menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 05:34
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
... Tobie się udało.Żyjesz beztrosko w wolnym, zamożnym kraju. Przyjemnie odpoczywasz. Pisząc to nie zazdroszczę Ci, tylko zastanawiam się, czy jesteś komuś wdzięczny za tak łaskawy los. A gdy sparafrazuję słowa pieśni " Wróć bracie, wróć z daleka. Wróć bracie, wróć - Ojczyzna czeka. to co Ty na to. Pozdrawiam. Wanda
Nie bardzo rozumiem jakiej oczekujesz odpowiedzi. To ze znalazlem sie w Australii to przeciez czysty przypadek. W tym czasie wielu przeciez zachorowalo, a inni znowu wygrali fortune w toto. Wdzieczny moge byc tylko losowi. Przypadek sprawil tez, ze dostalem dobra rzadowa prace. Mialbym moze lepsza, ale ze znajomoscia jezyka polskiego okupanta nie moglem sie przebic. Musialem wiele czasu poswiecic na nauke. Jesli chodzi o powrot to nie mam nawet do kogo. Nie mam w Polsce nikogo. Groby moich bliskich, ktorych udalo mi sie wyrwac z nieludzkiego systemu sa tutaj w Australii. Odwiedzilem Polske przeszlo 10 razy. Z sentymentu, a takze dla kilku kolegowi, ktorym na szczescie powiodlo sie w zyciu. Jestem Polakiem i moje dzieci z mieszanego malzenstwa (zona pochodzi z USA) tez maja polskie obywatelstwo (po mnie). Jak byly male to wozilem je do polskiej szkoly jezykowej. Dzisiaj juz dorosle mowia po Polsku na poziomie hmmm... szesciolatka. Dzieciaki wydzialy Polske 4 razy. Zawsze sie im podobala, ale pozniej dodawaly, ale Szwajcaria ladniejsza. No i co zrobic? Dzisiaj po przeczytaniu gazety, czy ogladnieciu dziennika mozna sie zastanowic nad sensem slowa patriotyzm. Ja jednak uwazam sie za goracego patriote. Gdyby tak nie bylo to przeciez nie zadzieral bym z poplecznikami Jaruzelskiego na tym forum.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #382  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 06:18
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
...Nie douczony malkontent mający problemy z swoją osobowością to ty.Nie musimy do ciebie równać.
Prawda jest bolesna , dużo zdrowia.

Drogi waclawieczterdziestoszosty, dziekuje Ci za zycenia zdrowotne. Rewanzuje sie tym samym, bo jak sam piszesz "boli Cie prawda", a ja bolu Tobie nie zycze!

To dla mnie dobra wiadomosc, ze w lot mnie odkryles wiec nie bede musial juz przekladac swoich mysli w slowa, ktore myslalem, ze wogole nie rozumiesz.
Podoba mi sie jak uzywasz zwrotow w liczbie mnogiej (nie musimy) w odniesieniu do swojej wlasnej osoby. Rozumiem, ze w przeszlosci przeszedles specjalistyczny trening lingwinistyczny i tak Ci juz zostalo.
Sam widzisz, ze nie sposob pogodzic bolszewi z Polakami i to bez wzgledu pod jaka szerokoscia geograficzna mieszkaja.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš

Ostatnio edytowane przez Rayton : 13-08-2009 o 08:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #383  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 08:21
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
...A wywalił mnie działacz Solidarności z epitetem. "..chciałeś demokracji, to ją k....a masz", były pierwszy sekretarz POP, który tak bardzo się nawrócił, że nawet zaczął chodzić na pochody. Pierwszomajowe, zamienił na procesje religijne.

Takich ludzi bylo (jest) setki tysiecy. Czytajac posty znajdziesz ich takze tutaj. Poznasz ich po zuchwalej bezczelnosci i zajadlosci z jaka bronia komunistycznego systemu. Systemu, ktory ich dopieszczal przez 60 lat kosztem milionow ciezko pracujacych obywateli.To ropiejacy wrzod na ciele narodu. Tych ludzi nalezy pietnowac, niech ich pieklo pochlonie!
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #384  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 08:37
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Waclawie, emigracja polska - piekny temat. Mysle, ze ci, ktorzy siedza lata poza granicami kraju moga wiecej o tym powiedziec niz pan minister Czuma.

