menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11741  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 19:08
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Przepraszam..jeśli Ciebie Telu i kogokolwiek obraziłam,zrobiłam przykrość.Nie to było moim zamiarem.Nie powiedziałam,że ukradłaś obrazek.Źle mnie zrozumiałaś.Ale po prostu był pod ręką jako przykład do wyjaśnienia.Doskonale pamiętam jak ja zaczynałam i nigdy nie odbierałam jako przykrość gdy ktoś zwrócił uwagę.Mam nadzieję,że mimo wszystko zostaniesz tutaj.Życzę miłej zabawy
__________________


  #11742  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 19:46
mrowka56's Avatar
mrowka56 mrowka56 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 283
Uśmiech

Witam.
Nowy sposób nałożenie maski w/g opisu Iluzji.
__________________
  #11743  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 20:28
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

W tym PS to Xenofex plugin, ma złe ustawienia, ciężko przestawiać, jest jakaś możliwość, ale nie pamiętam, łatwo to się gdzieś w programie ustawiało.
__________________
  #11744  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 21:24
coccinea's Avatar
coccinea coccinea jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 676
Domyślnie

witam.....
cudowności tworzycie dziewczyny,
Mróweczka to już perfekcjonistka....
a ja ciepło i wiosennie
__________________
  #11745  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 21:53
a-nitka's Avatar
a-nitka a-nitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Hiszpania
Posty: 1 628
Domyślnie

Witam wszystkie kolezanki

Tela, glowa do gory- nie takie problemy pokonalas w zyciu, baw sie razem z nami , kazdy z nas ma swoj sposob na to czy tamto i kazdy sposob jest dobry lub mniej dobry...Kazdy z nas byl ( a moze i jest???) zielony kiedy zaczynal z grafika.Wiec nie przejmuj sie i wracaj do nas.

Mnie komputer siadl... ma juz 8 lat.
Za tydzien odbieram skladaka no i bedzie Windows 7, ktorego sie boje jak diabel swieconej wody....
Jaska, jak cos nie tak, to bede pytac Ciebie hihihi.
Chcialam zatrzymac XP, ale ze bede miala 4 MG RAM, to musze miec W7.
Sanna, ale numer.... potracilas wszystko...
Jak cos potrzeba to mow, moze podeslemy.
Piekne prace podziwialam i sliczne wszystkie.
Iluzja chyba wcale nie spi, bo leci z prackami jak wicher....
Dobrej nocki zycze wszystkim
  #11746  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 00:24
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Dziewczynki... co się dzieje?
Telu, zaraz dooczytam wszystko i sie ustosunkuję.
Oczywiście, to jest wątek, który powstał, bo chciałyśmy sie uczyć, pokazując sobie na zrzutach, dzieląc sie wiadomościami, i jak do tej pory... z małymi czasem potknięciami... udało nam się.
Zapraszam wszystkich... tych którzy tylko chcą pokazać coś, i tych którzy chcą się czegoś nauczyć. A także tych którzy chcą się swoją wiedzą podzielić.
Nie krytykuję, bo wiem jak to jest na początku, podpowiadam bez końca... tak długo aż osoba zainteresowana powie... wiem!!!
Nikomu nie zabraniam wklajania obrazków WSZEDZIE!!!
Teraz idę przeczytać wszystko od poczatku, bo zaniepokoiła mnie ta twoja krytyka Telu.
Wracam za chwilę... mam nadzieję że to tylko nieporozumienie.

Wróciłam... przeczytałam... przepraszam że wcześniej się nie ustosunkowałam!!!
Prawdopodobnie jak weszłam drugi raz, to co napisała Basia było na poprzedniej stronie, bo tego nie widzialam, a zareagowałabym natychmiast.
Basiu... nie wiem czy ten sposób wytykania braku pomysłowości... komuś wyjdzie na zdrowie. Nie mamy prawa, nikomu mówić, że robi coś nieinteresująco !!! Albo nie po naszej myśli.
Jeżeli uważasz, że obrazki są za proste, zrób swój, i opisz, jak go zrobiłaś, dlaczego to czy tamto jest wtopione, a coś innego podkteślone. I może dzięki temu, ktoś się tym zainteresuje, i będzie chciał zrobić to samo i zada pytanie.
Tela zaczyna, jeszcze jej nie znamy dobrze. Nie wiem nawet co potrafi....Basiu, twoja krytytka naprawdę wpadła jak śliwka w kompot! Do tego mam wrażenie że krytykujesz wszystkich... jak leci.
Przecież ludzie mają prawo robić swoje prace jak chcą!!! Nawet kleić trzy tubki na tło.
Skoro nikt nie zabrania wklejania ich prac wszędzie... to i dobrze. Na zdrowie. Niech wklejają.

To wszystko na ten temat.
Tolu, mam nadzieję że dalej będziesz wklejała swoje obrazki, może z czasem zaczniesz zadawać pytania a może nawet mówić, o swojej pracy?

