menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-01-2014, 16:36
dzidek53 dzidek53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Bukowiec
Posty: 8
Domyślnie diosmina a detralex


Od trzech lat "uszczęśliwia się" nas tańszym lekiem który ma zastąpić detralex. Wiadomo że łykamy to latami by nie doprowadzić nóg do gorszego stanu niż są. Dlaczego robi się z nas idiotów. Diosmina to przecież imitacja detralexu. Po pierwsze jest jej mniej, jest gorzej przyswajalna i do tego nie ma w niej Hesperidinum. Dlaczego na Słowacji jest ten lek w cenie naszej diosminy, a nawet jest żel do wcierania w skórę zawierający detralex, który jest niezwykle skuteczny. Czy naprawdę musimy być traktowani jak dojne krowy które latami będą łykać placebo, zamiast się leczyć !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-04-2014, 10:53
Katarzyna54 Katarzyna54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 3
Domyślnie

Ale przecież jest zamiennik detralexu,nazywa się pelethrocin.Biorę go od kiedy detralex zniknął,kiedyś miał opisany środek czynny jako diosmina+hesperydyna,potem to się zmieniło na sama diosminę (jak dla mnie lek pozostał tak samo skuteczny) ,nie powiem,tez wzbudziło to moje zainteresowanie ale zadzwoniłam do firmy która go importuje,wytłumaczyli o co chodzi i odesłali mnie na stronę internetową gdzie piszą :W ramach procedury harmonizacyjnej (prowadzonej w 2008 roku) - dostosowania dokumentacji do wymogów Prawa Farmaceutycznego uległa zmianie prezentacja substancji czynnej. Pierwotna prezentacja (diosmina 450mg + hesperydyna 50mg) wzorowana na produkcie referencyjnym (chodzi o detralex) oddawała istotę produktu zawierającego diosminę wraz z substancjami związanymi (np. hesperydyną). Podążając za wytycznymi Farmakopei Europejskiej, dopuszczającej w diosminie zawartość do 10% substancji związanych i zatem nie wymagającej deklarowania zawartości substancji związanych, producent w toku harmonizacji kierując się wymogami farmakopealnymi w deklaracji substancji czynnej pozostawił wyłącznie diosminę (500mg). Choć substancja czynna nadal zawiera charakterystyczne substancje związane (głównie hesperydynę).
Dla mnie to było bez znaczenia bo lek dalej był dobry (tak samo dobry jak detralex) ale moja ciekawość została zaspokojona.A stronka to www.pelethrocin.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-04-2014, 18:41
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tzw generyki są istotnie duzo gorsze niż produkt orginalny-dotyczy to przede wszystkim leków stosowanych w chorobie Altz.
Nie wiem dlaczego generalnie słuzba zdrowia czeska jest dużo lepsza niż polska- nie wiem też dlaczego nie wzorujemy się na Czechach, tylko na duzo gorszej oganizacji sł zdrowia niemieckiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-05-2014, 19:35
hanna6 hanna6 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: bydgoszcz
Posty: 2
Domyślnie

Jeśli ktoś chciałby kupić Detralex, to mam kilka opakowań- czeskich i greckich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-05-2014, 09:35
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie jak

do ciebie hanno 6 dotrzec?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-11-2015, 22:46
Aniavx Aniavx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 3
Domyślnie

Witam!
Ja również mam 2 opakowania detralexu do sprzedania.
Każde opakowanie po 60 sztuk, termin ważności 02/2017
Kupione były w aptece w Pradze, producent francuski

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to proszę o kontakt
ar000@interia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.