menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 11:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Slusznie !
Do roboty gonic drani ojcowskich,tylko jak mowisz przy sprzataniu to zalekka praca dla nich.
Ja proponuje kamieniolomy.
  #42  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 11:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Slusznie !
Do roboty gonic drani ojcowskich,tylko jak mowisz przy sprzataniu to zalekka praca dla nich.
Ja proponuje kamieniolomy.

Niestety.Kamieniołomów za mało u nas.
  #43  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 11:26
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To moze do PGR-ow ale zaraz, zaraz,tez je polikwidowano (to chyba wina Leppera),wiec moze do naprawy i budowy drog i autostrad ?
  #44  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 11:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Do budowy autostrad już Chińczycy się zgłosili.
Tatusiowie mają się przemęczać ? No coś Ty ???
  #45  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 11:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie,nie !
Chinczycy za niskiego wzrostu do budowy autostrad .
  #46  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 11:48
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Mają też zabierać prawo jazdy lub czasowo zatrzymywać. Jakie będą efekty to nie wiadomo.
Wracając do praw ojca. Nie wiem Tadusz czy nie jest lepiej dla dziecka, jeżeli zły ojciec nie płaci alimentów. Jeżeli zmusi się go do płacenia, łatwiej mu bedzie kiedyś dochodzić od dorosłego dziecka takich samych świadczeń. Należy się zastanowić jak na przyszłość zabezpieczyć dzieci, żeby nie musiały z urzędu utrzymywac wyrodnych rodziców. Mam wśród znajomych córki dziewczynę która spłaca zobowiązania zmarłej matki rozwiedzionemu ojcu, który nigdy grosza dla nie nie przeznaczył. Sprawa jest koszmarna i zabagniona, a dziewczyna nie jest w stanie o własnych siłach pozbyć się problemu. Sąd w majestacie prawa wszystkim ją obciążył, a "tatulek" w kułak się smieje. Scyzoryk mi się na to otwiera w kieszeni. Myślmy jak uchronić od tego inne dzieci.
  #47  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 12:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Widzisz maju59, zakładając ten watek miałem taką sytuację na myśli jak opisujesz w poście 46. Mała ma obecnie 4 lata i jeszcze wiele lat przed sobą. Co przyszłość przyniesie nie wiadomo? ale gdzieś w mediach spotkałem się z taką sytuacją. "Biedny" tatuś powalony nieróbstwem bez prawa do renty czy emerytury (jak do tej pory nigdzie legalnie nie pracował) po wielu latach może upomnieć się o alimenty dla siebie. Na tyle poznałem tego typa aby obawiać się tego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #48  
Nieprzeczytane 09-10-2008, 13:10
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Niestety według polskiego prawa może. Twoja wnuczka na szczęście ma jeszcze trochę czasu, ale trzeba ją zabezpieczyć. W postępowaniach spadkowych spotkałam się z wydziedziczeniem dziecka (naturalnego spadkobirecy) bez prawa do zachowku za "rażącą niewdzięczność". Taki zapis w testamencie zrobił mój stary kolega adwokat wydziedziczjąc w ten sposób najstarszego syna. To trzeba jakoś opisać i taki wydziedziczony nic nie dostanie. Nie wiem czy nie ma jakiejś prawnej mozliwości udowodnienia szczególnego i rażącego braku opieki i świadczeń, co pozwoliłoby na odsunięcie "tatusia" od przyzsłych roszczeń. Wydaje mi się, że dobrze by było spytać jakiegoś adwokata, który zajmuje się sprawami rodzinnymi. Ja spytałabym również dobrego notariusza. To w kancelarii notarialnej spisuje się wszelkie dyspozycje i pewnie notariusz też może doradzić najlepsze rozwiązanie dla wnuczki. Póki żyjesz musisz to załatwić, bo mała nie poradzi sobie jeżeli ojciec będzie ją po sądach o alimenty gonił. Dla dzieci nawet porzuconych, bitych itp, najgorszą rzeczą jest stanąć w sądzie przeciwko ojcu czy matce. Dobrze by było ją przed tym uchronić. A może na naszym forum znajdzie się prawnik, kóry doradzi jak rozwiązać problem.
  #49  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 17:45
marianilga's Avatar
marianilga marianilga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: piekary śląskie
Posty: 7
Domyślnie

A Ja Odebralem SĄdownie Dzieci I OdchowaŁem
  #50  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 18:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariani
A Ja Odebralem SĄdownie Dzieci I OdchowaŁem

