menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5061  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 15:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Lilu miałaś czas na sprostowanie : że nie jest prawdą atak Rosji na terytorium Polski , umieścić mogłaś wczoraj i wysłać do mediów TVP TVN by nie pletli głupot.
Po to płacimy naszej administracji z Prezydentem i Premierem włącznie , by potrafili poprzez swoje służby sprawdzić , informacje podane przez media głównego nurtu , czy faktycznie wybuchy w pasie przygranicznym , są spowodowane : rakietami , pociskami ,czy prozaicznym wybuchem metanu , produktu ubocznego w hodowli świń.

Wczoraj o godz 20.57 elkosse pisze :Atak na Polskę - dwie osoby straciły życie! Trwa posiedzenie RBN - czekam na oświadczenie! O 22.35 elkosse umieszcza :Co oni mają z tym modleniem się w każdej sytuacji! Dno! i odnośnik do tweeta Magdy Ogórek https://pbs.twimg.com/media/FhoofyDX...g&name=900x900

Temat RBN był tematem postów w sieci i wszelkiego rodzaju spekulacji Rosja, Białoruś ,Ukraina i nawet Polska /chęci umiędzynarodowienia konfliktu /. Jeszcze raz polecam posłuchania Atora https://www.youtube.com/watch?v=IDtjBcBHI7w jest osobą publiczną nie występuje pod awatarem , warto posłuchać jego wersji wydarzeń.

Lilu piszesz :W tej chwili moja córka jest na autostradzie do Krakowa. Mam zdjęcia ogromnych kolumn wojskowych.
Umieść zdjęcie to w to uwierzymy , bo słowo ogromny ma wieloznaczne znaczenie dla wielu ludzi / 100 , 1000 ,2000 /.Samochodów ,czołgów ,transporterów opancerzonych czy rowerów

Ja nie jestem fanem Tuska i nie upajam się jego słowami moje posty gdy się w nich wypowiadam dotyczą mojego spojrzenia na sprawę. Staram się nie konfabulować .

Nikt nas nie napadł możemy spać spokojnie .Myślę że władze do wyjaśnienia incydentu na granicy nie zaangażują Macierewicza

Miałam czas i sprostowałam, ale to forum nie jest dla nikogo autorytetem.
Nie wchodziłam nań od dawna i za kilka dni zniknę znów na dłuższy czas.

Zdjęcia kolumn wojskowych mam dawać być może V kolumnie? Nie wierzysz, twoja sprawa.
Może to były wycieczki przedszkolne, tak se mów, mnie tam ganz egal.

Na pewno wczoraj UA chciała wciągnąć Polskę w swoją awanturę, ale się nie udało.
Ukraińcy wojny jeszcze nie wygrali a już ich Ministerstwo Obrony rozbiera Rosję .

https://www.youtube.com/watch?v=ucDl...b_channel=Uszi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5062  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 15:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Jestem zbulwersowana partią, na którą tyle lat głosowałam.
Minęło tyle godzin, a te wstrętne pisoffce nie wiedzą kto w końcu wystrzelił rakietę,
która zabiła dwóch naszych rodaków.

Ach, rozmarzyłam się. 10 kwietnia zbliżał się do godzin schyłkowych a te dwie kanalie - judaszek i radsik- już wiedziały,
kto zabił 96 osób z tupolewa. Piloci i Kaczyński.
To było dobrze zorganizowane państwo.
Nie może to Błaszczak z Morawieckim oddać śledztwo kacapom,
tak jak te dwie kreatury?
Już dzisiaj byłby ustalony winny. Nawet typuję Kliczkę.
Już można by było się rozejść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5063  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 15:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Skoro istnieje wątek z treściami żywcem i na chama przeniesionymi z TT,
więc i ja się zabawię.
Zaznaczam, że treści będą akceptowalne i nie wulgarne,
a ja będę zwolniona z wysiłku szarych komórek,
oszczędzając je na późną starość.

Cytat:
Każdy obrzydliwy, pijany, wąsaty wujek z wesela "z wujkiem nie zatańczysz? "
jest po stokroć bardziej do zniesienia niż nienawistny dziadek-tiktoker z Sopotu,
który żyje już tylko żądzą zemsty.

Te seksowne wpisy... cóż, ma wprawę.
Wy&#$%* całą Polskę.

