menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 11:15
zosianowa zosianowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: pomorskie
Posty: 30
Nie

Cytat:
Napisał Luizka
Moja droga, po to jest internet, aby szukać inspiracji.
Teksty moje nie muszą się Tobie podobać i nie musisz ich czytać, a jeśli zazdrościsz, że wątek się kręci, to stwórz swój własny, lepszy i bardziej błyskotliwy.
Proszę nie zaśmiecaj mi takimi uwagami mojego wątku, bo tutaj się bawię z ewikomegą i intruzów mi nie potrzeba.
Chętnie poczytam co masz innego do powiedzenia.

Luizka

Zazdroszczę takiego "własnego", "błyskotliwego" wątku,
może spróbuję,
przecież "śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej"
http://www.youtube.com/watch?v=ENvAmLuj5ko


Wątek jest tak samo twój jak i każdej innej osoby, nie jestem intruzem, uwaga o śmieceniu jest niestosowna.


Poczytaj i postaraj się zrozumieć o czym pisałam w poprzednim poście.
Było o własności, intelektualnej, chyba dla ciebie troszkę za trudne.


Ewikomega
Cytat:
Skąd możemy wszyscy wiedzieć co kto wymyślił

Przydają się internetowe wyszukiwarki kiedy własna wiedza niewielka, nie każdy musi wiedzieć kim jest Maria Czubaszek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 11:26
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Sądzę, że Maria Czubaszek, gdyby tutaj zajrzała i zapoznała się z moją koncepcją rozmów z córką mojej sąsiadki, to by się uśmiechnęła i nie gderała jak ty. Na forum wklejane są setki zdjęć,cytatów, aforyzmów i wierszy i jakoś nikt się do tego nie przyczepia i nie zarzucaj mi, że czegoś nie zrozumiałam, bo zrozumiałam, ale rozmowy z córką moje sąsiadki będą prowadzone z moją forumową koleżanką ewikomegą i twoje uwagi nie zepsują nam zabawy, także daruj sobie swoje wywody i pouczania i idź na wątki, gdzie także nie zobaczysz linków do stron, z których pobierane są materiały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 12:06
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie V Lekcja Gimnastyki Przy Komputerze




[/size]Przyciąganie kolana do piersi

Oburącz chwytamy udo od spodu na wysokości kolana i przyciągamy do klatki piersiowej. Cały czas kontrolujemy, czy nie pochylamy klatki piersiowej do przodu. Liczba powtórzeń jest uzależniona od stopnia zaawansowania ćwiczącego. Ćwiczeniem tym rozciągamy tylne mięśnie uda. Chroni ono przed zgubnymi skutkami wielogodzinnego trwania w pozycji siedzącej. Jest zalecane nie tylko dla osób pracujących przy komputerze, ale i dla wszystkich, którzy sporą część dnia spędzają w pozycji siedzącej.






Tyflosfera
[/size]
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 12:32
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ewo, jestem po gimnastyce, a teraz
siedzę z córką mojej sąsiadki i wcinamy
orzechy włoskie, bo ona stwierdziła,
że to najlepszy czas na poprawienie
swojej kondycji i urody, a, że ma
w ogrodzie piękne drzewo orzechowe
to możemy do woli się tym dobrodziejstwem
delektować.

**********************************************



Jesień to pora na orzechy włoskie. Smaczne, a przede wszystkim zdrowe

Właściwości zdrowotne orzechów włoskich znano już wieki temu. Tradycyjna medycyna stosowała zarówno owoce, jak i inne części rośliny. Przykładowo - wywarem z liści nacierano hodowane zwierzęta. Miało to chronić je przed chorobami oraz ukąszeniami owadów.
Medycyna ludowa zalecała stosowanie orzechów włoskich - najczęściej w formie alkoholowych nalewek - na bóle brzucha i biegunki. Taki medykament przyrządzano najczęściej z niedojrzałych jeszcze owoców.



