menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 19:35
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Gaduła Ha,ha,ha...

Jadziu, ja zdążyłam przeczytać mojemu mężowi 2 zdania postu Edwarda...
Powiedział, że idzie policzyć, czy czasem nie mam więcej

Szacunek dla ed-q
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 20:01
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Jadziu, ja zdążyłam przeczytać mojemu mężowi 2 zdania postu Edwarda...
Powiedział, że idzie policzyć, czy czasem nie mam więcej

Szacunek dla ed-q
Słuchaj kochana ale oni liczą nawet te które mają 20 lat - prawda ? hi,hi.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 20:14
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Ha, ha...

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Słuchaj kochana ale oni liczą nawet te które mają 20 lat - prawda ? hi,hi.

Słaba jestem w matematyce
Ważne, że z taką miłością i intencją podszedł ed-q do naszych "spraw codziennych" i istotnych dla kobiety, bardzo.
Mało który Pan potrafi docenić umiejętności małżonki co do zakupów...
Mój zawsze powtarza, że ja to ciągle mam "okazje".
Wyczuwam w tym mało zrozumienia...
__________________
You never have this day again...

Ostatnio edytowane przez destiny : 03-06-2009 o 21:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 20:32
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Jadziu ja jestem ciekawa czy udało się męża przyciągnąć i odczytać mu takie piękne zdania o kobiecie , z którą się jest długo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 20:58
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Pytanie

Cytat:
Napisał bronczyk
Jadziu ja jestem ciekawa czy udało się męża przyciągnąć i odczytać mu takie piękne zdania o kobiecie , z którą się jest długo.

Narazie nie ma go w domu pojechał z synem - ale jak przyjedzie to MUSI to przeczytać. Ale czy to coś da ?????
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 09:21
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Dzisiaj dopiero dałam do przeczytania komentarz : - ja nie rozumie, po co kupować nowe - kiedy stare są jeszcze całkiem dobre -- no i co śmiac się czy płakać. Jutro idę na zakupy- taka jest moja odpowiedź.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 09:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q
Witajcie Miłe Panie!
Bardzo spodobały mi się te rozważania! Szczególnie o BUTACH !! Moja Oleńka, podobnie jak Basia i Lila, je uwielbia! Ja tylko ( w pamięci!) liczę (skrzywienie zawodowe!) kolejne pary: 479, 480….( jesteśmy bowiem „dopiero” 52 lata małżeństwem!) i ….cieszę się, że Ona tymi zakupami tak się raduje!
Ale nie tylko butami! Uwielbia bowiem chodzenie po sklepach, sklepikach i wynajdywanie nietuzinkowych „ciuszków” i, co nie mniej ważne, kupować je…po jak najniższej cenie! Potrafi czekać miesiącami na kolejną przecenę czegoś co się jej podoba a czego inni (inne!) jakoś nie zauważają! Ta dziewczyna ma bowiem niesamowity gust! Ubiera się jak najlepsza modelka i to za bardzo, bardzo niewielkie, wręcz niewyobrażalnie niewielkie pieniądze! Czy wiecie jaką radość mi to sprawia!!
Bo tu nie chodzi tylko o pieniądze, chociaż one są nie mniej ważne, ale o to że Oleńka jest uradowana zarówno swoim wyglądem, jak i powszechną akceptacja, nawet wśród innych kobiet, - co bywa najtrudniejsze – o „chłopach” nie mówię!
Życzę więc wszystkim Paniom a szczególnie Basi i Lili, nie tylko zachwycających zakupów lecz także pełnej satysfakcji z takich dokonań .


Z serdecznymi pozdrowieniami

ed-q

Zapewniam Was, ze takich mezow jest wiecej na swiecie - a panie, ktore trafily "na inny numer" - bardzo im wspolczuje.

Brawo Edwardzie, ze to napisales, wlasnie tak ma byc.....i za to kochamy takich ja Ty panow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 15:03
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie Kobieto…

