menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 14:00
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie do Stefana

Cytat:
A co z GrooveMonitor, o który pytałem?
Przepraszam, umknęło mi.
GrooveMonitor to sam sobie zainstalowałeś jako jeden z elementów Office 2007 Poniżej zamieszczam wyjaśnienie (Microsoftu) do czego on jest. Oczywiście fragment tylko.
Cytat:
Program Microsoft Office Groove 2007 pozwala zespołom dynamicznie i efektywnie działać w ramach obszarów roboczych, zapewniających możliwości współpracy. Groove 2007 wspomaga działania dotyczące projektów, od współpracy przy tworzeniu podstawowych dokumentów (między innymi odpowiedzi na zapytania ofertowe) do koordynowania operacji wprowadzenia nowego produktu.
Jak Ty coś z tego rozumiesz to OK (bo ja ni w ząb)
Więc jak Ci to nie jest potrzebne to usuń.
Tak, piszę "usuń" a nie odptaszkuj. Wejdź do Dodaj lub usuń programy, potem wybierz Office 2007 i zaznacz "Zmień". Wyszukaj Groove i odznacz (jakbyś nie chciał tego instalować) i wyjdź. Prg Groove zostanie usunięty a wraz z nim wpis w rejestrze i oczywiście w msconfig. Nie wiem czy win nie zacznie wołać o płytkę instalacyjną Office2007. Wszystko to powyżej napisałem z pamięci więc mogą być drobne różnice w nazewnictwie.
Oczywiście możesz nie odinstalowywować Groove a tylko odptaszyć go w msconfig.
Cytat:
po 2gie: piszesz resetować ("twardo") przyciskiem Power. A od czego przycisk Reset.
Faktycznie pomyliłem się, zamiast "twardy reset" powinno być "twarde wyłączenie". Z twardym resetem jest dokładnie jak piszesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 14:31
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie jeszcze do Stefana

No popatrz, skleroza mnie dopadła. Prosiłeś o info o ctfmon a ja nic. Współczujesz mi?
Cytat:
- po 1sze: wg Startup Manager-a nie wolno usunąć ctfmon. Więc ?.
No to masz dylemat jaką decyzję podjąć
Ja tylko nieśmiało zwrócę uwagę, że ten prg "Startup Manager" nie jest tworem polskim i nie wie czy przed monitorem nie siedzi jakiś skośnooki, który ctfmon potrzebuje do pisania po swojemu.
ctfmon wg microsoftu służy do:
Cytat:
Plik Ctfmon.exe monitoruje aktywne okna i zapewnia obsługę usługi wprowadzania tekstu dla rozpoznawania mowy, rozpoznawania pisma ręcznego, klawiatury, translacji i innych technologii alternatywnego wprowadzania informacji.
Co by to nie było można to wyłączyć w sposób normalny, jako jedną z opcji windows xp
Wybieramy kolejno:
Panel sterowania
Opcje regionalne i językowe
zakładka Języki
Szczegóły
zakładka Zaawansowane
i tutaj zaznaczamy: Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe ...
Po wyjściu przez OK, ctfmon zniknie z msconfig.

Oczywiście w razie potrzeby można to włączyć ponownie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 15:30
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Witam

Czy plik Ctfmon.exe można usunąć?

Usunięcie pliku Ctfmon.exe może być przyczyną problemów z programami pakietu Office XP, więc nie jest zalecane.



Pozrdawiam

Ostatnio edytowane przez gerd : 26-01-2010 o 16:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 16:19
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Wifi dziękuję za podpowiedzi.
Z wielką bojaźnią ale zrobiłam wg zaleceń i teraz mam tak:




Po ponownym uruchomieniu na pasku zostało:

Ta ikonka przy GG to -Asus Live Update ? i przy A - utwórz nową notatkę boczną? czy to potrzebne?
A czy ja nie mam za dużo w moim laptopie niepotrzebnych programów? Bo ja nie wiem mam go od roku i może coś trzeba wyrzucić a potrzebne zainstalować.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 16:32
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

c.d.
Wyłączyłam i włączyłam i wydaje mi się ,że tak samo długo się otwiera a wagoników przeleciało 9 i po zmianie też 9.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 17:11
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
c.d.
Wyłączyłam i włączyłam i wydaje mi się ,że tak samo długo się otwiera a wagoników przeleciało 9 i po zmianie też 9.

