menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-10-2010, 17:28
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Post Co warto wiedzieć o bezsenności - komentarze


Komentarz do artykułu: Co warto wiedzieć o bezsenności
--------------------
Szkoda,że autor nie pisze o przewlekłej bezsenności. Ja mogę bardzo dużo na ten temat powiedzieć.
Mało tego,że nie mogę zasnąć, to jak już przyspię to śpię około 15 do 30 minut i się zrywam. Jakbym
nie brała tabletek nasennych skończyłabym w zakładzie psychiatrycznym. Chętnie porozmawiam na temat bezsenności z osobami takimi, którev naprawdę wiedzą piszą. Znają temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 21:40
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
Komentarz do artykułu: Co warto wiedzieć o bezsenności
--------------------
Szkoda,że autor nie pisze o przewlekłej bezsenności. Ja mogę bardzo dużo na ten temat powiedzieć.
Mało tego,że nie mogę zasnąć, to jak już przyspię to śpię około 15 do 30 minut i się zrywam. Jakbym
nie brała tabletek nasennych skończyłabym w zakładzie psychiatrycznym. Chętnie porozmawiam na temat bezsenności z osobami takimi, którev naprawdę wiedzą piszą. Znają temat.

Ja też mogę dużo powiedzieć na temat bezsenności przewlekłej. Bywało, że 2 tygodnie, noc po nocy - nie spałam. Jak można normalnie funkcjonować w ciągu dnia w takiej sytuacji? Mówi się o uzależnieniu od tabletki, radzi się preparaty ziołowe, napary i ziółka, pracę fizyczną itd - ale kto naprawdę doświadczył chociaż kilkudniowej a właściwie kilkunocowej bezsenności - kiedy serce tłucze się w każdej cząstce ciała - to wtedy jedynym wybawieniem jest tabletka.
Przesypiam całą noc a rano wstaję wypoczęta i normalnie funkcjonuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 21:44
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
Ja też mogę dużo powiedzieć na temat bezsenności przewlekłej. Bywało, że 2 tygodnie, noc po nocy - nie spałam. Jak można normalnie funkcjonować w ciągu dnia w takiej sytuacji? Mówi się o uzależnieniu od tabletki, radzi się preparaty ziołowe, napary i ziółka, pracę fizyczną itd - ale kto naprawdę doświadczył chociaż kilkudniowej a właściwie kilkunocowej bezsenności - kiedy serce tłucze się w każdej cząstce ciała - to wtedy jedynym wybawieniem jest tabletka.
Przesypiam całą noc a rano wstaję wypoczęta i normalnie funkcjonuję.
Witajcie - ponieważ też mam problemy z zasypianiem - chciałabym Was zapytać czy przypadkiem nie chorujecie na tarczyce.... bo to m.inn. moze być powód. Ja własnie choruję i lekarz mi powiedział że ma to zwiazek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 21:59
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Jadwiga G

Witaj. Ja nie choruję na nic, jestem zdrowa jak przysłowiowy koń.
Myślę, że to stany stresowe były początkiem, a później dochodzi strach, że się nie zaśnie i koło się zamyka.
Piłam melisę, brałam tabletki ziołowe, przereklamowaną melatoninę i nie wiadomo co jeszcze.... nic nie pomagało.
Często nad ranem przenosiłam się do drugiego pokoju np na podłogę, bo wydawało mi się, że tam na pewno zasnę...
śmieszne to jest kiedy teraz wspominam, ale niestety tak było.
Mam tabletki, nie zawsze z nich korzystam, ale jeżeli przychodzi jakikolwiek stres - wtedy tak, połówkę tabletki i zasypiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 19:06
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
Jadwiga G

