menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12961  
Nieprzeczytane 24-07-2023, 21:33
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Witam i mówię D O B R A N C !








Dzień "zleciał" pracowicie , na porządkach, a potem na odpoczynku i przemyśleniach osobistych, jak często spotykamy w życiu ludzi bez kultury, ogłady, no cóż......chyba zawsze tak było a teraz mamy czas nad tym się zastanowić, A/T.

__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12962  
Nieprzeczytane 25-07-2023, 09:56
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Witam Tesię .Tylko ty najwięcej ostatnio tutaj przebywasz Tesiu. Fajne fotki dajesz. Napisz coś wincy o sobie jak zdrówko u ciebie.
Jestem po śniadaniu , kawę kończę pić.

Dobrego dnia ,życzę wszystkim zaglądającym.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12963  
Nieprzeczytane 25-07-2023, 18:58
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Pizdrawiam Cię Gienku, witaj!

Pytasz o moje zdrowie, różnie, raz jest dobrze, ale choroby też mnie dopadają, a Służba Zdrowia działa skandalicznie, pacjent to intruz i się nie liczy, pomagają żebyśmy długo nie żyli. Pracowałam w tym resorcie 35 lat i nie mogę tego wszystkiego zrozumieć, ale wysokie składki zdrowotne to nam ściągają!!Dbam o siebie i swoje zdrowie ale wiek działa niestety, więcej nikogo do dbania nie mam. Robię te obrazki bo laptop mnie uspokaja i odwraca smutne myśli . Lato dobiega ku końcowi , zawsze zbyt krótkie, a potem zimnica się ciągnie .Życzę Ci spokojnego i miłego wieczoru A/T.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12964  
Nieprzeczytane 25-07-2023, 19:08
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie c.d.

Dedykuję ten obrazek dla Gienka, najlepszego kucharza na tym wątku, rozmiłowanego i z dużym znawstwem wyczarowuje potrawy, a te zioła i przyprawy, no i nalewki, jak czytam to podziw mnie ogarnia, mężczyźni to mistrzowie , lepiej gotują niż my kobiety. W wytwornych restauracjach kucharzami są mężczyźni, Brawo Gienek!A/T
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12965  
Nieprzeczytane 25-07-2023, 21:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Serdecznie Cię witam wieczorowo. To prawdę napisałaś o mnie. Coraz fajniejsze fotki dajesz, podoba mi się.Teraz muszę swoje odleżeć, chociaż już dobrze chodzę . Laska mi pomaga. Co do gotowania samemu to jeszcze zejdzie trochę czasu. Dziennie rano przychodzi sąsiadka z mężem. Co potrzebuję . Dzisiaj tylko mi kwiaty podlała w pokoju i na holu, porozmawiała. Śniadanie robię już sam. Zakupy mi zrobi, jej mąż podlewa kwiaty na dworze, a mam ich tam 16 sztuk. Pięknie kwitną na czerwono, nie wiem jak się nazywają. Jutro ci napisze. Spytam sąsiadki. Sąsiadka mi przynosi obiad przeważnie, dzisiaj zupa kalafiorowa. Super dobra , bo z mężem gotują.Za tydzień chyba wezmę się za gotowanie.
Pozdrawiam Cię Tosiu, wszystkich zaglądających
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12966  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 07:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Dzień dobry! Wczoraj byłam w Warszawie, wróciłam zmęczona, bo jednak duże miasto w upalną pogodę jest nużące. No i te odległości - u siebie wszędzie dojdę piechotą, nie muszę jeździć autobusem. Chociaż autobusy i tramwaje są klimatyzowane, to czekanie na przystankach jest okropne. Szklane wiaty nagrzewają się i znikąd kawałka cienia.
Alu, obrazek jest dla Gynka, ale mnie też się podoba - taki serdeczny
Gynek, robisz postępy, ale nie przemęczaj się. Masz dobrych sąsiadów, więc nie śpiesz się za bardzo do samodzielności.
Nie wiem, co dzisiaj będę robiła, zastanowię się po śniadaniu.
Wszystkiego dobrego!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12967  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 08:55
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Witam was przyjaciółki.Tesię i Kaimę .Już po śniadaniu jestem zrobiłem sobie sam , teraz kawę piję. Deszcz padał i pada lekko. Już są postępy moje, coraz lepiej się czuję. Ale tabletki musza brać.Bez internetu było by mi ciężko żyć. A tak wiemy co się dzieje z nami. Sąsiady mnie odwiedzili, pogadali , kupią mi coś do zjedzenia.

Pozdrawiam was serdecznie.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12968  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 14:23
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Tam daleko na zachodzie Polski w Zielonej Górze to mają!!
Spierają się o ten wielki, b. szkodliwy pożar spowodowany przez nielegalne wysypisko odpadów chemicznych.
Kto tam jest winien. Kto pozwolił je tam składować. Kto ma teraz posprzątać, ponieść koszty.. Czy prezydent miasta, czy wojewoda, czy Inspekcja Ochr. Śr. , czy rząd w osobie Ministra Ochr. Śr....
Pewnie będzie - jak to u nas - nie znajdą winnego.
c.d. postu #12958 "Pożar wysypiska odpadów w Zielonej Górze".