Jestem zaskoczony tak sympatyczną reakcją na mój wpis , nieco żartobliwy w kwestii „liczenia butów”, i to „w pamięci”!! Oleńka żartuje, że ja zamiast par liczę…sztuki (!) dodatkowo stosując jeszcze jakiś …mnożnik! Ale miłości do butów nie wypiera się!
Tak oto żartując i wspierając się wzajemnie, przedzieramy się przez trudy niełatwego przecież żywota.
Zasmucony jednak jestem reakcją Panów!? Jestem jednak pewien, że wynika ona wyłącznie z czystej przekory, gdyż - wbrew pozorom – mężowie nieakceptujących radości swoich partnerek, są chyba (niechlubnymi!) wyjątkami! Co innego jednak jest okazywanie tej radości! Tu bywa różnie i raczej „wstrzemięźliwie”, co nie może podobać się Paniom, których psychika jest (na szczęście !) zupełnie inna.
Pisałem o tym (częściowo) z okazji Dnia Kobiet http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...age2-4215.html w postach http://www.klub.senior.pl/p-co-z-dni...stcount30.html i http://www.klub.senior.pl/p-co-z-dni...stcount32.html
Tu dodam, że o kobiecie powinniśmy mówić jak o wspaniałym ZJAWISKU na tym globie, nie tylko ze względu na to, że tylko KOBIETA może przedłużyć istnienie ludzkości, lecz także dlatego, że to głównie od NIEJ zależy jak zostanie ukształtowany nowo narodzony CZŁOWIEK! Przecież to ONA zapoznaje każdego z nas z miłością, czułością, poświęceniem, opiekuńczością i innymi przymiotami, bez których człowiek nie może być CZŁOWIEKIEM!
Przecież to ONA jest dla męskiej generacji nie tylko inspiracją poczynań, lecz także nadaje im swoisty sens, częstokroć osobisty, tendencyjny. To także prawda!
Przecież to ONA, wykazując nieraz wręcz niespożyte siły, dźwiga zarówno obowiązki domowe, jak i zawodowe.
A kobiety opuszczone przez nieodpowiedzialnego partnera, zmuszone tyrać aby utrzymać rodzinę!?
A kobiety samotne „z wyboru”? One, chociaż do tego (na ogół!) nie chcą się przyznać, instynktownie tęsknią do własnej rodziny.
Tu muszę jednak zdecydowanie sprzeciwić się lansowaniu wizerunku tzw. „kobiety wyzwolonej”, który jest zupełnie niezgodny - w ogromnej większości przypadków - z jej przyrodzonymi predyspozycjami, głównie psychicznymi. http://www.klub.senior.pl/p-co-z-dni...stcount32.html. Sądzę, że jest to wymysł ludzi chcących zakłócić dotychczasowy sposób funkcjonowania RODZINY, jako podstawowej jednostki społecznej. BEZ RODZINY NIE MA PAŃSTWA!
Drogie Panie! Jak widzicie, jako „przedwojenny”, mam jednoznaczne i zdecydowane poglądy na rolę KOBIETY we współczesności.
Bardzo owocnie współpracowałem z wieloma kobietami i stwierdzam, że w większości prac są wręcz niezastąpione. Wymagają jednak (podświadomie!) szacunku i akceptacji a przy tym … choćby odrobiny sympatii!
Teraz przekazuję te moje życiowe doświadczenia młodym pokoleniom aby uniknęły fatalnych konsekwencji wynikających z obecnie lansowanego stylu życia, z trwającego coraz szybszego „wyścigu szczurów” i , wbrew pozorom (!), deprecjacji roli KOBIETY!
Na zakończenie jeszcze raz pragnę przeprosić, że tak rzadko czynnie udzielam się na forum, chociaż nadal czytam wiele wątków.
Powyżej przedstawiłem mój stosunek do kobiet, których na tym forum jest zdecydowana większość. Niestety, niektóre podejmowały ze mną dyskusje w sposób zmuszający mnie niemal do obraźliwych odpowiedzi a tego w stosunku do kobiet nigdy nie uczyniłem i nie uczynię. Stąd moje „milczenie”.

Pozdrawiam, życząc udanych, radosnych zakupów!

ed-q





.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 17:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Edward ..

Pięknie napisałeś .Znać wytrawnego znawcę duszy kobiecej .Twoja Oleńka jest bardzo szczęśliwa ,tym bardziej że już za pierwszym razem trafiła w 10-tkę.

No cóż.Nawet jakbyś nie napisał , to i tak znać ,żeś z przedwojennej szkoły , co to ''całuję rączki '' i ''padam do nóżek ''.Przykro jedynie ,że tak mało się udzielasz się na forum . Szkoda .

Deprecjacja roli kobiety ...
Tak .Ale co one biedule mają począć , jak postępuje zniewieścienie mężczyzn ? Że coraz więcej metro-herosów , których półka z kosmetykami w łazience , jest dwa razy dłuższa niż jego żony ?
I taki na dodatek zarabia dwa razy mniej ?

Ta deprecjacja będzie wprost proporcjonalna do deprecjacji mężczyzn jako głów rodzin . Czasy takie nadchodzą .
A tak miło było . Małą kobietką być .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 18:38
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
OK Nie dajcie się zwariować - dziewczyny!

Liluś!

