menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 23:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

http://www.simple-cp.com/index/home

To moja ulubiona marka Simple.Dobra,wiem że to dla mojej córki.Ale uwierzcie ,że można tam dostać doskonałe rzeczy dla nas.Kaszmiry i jeszcze raz kaszmiry.Mam od nich czarny kaszmirowy kardigan już parę lat.Prostota .Zawsze modna.
Teraz ich pokazy to lata 60-te.To samo ,w innych tkaninach.No i wyprzedaże 70%.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 23:32
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 23:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat: Nie warto mi kupować droższej ,bo mam niedługo zdechnąć ,czego mi życzy gorąco jedna urocza Amerykanka w listach prywatnych i na o2.[/quote]
To po co czytasz jakieś tam o2.
Mnie byłoby szkoda czasu na czytanie takich paszkwili ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 23:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Cytat: Nie warto mi kupować droższej ,bo mam niedługo zdechnąć ,czego mi życzy gorąco jedna urocza Amerykanka w listach prywatnych i na o2.
To po co czytasz jakieś tam o2.
Mnie byłoby szkoda czasu na czytanie takich paszkwili ...[/quote]
____________
Ba,pocztę muszę zablokować.I policję zawiadomić jak mi radzą.
Ale a'propos ..lata 60-te.Ma ktoś zdjęcia z fryzurą na Jackie Kennedy albo na ''witaj smutku'' czyli ostrzyżone na zapałkę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 23:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alisia


Moze nam zdradzisz nazwisko projektanta, tego popularnego garniturku ?
Nasza zabawa na tym watku polega, ze podajemy nazwiska i "maison" projektujace modele.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 00:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dalej o Hermesie. Modele z ostqatniej kolekcji wiosna-lato 2009. Jean Paul Gaultier zabiera nas na Dziki Zachod, przypomina o klimacie meksykanskim.






3a.jpg 4a.jpg

6a.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 00:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Apaszki Hermesa sa produkowane we Wloszech a dokladnie w okolicach Como gdzie jest jeszcze troche farbryk .. Te okolice sa wyspecjalizowane w produkcji jedwabi i maja piekne tradycje .. Niestety chyba caly juz jedwab pochodzi z Chin... we Wloszech go tylko wykanczaja i drukuja.

Hermes ma wspaniala manufakture jedwabiu w Lyonie, gdzie w paru atelier produkuja slawne "kwadraty". Jedwab z manufaktur "lyonskich" jest latwo rozpoznawalny, ma ciezka teksture i w kazdym rogu apaszki jest maly, dyskretny znak-stempel manufaktury. Wloska produkcja istnieje ale pochodzenie jedwabiu jest z Chin.

Jeszcze pare "starych" modeli apaszek - produkcja z Lyonu.





W tym budynku w jednej czesci miesci sie Muzeum Jedwabiu (Lyon, Francja), a w drugiej atelier jedwabiu, ktorego produkcja jest wylacznie przeznaczona na pewne modele "kwadratow" i krawatow meskich.

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 02:45
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie




models presents a creation from Vicky Martin Berrocal during the International Flamenco Fashion Show in Seville January 29, 2009. The show will run until February 1.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 04:18
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

http://www.forzieri.com/usa/deptd.as...usa&dept_id=26


Tu mozna znalezc pokrowce na telefony komorkowe,a jak sie poklika w inne odnosniki,to wiele torebek,plecaczkow,toreb podroznych i torebek wieczorowych.
Sa ceny,nie dla snobow ,co to tylko drogie uznaja,kazdy cos moze sobie upatrzec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 08:03
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Marbello, nie ma co ukrywac, jestem pod wrażeniem nie tyle kolekcji, co wyjatkowo precyzyjnie i perfekcyjnie przygotowanego materiału. Nie miałam pojecia o niektórych sprawach.Dzieki.Chciałabym miec pieniązki na niektóre rzeczy,apaszki i wspaniałe torebki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 08:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

mam prosbe- prosze nie cytowac wypowiedzi Alisii- mam jej posty zablokowane- watek jest wyjątkowy, i nie chce go zasmiecac.Prosze ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 09:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Marbello, nie ma co ukrywac, jestem pod wrażeniem nie tyle kolekcji, co wyjatkowo precyzyjnie i perfekcyjnie przygotowanego materiału. Nie miałam pojecia o niektórych sprawach.Dzieki.Chciałabym miec pieniązki na niektóre rzeczy,apaszki i wspaniałe torebki...

Babcielu, kolekcje "haute couture" sa jakby sztuka w sobie. Ich kreatorzy geniuszami, wrazliwymi artystami, ktorzy w pewnym sensie pokazuja nam wnetrze ich duszy. I wlasnie to jest fascynujace kiedy patrzy sie na ich dziela. Przynajmniej, ja tak to odbieram.