Basiu, może zaczniesz robić swoje obrazki i w taki sposób mówić o nich i pokazywać jakie zawiłości techniczne zastosowałaś... że to zainteresuje innych.

A na koniec... tu się uczymy, robimy obrazki jakie chcemy, podpowiadamy, opowiadamy, i spędzmy miło czas!
Pozdrawiam was wszystkie serdecznie.


Obrazek zrobiony bardzo dawno temu... w PFS.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 14-01-2012 o 00:57.
  #11747  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 01:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie dziewczynki... faktycznie, Mrówka odkryła w sobie chęć do przekazywania tego co już potrafi... i to w Ps, super!!!

Jasiu, to samo stwierdziłam jak robiłam pierwszy raz migotki w Ps... wkleiłam nawet taką kulę gdzie migotka była ogromniasta. Z takim podkładem białym, to mnie pewnie zniechęciło, albo zajęłam się czymś innym.
Ale twoje są śliczne. Czyżbyś chciała zrobić większe?

Anitka... przekonasz się do W7 błyskawicznie.
Mrówko, brawo! Następny krok zrobiłaś.

A ja widzicie spać nie mogłam, zbliża sie rocznica o jakiej wolałabym nie myśleć. Nie zauważyłam roku który minął, tylko prace pokazują że istniał.
Dziwnie jest w życiu...!

Co przekłada się na to, że jakoś tak się czaję, bo wiem że mam jeszcze dwa programy przede mną do nauki, i nie mogę się zdecydować żeby porządnie zaczać. Nie lubię uczyć się na podstawie tuto-video... !!! A inne tuta nie istnieją, zbieram się w sobie!

Wróciłam...



A zaczęło się od pobrania Akcji... DJ podał link w Ps. Myślałam że to trzeba zrobić napis a potem zaaplikować Akcję, i będę mieć nałożony styl. Okazało sie, że to jest kompletnie automatyczne. Od otwarcia nowego... przez wszystkie fazy dodawania warstw, pisania i tworzenia stylu. No to sobie poczytałam a z napisu zrobionego przeze mnie... zrobiłam obrazek, styl dodałam osobiście.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 14-01-2012 o 02:55.
  #11748  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 04:45
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Zrobiłam to tuto w PFS bo zainteresowało mnie użycie warstw i pluginów. Potem różnych efektów, uzyskanych światłem.
Te tuta są zabezpiczone, nie można ich przetłumaczyć.


http://www.edithgraphics.com/summertime.html
__________________
  #11749  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 07:23
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

...ale trudno,jak klikniecie tu gdzie zaznaczone



na tej stronce
http://www.edithgraphics.com/summertime.html

to otworzy się strona,którą bez problemu przetłumaczycie
http://www.kordas-welt.de/summertime/summertime.html

A strony nie można przetłumaczyć bo tutek jest robiony jako obraz i wstawiony jako jeden wielki obraz;czy to jest zabezpieczenie i który jest oryginalny a już kto jest autorem i czego to już tylko licho wie
__________________


  #11750  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 07:41
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Basiu, znakomity pomysł, faktycznie, stronę orginalą można przetłumaczyć na polski!!!
Różności próbowałam, ale zawsze próbowałam przetłumaczyć z francuskiego. Teraz rozumiem dlaczego miałam takie problemy.
To jest jedna z najlepszych rad jakie do tej pory otrzymałam. Dziękuję Basiu!!!

Ale są tuta tej francuzki która tłumaczy tuta ale też robi znakomite swoje, i tych... niestety nie daje się przetłumaczyć.
Wiem że ona tak wkleja te tuta, bo kiedyś, na poczatku nauki PFS, drukowałam wszystko co mogłam, i jej tuta i jej koleżanek, drukowałam po zrobieniu zrzutu! Mam je do tej pory.

I właśnie coś spróbowałam... znalazłam takiego motylka, używałyśmy go do animacji w PSP... więc otworzyłam go w PSP... każdą jego warstwę zapisałam w PNG... otworzyłam kolejno w Ps na wcześniej przygotowane tło, i animowałam.
Wszystko migało, więc, duplikowałam jedną z warstw motylka zaznaczyłam go klikjąc w ikonkę warstwy, naciskając jednocześnie klawisz Ctrl... po zaznaczeniu zalałam go niebieskim kolorem... i wyszło tak.

__________________
  #11751  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 08:03
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Iluzjo,aż się boję pisać aby nie było poczytane jako krytyka ale napiszę-ten sposób z zapisywaniem animacji to normalna rzecz jak chcemy poznać animacje w różnych programach(DJ kiedyś pisał) a wracając do zabezpieczeń -mam na ten temat swoje zdanie i narazie zostawię sobie
__________________


  #11752  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 08:14
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Znikam,jak będziesz potrzebowała dobrej rady a nawet krytyki to wiesz ..jak w dym
__________________


  #11753  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 08:43
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Nie ma sprawy. I nie bój się, chyba mnie posnałas trochę, ja nie udaję.

