menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 20:20
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Świadome podejście do faktu starzenia się i umierania ma ogromne znaczenie dla jakości życia w jego końcowym okresie. Pewien czas temu poruszałam problem sposobu na zostanie staruszką. Interesują mnie te sprawy, bo po prostu stanowią istotną - coraz bardziej istotną - część mojego życia. Nie chcę zestarzeć się tak, jak niektóre znane mi osoby. Ich życie napawa mnie lękiem. Nie jestem skazana na powielenie ich drogi i tego sobie nie życzę. Zatem muszę wytyczyć własną, w czym mi życzliwie pomagacie. Nie pierwszy zresztą raz.
W pełni zgadzam się z takim podejściem. Dostrzegam jeszcze tzw. okoliczności w jakich prowadzimy te rozważania. Olbrzymiego znacznia nabiera np. stan zdrowia. Człowiek dotknięty silnym zanikiem pamięci, osłabionym wzrokiem, bezsennością, upośledzeniem słuchu czy postępującym zanikiem mięśni - właściwie nie jest chory a jest poprostu, inny niż był jeszcze niedawno. Świdome rozważanie takich stanów, że mogą i do nas dotrzeć, uznaję za podstawowy oręż w ich zwalczaniu a napewno w ograniczaniu ich odziaływania na naszą psychikę. Bezdyskusyjne jest, dla mnie, stwierdzenie o konieczności wytaczania własnej drogi. Puszczenie tego na zrządzenie losu - przypadek spowoduje - wywoła refleksje; że można było inaczej, może lepiej a to dodatkowe udręki.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 20:22
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Wiecie co?..ktoś kiedyś powiedział, że więcej byłoby chętnych do wędrówki na tamtą stronę..gdyby droga do nieba nie prowadziła przez cmentarz.
Tak się składa, że mam grób rodzinny i miejsce dla siebie..ale za bardzo o tym nie myślę..bo co tu można wymyślić...skoro śmierć jest jedyną pewną rzeczą na tym padole..(matko!..co za okropne słowo..).
Jednego się boję...że mnie wystawią..tak jak mamusia wystawiła tatusia..nie do wiatru..nie ..nie...tylko na widok.
To było okropne..nigdy w życiu nie chciałabym..żeby z moich zwłok robili sobie wystawę.
Przecież i tak się żegna bliskich sercem.
Wyraźnie zaznaczyłam sobie, że nie życzę sobie podobnej wystawy..a jak mnie wystawią..to będę ich straszyć do upadłego.
Myślę, że uszanują moją prośbę-groźbę.
A co ze mną potem zrobią..to mi zwyczajnie wisi...mogą sobie zrobić ognisko...a mogą pobawić się w piasku...wsio ryba.
A jak wyobrażam sobie tamten świat?...czy ja wiem?..chyba jako jeden wielki spokój ..sprawiedliwość i tych co odeszli obok siebie ...ale tych kochanych..bo nie wszystkich chciałabym spotkać
Najbardziej ...to chciałabym uściskać prababcię Mariannę.. sunię Ami...i kota Bazylego ..mojego ukochanego mądrego kocurka..i to byłoby tyle.
Pozdrawiam piekielnie gorąco.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 20:27
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