Co do cen? Od paru lat poszly niesamowicie w gore, zwlaszcza kolekcji francuskich. Nie nalezy zapominac, ze modele sa robione recznie, hafty, aplikacje. Materialy ze szlachetnych materii.....to wszystko ma swoja cene. Haute couture nie mozna przyrownac do kolekcji masowej, dostepnej w tysiacach egzemplarzy w wielkich magazynach.

W modzie sa trzy terminy:

1. Haute-couture inaczej wysokie krawiectwo, ktore powstalo w XIX wieku w Paryzu. Sa to ubrania na zamowienie, w pojedynczych egzemplarzach. Najwieksi tworcy haute couture to: Chanel, Dior, Yves Saint-Laurent, Christian Lacroix, Givenchy, Paco rabane, Guy Laroche, Emanuel Ungaro, Hermes, Prada, Louis Vuitton....Valentine.

2. Pret-a-porter, inaczej gotowe do noszenia od razu, kolekcje dostepne w sklepach firmowych lub akredytowanych, produkcja seryjna.
Slynnymi projektantami kolekcji tego typu sa: Marc Jacobs, Donna Karan, Escada, Cacharel.

Od paru lat "wielcy" tworcy jaute couture rozniez presentuja kolekcje tzw pret-a-porter.

3. Kolekcja masowa, sprzedawana w wielkich supermarketach, sklepach z ubraniami, np: C and M, Pimky, H and M, i setki tego typu marek. Sa tez bardzo modne katologi wysylkowe np. Redoute.

Jednym slowie w modzie jest miejsce dla wszystkich i kazda kobieta znajdzie swoje miejsce.

(Nie wstawiam akcentow w j.francuskim, bowiem system ich nie bierze na tym forum....dlaczego, nie wiem).

Powroce do cen haute-couture i pret-a-porter. W latach 90-tych (poczatek) ceny byly dostepniejsze dla szerokiej publiki. Doskonale pamietam, ze w Genevie mozna bylo dostac ladny kostiumik Chanela czy Givenchy za ca Sfr 1'200 - 1'500. Pensja dobrej sekretarki dyrekcji w tym okresie wahala sie w granicach Sfr 5'000 - 6'000.
Jak sama widzisz dosc duza grupa kobiet mogla sobie pozwolic na zakupy slynnych marek. W dniu dzisiejszym jest to bardziej skomplikowane i kolekcje haute couture sa kupowane przez zony bogatych szejkow arabskich, aktorki hollywood, kobiety pelniace wysokie funkcje w administracjach panstwowych (ministrowie). Choc te ostatnie wlasciwie nie kupuja kolekcji a wypozyczaja, a jezeli chca je kupic maja ogromne znizki. To nazywa sie reklama!!!!

Wniosek prosty i radykalny: Nie majac przywilejow "znizkowych", ani bogatego szejka pod reka - normalna, sredniej klasy kobieta jest skazana na podziwiane kolekcji (ceny buletow na pokazy sa dostepne), ogladanie jurnali mody, itd. Hihihi....lub kupno u mniej znanych kreatorow, ktorzy sa bardzo czesto doskonali, co mozna poczytac w wielu Waszych wypowiedziach.

Zapewniam Cie, ze bedziemy kontynuowac ten watek, nie pozwolimy na zadne nieetyczne wypowiedzi. Licze na Was moje panie. W koncu to tylko dobra zabawa i troche piekna dla oka.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 10:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Pisz,pisz.ilustruj-wszystkie posty bardzo ciekawe..reszta jest milczeniem..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 13:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Hermes!!! Moja milosc!!

Pokazywalam wam kiedys w tamtym watku jego projekty zainspirowane "dzikim zachodem" ..http://www.klub.senior.pl/moda-i-sty...age3-2211.html

On ma wspaniala strone gdzie mozna zobaczyc jak powstaja niektore kreacje oraz przekroj z tworczosci wielu lat.. Cos ala wystawa..
Wejdzcie na"

http://www.hermes.com/index_fr.html

Potem kliknac na : plonges dan l'universe Hermes... po jakims czasie ukaza sie rozne tematy.. a w prawym gornym rogu klikajac na malenki pomaranczowy kwadracik mozna te tematy rozwinac.. Jest film np jak robi sie rekawiczki, sa pokazy mody..
Dla mnie bardzo inspirujace
Sa tez oczywiscie cudowne apaszki.. takie charakterystyczne ..