Dziękuję za życzliwość ale z tą deprecjacją mężczyzn to przekręt wymyślony przez nich, na który kobiety nie tylko dały się nabrać, ale co gorsze, same go utrwalają lansując „kobietę wyzwoloną”, siłaczkę, której żaden men nie dorówna i nie podskoczy!
Oczywiście skwapliwie wykorzystuje to grupa łobuzów, nie tylko w spodniach (!) podbijając bębenek, o dyskryminacji kobiet, proponując paniom (a jakże, teraz Paniom!) nowe stanowiska, oczywiście za nieco wyższą pensję niż dotychczasowa ale znacznie niższą od pensji mena ta tym stanowisku! Panie są "zachwycone" a forsa, wynikająca z różnicy zaszeregowań, ….zostaje w kasie!
Nie dajcie się zwariować! Pędzić tych wygodnickich do roboty a nie ich wyręczać! Przecież ONI tylko na to czekają aby się lenić i pieścić, nie tylko z sobą! Chyba biorą przykład.... ze wschodu!
Poza tym chłop co pozwala aby kobieta na niego pracowała to …..przepraszam…. ma swoją od wieków utrwaloną bardzo pejoratywną nazwę.
Dlaczego tak rzadko udzielam się na forum wyjaśniałem wiele razy a ostatnio na końcu mojego dzisiejszego postu.
Oczywiście Ciebie zawsze podziwiałem i podziwiam nadal, za Twoją pasję „wojowniczki” a przede wszystkim za STYL w jakim prowadzisz te dysputy! Wiem (po sobie) ile Cię to kosztuje i doprawdy bardzo mi przykro, że już nie mogę śpieszyć Ci z odsieczą. Wybacz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 21:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Edward , jest mi niezwykle miło ,szczególnie iż przed chwilą odpowiadałam skądinąd miłemu Wackowi , który ma o mnie zdanie zgoła odmienne.
Samo życie w pigułce.

Co do odsieczy , nie przejmuj się . Wprawdzie niekiedy przydałby mi się Sobieski niczym Leopoldowi, ale ja to nie Kara Mustafa na szczęście . I choć jedwabny , zielony sznur przysyłano mi wielokrotnie , to jednak - jak widzisz - żyję nadal . I mam się całkiem znośnie .
A kolekcja zielonych sznurów , rośnie .....

W końcu to świat wirtualny tylko .

Pozdrawiam serdecznie . I chociaż od czasu do czasu , odezwij się .

Ostatnio edytowane przez Lila : 04-06-2009 o 21:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 03-02-2011, 01:07
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Skąd ja to znam? Praca na odpowiedzialnym stanowisku z uposażeniem niższym od faceta...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 03-02-2011, 01:18
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Nie odczułam szoku związanego z przejściem na emeryturę, bo pracowałam nadal. Teraz cieszę się wolnością. Już nic nie muszę. Nie zdążę dziś to dokończę jutro. Organizm nie sygnalizuje mi niedomagań. Wyciszyłam się psychicznie, bo odpadła stresująca i odpowiedzialna praca. Cieszę się życiem. Nawet mama nie wymaga specjalnej opieki.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 10:17
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

podobno kobieta nie ubiera się dla mężczyzny, ale dla innych kobiet i tylko buty kupuje dla siebie, hahahaha!

Jeśli chodzi o mnie, to czasem mam takie "dołki", że czuję się brzydka i rozlazła, to wszystko przez te hormony... na szczęście potrafię sobie wytłumaczyć, że to chwilowe i tak naprawdę nie jest, choć czasem ciezko. Pomaga dobra kąpiel i robienie ulubionych rzeczy, kupienie sobie jakiegoś drobiazgu czyni cuda!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 14:44
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Oj czyni cuda! no i jeszcze gdy wokół uśmiechnięci i życzliwi ludzie!
Woj@ pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 17:38
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Woj@ z tymi butami to racja !!
A na dołki też jest rada na przekór wszystkim uśmiech na buzi i myśl że jutro będzie lepiej!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 17:14
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Menopauza czy wpłynęła na mój wygląd?
no pewnie jestem ''większa i tu i tam''jedynie co mnie drażni to wieczne 'poty'.
Mam już swoje lata pocenie nie przechodzi ale uznałam że to taka uroda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 17:41
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Ninko mnie też dokuczają poty,liczę że miną.
Najważniejszy uśmiech
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:37
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ninka50
Menopauza czy wpłynęła na mój wygląd?
no pewnie jestem ''większa i tu i tam''jedynie co mnie drażni to wieczne 'poty'.
Mam już swoje lata pocenie nie przechodzi ale uznałam że to taka uroda.
Niko50 nie martw się pocenie/co tam
-ciesz się nie grozi Tobie i innym Paniom
................................... prostata, .........

http://www.voila.pl/270/jyi4k/?1
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:44
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał en_vogue
Ninko mnie też dokuczają poty,liczę że miną.
Najważniejszy uśmiech
Miną, miną
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
menopauza kristof 1970 Menopauza/Andropauza 242 09-02-2023 13:01
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 13:30
Atrakcyjny wygląd – to nie takie trudne - komentarze grazyna Ogólny 67 21-03-2012 05:55
Sposoby na młody wygląd - komentarze lecher Ogólny 45 14-12-2010 10:58
Wygląd tego, czego nie ma... Bajadera07 Humor, zabawa - wątki archiwalne 155 07-03-2009 03:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.