego jarzma.
Post Krystyny powinien być jako pierwszy, a moja odpowiedź pod postem Krystyny.



Krystyna Marynowska-Zarzycka Komentarze Istotnie są różne,ale chyba obie strony nie za bardzo dążą do konstruktywnej dyskusji tylko próbują sobie "dopiec do żywego",często nie przebierając w słowach.Co innego krytyka religii jako takiej,a co innego kwestia czyjejś wiary ,czy przekonań. Prawda nie jest jedną dla wszystkich.Zależy z której strony na nią patrzymy.Nie wszystko jest takie oczywiste jak może nam się wydawać. Jeżeli chcemy koniecznie naprawiać świat i ludzi to zapewne najlepiej zacząć od siebie i drugiemu krzywdy nie czynić, a też nie uszczęśliwiać go na siłę.Uważam,że etyka i kodeks moralny jest taki sam dla wszystkich ludzi,bez względu na przekonania.Jeśli człowiek będzie umiał odróżnić dobro od zła to już będzie bardzo wiele......

Ostatnio edytowane przez wankabor : 02-01-2019 o 19:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8418  
Nieprzeczytane 02-01-2019, 20:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

MAM dla Was wspaniałą nowinę.
To przepychanie ustawy "prądowej" w Sejmie i Senacie przez kilkanaście godzin (w sumie) było zbędne.
Tak samo jak i zbędny był notarialny podpis pod nią - wyczekiwany przez taki sam czas.

"OŚWIETLANIE" będzie DARMOWE, bo wracamy do czasów sprzed okresu lampy naftowej Ani lampy i świece, ani ropa naftowa nie będą nam potrzebne - wystarczy łój z niedźwiedzi i innego grubego zwierza, gdyż całą "energetyką, oświetlaniem" i "napędzaniem" wszystkiego, do czego jest konieczna energia elektryczna, będzie zarządzać Matka Boża Królowa Polski, przy pomocy biskupa na Jasnej Górze - zgodnie z obowiązującym prawem, bo akt zawierzenia (rozporządzenia) podpisał konstytucyjny minister Tchórzewski... nie wiem, jakimi znaczkami reakcji zakończyć-ale niech będzie ����*♂️��������

Aha...WITAJCIE W MROCZNYCH ŚREDNIOWIECZNYCH CZASACH !
Przykro mi, że ani nawet lampa czy świeca oprócz łuczywa umysłów rządzących nie oświecą ��*♂️��*♂️��*♂️
https://oko.press/min-tchorzewski-zl...DKZthupaO7Qrcg

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-01-2019 o 10:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8419  
Nieprzeczytane 03-01-2019, 10:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dotychczas walka "zdobywania" dusz odbywała się na tle międzynarodowym,np.zamachy.Nasi ultra katolicy przenoszą ją do kraju.To oni będą decydowali,kto może być pochowany w sposób katolicki a kto nie.Wracają czasy z przed II wojny,kiedy to takim wyznaczano "pochówek pod murem".Czy wojna ma zastąpić dyskusję?Proszę zwrócić uwagę,że to tylko jeden element walki o obecność religii w każdym zakątku naszego życia.Dyskutuje się,czy w Muzeum II wojny nie utworzyć przestrzeń dla Kaplicy.

6 stycznia zostanie ogłosimy projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa przez Barbarę Nowacką -czekamy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8420  
Nieprzeczytane 03-01-2019, 10:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5C9662 7A
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.