Co to znaczy: wagoników przelaciało 9 ?

Oznacza to 3 razy po 3 = 9?
Czy też - 9 razy przeleciały wagoniki ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 17:23
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Gerd .
Przeleciało 9 razy od początku do końca po 6 kwadracików.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 17:35
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Zużycie energii przez komputer. Znikanie ikonek obok zegarka

quote=AAlka]
1. ... nie wiem np. czy wyłączenie dysku to to samo, co oszczędność energii (kiedy komputer pracuje, ale gaśnie ekran, co daje się ustawić). Na mój babski rozum nie. Ty mówisz prawdopodobnie o stanie wstrzymania, czy tak?

2. Mam też pytanie dotyczące usunięcia niektórych programów z menu start.

3. Dość dużo pousuwałam, ale zostało jeszcze trochę, a że dość długo trwa "odpalanie", jestem bardzo tym zainteresowana.

4. Oprócz niego mam w menu start "Kabel sieciowy jest odł.", "Połączenia lokalne".
To było używane kiedyś np. do nawiązywania połączenia przez TP SA.
Ręka mnie świerzbi, żeby wywalić to z dolnego paska, ale po pierwsze nie wiem, czy mogę.

5. A po drugie nie umiem tego zrobić inaczej, tylko przez CCleanera, a w nim ma to jakieś inne symbole i nie mogę dojść co jest co.

[/quote
Alu, pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje "co mnie gryzie"
(u nas w Gd. w TVP3 leci czwartkowy program pod takim tytułem).
Wytłumaczę to tak "po mojemu" (Ty w #227 jak zwykle za-skromna i z humorem).
Dla ułatwienia ponumerowałem Twoje 'gryzonie'.

1. ".. kiedy komputer pracuje, a monitor gaśnie.." Czyli monitor jest w trybie czuwania, (podobnie jak telewizor).
Poniższy diagram pokazuje %-we zużycie energii el. przez podzespoły komputera:





Widzimy, że monitor pobiera b.dużo energii. Przy monitorze kineskopowym CRT (rzadko kto dziś taki ma), ten pobór jest 2-3 razy większy!
Mój ASUS LCD19" pobiera, gdy włączony, 42W, a w trybie czuwania 2W.

Zatem jest oczywiste, że posiadacze monitorów kineskopowych CRT, powinni mieć dobrze ustawiony tryb czuwania, oraz wyłączać komputer w trybie "Stan wstrzymania", bądź "Hibernacja". Na pewno odczują to na rachunkach za energię elektryczną.

2. "menu startowe", to jest to, które jako pierwsze się otwiera u dołu po lewej, gdy naciśniesz Start. Być może miałaś na myśli to obok zegarka, co się nazywa "Zasobnik systemowy" (Elżbieta w #244 na dole).

3. jeszcze chcesz więcej pousuwać (z Autostartu), bo Ci zbyt wolno "odpala". Wałkujemy ten temat od #208, aż do niniejszego.
Chaliniak i Elżbieta już mają temat "z głowy". Ja podpowiedziałem 3 programy do tego celu w #236.

4. ikonka obok zegarka "Kabel sieciowy", "Połączenia lokalne" - tam jest mowa o zmianie ustawień Zapory Wind. Zostaw to, ja też to mam, a niech sobie siedzi.

5. w CCleanerze w Autostart możesz poodhaczać co niepotrzebne. Wifi i chaliniak dużo podpowiedzieli.

Zobacz ile i co ja pozostawiłem u siebie:



Pozdrawiam serdecznie. S.