Witam po dłuższej przerwie...zmieniałam operatora netu...
ale to co tu poczytałam wprawiło mnie w osłupienie. Wiem że o tym powinno się rozmawiać, myśleć itp....ale ja póki co nie myślę o odejściu, mam jeszcze tyle do załatwienia i do zrobienia.... Nie wiem czy z wszystkim zdążę, ale liczę na to że mi się uda. Jednak kiedyś z dziećmi przeprowadziłam rozmowę na ten temat i dałam polecenie co by mnie skremowali, miejsce też już mam....przy mężu....cmentarz stary, dużo drzew i ptaków, nawet koty się tam pojawiają....będzie miło... ale to jeszcze nie teraz (mam taką nadzieję)....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 20:39
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
więcej byłoby chętnych do wędrówki na tamtą stronę..gdyby droga do nieba nie prowadziła przez cmentarz.
bo nie wszystkich chciałabym spotkać
Najbardziej ...to chciałabym uściskać prababcię Mariannę.. sunię Ami...i kota Bazylego ..mojego ukochanego mądrego kocurka..i to byłoby tyle.
Pięknie napisałaś Alu.
Dla mnie cmentarz to też trudne bardzo miejsce,wręcz mam awersję do odwiedzania tego miejsca.Mimo,że mam tam już najbliższe mi osoby-rodziców,to jednak nie lubię tam przebywać.
Dla mnie to "tylko miejsce",tradycja,wymyślona przez ludzi, takie samo jak wiele innych.Moich bliskich noszę w sercu,i tak będzie zawsze,dokąd będę żyć ,a cmentarz i to wspólne odwiedzanie grobów nie daje mi niczego.Wiem, że wielu z Was będzie odmiennego zdania.
Ja nie życzę sobie żadnego grobu,mój syn wie, że mam być skremowana i prochy rozrzucone gdziekolwiek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 20:53
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Wiesz kochana, że niegłupio wymyśliłaś....muszę się zastanowić..czy nie podkraść Ci tego pomysłu..całkiem dobry pomysł..
Ale co na to Sanepid?...mogą się sprzeciwić... jak rodzinka będzie taki siew uskuteczniać naszymi prochami...jak myślisz?
Muszę Ci się przyznać, że cmentarz też mnie troszkę przeraża...ale tylko troszkę..te rządki. alejki i groby...cały ten cmentarny porządek...a najbardziej... sztuczne kwiatki...takie wieczne...spłowiałe...wołające o pomstę do nieba...kwiatowe szkaradzieństwa...kwiatów też sobie nie życzę...zwłaszcza sztucznych...brrr.
Już wolałabym,żeby jakiś pies mi obsikał grób..zamiast tych kwiatków...i odpustowych lampionów......przynajmniej byłoby po ludzku....co ja gadam...po psiemu..ale prawdziwie bez tej całej pompy i nadęcia.
Pozdrawiam....
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 10-08-2007 o 21:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:08
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Psów na cmentarz nie wpuszczają...

... pewnie, żeby nie kopały...
A ja chcę kremacji, jak mój mąż. Jest grób, porządny, w nim miejsce przewidziane i dla mnie. Prosta urna z symboliczną garstką popiołu... Mogę tam pójść już dziś. Musiałam obiecać Andrzejowi, że będę chciała żyć, ale gdybym mogła...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:12
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Cmentarz na Rossie

Wyjątkowy i piękny.

Shot at 2007-08-10
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:14
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Trochę bliżej

Shot with DSC-P73 at 2007-08-10
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie Ewitko

Cytat:
Napisał Ewita
... pewnie, żeby nie kopały...
A ja chcę kremacji, jak mój mąż. Jest grób, porządny, w nim miejsce przewidziane i dla mnie. Prosta urna z symboliczną garstką popiołu... Mogę tam pójść już dziś. Musiałam obiecać Andrzejowi, że będę chciała żyć, ale gdybym mogła...

Wpuszczają.Psy.U nas jeden nocuje na grobie swego pana już od roku.Teraz ma budę pod cmentarzem ponoć.


