menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-10-2007, 21:11
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie

Małe sprostowanie:
Nie i Amen to jest tytuł jednej (a nie dwóch ) książki Uty Renke-Haineman ,zainteresowanym służę tekstem.
  #22  
Nieprzeczytane 17-10-2007, 21:12
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Eeeeeee to ja też bym na stos poszła? Fajnie, grono jak sie patrzy, a niech mnie na stosa dowalą.
Lila, daj namiar na takiego prawdziwego faceta bo tak sobie myślę, ze nim spłone to poużywam. No jak umierać to wiedziec za co i miec co wspominać. Chyba?
Tak o czarownicach mowa to moze po profilach by polatać, no w sumie to sabat był!!! Palic ich nie bedziemy bo XXI wiek ale to wątek o ciekawych ludziach.
  #23  
Nieprzeczytane 18-10-2007, 02:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Zbigniew Lengren

tworca Przekrojowego profesora Filutka byl jedynym w swiecie posiadaczem zaszczytnego tytulu doktora humoris causa
W wieku lat 82 zapytany dlaczego nie interesuje sie pewna bardzo bogata dama..odpowiedzial : "To wspaniala kobieta, jedno tylko u niej mi sie nie podoba: ma za dlugi zyciorys
Potem szybko napisal wierszyk:
"Jeszcze za wami sie ogladam
urocze mlode kobiety
gdy sie odruchom dawnym poddam
tylko ogladam niestety..
jeszcze mi piekne dziewczeta
we snie jawicie sie noca,
tylko ze ja juz nie pamietam
po co..."
  #24  
Nieprzeczytane 18-10-2007, 06:26
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Rzeczywiście ciekawa postać!

Profesor Filutek towarzyszył mi przez całe dzieciństwo. Rodzice prenumerowali "Przekrój", a ja - kiedy jeszcze z czytaniem miałam niejakie problemy - pierwsza rzecz oglądałam obrazki
Bardzo mi się podoba wierszyk, który przytoczyłaś, Słowiczko! Jak widać poczucie humoru jest niezależne od wieku
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #25  
Nieprzeczytane 18-10-2007, 09:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Pigmalion

Dziadków zachwycających się młódkami zawsze było pełno.
Sama mam w życiorysie upartego w dziwny sposób na mnie starca -już stojącego nad grobem,jako że miał lat 55.Ja 22 i w naszym pokoleniu było to kuriozalne i śmieszne.
Na dodatek mój przełożony..

Ale 82 lata ? To tylko sobie popatrzeć.Mądry zaiste był Zbigniew Lengren..

Pigmalion widząc żywot Propetyd gorszący,
Zniechęcił się do kobiet, grzechu szukających,
A nie znając miłości, żył sam i bez żony.
Cały dzień go zajmował przedmiot ulubiony;
Pod jego dłutem piękność cudowna wstawała,
Której żadna kobieta jeszcze nie sprostała.
Zapala go miłością własne jego dzieło;
Mniema, że jakieś bóstwo czuciem je natchnęło.
Postać miała dziewicy. Myślałbyś, że żyje,
Że chce iść, ale nie śmie, bo nic ją nie kryje.
Rzeźba zwodzi rzeźbiarza. Patrzy na jej wdzięki,
Unosi się, zachwyca dziełem swojej ręki.
Czasem pragnąc się wywieść z lubych mu omamień,
Chwyta marmur, lecz nie śmie przyznać, że to kamień.
Całuje posąg, mniema, że jest całowany;
Czułą rozmową słodzi serca swego rany.


Hih....biedaczysko.
  #26  
Nieprzeczytane 23-10-2007, 17:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A co powiecie

o Beatrice Cenci??? Czy to morderczyni czy niewinnie skazana na smierc i torture ofiara swojego ojca??
  #27  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 00:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Robert Damiens

Asiu...

Uważam ,że Beatrice Cenci była ofiarą swego ojca.Natomiast miała kochającą ją macochę.
Ale to wszystko było tak straszliwe...że ja o tym pisać nie mogę.
Jeżeli już o egzekucji,to takiej gdzie mimo straszliwości ,była iskra dobrego humoru i to ze strony skazańca..Czysty ,oryginalny czarny humor..

Właśnie Robert Damiens,niedoszły zabójca Ludwika XV. Umówmy się...Owego króla nie dało się w żaden sposób zabić scyzorykiem.Miał za dużo sadła.Ale zobaczył krew i wpadłszy w panikę,przyjął ostatnie namaszczenie..

Biedny królobójca miał być rozerwany końmi ,po uprzednim obcięciu mu świętokradczej prawicy...
Stanął Robert na szafocie ..i kat po ucięciu mu prawej ręki,zanurzył kikut w gorącej smole...

I co zrobił nasz Robert Damiens ?
Rozejrzał się po tłumach,spojrzał w niebo i lakonicznie stwierdził ; zapowiada się ciężki dzień..

Konie dokończyły dzieła..