Kiedy boli brzuch
Współczesna medycyna potwierdza lecznicze właściwości orzechów włoskich. Mają one działanie bakterio i grzybobójcze. Co więcej działają też przeciwzapalnie. Mimo, że dojrzałe owoce orzecha włoskiego zawierają sporo tłuszczów, to regularne ich jedzenie obniża poziom cholesterolu we krwi. Oczywiście, jeżeli zależy nam na zachowaniu figury, nie można jeść ich zbyt dużo.
Szczególnie godne polecenia są nalewki. Niedojrzałe orzechy zrywa się latem i zalewa alkoholem - najczęściej wódką, ale można również użyć do tego spirytusu. Takie nalewki stosuje się przede wszystkim do leczenia dolegliwości żołądkowych. Skutecznie przeciwdziałają m.in. biegunce.


Włoska uroda
Na rynku znajdziemy sporo kosmetyków zawierających wyciągi z orzecha włoskiego. Nic dziwnego, bakteriobójcze i przeciwzapalne działanie tych owoców sprawdza się np. w różnego rodzaju preparatach przeciwtrądzikowych. Istnieją również peelingi orzechowe - zawierają m.in. sproszkowaną skorupkę. Skutecznie oczyszczają pory oraz chronią przed zarazkami.
A dla tych, którzy mimo jesiennej aury chcą zachować letnią opaleniznę polecane są samoopalacze z wyciągiem z orzechów włoskich. Są łagodne dla skóry, a przy tym nadają jej delikatny złotobrązowy odcień.
[Daniel Lenart]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 15:21
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Witam w saunie

Przeczytałam informacje dotyczące wspaniałemu działaniu orzechów włoskich i zgadzam się ,a nawet powiem , że nalewkę z niedojrzałych orzechów robię. Jest wspaniałym i skutecznym lekiem na dolegliwości żołądkowe.O tym cudownym działaniu orzechów włoskich dowiedziałam się od....
męża i miksturę robię według przepisu jaki on mi podał , a ten przepis podała jemu matka- która często korzystała z "przepisów babuni"

Przekazuję:


Składniki
niedojrzałe /zielone orzechy/ około 1/2 kg
1/3 spirytusu. trochę więcej

Robię tak-
Na tarce ścieram skórkę zieloną,
startą skórkę wrzucam do butelki i zalewam spirytusem.
Butelkę z miksturą mogę dopiero stosować jak "przegryzie "się.

Jak tylko mamy dolegliwości żołądkowe, korzystamy z mikstury- skuteczna jest-pomaga.

Biorę kieliszek i nalewam miksturę
Uwaga jest b.mocna, więc popijam przegotowaną wodą.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 15:54
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie ROZMOWY w SAUNIE O E-MAILACH

Otworzyłam pocztę. Mam dobre i smutne wieści.

Zacznę od dobrych.
Syn moich sąsiadów , dowiedział się ode mnie ,iż córka Luizko twojej sąsiadki interesuję się wszystkim, co się w świecie dzieje ciekawego i przekazuje tobie,
a ty droga przekazujesz na forum .
Okazało się , że syn sąsiadów również jak Leokadia chce przekazywać mnie e-mailami" co w trawie piszczy"
- to ta dobra wiadomość. Będziemy przekazywały więcej nowinek na forum.
Druga wiadomość smutniejsza.
Syn znajomych, znajomych sąsiadów wyjechał na weekend w jakiś interesach do znajomych, ale obiecał przekazywać codziennie sms-y do Lodzi, bo przecież na priv podałaś mi jej telefon.
Dzisiaj nie mam od syna znajomych, znajomych pokazu dla Leokadii , ale wklejam mój pokaz /raczej nie pokazuj Lodzi/.

