menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 08:05
~gość: 213.189.40.xxx's Avatar
~gość: 213.189.40.xxx
 
Posty: n/a
Post Aktywność fizyczna - 10 powodów, dla których warto wybrać bieganie - komentarze


Komentarz do artykułu: Aktywność fizyczna - 10 powodów, dla których warto wybrać bieganie
--------------------
Bieganie wymaga tez posiadania dość dobrej kondycji, niestety (punkt 9) i trudno zacząć biegać na przykład w wieku lat 70+
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 12:03
noir noir jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 39
Post

Bardzo fajny artykuł, mam nadzieję, że kogoś uda się w ten sposób zachęcić do biegania Ja sam uwielbiam tę formę aktywności, choć rzeczywiście trzeba to robić "z głową", żeby nie nabawić się przy tym żadnych urazów, bo o te nie trudno. Wszystkim amatorom biegania polecam do poczytania jeszcze taki artykuł, na temat tego co zrobić, aby biegało się lżej i bez urazów: http://lionfitness.pl/artykuly,18,biegaj-lzej,691.chtm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 18:32
airamewa airamewa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 2
Post

Trudno do końca zgodzić się z tym artykułem, wielu lekarzy twierdzi, że w pewnym wieku bieganie przynosi więcej złego niż dobrego. Szczególnie jeśli chodzi chodzi o stawy i kręgosłup. O wiele bardziej zdrową formą aktywności fizycznej dla seniorów jest długi i szybki spacer.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 21:40
~gość: 193.151.114.xxx's Avatar
~gość: 193.151.114.xxx
 
Posty: n/a
Post

jacy lekarze tak twierdzą? I co stoi na przeszkodzie,by zaczac biegac w wieku 70+? nie szukajcie wymowek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 13:30
~gość: 188.121.12.xxx's Avatar
~gość: 188.121.12.xxx
 
Posty: n/a
Post

To wcale nie jest szukanie wymówek, mój lekarz też mi powiedział, że w starszym wieku znacznie korzystniejsze dla zdrowia są szybkie marsze. Bieganie może wyrządzić szkody, szczególnie gdy wcześniej ten rodzaj aktywności był komuś obcy. Żeby nie było wątpliwości, że nie szukam wymówek, aktywnie odpoczywam regularnie ćwicząc, uwielbiam turystykę pieszą. Jestem w świetnej kondycji fizycznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 16:30
~gość: 188.47.21.xxx's Avatar
~gość: 188.47.21.xxx
 
Posty: n/a
Post

Nie odrazu Rzym zbudowano. Bieganie można zacząć od krótkiego dystansu, a następnie stopniowo zwiększać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-09-2012, 13:12
Maja69 Maja69 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: lodz
Posty: 22
Post

staram sie biegac choc 10 min dziennie, wiem ze to nie duzo ale jednak cos, wole zima spacery na biegowkach 3 godzinuy i jest super ostatniej zimy bralam udzial w zawodach w Lasowce kolo Zielenca i zajelam 4 miejsce na 6 kobiet))))
przyznam ze mialm kiedys klopoty z wychodzeniem na dluzej , gdzy nie zawsze moglam skorzystac z toalety np na nartach(to robieranie) albo w parku , ale odkrylam lejek dla kobiet "shewee " kupila mi corka przez internet i teraz jestem "wazna" )))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-09-2012, 13:35
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Bieganie to dla mnie dobry sposób na odreagowania róznych przeciwności losu...do dziś zrywam się widząc biegnącą osobę. Niestety ze względu na zdrowie mogę sobie pozwolić na króciutki tylko bieg...chodzę dużo, jezdżę też rowerem.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.