A wcześniej ???
Wcześniej był w Zgierzu, znacznie większy !!! - https://www.onet.pl/informacje/onetw...3e7z7,d18cb688

"Gdy politycy spierają się o pożar hali z niebezpiecznymi substancjami pod Zieloną Górą, przesuwa się wymierzanie sprawiedliwości w sprawie największej katastrofy tego typu w Polsce: w 2018 r. w Zgierzu spłonęło do 50 tys. ton odpadów sprowadzonych z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Włoch i Szwecji. Podpalacza prokuraturze nie udało się ustalić, a proces prezesów spółek, które sprowadzały śmieci do Zgierza, ruszył dopiero w lutym 2023 r. W ubiegłym tygodniu tamtejszy sąd rejonowy odroczył rozprawę na październik — z uwagi na brak wolnych terminów wcześniej i urlop jednego z sędziów. Do przesłuchania pozostało 22 świadków.
Żółwie tempo wymierzania sprawiedliwości w Zgierzu szczegółowo opisaliśmy w reportażu z maja 2023 r. – w piątą rocznicę wydarzenia zwanego wśród miejscowych "polskim Czarnobylem" lub "Zgierzuwiuszem".

Brak słów na temat rządów "Prawa i Sprawiedliwości"!! w Polsce.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 26-07-2023 o 21:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12969  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 18:53
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie

Witajcie kochani .
Wczoraj wieczorem wróciłam ale byłam tak zmęczona tą podróżą , że nie miałam siły aby coś pisać na seniorku .
Gienku , wróciłam sama , bez przyjaciela jak wcześniej żartowałeś . Kierowca dostał napiwek i wniósł mi walizę na trzecie piętro , poza tym to ziomal .
Troszkę schudłam i o to mi chodziło , troszkę ,,naprawili " mi stopę i bark do następnego razu .
Janku , w pełni popieram Twoje słowa , te rządy nas wykończą ale może coś się zmieni ? Dziękuję Ci za telefon , nie wiedziałam , że pamiętasz kiedy wracam do domku
. Nie ma to jak pogadać z mądrym człowiekiem i zawsze dla mnie taki będziesz .
Alu , faktycznie , Twoje obrazki są bardzo ładne i ciekawe , wiesz ? Odnośnie służby zdrowia to masz dużo racji . Jutro też będę dzwonić do przychodni , przedłużać recepty i prosić o skierowania do swoich specjalistów .
Z góry wiem , że będzie problem ale nie poddam się bez walki .
A gdzie to nasza Benia ? Janka wywołałam a Benia milczy , mam nadzieję , że nic złego nie stało się .
Dziś przeglądałam oferty wakacyjne na Mazurach , zawsze jeździłam ale chyba od dwóch lat zaprzestałam bo wolałam wyjazd do sanatorium . Zabiegi itd...
Może ale to może choć na kilka dni uda się w tym roku wyskoczyć choć na kilka dni , zobaczymy .
Z drugiej strony chyba czeka mnie wydatek - nowa pralka , ta już ledwie zipie , niestety .
Na balkonie mam półmetrowe chyba pomidory , więcej liści i kwiatów niż owoców . Przed chwilą podlałam wszystko co zielone bo ziemia była sucha .
Aha , Gienku , cieszę się , że czujesz się coraz lepiej ale nie szarżuj zanim co .
A wiesz ? W sanatorium poznałam hanysa i mówił np. byda itd... . Bardzo przyjacielski człowiek i po udarze .
Ok , nie zanudzam Was , muszę zjeść kolację , pozdrawiam wszystkich i dobrej nocki życzę .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12970  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 20:37
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie powitanie wysyłam!





















Obrazek spóźniony ,bo już DOBRANOC! Lubię kolory i ćwiczę szare komórki, oj! to potrzebne.A/T
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12971  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 20:51
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Przeprosiny!