P.S. Trochę mały ten obrazek CC. Jak się kliknie prawym i "Pokaż obrazek", to stanie się ciut większy.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 27-01-2010 o 07:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 18:05
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie odp dla gerd

Cytat:
Usunięcie pliku Ctfmon.exe może być przyczyną problemów z programami pakietu Office XP, więc nie jest zalecane.
Czy Ty masz zainstalowane OfficeXP, bo to rzadkość?
Tego typu ostrzeżenia to w wydaniu microsoftu normalka. Trzeba odróżniać w ich tekstach "nie zalecane" od "zabronione". (nie jest to pisane pod Twoim adresem tylko tak w ogóle).
Zwróć uwagę na post do Stefana gdzie jest podane miejsce gdzie to można wyłączyć. To jak, nie zalecają a udostępniają wyłączenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 18:22
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie do Elżbiety V

Z msconfig odznacz zdecydowanie OnNote. Jest to prg wchodzący w skład Office2007, którego na pewno nie używasz.

Co do ikonek koło zegara to trzeba być niewątpliwie zorientowanym do czego służą, jaki prg reprezentują. Pstryknąć prawym klawiszem i zorientować się. Niewątpliwie w Twoim przypadku pasowało by usunąć te ikonki o których piszesz, trzeba szukać gdzieś w opcjach po pstryknięciu ppm wyrażenia "remove tray", czyli usuń z zasobnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 18:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Kto skomentuje wyłączanie dysku twardego?

Częste mycie skraca życie
Przez lata rozpowszechniana była opinia, że częste wyłączanie skraca żywotność systemu komputerowego. Jej podstawą nie są wyniki systematycznych badań, ale raczej uogólnienia często spotykanego przypadku, kiedy włączany komputer odmawia pracy, chociaż przed wyłączeniem pracował normalnie. Możemy wymienić takie części systemu, które raczej zużywają się systematycznie z upływem godzin pracy. Wyłączenie twardych dysków niepotrzebnie kręcących talerzami w tempie 10 tysięcy obrotów na minutę z pewnością przedłuży czas ich pracy. http://www.pcworld.pl/artykuly/48594...zczednych.html
To cytat z PC Word
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 18:35
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Nie pogniewasz się, że pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje "co mnie gryzie" (u nas w Gd. w TVP3 leci czwartkowy program pod takim tytułem). Ja wytłumaczę jakoś "po mojemu" 9(...)No to do rzeczy. Pozwoliłem sobie, dla ułatwienia, ponumerować Twoje 'gryzonie'.
Janku, jakie "pogniewasz"!?
Jestem bardzo wdzięczna (te gryzonie potrafią człowieka podgryzać )
Ad nr 1 - Tak się domyślałam. Mam podobno dobrze ustawione.
Cytat:
2. "menu startowe", to jest to, które jako pierwsze się otwiera u dołu po lewej, gdy naciśniesz Start. Być może miałaś na myśli to obok zegarka, co się nazywa "Zasobnik systemowy" (Elżbieta w #244 na dole).
Nadal mylę nazwy, a w ogóle w moim języku to się nazywa "na listwie" :-(. Zasobnik uporządkowałam. Z trudem, bo w CCleanerze są inne oznaczenia, ale jakoś trafiłam.
Cytat:

3. chcesz więcej pousuwać (z Autostartu), bo Ci zbyt wolno "odpala". Wałkujemy ten temat od #208, aż do niniejszego.
Przeczytałam bardzo dokładnie wszystko, co na temat było w wątku. Nie ruszę tego jednak sama. U mnie w oknie "konfiguracji systemu" prawie wszystkie programy są oznaczone symbolami literowymi, których nie rozumiem.
Ponieważ mam zasadę, że nie robi się czegoś, czego się nie rozumie - pomimo że jest tam dużo "odptaszkowanych" pozycji - zostawiam jak jest.
Albo poszukam w Sieci, albo mój potomek będzie miał zajęcie .
Cytat:

4. ikonka obok zegarka "Kabel sieciowy", "Połączenia lokalne" - tam jest mowa o zmianie ustawień Zapory Wind. Zostaw to, ja też to mam, a niech sobie siedzi.
Zostawiłam. Już mnie ręka nie świerzbi
Cytat:

5. w CCleanerze możesz poodhaczać w Autostarcie niepotrzebne.
Co udało mi się zrozumieć (te symbole!) - odhaczyłam.