My przeżyłyśmy wiele i wiemy , znamy nieodzowną prawdę,

że D... rządzi światem
POKAZ POEMAT O D....

http://www.voila.pl/424/cs0bf/?1
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 16:04
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ewo, o nie, nie pokaże tego mejla
córce mojej sąsiadki, no może
jak jej staż małżeński będzie
przynajmniej 10 - letni,
a tak muszę dbać o morale Leokadii,
która zabrała mnie dzisiaj na jesienny spacer
z psem i wszyscy wróciliśmy padnięci,
ale muszę Ci powiedzieć, że nie żałuję,
że mnie wyciągnęła, ponieważ niebo dzisiaj
było bajkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 20-11-2010, 22:09
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Dzień się kończy pełen wrażeń,
a więc Ewo, mówię Ci dobranoc
przepiękną piosenką.

http://www.youtube.com/watch?v=H0ZM_xQDqrY
I zobacz, jaką bombkę zrobiła
córka mojej sąsiadki.
Cudeńko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 00:05
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Dziękuję za wiadomości .
Po pierwsze świetny pomysł, aby zapoznać córkę sąsiadki pani Czubaszek


mam nadzieję ,że pani Czubaszek nie uzna nas za swoich wrogów/


z córką twojej sąsiadki i zaproponować jej ,aby była druhną Leokadii- może my jako swatki będziemy medialne-z pewnością przyjadą z kamerą w jakimś brukowcu nas opiszą ,ale gratka.

Po drugie spędziłaś z córką sąsiadki bardzo przyjemnie popołudnie, czego wyrazem są zamieszczone zdjęcia.

Ja popołudnie spędziłam z moją sąsiadką/starszą panią i wiesz co?

Ciężko jest gdziekolwiek wyciągnąć sąsiadkę - ciągle narzeka .

Wpadłam na pomysł.


Zapakowałam swojego laptopa , film DVD i kino przyszło do niej

Obejrzałyśmy / ja już chyba setny raz/ DOKTORA ŻYWAGO.
Zachwycona była, popłakała się.

Zrozumiała dlaczego ja mogę na okrągło oglądać ten film.
Film oparty jest na powieści Borysa Pasternaka , porusza temat wielkiego uczucia , które góruje ponad wszystkim. Jesteśmy pewni ,że dopadła nas euforia - dopadło nas coś co śmiało nazwiemy miłością, spełnieniem - okazuje się , że nie.

Przykładem, Stierniekow /dla którego idee były najważniejsze w końcu sam przed sobą przyznał się, że prawdziwa miłość do kobiety jest najważniejsza i spytał Jurija/doktora Żywago czy Lara kochała jego? Usłyszał od Jurija -TAK-na jego twarzy zagościł szczery jak u małego chłopca uśmiech, po prostu szczęśliwy był.


Jurij /doktor Żywago/kochał swoją żonę Tonię i syna,ale
prawdziwą, największą miłością okazała się Lara

Może dlatego ,że doktor Żywago pisał wiersze , a Lara była jego muzą.


Dygresja- nigdy nie wiemy co nas w życiu jeszcze spotka i czy ta miłość, którą przeżyliśmy to właśnie ta ?

A może ta wspaniała, najpiękniejsza jest jeszcze przed nami? Nieważne ile mamy lat.

Kolejny raz obejrzałam film.
Nie piszę wierszy, lecz Luizko zdradzę , film ten był dla mnie inspiracją do napisania II części wiersza który wkleiłam kiedyś pt:Niewinna chwila
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 09:15
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Córka mojej sąsiadki dzisiaj przed wyborami
stała się romantyczką, kiedy przeczytałam
jej Ewo co napisałaś o Doktorze Żiwago
i kiedy w brukowcu przeczytała, kto ma
zostać nowym aktorem w Polsce,
to się przeraziła.
Wstrząśniętą musiałam uspokajać
herbatką z melisy, a kiedy sama
przeczytałam o nowym, prawie
nabytku polskiej kinematografii
musiałam i dla siebie zaparzyć
podwójną melisę.

**************************************************


Andrzej Gołota otrzymał od stacji TVN propozycję - jak mogłoby się wydawać - nie do odrzucenia. Jednak żona boksera nie jest nią zachwycona...


Żona Andrzeja Gołoty (42 l.) jest... przerażona. Jednak nie tym, że jej mąż odpadł z programu "Taniec z gwiazdami". Boi się tego co usłyszała od męża na lotnisku Okęcie, gdy wracali do USA.

Stacja TVN zachwycona sympatią, jaką były mistrz boksu wzbudził wśród telewidzów, zaproponowała mu zagranie małej roli w serialu kryminalnym.
czytaj dalej


Jako bokser nic już nie zdziała, ale w filmie...