Cytat:
Panie Donaldzie
@donaldtusk
, to nie jest tak, że tylko pan umie po chamsku.
Pozdrowienia od Wojciecha Fułka. On też zna się na seksie. Pozdrawiam serdecznie.

Biedulek.
https://wpolityce.pl/gwiazdy/80843-m...donek-szlochal
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5064  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 16:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
"W marcu w Warszawie amerykański prezydent Joe Biden powiedział, że Sojusz Atlantycki będzie chronić każdy centymetr terytorium NATO. Dziś okazało się, że na razie ta ochrona zawodzi na całej linii".

To pisze korespondent Onetu na Ukrainie, niejaki pan Wyrwał.
Przypadek?

Der onet chyba na zlecenie Herr panów pcha nas do wojny?
Niemiecka szczekaczka chciałaby rozpętać wojnę na całym terytorium Polski.
Wyrwał się wyrwał.
Dno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5065  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 16:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

"Projekt zmian..wymiar etatu z 40 do 35 godzin trafił już do Sejmu. Skrócenie norm czasu pracy nie powoduje zmian w wysokości wynagrodzenia, co oznacza, że nie będzie ono niższe niż dotychczas otrzymywane.
Projekt nie przewiduje także ograniczeń w sposobach organizacji czasu pracy w okresie rozliczeniowym i umożliwia prowadzenie systemu pracy w trzech ośmiogodzinnych zmianach.""

To inicjatywa opozycji, taka kiełbasa wyborcza.
Współczuję pracodawcom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5066  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 18:22
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
..........Widać ma świadomość tępoty elektoratu.
Brawo judaszek.
Ostatnia wieczerza w Berlinie?
Jak ten judaszek boli i tak ma być. Miałam nie pisać ale zdolność honorowa tej i owej jest tylko siedemnastym mgnieniem wiosny. Na razie kurdupel pozwala na wybuchy rakiet w Polsce, a gdzie to odwet rakietowy???? Błaszczak nie odpalił??? Pewnie wina Tuska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5067  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 18:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

A któż Ci broni pisać?
Tak cię boli ten judaszek?
Dziwne bo z okazji kurdupla nic cię nie boli.

Przypilnuj lepiej zdolność honorową swoich kolegów i koleżanek.
Chociaż na razie widzę że się trzymają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5068  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 18:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

"Nie mam wątpliwości, że to nie była nasza rakieta - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
Lider władz w Kijowie dodał, że strona ukraińska powinna otrzymać dostęp do miejsca wybuchu pocisku na terenie Polski.''

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport...ampaign=chrome

Sio!
Nie udało się . No proszę, dostęp chce.
Jak jednakpolskie lewactwo przebiera nóżkami do wojny. Spokojnie , wygrają i będzie wojna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5069  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 19:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
18:48 - Lis sugeruje, że za "incydentem rakietowym" stoi PiS.
23:25 - Tusk pisze o zjednoczeniu i solidarności
01:57 - Lis kasuje twita i pisze ze czeka na komunikat i żeby władzy nie poganiać.

To nie dość że kretyn, to jeszcze miękka faja, która nawet swoich słów nie broni.

Lis jest skończony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5070  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 19:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Jesteśmy gotowi, by przekazać partnerom posiadane przez nas dowody rosyjskiego śladu.
Oczekujemy też od partnerów informacji, na podstawie której wyciągnięto ostateczny wniosek na temat tego, że chodzi o rakietę ukraińskiej obrony przeciwlotniczej - Ołeksij Daniłow

Ale nas pchają do wojny.
Doktryna wojenna Federacji Rosyjskiej mówi, że w razie wkroczenia NATO w konflikt, należy użyć potencjału nuklearnego.
Wtedy nas nie ma.

Bardzo ostra odpowiedź naszego prezydenta
Ciekawe, już po miłości?

Cytat:
To jest wspólne postępowanie prowadzone przez polskich i amerykańskich ekspertów. Jeśli ktokolwiek miałby być dopuszczony do tego postępowania, to wymaga to dwustronnego uzgodnienia. Tylko w tym trybie możemy na to patrzeć"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5071  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 19:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
USA/ Szef Pentagonu: nie widzimy nic, co przeczyłoby wstępnej ocenie Polski, że przyczyną wybuchu była ukraińska rakieta obrony powietrznej.