Waclawczterdziestoszosty zacytowal ministra tylko dla tego zeby mnie "staremu emigrantowi" dokuczyc. Towarzysz Wacek ma zal, ze jego polityczni wrogowie potrafili ciezka praca dorobic sie czegos, a on sam przyzwyczajony do darowizny cienko przedzie. Ze tej zlosci chcialby kasac, ale system, ktory go wypiescil zamienil mu zeby na akrylikowe protezy. Dla tego pluje.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš

Ostatnio edytowane przez Rayton : 13-08-2009 o 08:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #385  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 08:46
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Rayton stoję za toba murem .Absolutnie i całkowicie mysle dokładnie to samo.

Dziekuje Malgosiu za poparcie, juz myslalem ze ten watek zostal opanowany przez dawnych czlonkow ZBOWID.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #386  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 08:57
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Dziekuje Malgosiu za poparcie, juz myslalem ze ten watek zostal opanowany przez dawnych czlonkow ZBOWID.

Protestuje! Czlonkami ZBOWiD jest wielu bylych wiezniow obozow koncentracyjnych (II WS) - prosze nie obrazaj tych ludzi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #387  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 09:00
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Protestuje! Czlonkami ZBOWiD jest wielu bylych wiezniow obozow koncentracyjnych (II WS) - prosze nie obrazaj tych ludzi.

Prawda, przepraszam! W ZBOWID byly rozne kola. Mialem na mysli komunistyczny aparat przemocy, ktory plawil sie w korzysciach wykorzystujac organizacje, ktora zreszta sam stworzyl. Wiekszosc czlonkow ZBOWID nie tak sobie wyobrazala wolnosc i demokracje. ZBOWID byl praktycznie jedyna organizacja kombatancka, ktora dawala przywileje z samej tylko przynalenosci.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #388  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 09:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Rayton robisz się monotematyczny, obrażasz wszystkich którzy mają co nieco inne zdanie niż Ty. To już nie dialog a Twój monolog. Żyj i daj żyć innym
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #389  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 09:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Prawda, przepraszam! W ZBOWID byly rozne kola. Mialem na mysli komunistyczny aparat przemocy, ktory plawil sie w korzysciach wykorzystujac organizacje, ktora zreszta sam stworzyl. Wiekszosc czlonkow ZBOWID nie tak sobie wyobrazala wolnosc i demokracje. ZBOWID byl praktycznie jedyna organizacja kombatancka, ktora dawala przywileje z samej tylko przynalenosci.

Tylko kiedy powstawał ZBOWiD, nas nie było na świecie, albo byliśmy w pieluchach.
I jako żywo nie mogliśmy walczyć o wolność i demokrację,ale co najwyżej o zdrową kupę w owe pieluchy.

ps.Tadek, daj spokój.
Człowiek wśród aborygenów był, to i mu się pokićkało nieco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #390  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 09:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu

Cytat:
ps.Tadek, daj spokój.
Człowiek wśród aborygenów był, to i mu się pokićkało nieco.

Może on komuch i usiłuje się wybielić, trzeba mu w podniebienie zajrzeć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #391  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 09:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lilu



Może on komuch i usiłuje się wybielić, trzeba mu w podniebienie zajrzeć.

Niekoniecznie. Poniekąd rację ma.
W latach 60 -tych było ponad 200.000 członków ZBOWiDu, z czego niecałe 60.000 wywodziło się ze środowisk AK-owskich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #392  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:07
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

A ja Panu Wojciechu życze zdrowia i pozostalych lat życia w spokoju .I to tyle na jego temat.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #393  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tadziu to nie Rayton obraza wszystkich tylko wrecz przeciwnie .Gdzie ty widzisz obrazę ??? Fajny facet z tego Raytona i podzielam zbsolutnie jego zdanie w kwestii PRL-u stanu wojennego .Działaczy (nie członków) ZBOWID i resentymentow wielu forumowiczów jeśli chodzi o PRL.Czy obrażaniem jest powiedzenie prawdy????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #394  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał monia
A ja Panu Wojciechu życze zdrowia i pozostalych lat życia w spokoju .I to tyle na jego temat.
Panu Wojciechowi????? Jaruzelskiemu???? Niewatpliwie to przeczyta i się ucieszy .Ja na odwyrtkę życzę mu ,żeby nie mógł spać spokojnie i tkwić w poczuciu dobrze spełnionego obowiazku oraz urwtowania przy pomocy stanu wojennego ojczyzny przed zagładą .Bo zagłada sie nie szykowała ,a utrata twarzy i stanowiska -owszem i to był motyw przewodni bez wzgledu na konsekwencje .Upiekło mu się już wyjątkowo dużo- nie mam zamiaru szanować politruka dlatego ,że mnie przez iles lat trzymał za mordę ,nastepnie na skutek układu zostal prezydentem a terzaz jest stary.Niech się chociaz w myslach niespokojnych pomęczy.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #395  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał monia
A ja Panu Wojciechu życze zdrowia i pozostalych lat życia w spokoju .I to tyle na jego temat.