Pan Andrzej wróci do Polski za kilka tygodni, żeby zatańczyć, obok pozostałych uczestników, w finałowym odcinku. I wtedy musi dać ostateczną odpowiedź.

On wie, że to propozycja z tych nie do odrzucenia i może być początkiem nowej kariery. I to w ojczyźnie, za którą tęskni. Ale jego żona nie chce o tym słyszeć. Do kogo będzie należeć ostatnie słowo?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 11:43
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ewo, ja i córka mojej sąsiadki
idziemy do wyborów w myśl
mojego hasła - nie bądź durny - idź do urny.
Ewuniu, zobacz jaka odległość nas dzieli,
ale mam nadzieję, że TY wybierzesz
zgodnie ze swoim "dobrym nosem"
- dobrego gospodarza Warszawy.
Niech nam stolica pięknieje, bo to jest
przecież nasza wizytówka

Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 14:08
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie VILekcja Gimnastyki przy Komputerze



Pochylenie tułowia głęboko w przód

Pochylamy tułów do przodu w dół, starając się przyciągnąć podbródek jak najbliżej do klatki piersiowej, jednocześnie chwytamy rękami za czubki palców u nóg. W tej pozycji starajmy się wytrzymać około pół minuty. To ćwiczenie świetnie rozciąga mięśnie grzbietu. Pomaga rozluźnić więzadła kręgosłupa, przeciwdziałając zesztywnieniom stawów kręgowych. Uwaga! Koniecznie trzeba najpierw odsunąć się od stołu, gdyż inaczej grozi nam nabicie sobie guza../jak mówi czarna-jak arbuz .





Tyflosfera
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 15:02
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ewo, po TWOJEJ gimnastyce,
dostałyśmy z córką sąsiadki
takiej krzepy, że zaraz po
oddaniu głosu, zaliczyłyśmy
następny spacer na łonie przyrody.
A, że od wtorku zapowiadają deszcz
ze śniegiem, to korzystamy do woli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 15:21
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie ROZMOWY w SAUNIE O E-MAILACH

witam w saunie .
Wróciłam przed chwilą z głosowania.
Głównie starsi ludzie głosowali smutne, bo młodzi najbardziej potrafią narzekać zamiast korzystać z szansy jakie daje demokracja.
Dzisiaj naszło mnie filozoficzne spojrzenie na życie oglądając pokaz, który przesłał mi syn sąsiadów.
Podejrzewam ,że syn znajomych, znajomych sąsiadów-Jędrek przesyła Leokadii/córce sąsiadów Luizki /sms-y.
Poczekam na wiadomości od Luizki.
W międzyczasie obejrzę pokaz którym zawarte jest motto:


Najbogatszy nie jest , kto ma najwięcej ,
lecz ten -kto najmniej potrzebuje.

http://www.voila.pl/128/zdzwi/?1
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 16:15
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Córka mojej sąsiadki po wyborach jest
i myślałam, że sobie dzisiaj
odpocznie od polityki, a ona
nie daje za wygraną i mimo, że
ta polityka ją przygnębia,
wetuje gazety i w pewnym
momencie znieruchomiała.
Cóż to pani się stało - spytałam.
No jak to co, wraca do polityki.
Ale kto wraca? - zapytałam ciekawa.
No Kaz i Izabell - wrzasnęła.
No niemożliwe, jeszcze tylko tego
brakowała, aby Isabell została
w przyszłości Pierwszą Damą, ale mam
nadzieję, że tego nie doczekam.

*****************************************


Czy szeregi stowarzyszenia założonego przez Joannę Kluzik-Rostkowską (47 l.) może zasilić sam eks-premier Kazimierz Marcinkiewicz (51 l.)? Na razie oboje wymieniają uprzejmości pod swoim adresem, a posłanka, która była ministrem w rządzie Marcinkiewicza, pytana o taką ewentualność, dyplomatycznie odpowiada, że drzwi jej stowarzyszenia są

Na początku były komplementy od eks-premiera.
– Trzymam za nich kciuki. To są bardzo ciekawi, rozsądni ludzie. Jest w nich dużo młodości, mądrości, spokoju. I wydaje mi się, że mają wielką szansę – mówił w wywiadzie dla „Polski The Times” Marcinkiewicz.