Czyli celem ukraińskiej rakiety nie była rakieta ruska bo jej tam nie było.
Celem była Polska, by wymusić przystąpienie do wojny, na co wskazuje wczorajsze wystąpienie Zełeńskiego.
Rząd zachował zimną krew zdając sobie sprawę z grozy sytuacji. Tu szacun dla judaszka, też wyczuł intencje.

Kraj który zrobił najwięcej .….ale dla mnie nie niespodzianka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5072  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 20:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Miejmy nadzieję, że tym razem udało nam się przeżyć.
Wczoraj nie byłam taka pewna.

Ufff..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5073  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 20:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Na koniec....

Cytat:
Maria Durska


ˇ
Rakieta eksplodowała w Przewodowie
Ta wiadomość obiegła cały świat ....i wróciła do nas z powrotem.
Wyważona i spokojna informacja rzeczników o zebraniu się na naradzie w BBN najważniejszych osób w państwie, sprawiła zaciekawienie tym co mogło się przytrafić w związku z wcześniej podawanymi wiadomościami o zmasowanym nalocie orków na Ukrainę.
Ostatnio te wiadomości stawały się czymś powszednim jakbyśmy przyjęli to za coś co trwa i trwać będzie bo świat też jakby to odłożył i licytuje się sam z sobą kiedy i jak nastąpi koniec,
a to nie tak.
Ta wiadomość że i my zostaliśmy ugryzieni przez orków, nie dotarła tak byśmy byli od razu sparaliżowani strachem.
Miejsce wydarzenia zostało szczelnie odgrodzone od ciekawskich żądnych sensacji i wywołania paniki.
Reakcja służb była natychmiastowa i taka jak powinna być. Jedno co dotarło z tego przekazu to to, że wojna na Ukrainie dotyczy każdego z nas i dziś spokojnie pracujący mogą natychmiast zginąć.

Tym razem byli to dwaj mężczyźni Bogdan C. i Bogdan W. Bogdan W. miał 62 lata i mieszkał w tej miejscowości z żoną i teściową wymagającą opieki. Udało im się wychować dzieci teraz mieszkające w Krakowie.

Drugi mężczyzna Bogdan B. mieszkający w pobliskich Setnikach, w suszarni zboża pracował krócej. To byli dobrzy ludzie, tak o nich mówią mieszkańcy.
Polacy mieszkający w Polsce.
Na moment świat się na nich zatrzymał. Na jak długo...zobaczymy.

Dla nas wszystkich ważny jest spokój i mimo kłębiących się myśli cieszmy się tym że nasze służby działają tak jak powinny. Prezydent i rząd współpracują dla naszego bezpieczeństwa.

Cóż, bałam się.
Nie o siebie. Siebie mam w nosie.
Ale co z służbą zdrowia w czasie konfliktu?

Znikam...już zniknęłam. Jaka ulga, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5074  
Nieprzeczytane 17-11-2022, 19:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Wacławie, lewactwo to nie lewica.
Pisząc o parciu do wojny miałam na myśli słowa zawiedzionej brakiem kontrataku koleżanki.




" Na razie kurdupel pozwala na wybuchy rakiet w Polsce, a gdzie to odwet rakietowy???? Błaszczak nie odpalił??? Pewnie wina Tuska."


To nie nasza wojna a REMEDIUM na nią powinno być uspokojenie wiecznie czegoś żądającego prez. kraju na U, który nawet nie umie przeprosić .

Odezwę się jak mi real pozwoli.

Pzdr.

PS ta wojna się nie skończy.
A od wciągnięcia nas w nią jest o włos.
Rok Banderasa jeszcze trwa , wszak patronuje temu przeklętemu rokowi wg uchwały parlamentu UA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5075  
Nieprzeczytane 18-11-2022, 10:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Rakieta

https://www.youtube.com/watch?v=2FQnhzSMOfw



Zbigniew Dylewski


Zyjemy w niesprawnym Państwie widzimy po incydencie z rakietą. Staramy usprawiedliwiać naszego sąsiada a naszych obywateli mamy w nosie.
Opozycja nie lepsza , boi się urazić Zeleńskiego .

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5076  
Nieprzeczytane 18-11-2022, 13:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

P. Müller: powodem eksplozji rakiety w Przewodowie były działania obronne Ukrainy.
https://www.youtube.com/watch?v=AO3qI3WVw0s



"Zgromadzone materiały przez polskie służby i służby sojusznicze wskazują, że powodem eksplozji rakiety na wschodzie naszego kraju były działania obronne Ukrainy przeciwko działaniom ofensywnym Rosji


To dopiero kit dla pospólstwa.

