menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 15:31
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie Koncert Zyczen


Zacznę ten nowy wątek od dwóch oddzielnych postów: w pierwszym coś Wam opowiem.

Dopiero co przeczytałam recenzję z filmu (film nieinteresujący dla mnie, recenzję ledwo przeczytałam jednym okiem i natychmiast zapomniałam). Aliści po kilku dniach wyszła z pamięci jak nowa. W filmie chodziło o nastolatka, który przekonuje innych, żeby każdego dnia oddali jakąś przysługę lub zrobili coś przyjemnego trzem różnym osobom.Nie mylić z „dobrym uczynkiem”, który ma konnotację religijną.
Czym dłużej o tym myślałam, tym bardziej pomysł mi się podobał.
Wyobaźcie sobie tylko, że każdy człowiek ma każdego dnia zrobić jakiś sympatyczny gest w stosunku do trzech innych osób – no ziemia stanie się istnym rajem !

Wieczorami panie i panowie będą galopowali po ulicach błagając przechodniów, co mogą dla nich zrobić, bo im jeszcze została jedna przysługa do oddania.

Dumając nieco nostalgicznie o takim pięknym świecie, postanowiłam zacząć sama od siebie.

Zaczęłam więc wczoraj od rana :

1. Wstałam o 5 rano i odwiozłam o świcie jedną osobę bez samochodu na drugi koniec miasta (50 km w te i we wte).Naturalnie osoba mogła wziąć taksówkę, ale właśnie przecież chodzi o ten sympatyczny gest.
2. Wracając do domu rano, zrobiłam zakupy, niewielkie, miałam paręnaście artykułów na wózku. Machinalnie obróciłam się stojąc w kolejce do kasy, za mną stała młoda Murzynka, najwyraźniej po drodze do pracy wpadła kupić sobie coś na obiad, bo miała w ręku jakąś tanią mrożonkę. Przepuściłam ją przed siebie, napewno się bardziej śpieszy niż ja. Podziękowała mi tak wylewnie, że prawie czułam jak mi anielskie skrzydła wyrastają.
3. Był i trzeci raz, o który mniejsza.

Moja konkluzja: trzem osobom ułatwiłam w jakimś momencie dzień, ale najwięcej przyjemności sprawiłam sama sobie. A co najważniejsze, jakie to śmiesznie łatwe.

Spróbujcie i napiszcie jak było.

Ostatnio edytowane przez Małgosia B. : 20-05-2009 o 16:05.
  #2  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 15:40
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Stąd wziął się pomysł tego wątku.

Bo my tak „wpadamy” stale na pogawędki do siebie – wpadamy wirtualnie, przy pomocy postów, tym niemniej każdy post jest jak stukanie do czyichś drzwi. Drzwi się otwierają i post - czyli my - wchodzimy i gadamy.
W życiu codziennym, zwykle wpadamy do kogoś z kwiatkiem, albo z jakimś drobiazgiem w ręku. Można tak samo wirtualnie, przesyłając wybranej osobie w Koncercie życzeń fotografię, piosenkę, reprodukcję obrazu, wiersz, video, kwiatek – możliwości jest pełen internet.

Z mojej więc strony, w tym Koncercie życzeń, dla Krysiuni, zawsze tak cierpliwej dla moich nieudolności informatycznych, przesyłam fotografię, z nadzieją, że jej się będzie podobała :

NIAGARA

  #3  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 15:48
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

A dla B.B., która zmuszona była do odczytywania moich kilometrowych postów, przesyłam ten bukiecik hortensji :

  #4  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 16:26
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Małgosiu, pięknie dziękuję za dedykację,(nie zasłużyłam).
Wszystkie Twoje fotografie są dobre, interesujące, no a ta jest prześliczna (bo dla mnie), zarówno miejsce jak i kolor,
w którym pokazano wodospad,dziękuję.
__________________
  #5  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 16:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu

Cytat:
Dopiero co przeczytałam recenzję z filmu (film nieinteresujący dla mnie, recenzję ledwo przeczytałam jednym okiem i natychmiast zapomniałam). Aliści po kilku dniach wyszła z pamięci jak nowa. W filmie chodziło o nastolatka, który przekonuje innych, żeby każdego dnia oddali jakąś przysługę lub zrobili coś przyjemnego trzem różnym osobom.Nie mylić z „dobrym uczynkiem”, który ma konnotację religijną.
być może opisujesz inny film. Ja mam na myśli identyczną fabułę w filmie tytule "Podaj dalej" być może mylę tytuł. Film ten widziałem kilkukrotnie i jest dość stary. To, że zrobiłem dobry uczynek powinno być normą bez jakiejkolwiek podbudowy. Uczynek czy uprzejmość?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #6  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 16:39
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
dobry uczynek powinno być normą bez jakiejkolwiek podbudowy. Uczynek czy uprzejmość?
Powinien, ALE NIE JEST !
Co do filmu, czytałam recenzję o filmie, który w tej chwili jest dostępny, amerykański film.Za nic nie wiem co, nie zwróciłam wogóle uwagi na tytuł.
  #7  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 16:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dobrym uczynkiem będzie ustąpienie pierwszeństwa na drodze - w Polsce prawie niemożliwe-. Tu w seniorku pomoc w jakimś problemie jest codziennością. Ustąpienie miejsca w komunikacji. itd, itp. Mamy się tym chwalić?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:01
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Dobrym uczynkiem będzie ustąpienie pierwszeństwa na drodze - w Polsce prawie niemożliwe-. Ustąpienie miejsca w komunikacji. itd, itp. Mamy się tym chwalić?
To nie jest chwalenie się, jeśli się mówi o tym.
Mówić o tym - TAK. Bo jeśli się będzie mówiło, to może i kto inny sobie przypomni w jakimś momencie, że akurat w tej właśnie chwili jest moment na uprzejmy gest.
My już o tym nie pamiętamy na codzień.
Nasza codzienność stała się - między innymi dzięki filmom i telewizji - tak brutalna i bezwzględna, że teraz żeby odwrócić tę tendencję trzeba mówić o wszystkich możliwych przykładach i formach uprzejmości i grzeczności międzyludzkiej.
Nie ma innej drogi.
  #9  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:03
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Dobrym uczynkiem będzie ustąpienie pierwszeństwa na drodze - w Polsce prawie niemożliwe-. Tu w seniorku pomoc w jakimś problemie jest codziennością. Ustąpienie miejsca w komunikacji. itd, itp. Mamy się tym chwalić?
Tadeuszu, mnie wydaje się, że Małgosia mówi aby dobre uczynki robić, nie chwalić się nimi.
__________________
  #10  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu
Kontynuuję wątek "Kliknij raz dziennie" i już przez samo kliknięcie na linki spełniamy dobry uczynek, tak myślę,. Robię to pomimo, że wielokrotnie byłem obrażany, że zarabiam na tym i że się chwalę. Wiem też że wiele osób nie melduje o klikaniu, ale wiele też dowiaduje się o takiej akcji.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #11  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:24
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