Ale troszeczkę mało napisałeś -aś ? Komu odebrane zostały dzieci? Poza tym witam Cię serdecznie, rozgość się na forum.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #51  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 20:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja tam dzieci nie oddawalem ani nie odebieralem ,jeszcze teraz choc dorosle przychodza po pozyczki do mnie .
  #52  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 10:52
marianilga's Avatar
marianilga marianilga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: piekary śląskie
Posty: 7
Domyślnie

dzieci odebrałem sądownie nie było łatwo pierwszej żonie
  #53  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 10:55
marianilga's Avatar
marianilga marianilga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: piekary śląskie
Posty: 7
Domyślnie

trwało to około 2 lat a dzieci mieszkały ze Mną i drugą żoną Potem był kurator ktory nakazał zmienić mieszkanie na większe żeby dzieci miały każdy swój pokój
  #54  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 12:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A czy ojca twojej wnuczki Tadeuszu ,nie można po prostu pozbawić praw ojcowskich na podstawie braku zainteresowania dzieckiem .Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka, albo użeranie się o alimenty z wszystkimi konsekwencjami ,albo "temu panu już dziękujemy"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #55  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 13:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu na Olę są przyznane alimenty tylko jak to jest niestety prawie normą w Polsce z płatnością ich od pozwanych jest wynik zerowy. Dopiero teraz córka będzie się starać o egzekucję ich z "Funduszu alimentacyjnego". Co do pozbawienia praw rodzicielskich jak do tej pory córka nie wystąpiła.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #56  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 13:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tadeuszu wiem ,że to są trudne sprawy i gadanie o tym na forum publicznym pewnie jest płytkie i mądrzenie się innych musi cię denerwować .Sama byłam samotną matką to wiem .Na szczęście moja walka o to żeby tatuś interesował się dziećmi przy zresztą ogromnym i nieocenionym wkładzie jego partnerki życiowej zaowocowały tym ,ze wszystko potoczyło sie dobrze pod każdym względem na linii ojciec dzieci.Ale ponieważ wyraziłeś niepokój o to ,że wyrodny ojciec zgłosi się pewnego dnia po alimenty do dziecka .Wiec pomyślałam sobie ,że jedyny sposób ,żeby tego nie zrobił to przecięcie wszelkich więzów ,z prawnego pktu widzenia ,ale Basia -marbella jest najbardziej chyba kompetentna osobą żeby ci coś poradzić .Albo jakiś inny prawnik specjalizujący się w sprawach rodzinnych.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #57  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 13:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu po prostu zaniepokoiły mnie wypowiedziane kiedyś słowa przez tego człowieka. Może się mylę, co daj Boże aby tak było.
On uważa, ze ktoś kto swoim wysiłkiem , pracą zdobył jakieś dobra powinien podzielić się z nim. Były to słowa skierowane do mojego syna, któremu powodzi się nie najgorzej lub nawet dobrze. Ale wszystko to co osiągnął zawdzięcza sobie. Poświęcił swój czas na naukę, dzieląc często pracę z nauką, brakiem czasu wolnego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #58  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 14:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

To tym bardziej chyba trzeba się zabezpieczyć przed tym typem.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #59  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 23:04
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
To tym bardziej chyba trzeba się zabezpieczyć przed tym typem.
Tadeusz, Basia ma rację, trzeba zrobić wszystko, aby pozbawic tego typa prawa do dziecka. Pozbawienie praw ojcowskich skutkuje chyba brakiem mozliwości pozywania twojej wnuczki w przyszłości o alimenty. Można zwariować ze złości na takie prawo.
  #60  
Nieprzeczytane 12-10-2008, 23:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Tadeusz, Basia ma rację, trzeba zrobić wszystko, aby pozbawic tego typa prawa do dziecka. Pozbawienie praw ojcowskich skutkuje chyba brakiem mozliwości pozywania twojej wnuczki w przyszłości o alimenty. Można zwariować ze złości na takie prawo.

Wątpię.Pozbawienie praw rodzicielskich nie oznacza niepłacenia alimentów na dziecko.
Chyba w drugą stronę też to działa .
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chcę ojca wysłać na wakacje Anonymous Podróże, turystyka 12 11-03-2022 17:35
Prawa autorskie admin Informacje 4 10-03-2016 17:17
Prawa Pacjenta mariankopa1 Choroby, badania, terapie 77 29-10-2009 13:09
Dalaj Lama i olimpiada w Pekinie (prawa człowieka a polityka międzynarodowa) Karol Polityka - wątki archiwalne 85 04-08-2008 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.