Zygmunt Starzyński 2 godziny temu
Ukraina zrobiła to celowo. Celem Ukrainy było spowodowanie aktywnego przystąpienia do wojny jak nie NATO, to chociaż Polski. Nie oszukujmy się, rząd Polski aż się pali żeby nas do tej wojny wcisnąć. Jednakże musiałby pokonać opór społeczeństwa, które do wspólnej walki z banderowcami przeciwko Rosji wcale się nie pali. Incydent w Przewodowie pomagał też naszym rządzącym w realizacji planu. Gdyby nie opór Bidena, to kto wie czy polscy żołnierze właśnie nie zmierzaliby pod Donieck.

kerim663 1 godzinę temu
W S-300 po zadziałaniu systemu samozniszczenia tył spada jak kamień wraz z paliwem które może być całkiem dużo i dlatego tak wyglądały zniszczenia

Janusz Stepaniak 19 godzin temu
Już wczoraj Duda z Morawieckim uroczyście otworzyli festiwal usprawiedliwiania Ukrainy. Zgadzam się,mógł to być wypadek przy pracy ukraińskiej obrony przeciwrakietowej. Ale litości! Pochylcie się nad ofiarami,zamiast usprawiedliwiać na każdym kroku sprawców. Czy wiecie jak reaguje armia USA na smierć swoich obywateli?

Molly 19 godzin temu
Jak twierdzili że z Rosji rakieta wystrzelona to atak a jak z Ukrainy to pomyłka, incydent. A ludziom życia nikt nie zwróci. Ukraina nawet nie potrafi przeprosić, za to żeby prowokować i eskalować to pierwsza w mediach nadaje. Czy rodziny otrzymały pomoc choćby na początek psychologa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5077  
Nieprzeczytane 19-11-2022, 12:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Czy przyjąć euro w Polsce?
https://www.youtube.com/watch?v=hmses-rjkZQ


Pieniądze są mechanizmem służącym wytwarzaniu dóbr i obrotowi nimi. Wynaleźliśmy je, jak twierdzą archeolodzy, w VIII wieku p.n.e. Dzięki temu wynalazkowi eksplodowała kultura grecka, która dała początek naszej zachodniej cywilizacji. Aż do pamiętnego szoku Nixona w 1971 roku pieniądz miał formę materialną. Współcześnie niemal całość zasobów pieniądza ma formę zapisów elektronicznych i nie posiada żadnej wartości materialnej.


Temat Euro to temat rzeka , nieraz słyszymy o tym czy wprowadzać lub nie wprowadzać tej waluty w Polsce , od : polityków , złotoustych dziennikarzy czy celebrytów z tytułami profesorskimi . Natomiast media głównego nurtu nie potrafią nam obywatelom , którzy nie muszą mieć wiedzy ekonomicznej , pokazać dyskusję merytoryczną na temat Euro , byśmy mogli wyrobić sobie zdanie na ten temat. Debata ma sens kiedy dyskutujący opierają się o dane a nie ideologiczne frazesy.

Dzisiaj pierwsza część wprowadzenie do dyskusji na temat Euro . W internecie można znależć ciekawe rzeczy które są warte upublicznienia 👉 https://patronite.pl/ZbigniewDylewski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5078  
Nieprzeczytane 19-11-2022, 12:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie


Ten post to rozszerzenie tematu na temat pieniądza , jako wartości i jako kawałka papieru i zapisu cyfrowego.

System z Bretton Woods to nazwa nadana międzynarodowemu systemowi walutowemu z zakresami kursów walut, który powstał po drugiej wojnie światowej i został określony przez dolara amerykańskiego jako walutę bazową . Poszukiwano systemu, który łączyłby zalety systemu elastycznego kursu walutowego z zaletami systemu sztywnego . Rzeczywista implementacja była zgodna z sugestią Harry'ego Dextera White'a (1892–1948).

System został nazwany na cześć miejsca Bretton Woods w amerykańskim stanie New Hampshire , gdzie ministrowie finansów i prezesi banków centralnych lub prezydenci Państw zebrali się od 1 do 22 lipca 1944 r. Woods i ostatecznie podpisano umowę z Bretton Woods . Organizacje i instytucje z Bretton Woods , Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), zostały następnie utworzone w celu monitorowania i egzekwowania umowy.