Janku, bardzo dziękuję!
Trochę mi głupio, ze przeze mnie traciłeś czas.
Ale się pocieszam, że i inni skorzystali przy okazji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 18:45
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Wifi
Odhaczyłam OnNote i ikona przy zegarze zniknęła a o tym LiveUpdate to znalazłam taką informację na stronie Asusa - to może niech już tak zostanie.

ASUS LiveUpdate to dodatek do komputerów, które oparte są na płytach głównych marki Asus. Program automatycznie wykrywa wersje sterowników zainstalowanych w komputerze i w razie potrzeby aktualizuje je.Jest to bardzo przydatne narzędzie, wszystkie sterowniki pobierane są z oficjalnego serwera.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 20:43
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.

Pozdrawiam i potrzebuję pomocy.
Dwa dni temu załączyłam CC wg.Waszej Planszy i po czyszczeniu,zalogowałam się na wszystkich adresach z powrotem.Ukazała mi się plansza po Angielsku "Norton".
Nie rozumiem i zlikwidowałam to na czeronym krzyzyku.
Zgubiło się tez System Windows i zalączyłam Przywracanie Systemu aż 2 x bo nic nie funkcjonowało.
Do dzisiaj comp chodzi jak chce,przewracają się strony,nie te co chce odczytać.Co robić-napiszcie i dzięki.
Defragmentacji nigdy nie robiłam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 00:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Ewa

http://www.przeklej.pl/plik/defragme...e-00086s40q48f
Tu jest dobre narzędzie do defragmentacji. Lepsze niż to co Windows posiada. Ale na problemy o których piszesz nie pomoże. Nie dużo informacji podajesz. Nie podajesz co konkretnie zmieniałaś i z jakiej planszy. Chociaż nr postu by był pomocny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 19:02
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie startowa

Chciałbym pochwalić się swoją stroną startową.
Zauważyłem, jak zapewne wielu z was, że obracamy się najczęściej w obrębie kilku / kilkunastu stron w internecie. Postanowiłem coś takiego stworzyć zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Co jakiś czas do strony dodaję sobie nowe pozycje a usuwam zbędne. To mam tak "na stałe" bo na bieżąco to zakładki itp. Na dole wyświetlany jest czas i data pobierana z zegara tzw. atomowego (jak w windows).
Po pstryknięciu (oczywiście nie teraz, bo to tylko obrazek) na jakikolwiek widoczny napis jest wyświetlana dana strona. Zauważyłem, że człowiekowi łatwiej zapamiętać, że onet to mam gdzieś u góry po prawej a mapy w pierwszej kolumnie niż żmudnie czytać tasiemcowe spisy skrótów. Kolory mają też niebagatelne znaczenie w odruchowym wyszukiwaniu pozycji.
Będę wdzięczny za uwagi, dyskusję, pytania. W miarę możliwości postaram się na nie odpowiedzieć.
Widok strony jest troszkę pomniejszony a więc nieostry.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 11:47
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Podziwiam umiejętności. Naprawdę zrobić taką tabelkę, to nie lada wyczyn. Ale nowicjuszy i nawet średniaków wpędza w kompleksy.
Jako moderatorce e-seniora marzy mi się, by oddzielić informacje najbardziej podstawowe, dla początkujących, od tych dla zaawansowanych.
Proponuję więc nowy wątek komputerowy dla zaawansowanych. Mogłabym nawet wybrane przez autorów posty tam przenieść.
Wifi, może Ty założysz. Z tego co czytam, dostrzegam, że masz dużą wiedzę komputerową. Zaś, jak założyć nowy wątek na seniorku chętnie podpowiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 13:11
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie hannabarbara