Wracając do tłumaczeń... będzie problem, zaraz wam opowiem. Sprawdziłam orginały. I okazuje się, że orginały są do PSP!!!
Dziewczyny z francuskiego portalu Lydii pracują na PFS i jak robią tłumaczenie na francuski to też na inny program!!!
Czasami też tłumaczą tuta do PSP, opracowane po francusku, na PFS. Więc... jak się z radością przetłumaczy Kordasa tuto na polski... nagle się okazuje, że to nie ten program!!!
Ale przyda się dziewczynom które pracują na PSP. Zresztą nie musicie przechodzić przez Lydię, do tych tuto jest dostęp bezpośredni.

Miałam taki moment, że sprawdzałam orginał kogoś, i okazało się że jest po francusku, ze zdziwieniem mu się przyjrzałam baczniej, i dopiero wtedy zwróciłam uwagę, ze to orginał... do PSP, a naciskając na flagę francuską, znajdujemy się u tłumaczki, ale w innym programie PFS.
Więc sprawdziłam inne i n iestety orginały są do PSP.
Bo ogólnie do PFS tuta nie są interesujące, do PSP jest niezmiernie dużo i bardzo pięknych.
Idę coś zjesć!!!
__________________
  #11754  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 08:55
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

A ta Lidia czy jak to się pisze,to kto? można link do niej prosić?Przeglądałam tuta od Kordas,znając narzędzia PFS bez problemu je się zrobi;w materiałach do pobrania wszystko jest na tacy.Tylko kopiuj-wklej,zmniejsz..no i ustawienia filtrów więc nie powinno być problemu.I gwarantuje,że wyjdą;może nie tak jak w PSP będą wyglądać ale każde tuto można zrobić po swojemu.Oj,Basiu znów będzie problem..znikam
__________________


  #11755  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 09:25
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Już koniec.
Faktycznie jak ktoś zna PSP, to nawet robienie bezpośrednio z tuta do PSP... w PFS nie będzie żadnych problemów.
Boję sie tylko, że jak ktoś zaczyna w PFS, to nie da rady, bo jeszcze go nie zna.. A te piękne obrazki zachęcają.

To jest link do orginalnej Lydii... specjalistki od PFS, całe poczatki zrobiłam na jej i jej koleżanek tutach i lekcjach papy35. Oraz różnych innych!!!
http://www.chezlydiagraphs.fr/mestutorielsr.htm

A tu masz Edith...
http://www.edithgraphics.com/index.html
__________________
  #11756  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 10:19
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Ok,a tu macie tutek do PSP zrobiony całkowicie w PFS.Zaraz dam link
http://www.maidiregrafica.eu/tutoria...rdashallo.html





a to praca w PSP



Gdybym napisała odwrotnie poznacie?

Oczywiście mogę napisać tutek albo opowiedzieć jak zrobić ale z Was zdolne bestie to sobie poradzicieJak widać wszystko zależy od kolorów,sposobów pracy,filtrów nawet tych z programu PFS a nie tylko dodatkowych,mieszania warstw itd.itd....Nie wszyscy mają PSP i PFS niektórzy tylko PFS, dlatego dobrze jest znać narzędzia swojego programu(ja ich jeszcze nie znam).A PFS wcale nie jest taki zły, jest po prostu trochę inny.
A inny wcale nie znaczy zły albo niedobry-gdzie ktoś takie miał motto

I najważniejsze tę kratkę z filtra z powodzeniem zrobi się przy pomocy PFS-Filtry-Inne-generator siatki.Ale po to są filtry by się nie męczyć.
__________________



Ostatnio edytowane przez Basia z Żor : 14-01-2012 o 11:34.
  #11757  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 11:31
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Nie znam narzędzi i innych rzeczy potrzebnych do -plik zapisany jako PSPImage -jak otworzyć w PFS nie mając innych programów graficznych?
__________________


  #11758  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 12:10
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witam Was wszystkich, pracujemy tak jak potrafimy.
Zrobiłam obrazek w PSP.

http://www.jeannettesite.nl/taglesje...na_violeta.htm
Tłumaczenie na forum Elfa.
__________________
  #11759  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 12:10
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Tak zapisane pliki otwierasz tylko w programie w którym powstały. Zapisany w PSP ...otwiera się w PSP



Ale w PFS nie widać go nawet. Zapisałam go jeszcze raz w PSP w formie jpeg.
I mogłam go otworzyć w PFS...


Wiem że istnieje program któru można pobrać, DJ na ten temat kiedyś mówił, i tam można konwertować zapis obrazków.
Ja go nie mam, ale napisz w Google Converter Images... i coś na pewno znajdziesz.
__________________
  #11760  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 12:12
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Jasiu... minęłyśmy się. Piękny obrazek, kolor mi też odpowiada.

Basiu to jest bardzo znany konwerter images.
http://www.avs4you.com/fr/AVS-Image-Converter.aspx
__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 822 22-04-2024 04:40
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.