Przepraszam ! dwa razy laptop wysłał obrazek na Dobranoc,, dzisiaj mam kłopoty z tym laptopem, ciągle wskakują mi jakieś sprośne reklamy, nie mogę sobie poradzić, A/T
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12972  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 21:14
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Witajcie kochane dziewczyny. Danusiaz hanysem dogadałaś się, bo ja wszystko rozumię . Bo mieszkam z hanysami i z nimi rozmawiam normalnie. Chociaż ja hanysem nie jestem , tylko mieszkam tutaj 60 lat. Jak to mówią , jak wejdziesz między wrony , to krakaj jak jak one.
Tesia wyjątkowo fajne fotki daje tutaj. Prawie bratanek przyszedł musi zrobić przelew bo mi zakładali blachę na budynku gospodarczym w sobotę , a dzisiaj mi dopiero powiedział. To znajomi bratanka. Dzisiaj mi dopiero powiedział.Jutro więcej napiszę do was. Pozdrowienia dla Janka też posyłam.
Dobrego odpoczynku, dobrego spania.
Już lepie się czuja . Swoje trza odleżeć i pomału chodzić.
Pozdrawiam miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12973  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 21:46
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Miałam dzisiaj bardzo dobry dzień. Po śniadaniu poczułam senność i nie odmówiłam sobie małej drzemki - 2 godz. Potem zakupy, obiad i znowu drzemka - następne 2 godz. Ciekawe, jaka będzie noc... U nas już od kilku godzin pada deszcz, więc może nie będę miała kłopotów z zaśnięciem.
Alu, obrazek wieczorny, z ogniskiem... Gdzie te czasy, kiedy miło spędzało się czas przy ognisku? Teraz to byłoby zimno, niewygodnie, komary...
Gynek, 60 lat to szmat czasu, można się przyzwyczaić i poczuć tubylcem.
Dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12974  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 22:17
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Kaima to masz rację , że można być tubylcem. Hanysy mnie lubią, szanują .Nic na nich nie powiem, żona też była hanyską. Dzisiaj ludzie są pomieszani. Taki znajomy mieszka na drugiej ulicy , żonę poznał na wczasach z pomorza . I tutaj mieszka, podoba jej się. A ile tutaj obcych kupiło działki , i postawiło domki. Ponad chyba z 500 osób. Nasza wieś ma ponad 4000 mieszkańców, a ulic to sam nie wiem, ponad 30. Nawet Buzek willę postawił , na leśnej polanie. Z głównej drogi to 2 km. To w lesie są budynki, nie tylko jego . Ale masa ich stoi.Wszystkie mają asfalty i uliczne światła.
Właśnie zimno na dworze, kiedyś były inne czasy, wiem dobrze. Wieczorem ognisko , rożno, stolik stał zagrycha , wóda się lała, jak przy sobocie .. Czasami do samego ranka się siedziało.
Niekiedy nas było 15 osób, światło w nocy śpiewaliśmy, na wesoło było. Jak było młodzi przebrali dawkę , to spali w słomie do południa.

Pozdrawiam miło was. do jutra
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12975  
Nieprzeczytane 26-07-2023, 23:02
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał tesia22022
Przepraszam ! dwa razy laptop wysłał obrazek na Dobranoc.
Dzisiaj mam kłopoty z laptopem, ciągle wskakują mi jakieś sprośne reklamy, nie mogę sobie poradzić, A/T

Czy wiesz dlaczego otrzymujesz od administratora obrazki o takiej treści :



Ostatnio edytowane przez Stefan : 28-07-2023 o 09:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12976  
Nieprzeczytane 27-07-2023, 14:12
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Dzień Dobry!

Zmniejszyłam obrazek , ciekawa jestem jak wstawię, czy się spodoba?A/T
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12977  
Nieprzeczytane 27-07-2023, 14:21
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie C.d.

Pierwotny rozmiar obrazka.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12978  
Nieprzeczytane 27-07-2023, 16:52
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie



Witam Was miło .
I ja ćwiczę ale widzę , że znów mi się coś pokićkało
. Dziś był drugi dzień prania ciuchów z uzdrowiska i jeszcze zostało bo muszę sprawdzić czy nie farbują (nowe) . Gienku , z tym hanysem dogadałam się bo częściowo mówił po polsku . Twoja wieś jest duża jak tak , jak miasteczko , wiesz ?
Alu , ostatnie Twoje obrazki widzę a poprzednich nie , dlaczego ?
Janku , dziękuję za szczególne pozdrowienia i wzajemnie - pozdrawiam .
Widzę , że nadal udzielasz porad i to Ci się chwali , mi też bardzo dużo pomogłeś jak byłam świeżakiem zupełnie zielonym i za to wielkie dzięki . Muszę częściej przypominać sobie jak wstawia się obrazki najprostszym sposobem bo nie zawsze jednak mi wychodzi .
Kiedyś znałam fajne strony ale nie mogę ich znaleźć .
U mnie dziś w nocy padało i rano pospałam dłużej , teraz 21 stopni , troszkę wieje ale dobrze bo pranie doschnie .
Korzystajcie z ładnej pogody jeszcze bo wczoraj było Anny a wiadomo - Anna to jesienna panna . Jak dla mnie lato mogłoby być przez cały czas aby bez upałów .
Uściski zostawiam i do miłego .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12979  
Nieprzeczytane 27-07-2023, 17:50
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 880
Domyślnie

Dancia toć hanysy godajo po polsku przeca, Yny majo śląsko gwara. Tukej tak godomy. A nikerzy rychtik jeszcze z akcentem . A ci młodzi to rożnie rajcują.
A wiesz co jest:

stoi szolka tyju na byfyju-- To durch po ślunsku jest.
Chyba se nie kapniesz, i nie zgodniesz.
Ja, ja po gipku żech , Ciebie żech napisoł.


POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12980  
Nieprzeczytane 27-07-2023, 19:14
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Wieczorną porą witam!

Jeszcze na koniec dnia dobre życzenia i każdemu w podarunku jeden kotek!!! Alicja.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.