Do tych życzeń niewątpliwie dołączą się wdowy po górnikach.
A także uniżenie niezwykle, rodzina ks. Popiełuszki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #396  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Niekoniecznie. Poniekąd rację ma.
W latach 60 -tych było ponad 200.000 członków ZBOWiDu, z czego niecałe 60.000 wywodziło się ze środowisk AK-owskich.

Nie tylko AK....i obozow koncentracyjnych.......Mam wrazenie, ze "obozy koncentracyjne" zenuja niektore osoby na tym forum!!!!! BYLY!!!!BYLY!!!! Czy chcecie czy nie!!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #397  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:40
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Rayton robisz się monotematyczny, obrażasz wszystkich którzy mają co nieco inne zdanie niż Ty. To już nie dialog a Twój monolog. Żyj i daj żyć innym
Tadziu, popatrz na poniższe cytaty. Atakowanie tematu czy oponenta?
Cytat:
Nie douczony malkontent mający problemy z swoją osobowością to ty.Nie musimy do ciebie równać.
Cytat:
Określenie które użył obecny minister sprawiedliwości Czuma na naszą emigracje ...małpiarnia.. myślałem że za ostre ale tu widzę , że się nie mylił
Cytat:
Może on komuch i usiłuje się wybielić,
Ot, seniorzy na ławeczce Za klapy i w łeb.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #398  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Niekoniecznie. Poniekąd rację ma.
W latach 60 -tych było ponad 200.000 członków ZBOWiDu, z czego niecałe 60.000 wywodziło się ze środowisk AK-owskich.
Lilu ilu ludzi wywodzących się ze środowisk AK-owskich, nie chciało, nie mogło być w ZBOWiD. Znałem wiele takich przypadków w najbliższym otoczeniu. Znałem bo odeszli na wieczną wartę.
Do życzeń (nie)"Zdrowia szczęścia pomyślności" dla twórcy stanu wojennego dołączam do wdów po zabitych górnikach w KWK"Wujek"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #399  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Nie tylko AK....i obozow koncentracyjnych.......Mam wrazenie, ze "obozy koncentracyjne" zenuja niektore osoby na tym forum!!!!! BYLY!!!!BYLY!!!! Czy chcecie czy nie!!!!!!!


Oczywiście,że były.
Tylko nie wspominamy ze względu na pierwszego Bojownika i Więźnia - Cyrankiewicza, w temacie ZBOWiD.
No i małe dzieci z obozów były ofiarami , tego nikt nie neguje.
Ale bojownikami o wolność i demokrację?
Nie wiem, nie znam się widać na 'bojownictwie'.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #400  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Prawda, przepraszam! W ZBOWID byly rozne kola. Mialem na mysli komunistyczny aparat przemocy, ktory plawil sie w korzysciach wykorzystujac organizacje, ktora zreszta sam stworzyl. Wiekszosc czlonkow ZBOWID nie tak sobie wyobrazala wolnosc i demokracje. ZBOWID byl praktycznie jedyna organizacja kombatancka, ktora dawala przywileje z samej tylko przynalenosci.

Musze troche wytlumaczyc na temat ZBOWiDu...Kiedy powstal, wielu z was bylo jeszcze w powijakach....ja rowniez nie potrafilam decydowac o samej sobie. Czlonkami ZBOWIDu byli ludzie z roznyvch grup: powiazani z AK, dawni polscy wiezniowie wszystkich obozow koncentracyjnych, partyzanci......i ci co byli w wojsku polskim, ktore oprzyszlo z Armia Czerwona.

Napisze co wiem o przynaleznosci ew-wiezniow obozow koncentracyjnych. Otoz aby mogli dostac jakakolwiek pomoc panstwa, starac sie o ewentualne odszkodowania z zasady musieli byc czlonkami ZBOWIDu , ktory w ich imieniu wystepowal o rozne "przywileje" - chociazby naliczenia do rent inwalidzkich. To byl jedyny powod ich przynaleznosci.

Bedac ex-dzieckiem jednego z takich obozow - rowniez bylam zapisana przez rodzicow jako czlonek ZBOWID, dzieki czemu mialam prawo do tzw kolonii w gorach (bezplatnych).

Dlatego bardzo prosze byc ostroznym w wypowiedziach na tematy, ktorych sie nie zna...albo zna tylko z ksiazek lub artykulow dziennikarskich.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.