Alusia...o tym wystawianiu nie pomyślalam.
Nie ! nie ! i jeszcze raz nie !!!
Boże,oni by mi to zrobili ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:18
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ewuniu,

na "moim" cmentarzu jest pies i dwa koty mieszkającego tam dozorcy. Za dnia w specjalnie ogrodzonym kąciku, wieczorami chodzą z nim na obchód. Koty z ogonami na sztorc przodem, pies tuż obok pana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:26
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie Do Lili

Nawet nie wyobrażasz sobie kochana co ludziska potrafią wymyślić...więc lepiej się nie zdawaj na ich pomysłowość..tylko kategorycznie wyraź sprzeciw... już teraz....bo jak wymyślą wystawę?To przerąbane..... jakby powiedziało moje dziecko.
Teraz to się ładnie nazywa ....pokój pożegnań..z nieboszczykiem w roli głównej...mówię Ci...KINO....co ja znów bredzę...HORROR...
Pozdrawiam
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 10-08-2007 o 21:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:44
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Lila ???

6dc75511e69dc7a1m.jpgRobisz jaja z wlasnej mamusi i z ostaniej jej woli ????- a teraz na serio -mysle ze poczucie humoru i dystans do tematu
smierci ,pogrzebu - gdy niema "zagrozenia" jest bardzo potrzebne bo oswajamy sie z mysla rozstania i pewne szczegoly czy szczegoliki luznych rozmow moga sie w przyszlosci przdac./ a to juz z autopsji/
Lila wesolo masz z mamusia ... pozdrawiam Was Obie

6dc75511e69dc7a1m.jpg[
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:52
lagosia's Avatar
lagosia lagosia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 2
Domyślnie

A ja proponuję mądrą wzruszającą książkę "Pięć osób,które spotykamy w niebie" (autor Mitch Albom) o sensie życia,o wartości życia ludzkiego .Warto przeczytać .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:54
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Zaskoczyłyście mnie...

...bo na łódzkim cmentarzu Starym (historycznym zresztą) obowiązuje kategoryczny zakaz wprowadzania zwierząt... Wiem, bo byłam świadkiem afery, kiedy jakaś pani chciała z pudelkiem wejść - podobno do grobu męża, a służby porządkowe ją zatrzymały z powodu trzymanego na ręku, małego, białego psiaka...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 21:58
danutka danutka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 3
Domyślnie

Nie mam zdania na ten temat mysle,ze rodzinka zajmie sie tym jak najlepiej potrafi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Bunia dziękuję w swoim imieniu i Mamusi....

Wiesz ,jakbym sobie nie robiła jaj z Mamusi i jej ostaniej woli,to chyba sama bym założyła sobie kaftan bezpieczeństwa i sama odwiozła bym się na oddział zamknięty...
To co podaję,to tylko suche fakty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:40
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

tak, tak, tak, tak
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...

Ostatnio edytowane przez Rudzia : 03-12-2007 o 02:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:45
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

No to mnie zmartwiłaś Rudziu.Ale ja jeszcze troche po tym swiecie mam zamiar pochodzić,więc moze sie przepisy do tego czasu też zmienią.Tez jestem ateistka i w zadne "takie tam "nie iwierzę.A te obwodnice to sobie daruj ,to jest forum dla wszystkich,nie każdy musi czytac wszystkie wypowiedzi.Pozdrawiam.11.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Rudziu,pozwól iż skręcę z obwodnicy nieco...

Czyli jakbym chciała trzymać ukochane prochy na kredensie,to mi nie wolno ?
A jak sobie uszczknę ?
Kto to sprawdzi ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:50
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rudzia
Jestem ateistką, więc w żadne piekła ani nieba nie wierzę. Albo inaczej...piekło i niebo jest tu. Potem jest nicość.
Wiem, wiem, mam się nie wtrącać, bo te obwodnice itd.
Chcę tylko wyjaśnić pewna myśl rzucaną tu przez niektórych.
W Polsce jest prawny zakaz rozsypywania prochów zmarłych.
Acha! I nie wolno pozostawić ich w domu. Jest wyznaczony czas do pochówku zaplombowanej urny. Pod grożbą odpowiedzialności karnej.

Brzmi groźnie,już zaczynam się bać,najbardziej tej zaplombowanej urny.......
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje jolita Polityka - wątki archiwalne 506 17-07-2007 01:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.