Masz 100% racji. W najbliższym nieodległym czasie postaram się postąpić tak jak sugerujesz. Jak się zapędzę w wysyłaniu, tłumaczeniu, wyjaśnianiu to zapominam, że to może być nie dla wszystkich zrozumiałe. Przepraszam i dziękuję za uwagi.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 14:39
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Prosta porada (4) - Korzystanie z poleceń Kopiuj - Wklej oraz Wytnij - Wklej

Dla początkujących.

Mowa tu będzie o opcjach poleceń dostępnych w przeglądarkach FF 3.5.7 oraz IE 7.

Ażeby użyć tych opcji należy najpierw tekst (lub jego fragment), także link - zaznaczyć, tzn. "zaniebieszczyć".
Robi się to przez przeciągnięcie kursorem (czasem wystarczy kliknąć, np. adres, czy link, albo w pasku Google).

Są szybsze sposoby zaznaczania ( podawane w #8, Kurs Microsoft Word 2007 - krok po kroku).
Wybrane dwa, bardzo szybkie:
1) myszką
np. chcemy zaznaczyć pojedynczy wyraz - postawić na nim kursor i kliknąć dwa razy.
2) klawiszami Shift i strzałka w lewo lub w prawo
np. chcemy w wybranym wyrazie zaznaczyć literę - postawić kursor w wyrazie i zastosować jw. Zaznaczona zostanie litera z lewej lub z prawej strony kursora.
Więcej skrótów klawiszowych znajdziecie tutaj: http://stamark.ovh.org/skrotyklawiszowe.html

A teraz gdzie mamy omawiane polecenia (opcje).
Pokazano to poniższych screenach:






W FF widać to jak na dłoni - u góry w menu głównym.
Gorzej jest w IE7. Próbowałem, ażeby było tak jak w FF, nie udało mi się (może ktoś potrafi, niech napisze).
W IE7 są one na końcu paska kart (w nim są 2 karty: Koniec odwilży.. i Gdańsk zimą..), ukryte pod podwójną strzałką w prawo ">>".
Gdy ich tam nie ma, trzeba kliknąć prawym w wolnym miejscu paska kart, następnie: Dostosuj pasek poleceń > Dodaj lub usuń polecenia.
I poprzenosić te przyciski z lewej na prawo.

Kiedy i jak używamy tych opcji.
Kiedy pary Kopiuj - Wklej, to na ogół wiemy. Pamiętając o wcześniejszym zaznaczeniu tego co chcemy skopiować i wkleić.
Natomiast pary Wytnij - Wklej.
Najczęściej gdy chcemy w pisanym tekście jakiś akapit, czy większy fragment tekstu, przemieścić w inne miejsce tekstu. Bo wtedy to się opłaca, przyspiesza modyfikowanie naszego tekstu. Wycinamy stąd, przenosimy tam.

Zamiast używać myszki i klikać na opcje tam gdzie je pokazałem, można inaczej.
Używać pary klawiszy:
Ctrl i C - oznacza Kopiuj, Ctrl i X - oznacza Wytnij
Ctrl i V - oznacza Wklej
(uwaga: najpierw przytrzymać Ctrl, potem prawym palcem C, X, albo V).

Przećwiczcie to zaraz. Cofnijcie się do #8 i podanego tam Kursu Worda.

Powodzenia.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 31-01-2010 o 19:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 21:13
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Do Stefana #259

Mam przeglądarkę Mozilla Firefox. Takiego oznaczenia "kopiuj-wytnij - wklej" jak na twoim zrzucie nie miałam, więc przy pomocy prawego klawisza wstawiłam te opcje. Nie chciały mi się umieścić jak u Ciebie, tylko w końcu umieściłam na pasku narzędzi.

__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 21:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 12:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.