U nas jest od niedawna sklep Hermesa.. ma piekne rzeczy..
Szkoda ze wszystko bardzo drogie..

Acha na tej stronie tez zdaje sie jest sklep ale tylko z accesoriami.. Ubran nie ma.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 14:46
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Wracajac jeszcze do kopertowek.. Jak wam sie podoba ta propozycjana wiosne??
Designer Fendi

__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 20:34
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Pisz,pisz.ilustruj-wszystkie posty bardzo ciekawe..reszta jest milczeniem..

Mam dwoch ukochanych projektantow mody. Jeden z nich – Hubert de Givenchy (ur.1927), pochodzacy z arystokratycznej rodziny, prawdziwy artysta z pokolenia na pokolenie. W wieku dwoch lat stracil ojca i wlasnie jego mama piekna Beatrice odegrala niesamowite role w artystycznym wychowaniu syna. Jej kuzyn Adolphe, byl malarzem i administratorem manufaktury gobelinow. Margeritte – babcia Huberta byla corka Jules Dieterle, znanego dekoratora operowego i architekta wnetrz, ktory partycypowal w konstrukcji zamku hrabiego Monte Christo. Jules Dieterle byl amantem slynnej Juliette Drouet i wychowankiem malarzy Alexandre Cabanel (1823-1889) i Paul’a Baudry (1828-1886).
Ufff….co za artystyczna rodzina! Mimo, ze mlody Hubert zawsze marzyl zostac projektantem mody, wpierw konczyl studia prawnicze. Spotkanie ze slawnym Balanciaga bylo punktem zwrotnym w karierze mlodego czlowieka. Pod okiem mistrza zaczal zdobywac doswiadczenie w swiecie mody. W roku 1952 otwiera wlasny dom mody i jego pierwsza kolekcja byla ogromnym sukcesem. Zdobyl wspaniala klientele: Audrey Hepburn, Grete Garbo, Lauren Bacall, Marlene Dietrich, Grace de Monaco, BB, Jean Serberg, Elizabeth Taylor, Jackie Kennedy… i inne. Stal sie kokluszem Hollywood i projektantem modeli kobiecych dla wielu filmow, glownie z Audrey Hepburn: Sabrina, Funny Face, Love in the Afternoon, Breakfast at Tiffany, How to Steel a milion, Charade…….i inne. Sukienki z tych filmow sa ciagle eksponowane w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii lub Japonii. Slynna czarna suknia, ktora zaprojektowal dla Audrey Hepburn w Breakfast at Tiffany zostala sprzedana w NY przez Christie za bagatelna kwote Usdollarow 693’000.

W 1957 roku powstaly pierwsze perfumy Givenchy – ktore kreator poswiecil swojej muzie – Audrey Hepburn, ktora jednak nie wyrazila zgody aby perfumy nosily jej imie. Nadal im wiec nazwe Interdit (Zakazane).

Muza Huberta de Givenchy, Audrey Hepburn, z ktora utrzymywal bardzo prywilejowane relacje przez wiele lat, az do jej smierci, powiedziala kiedys: Zaleze od Givenchy jak Amerykanki, ktore naleza do ich psychiatry.

W roku 1995 Hubert de Givenchy przeszedl na emeryture i jego nastepca, projektanem zostal John Galliano.

Ponizej pare modeli historycznych projektowanych dla Audrey Hepburn.


5.jpg 10a.jpg

6a.jpg 11a.jpg

Audrey_Hepburn-Funny_face a.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 20:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

cd Hubert de Givenchy. Kreakcje z filmow z Audrey Hepburn.

7a.jpg 8a.jpg

13a.jpg 14a.jpg

23a.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Troche zdjec zwiazanych z biografia Huberta de Givenchy.

Mistrz i jego muza



Juliette Drouet - zwiazek z z pradziadkiem Huberta de Givenchy




Dziadek Huberta byl wychowankiem malarzy: Alexandre Cabanel i Paul'a Baudry


Alexandre Cabanel - Narodziny Venus



Paul Baudry - Porwanie Psyhe
Załączone Grafiki
File Type: jpg Juliette Drouet.jpg (36.2 KB, 1 wyświetleń)
File Type: jpg Toilet de venus.jpg (35.1 KB, 1 wyświetleń)
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

A tu kolekcja wiosna-lato 2009 - "maison" de Givenchy. Wspaniala!

2a.jpg 3a.jpg

4a.jpg 5a.jpg

9a.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:44
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Jestem tu intruzem ale myślę sobie czy tego pokazanego pięknego stroju nie uszyje dobra krawcowa? Wygląda ładnie ale i prosto. /w prostocie też jest szyk/. Ba, zapomniałem o torebce i kapeluszu.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.