DLA DONKA 35 w podziękowaniu za odnalezienie dla mnie jednej z moich ulubionych przedwojennych piosenek "Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie..." przesyłam

Jesienny bukiet kwiatów

  #12  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:41
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dla Małgosi B. za miłą konwersację i wzajemną pomoc.
Kaskada.
__________________
  #13  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:51
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał krycha44
Dla Małgosi B.
DZiękuję Krysiuniu, zdjęcie jest fajne, przynajmniej coś się na nim dzieje.Co do WZAJEMNEJ pomocy, to koń by się uśmiał!
  #14  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:53
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Małgosiu "szatański pomysł"z tym wątkiem- będzie trudno go zrozumiec wielu...ale Twoja motywacja Do...jest szczytna..przekonałąm się jak trudno nam, robiącym gest ( i jak łatwo zarazem, widząc reakcję osoby..)zrobić coś zwykłego, dobrego.. zrobic ot tak , po prostu...To "po prostu" dla kogoś moze byc czymś ratującym jego w danym momencie...

]
  #15  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 18:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu
Cytat:
Co do WZAJEMNEJ pomocy, to koń by się uśmiał!
Jesteś tu od miesiąca. Czy tym zdaniem chcesz obrazić wielu uczestników tego forum, którzy wzajemnie się wspomagają dobrym słowem, radami, pocieszeniami. O takich ważniejszych nie będę wspominał. Jest tu naprawdę wielu wspaniałych ludzi.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #16  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 18:10
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Małgosiu

Jesteś tu od miesiąca. Czy tym zdaniem chcesz obrazić wielu uczestników tego forum, którzy wzajemnie się wspomagają dobrym słowem, radami, pocieszeniami. O takich ważniejszych nie będę wspominał. Jest tu naprawdę wielu wspaniałych ludzi.

PROSZE PRZECZYTAC DOBRZE - MOJA ODPOWIEDZ JEST SKIEROWANA DO KRYSI I JEST ODPOWIEDZIA NA JEJ POST WYLACZNIE.
KRYSIA PISZE O "WZAJEMNEJ" POMOCY NASZEJ W ZAKRESIE INFORMATYKI. JA JEJ ODPOWIADAM, ZE KON BY SIE USMIAL Z WZAJEMNEJ, PONIEWAZ OBIE DOBRZE WIEMY, ZE TO WYŁACZNIE ONA MI POMAGALA - A NIE JA JEJ.

PROSZE SIE WIEC USPOKOIC I NIE OBRAZAC BOGU DUCHA WINNYCH LUDZI !

CO ZA WSPANIALA ILUSTRACJA GRZECZNOSCI I UPRZEJMOSCI NA CODZIEN !
  #17  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 18:25
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No i mamy przykład Małgosiu....ale proszę nie przejmuj się, czasem dla jednej osoby, ale warto.....
  #18  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 18:30
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
No i mamy przykład Małgosiu....ale proszę nie przejmuj się, czasem dla jednej osoby, ale warto.....
DZiękuję. Odpowiem prywatnie jak ochłonę !
  #19  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 18:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu ja odczytałem Twoją wypowiedz jako skierowaną do wszystkich. Widocznie pomyliłem się. Jeśli jest tak jak piszesz to przepraszam. Odwzajemnisz się innym. Pozdrawiam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #20  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 18:47
szarotka's Avatar
szarotka szarotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 31
Domyślnie

To jest cud natury!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzyczny koncert zyczen cz.VI.....piosenka jest dobra na wszystko. Karol X Muzyka - wątki archiwalne 507 27-11-2008 17:39
Muzyczny koncert zyczen cz.V - piosenka jest dobra na wszystko... Karol X Muzyka - wątki archiwalne 565 26-07-2008 22:18
Muzyczny koncert zyczen - czesc IV Karol X Muzyka - wątki archiwalne 614 16-05-2008 12:18
Muzyczny koncert zyczen - czesc II Karol X Muzyka - wątki archiwalne 537 04-12-2007 18:01
Muzyczny koncert zyczen Karol X Muzyka - wątki archiwalne 509 13-09-2007 19:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.