Uwielbiam ludzi z poczuciem humoru... ...a to było najwyższej próby...
  #28  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 00:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lilu

Cytat:
Napisał Lila
Asiu...

Uważam ,że Beatrice Cenci była ofiarą swego ojca.Natomiast miała kochającą ją macochę.
Ale to wszystko było tak straszliwe...że ja o tym pisać nie mogę.
Jeżeli już o egzekucji,to takiej gdzie mimo straszliwości ,była iskra dobrego humoru i to ze strony skazańca..Czysty ,oryginalny czarny humor..

Właśnie Robert Damiens,niedoszły zabójca Ludwika XV. Umówmy się...Owego króla nie dało się w żaden sposób zabić scyzorykiem.Miał za dużo sadła.Ale zobaczył krew i wpadłszy w panikę,przyjął ostatnie namaszczenie..

Biedny królobójca miał być rozerwany końmi ,po uprzednim obcięciu mu świętokradczej prawicy...
Stanął Robert na szafocie ..i kat po ucięciu mu prawej ręki,zanurzył kikut w gorącej smole...

I co zrobił nasz Robert Damiens ?
Rozejrzał się po tłumach,spojrzał w niebo i lakonicznie stwierdził ; zapowiada się ciężki dzień..

Konie dokończyły dzieła..

Uwielbiam ludzi z poczuciem humoru... ...a to było najwyższej próby...

Faktycznie facet byl dobrym sportowcem Tylko nie jestem pewna czy odrabywanie czlonkow przed rozerwaniem konmi jest czyms lepszym niz uciecie glowy...Hmmm chyba nie
A macocha Beatryczi tez zdaje sie zostala wraz z nia zgladzona... Ciekawe czy ci ludzie tak potraktowani wtedy niesprawiedliwie mszcza sie teraz na potomkach tych co ich skrzywdzili..?
  #29  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Hekabe,Antikleja,Antygona.....i inne..

Macocha Beatrycze również została stracona...

A skoro już jesteśmy przy makabrze,to mnie zastanawia coś innego ? Kiedy homo ledwo sapiens został pozbawiony instyktu samozachowawczego i sam zaczął odbierać sobie życie?..

Więc nic mi do głowy nie przychodzi,poza mitami...
I tak - Hekabe,żona Priama króla Troi...po zamordowaniu męża przez Greków..
...Antikleja - matka Odyseusza,gdy ten warchoł zniknął na Morzu Egejskim .Matka się zabiła,a ten wrócił ,jak mu prostata wysiadła i nie mógł się szlajać..
...No,Antygona - każdy wie,po śmierci brata.Niebywale kochająca siostra...Ale co miała robić biedaczka,skoro Kreon zamurował ją żywcem w grobowcu.Dobrze ,że sobie wzięła bidula do grobu apaszkę i miała na czym się powiesić.No i grób musiał być dość duży...w coś musiała wbić haczyk...

Po jej śmierci przebił się mieczem jej narzeczony.Boże jak on ją kochał...A także jego matka-Eurydyka,żona Kreona.Ciekawe co on na to ???

Wcześniej nic mi do głowy nie przychodzi..
Natomiast później ? Było tego....

Szczególnie pasjami zabijały się zgwałcone dziewice.Te z kolei preferowały wodę.To znaczy topiły się..
Niektóre to nawet jeszcze przed zgwałceniem,tak jak nasza Wanda -córka Kraka,która na widok Niemca dała nura do Wisły i nurt ją porwał.Musiał być podobny do Angeli Merkel...
  #30  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:00
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie a powiedz mi kochana czy ta

Cytat:
Napisał Lila
Macocha Beatrycze również została stracona...

A skoro już jesteśmy przy makabrze,to mnie zastanawia coś innego ? Kiedy homo ledwo sapiens został pozbawiony instyktu samozachowawczego i sam zaczął odbierać sobie życie?..

Więc nic mi do głowy nie przychodzi,poza mitami...
I tak - Hekabe,żona Priama króla Troi...po zamordowaniu męża przez Greków..
...Antikleja - matka Odyseusza,gdy ten warchoł zniknął na Morzu Egejskim .Matka się zabiła,a ten wrócił ,jak mu prostata wysiadła i nie mógł się szlajać..
...No,Antygona - każdy wie,po śmierci brata.Niebywale kochająca siostra...Ale co miała robić biedaczka,skoro Kreon zamurował ją żywcem w grobowcu.Dobrze ,że sobie wzięła bidula do grobu apaszkę i miała na czym się powiesić.No i grób musiał być dość duży...w coś musiała wbić haczyk...

Po jej śmierci przebił się mieczem jej narzeczony.Boże jak on ją kochał...A także jego matka-Eurydyka,żona Kreona.Ciekawe co on na to ???

Wcześniej nic mi do głowy nie przychodzi..
Natomiast później ? Było tego....

Szczególnie pasjami zabijały się zgwałcone dziewice.Te z kolei preferowały wodę.To znaczy topiły się..
Niektóre to nawet jeszcze przed zgwałceniem,tak jak nasza Wanda -córka Kraka,która na widok Niemca dała nura do Wisły i nurt ją porwał.Musiał być podobny do Angeli Merkel...