Republika Federalna Niemiec przystąpiła do systemu z Bretton Woods w 1949 roku, w którym powstał, i ratyfikowała umowę ustawą z dnia 28 lipca 1952 roku (jednocześnie z Umową o Międzynarodowym Banku Odbudowy i Rozwoju ). Umowa z Bretton Woods została porzucona na początku lat 70., ale instytucje nadal istnieją z pewnymi zmienionymi obowiązkami.

15 sierpnia 1971 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Richard Nixon zawiesił wymienialność dolara na złoto, co zdaniem niektórych było tożsame z bankructwem USA. Była to też data końca poprzedniego ładu monetarnego.

„Poleciłem sekretarzowi skarbu podjąć wszystkie niezbędne działania, aby obronić dolara przed spekulantami. Nakazałem sekretarzowi Connally’emu tymczasowo zawiesić wymienialność dolara na złoto” – ogłosił w telewizji prezydent Richard Nixon 15 sierpnia 1971 roku.

Ta „techniczna” i „tymczasowa” decyzja oznaczała całkowitą zmianę systemu finansowego świata. Po roku 1944 zaczął obowiązywać układ z Bretton Woods, w ramach którego obowiązywał system sztywnych kursów walut krajowych w relacji do dolara. Amerykańska waluta była wymienialna na złoto po stałej i gwarantowanej przez rząd USA cenie 35 dolarów za uncję. Wymienialność USD na złoto była jednak zarezerwowana tylko dla banków centralnych. Posiadanie złota inwestycyjnego zarówno w USA, jak i w krajach komunistycznych było nielegalne.

Obecnie trwają próby wprowadzenia pieniądza elektronicznego będącego zapisem na kącie .Najbardziej zaawansowana jest gospodarka Chin gdzie pomału następuje eliminacja pieniądza papierowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5079  
Nieprzeczytane 19-11-2022, 16:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Polityka prorodzinna PiS


Konkubina europosła PiS aresztowana. Może zostać świadkiem koronnym
https://www.youtube.com/watch?v=rRSh8oTJ1Gc


Telewizja TVN24 ujawniła, że 22 menedżerów z różnych spółek Orlenu wpłaciło jednego dnia identyczne co do złotówki kwoty na eurokampanię wyborczą dwóch kandydatek PiS — byłej premier Beaty Szydło i byłej rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej. Kwoty podwójnych, symultanicznych przelewów dokonywanych przez poszczególnych orlenowców wahały się od 1,5 do 11 tys. zł na każdą z nich. Aż 13 z 22 wysoko postawionych menedżerów przelało po dokładnie 3 tys. zł. Obie dostały równo po 74,5 tys. zł z naftowej kasy — i obie zostały europosłankami. Teraz reporterzy programu "Czarno na Białym" w TVN24 dołożyli nowy wątek. Otóż na eurokampanię śląskiego barona PiS Grzegorza Tobiszowskiego — byłego wiceministra energii — pieniądze wyłożyli m.in. szefowie Polskiej Grupy Górniczej oraz członkowie władz spółek zależnych Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"Stan Wyjątkowy" zauważa, że Tobiszowski nie za bardzo wpisuje się w prorodzinne wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego — zostawił żonę, a córka wywalczyła alimenty od niego przed sądem. Ale jesteśmy wyrozumiali, jako że "Tobi" ma ostatnio pod górkę. Otóż, po rozwodzie — choć w sumie już przed — uwił sobie nowe gniazdko z panią Tatianą. Nie wiemy, czy piła i czy chciała mieć dzieci — i na razie się nie dowiemy, bo właśnie została aresztowana przez policję od przestępczości zorganizowanej w sprawie o płatną protekcję. Panie Grzegorzu, Panie Ministrze — spieszymy ze słowami otuchy. Podobno konkubina może zostać świadkiem koronnym. Plus jest taki, że wtedy wyjdzie. Choć może być też minus: kogoś wsypie.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #5080  
Nieprzeczytane 20-11-2022, 10:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Oj tam.
Przypomnij sobie Wacławie co zmalowała konkubina Buzka.
Ach być konkubiną....to jest życie.
Nie to co ja, małżonka od 55 lat. Bleeee....drobnomieszczaństwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.