Później były informacje, że stowarzyszenie rośnie w siłę i w przyszłości przekształci się w partię polityczną. Dla Marcinkiewicza, który wziął rozwód z polityką i zajął się działalnością biznesową, byłby to idealny moment na powrót na polityczną scenę. Tym bardziej że w stowarzyszeniu „Polska jest najważniejsza” są osoby, z którymi pracował w rządzie (Kluzik-Rostkowska, Paweł Poncyljusz) i z którymi współpracował poza rządem (spin doctorzy Adam Bielan, Michał Kamiński). Jest też inny argument – zarówno Marcinkiewicz, jak i Kluzik rozstali się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim (61 l.) w nie najlepszej atmosferze. Oboje nie przepadają też za Zbigniewem Ziobrą (40 l.).

Sam Marcinkiewicz mógłby dzięki Kluzik wrócić na polityczne salony. Ale co ona miałaby z takiego sojusznika? Były premier, ale i były dyrektor w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie jest dobrze umocowany w środowisku biznesowym. A bez zastrzyku gotówki Joanna Kluzik-Rostkowska nie ma co nawet marzyć o przekształceniu swojego stowarzyszenia w partię. A nawet gdyby i to się udało, to bez kasy byłe gwiazdy PiS mogą tylko pomarzyć o skutecznym starciu w wyborach.


Pytana przez nas o ewentualne zasilenie nowego ruchu przez Marcinkiewicza Joanna Kluzik-Rostkowska mówi: – Jest nam miło, że były premier ciepło się o nas wypowiada. Na internetowych stronach stowarzyszenia jest formularz zgłoszeniowy. Każdy może się do niego zgłosić. Także eks-premier...


Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 16:27
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ewo, razem z córką mojej sąsiadki
lubimy piękne przedmioty
i wypatrzyłyśmy coś innego.
Zobacz, jak pięknie wykonana jest
lampa zrobiona z tykwy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 16:39
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Lampa naprawdę bardzo oryginalna
a ja przekazuję coś na wesoło


__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 23:05
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Późna pora, lecz podzielę się Luizko wrażeniami jakie przez ostatnie dwie godziny przeżyłam.
Zaczął się okres późnej jesieni.
Dla mnie okres odwiedzania teatrów, operetki, opery.
W ciepłych porach roku, głównie relaksuje się na powietrzu.
W mieście nie brakuje w tym czasie różnego rodzaju imprez w plenerze. Tym bardziej w tym roku, roku chopinowskim.
Jednak podzielę się wrażeniami dzisiejszymi.
Nareszcie dzisiaj wraz z sąsiadami i synem sąsiadów poszłam na komedię Klub hipochondryków w teatrze Syrena .
Na sztukę wybierałam się od paru lat , ale zawsze coś przeszkodziło-poszłam dzisiaj, bo usłyszałam plotkę, że mają już nie grać Dziwne , bo komplet ludzi był.
W połowie grudnia mam zamiar pójść na II część -zachęcił mnie do tego dzisiejszy, obejrzany spektakl.


Tematem przewodnim jest hipochondria, a dokładniej zmagania z urojonymi chorobami trzech panów, w momencie przekroczenia przez nich, magicznej dla każdego mężczyzny, granicy czterdziestych urodzin. Antykwariusz Leo - homoseksualista opuszczony przez swojego dotychczasowego partnera - oraz dwóch architektów, Ken, będący w trakcie rozwodu i Tom, mężczyzna z przeszłością amanta, prześcigają się między sobą w wymyślaniu nowych dolegliwości. Zmagają się z własną słabością, jaką jest niemożność pogodzenia z upływającym czasem. Całość, przedstawiona z dystansem i ciepłą ironią, wywołuje śmiech i wzbudza zrozumienie zwłaszcza wśród męskiej części publiczności.

występują: Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk, Wojciech Malajkat, Magdalena Wołłejko, Piotr Siejka, Marta Walesiak/ Magdalena Turczeniewicz, Marcin Piętowski.