Wande na pewno wylowiono z rzeki?
A moze ona dala nura jak te chlopaczki se skaly w Amalfi..i wyplynela zywa prosto w silne ramiona jakiegos milego Piasteczka... ktoremu to przyzekla dozgonna milosc???
  #31  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:04
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie A ty nic, tylko...

...marzysz, Słowiczko! Czy to ci młodzi faceci z łajby tak cię nastrajają romansowo? Ten Niemiec musiał być mało ciekawy swoją drogą - pewnie ryży, piegowaty mały karakan w skórzanych krótkich majtkach! I z duuużym brzuchem! No, bo żeby tak od razu do Wisły???
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #32  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ja też byłabym za tą wersją...i nawet gdzieś sugerowałam takie zakończenie...

Ale tak sobie myślę,że mogła popłynąć Wisłą w stronę morza i w okolicy Kaszub została wyłowiona przez przystojnego rybaka imieniem Donald.

A może to było gdzieś w okolicy Pułtuska ? Tylko nie wiem,czy tam aby płynie Wisła...
  #33  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Właśnie Ewito

Cytat:
Napisał Ewita
...marzysz, Słowiczko! Czy to ci młodzi faceci z łajby tak cię nastrajają romansowo? Ten Niemiec musiał być mało ciekawy swoją drogą - pewnie ryży, piegowaty mały karakan w skórzanych krótkich majtkach! I z duuużym brzuchem! No, bo żeby tak od razu do Wisły???
co z tym Niemcem, którego poznałaś w Ciechocinku?
  #34  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:03
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Skojarzył ci się, Basiu???

Może i słusznie? Piotruś siedzi w okolicach Jeleniej. Dzwoni nawet co kilka dni... Ale na odległość niegroźny
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #35  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:07
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Skojarzył co miał się nie skojarzyć

Cytat:
Napisał Ewita
Może i słusznie? Piotruś siedzi w okolicach Jeleniej. Dzwoni nawet co kilka dni... Ale na odległość niegroźny
to miłe z jego strony, że dzwoni spotkaj się z nim.
  #36  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Słuchajcie.....

...samobójstwo to ja popełnię za chwilę...

Tylko zastanowię się ,jak to zrobić najprzyjemniej.Bo Bóg mnie Wami pokarał!!!

Ja się wywnętrzam,patroszę emocjonalnie....swoje serce wyciągam na deskę do rżnięcia....a te stare wampirzyce przyrównują rycerza od Wandy do Helmuta z Ciechocinka.... ,co leczył sobie przewody żółciowe,zapachane szwabskim piwskiem....
  #37  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:15
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Oj, Lila!

Jesteś niepowtarzalna! Ja mam wyobraźnię plastyczną. Widzę to serce na desce... No, cóż? Skojarzenia różnymi drogami biegają, to tu, to tam - i nam właśnie tak przybiegło z Basią! Bo wiesz: Niemiec jest Niemiec, nieważne w którym stuleciu i nieistotne, że polski dowód posiada! I to jest w tym wszystkim najważniejsze!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #38  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:30
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Nie popełniaj

Cytat:
Napisał Lila
...samobójstwo to ja popełnię za chwilę...

Tylko zastanowię się ,jak to zrobić najprzyjemniej.Bo Bóg mnie Wami pokarał!!!

Ja się wywnętrzam,patroszę emocjonalnie....swoje serce wyciągam na deskę do rżnięcia....a te stare wampirzyce przyrównują rycerza od Wandy do Helmuta z Ciechocinka.... ,co leczył sobie przewody żółciowe,zapachane szwabskim piwskiem....
to jest bardzo romantyczna znajomość, ten Niemiec spojrzał na naszą Ewitkę i pokochał ją miłością wielką i dozgonną oświadczył jej się przecież. Ona jak ta Wanda co nie chciała Niemca coprawda nie wkoczyła do fontanny ale dała mu kosza.
  #39  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

To powinna chociaż wskoczyć do jacuzzi i gulgocząc bąbelkami ,wycharczeć z pogardą...raus ...
  #40  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:47
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Co racja to racja

Cytat:
Napisał Lila
To powinna chociaż wskoczyć do jacuzzi i gulgocząc bąbelkami ,wycharczeć z pogardą...raus ...
Ewita czemu nigdzie nie wskoczyłaś na znak protestu?!!!!!!!!!!!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Starsi ludzie mają lepszy humor - komentarze Basia. Ogólny 55 21-07-2008 17:16
Po co to forum? Dlaczego ludzie piszą? kufa86 Różności - wątki archiwalne 58 07-05-2008 21:15
Ludzie, ludzie - jak ten czas leci, kufa86 Różności - wątki archiwalne 30 03-05-2008 22:57
Czy w Polsce zyja jeszcze ludzie o sercu czlowieka ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 70 03-05-2008 15:28
Ludzie otworzcie oczy ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 0 13-01-2008 11:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.