Witaj. Ja nie choruję na nic, jestem zdrowa jak przysłowiowy koń.
Myślę, że to stany stresowe były początkiem, a później dochodzi strach, że się nie zaśnie i koło się zamyka.
Piłam melisę, brałam tabletki ziołowe, przereklamowaną melatoninę i nie wiadomo co jeszcze.... nic nie pomagało.
Często nad ranem przenosiłam się do drugiego pokoju np na podłogę, bo wydawało mi się, że tam na pewno zasnę...
śmieszne to jest kiedy teraz wspominam, ale niestety tak było.
Mam tabletki, nie zawsze z nich korzystam, ale jeżeli przychodzi jakikolwiek stres - wtedy tak, połówkę tabletki i zasypiam.
Witaj - jeśli dochodzisz do wniosku że ta bezsenność jest spowodowana stresem.... to sprawa zrozumiała, ale jest jeszcze jedna rzecz.. może tak byc że masz łóżko źle ustawione ....np. na cieku wodnym, ale do tego potrzebny by był specjalista. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 19:17
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Od 1999 roku jestem na prochach. Moim wyczynem było nie spanie przez 4 doby, chodziłam po ścianach, wymiękłam i wróciłam do proszków. Najgorszy jest strach,że noc będzie długa, a oczy nie pozwalają w nocy czytać, TV wyłazi mi już bokiem, więc biorę 2x10 mg Zolpic, 2x hydroksyzinki i sie bujam do rana.
Inaczej nie funkcjonuję niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 20:08
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Będę pierwszy co włoży kij w mrowisko. Muszę nasze Panie troszeczkę wnerwić przed spaniem.
Dobrym sposobem jest piwko, albo udany seks i noc przeleci nie wiadomo kiedy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 20:09
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynas53
Od 1999 roku jestem na prochach. Moim wyczynem było nie spanie przez 4 doby, chodziłam po ścianach, wymiękłam i wróciłam do proszków. Najgorszy jest strach,że noc będzie długa, a oczy nie pozwalają w nocy czytać, TV wyłazi mi już bokiem, więc biorę 2x10 mg Zolpic, 2x hydroksyzinki i sie bujam do rana.
Inaczej nie funkcjonuję niestety.

Krystyno ja też biorę Zolpic, ale połówkę i już nic więcej.
Tak masz rację - lęk jest najgorszy!! ja przez cały dzień nie mogłam o niczym innym myśleć, tylko o nadchodzącej nocy. Padałam ze zmęczenia, gasiłam światło i za chwilę zaczynał się łomot serca. Zasypiałam czasami przy zapalonym świetle, z książką na nosie... dużo by o tym opowiadać.

Jadziu może to być sprawa cieku wodnego, mój blok stoi na dawnej gliniance.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 20:13
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał wawik
Będę pierwszy co włoży kij w mrowisko. Muszę nasze Panie troszeczkę wnerwić przed spaniem.
Dobrym sposobem jest piwko, albo udany seks i noc przeleci nie wiadomo kiedy.

Nie wnerwisz - mnie na pewno nie. Jestem nastawiona bardzo pokojowo. Powiadasz piwo na sen? - ale z tego co mi wiadomo alkohol działa raczej pobudzająco. Co do udanego seksu?..... no ... tu pewnie masz rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 20:21
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
Powiadasz piwo na sen? - ale z tego co mi wiadomo alkohol działa raczej pobudzająco. Co do udanego seksu?..... no ... tu pewnie masz rację.

A już myślałem, że dostanę po uszach.
Piwo, myślę o napoju chmielowym, czy jeszcze muszę dalej tłumaczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 20:42
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał wawik
A już myślałem, że dostanę po uszach.
Piwo, myślę o napoju chmielowym, czy jeszcze muszę dalej tłumaczyć?

Dodatkowe tłumaczenie nie jest potrzebne, ale jest jeden mały problem. Po piwie czyli napoju chmielowym to ja mam ochotę na życie towarzyskie a nie na spanie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-10-2010, 09:55
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Po kielonku to dopiero włącza mi się "szwendacz", a to wiek juz nie ten i członki me wymagają odpoczynku.
Wiem że jestem uzależniona od usypiaczy i nijak mi się nie udaje od nich odejść. Właściwie to machnęłam już na to ręką, ile mojego życia, coby się katować i nie spać.
Moja osobista rada dla tych co dopiero mają ochote sięgnąć po usypiacze, szukać,szukać i jeszcze raz szukać innych sposobów na sen (nawet dobre piwko i seks).
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-10-2010, 10:43
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Krystyna jak już pisałam mam też problem z zaśnięciem, a jak zasnę to "śpię" kilka minut. Wolę żyć normalnie na tabletach, niż się męczyć
Biorę jeden clonozepam 2mg + ketrel i spię przynajmnej te 6 godzin. Rano jestem przynajmnej do życia. Co do udanego seksu to przereklamowane.Pozdrawiam wszystkich. Hej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-10-2010, 10:45
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Przepraszam za użycie 2 razy przynajmniej. Ale to uż wszystko
robi SKS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 06-10-2010, 10:48
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Jak ktoś nie wie co znaczy skrót SKS, to wyjaśniam starość k........... starość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-10-2010, 10:51
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Krystyna spróbuj ten KETREL kosztuje 30 tabletek 18 zł, ale uważam,że jest dobry. Wycisza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 18:36
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Witam - podsyłam Wam link.... może się komuś przyda (i mnie też )
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,1...chodzi___.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 15:59
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post

Witam Was.Mam też problem z bezsennością.Obawiam się że już uzależniłam się od tabletek nasennych.Najpierw brałam sporadycznie,póżniej 1 czy dwie w tygodniu a obecnie od 2 m-cy może 3 razy udało mi się zasnąć bez tabletki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.