Uśmiałam się i wyluzowałam teksty trzech znakomitych aktorów, głównie Leo/Zamachowski/, każdego rozbawiłyby .
Wklejam namiastkę klimatu jaki tworzą aktorzy teatru Syrena pod kierownictwem Wojciecha Malajkat w tej sztuce.

http://www.youtube.com/watch?v=o9T9Cfe29hA

Luizko mieszkam blisko teatru Syrena , a w nim zawsze są wesołe , relaksujące sztuki - dlatego jestem w miarę częstym gościem teatru, mam namiastkę innego-wesołego świata i chwilę oderwania od codzienności, która nie zawsze jest do śmiechu, chociaż się staram.
Dwa tygodnie temu ubawiłam się też w tym teatrze na sztuce : zamach na MoCartahttp://www.youtube.com/watch?v=dus_ZrBs7NA
Jestem ciekawa czy Leokadia pochwaliła się tobie sms-mi od Jędrka/Ciekawa jestem czy on wysyłał jej
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 22-11-2010, 08:29
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Moja miła Lodziu, choćbym był
za górami, za lasami, nasza miłość
nie zginie między wierszami.
Ja odkąd poznałem Ciebie
wirtualnie, nie mogę
spać i jeść normalnie.
Jesteś moją nadzieją na szare życie,
tak będę Cię wielbił do końca
mych dni w zachwycie.
Pozostań w zdrowiu, moja kochana
i ściskam Cię mocno, aż do naszego
pierwszego spotkania, Twój Andrzej.

Córka mojej sąsiadki w saunie tak mi
przeczytała, co od miłego swego dostała,
a mnie z radości, że się nam udało
zeswatać tych dwoje, łzy pokryły
niemłode policzki moje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 22-11-2010, 08:47
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Córka mojej sąsiadki jednak po chwili
zasmuciła się, bo jako, że
na bieżąco stara się być z polityką,
to wczorajsze wystąpienie Prezesa
dało jej do myślenia.
Dlaczego pani mimo po tak miłosnej
wiadomości pozostaje w smutku - spytałam.
Ponieważ czarna groteska zabrała Prezesowi
prezydenturę - zamyśliła się.
Groteska, groteską, ale gdyby babcia miała wąsy,
to by była dziadkiem - ucięłam i starałam
się ją na nowo rozweselić w tej saunie.

********************************************


Kaczyński: Wygralibyśmy, gdyby nie... Jarosław Kaczyński na wieczorze wyborczym w Radomiu

Lider Prawa i Sprawiedliwości wieczór wyborczy swojej partii w Radomiu wykorzystał do... ostrego zaatakowania rozłamowców ze swojego ugrupowania. Przeczytaj co o nich powiedział!


Jarosław Kaczyński na wyniki samorządowych wyborów czekał w Radomiu. Dlaczego właśnie tam? Bo jak mówiły sondaże, tylko w tym mieście kandydat Prawa i Sprawiedliwości
Jednak nie wynik wyborczego starcia i naprawdę dobry wynik PiS skupił uwagę wszystkich. Najgłośniej zabrzmiały bowiem ostre słowa Kaczyńskiego o renegatach z jego partii.

- Gdyby nie ci ludzie, mielibyśmy zwycięstwo, gdyby nie ta czarna groteska – przekonywał zwolenników.- Gdyby nie ta zaplanowana, perfidna, przeprowadzona z pełną premedytacją akcja, my byśmy te wybory wygrali – dodawał dosadniej Kaczyński. Dlaczego grupę rozłamową Kluzik-Rostkowskiej określił mianem "czarnej groteski"? Bo wg niego powoływali się na spuściznę po Prezydencie Lechu Kaczyńskim a pokątnie prowadzili rozmowy z Januszem Palikotem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nocne Polaków Rozmowy, Wybaczcie Scarlett Społeczeństwo - wątki archiwalne 56 23-07-2009 15:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.