menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > wielkopolskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 20:03
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał lorison
Widzisz Vego w różnych miastach (i państwach) bywałem.Nie lubię tego właśnie u części Poznaniaków, rodowitych a szczególnie u tych co Poznaniakami stali się długo po urodzeniu.
Nie lubię tego zaznaczania przy każdej okazji skąd ja jestem.Tego wywyższania się.

lorison

Ależ lorison,
o jakim wywyzszaniu Ty piszesz?
Tu nie wchodzi w grę żadne wywyższanie, absolutnie. Kazdy jest przywiązany do miejsca swego urodzenia i to wszystko. To chyba normalne !

Nie wiem co masz na mysli pisząc że w róznych miastach i państwach bywałeś???? Myślisz ze ja z mojego miasta nie wyjeżdżam? Tez bywałam w wielu miastach i państwach-co to ma do rzeczy????

Mam wrażenie ze cierpisz na jakies kompleksy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 20:22
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Serdeczne pozdrowienia(coś mało nas).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 10:48
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

Do Vegi.
W różnych miejscach bywałem i z tym się
nie spotkałem co w Poznaniu.
Z takim zarozumialstwem jak w Poznaniu.
U części poznaniaków.
Dumni z tego ,że się urodzili w Poznaniu
- jakaż w tym ich zasługa?
Co powiedzieć o poznaniakach, którzy mają takie zdanie jak ja i
w ankiecie na temat czego nie lubią wśród
mieszkańców Poznania podali cytuję :
zamknięcia w sobie i ksenofobii oraz poczucia wyższości i zarozumialstwa
(Gazeta Forum Pl 16.03.2006-artykuł " Czego się wstydzą poznaniacy").
Czy to poznaniacy cierpiący na kompleksy
w stosunku do innych poznaniaków czy też zauważający wady?

Ostatnio edytowane przez lorison : 10-04-2008 o 10:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 11:59
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie lorison

sorry wielkie,
ale wydaje mi się że przeginasz !!!!

Swoimi wypowiedziami ranisz ludzi i uważasz że takie Twoje prawo. Ja jednak tak nie myslę i nie zgadzam się z Tobą.
Byc z czegoś dumnym to nie jest nic zlego!!!!
W dobie krytykanctwa i wszelkiego narzucania własnego zdania zadźgamy sie niedługo na smierć byle tylko udawodnić swoje racje.

Pisze to co czuje o swoim mieście i bardzo Cię proszę nie staraj sie mi sugerować, że nie mam do tego prawa.
To ja, jestem poznanianką,
to ja żyję od urodzenia w tym miejscu zamieszkania,
to ja mam pozytywne zdanie o swoim mieście
- i nikt mi nie będzie wytykał, że się wywyzszam
-proszę wybaczyć, ale to jest TOTALNY NIETAKT !!

Ostatnio edytowane przez vega : 10-04-2008 o 12:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 12:42
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

Do Vegi.
Każdy z nas ma zalety, ma też wady.
Również i poznaniacy.Jedni mają więcej
zalet ,inni więcej wad.
Sorry,jeżeli Cię to tak dotknęło.
Chciałem bardziej ogólnie. Odebrałaś, że to specjalnie pod Twoim adresem.
Czy jednak zabronić o tym pisać, bo a nuż ktoś poczuje się urażony?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 15:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Tak się przyglądam tej polemice

i czegoś pojąć nie mogę.
Lorison widzi poznaniaków tak, Vega inaczej, każdy ma inne doświadczenia i się nimi dzieli. Czasem spojrzenie spoza danego miejsca pozwala dostrzec to, czego nie widać siedząc w tym miejscu po uszy i może właśnie to inne spojrzenie jest bliższe prawdy, bo nieobciążone lokalnym patriotyzmem.

W końcu stara prawda powiada, że nie jesteśmy tacy, jakimi sami się widzimy, ale tacy, jakimi postrzegają nas inni.

A na zakończenie zapraszam do zamku w Gołuchowie. Strona dla tych, którzy nie znajdą czasu na wycieczkę w realu: http://www.zamkipolskie.com/goluc/goluc.html

Kocham ten zamek, bo taki przytulny i urokliwy.

,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 17:10
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
i czegoś pojąć nie mogę.
Lorison widzi poznaniaków tak, Vega inaczej, każdy ma inne doświadczenia i się nimi dzieli.
,

Polu, ja pisze to co czuję i jaki jest MOJ stosunek i MOJE zdanie - jest ono takie a nie inne (j.w ).

Nie pisze o wszystkich Poznaniakach, ze wszyscy sa tacy jak ja i tak samo czują jak ja. To co napisał lorison dotyczy równiez mnie, dlatego ze jestem jedną z osób, poznaniakow którym przypina sie jakąś łatkę.

Ja juz z lorisonem dyskutowac nie będę,
a, propos ostatniej jego wypowiedzi - to jest oczywiste że są różni i różniści Poznaniacy jak rowniez Warszawiacy, Wrocławianie, Gdańszczanie itd, ale to nie znaczy ze z tych ktorzy sa dumni ze swojego miejsca zamieszkania nalezy pokpiwac i wyrazac sie o nich z pogardą.

Dziwie sie pola ze tego nie rozumiesz ??????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 17:29
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
OK

vega,szukam Cię-wysłałam Ci Pw ale może nie dotarła?zaryzykuje tutaj-pamiętam z innego forum,że miałaś jakąś stronkę o Poznaniu-szukam jej ;masz może namiary na nią.pozdrawia Pyra nie Poznańska bo z Konina ale też dumna
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 19:27
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie Basiu z Żor

Bardzo Ci dziękuję,
że jesteś dumna,
asertywna,
że pamietasz mnie z innego forum
i że moja stronkę pamietasz

- nie dodałam jej do profilu bo nie ma sie czym chwalić, ale cieszy mnie ze ją pamiętasz więc wklejam adres:

http://www.eksel.user.icpnet.pl/jola/index.htm

-pozdrawiam Cię Basieńko i wszystkich miłych pyrlandczyków

ps-nie zauważyłam gdzie jest opcja-odpisz (w skrzynce ) dlatego nie odpisałam -sorry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 23:49
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Dzięki Vega,właśnie jej szukałam,ale była chyba jeszcze inna stronka związana z Poznaniem,może znajdę-szukam przepisów z naszgo regionu ale oryginalnych,nie przeróbki typu rosół to dają kostkę rosołową,bleee
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 11-04-2008, 09:59
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Basiu, to jest ta sama witryna, tylko zmieniona jest strona główna i kolejność tematów w menu.
Trzeba wejsc w --------> Moje miasto i w tym dziale jest --------> kuchnia

http://www.eksel.user.icpnet.pl/jola...elkopolska.htm

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez vega : 11-04-2008 o 10:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 11-04-2008, 11:06
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Wiem Vega,ala ta druga stronka to jest ta,wczoraj znalazłam http://www.tutej.pl/cms.php?i=10000
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 12:50
janinaa janinaa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 483
Domyślnie

Mogłabym dużo pisac o poznaniakach, jak również o rzeszowiakach , ale poco mi kłopoty .Opiszę wszystko na blogu nie publicznie.Wiem co mówią jedni i drudzy i którzy się wyższością kierują.Były rozbiory Polski to duży miało wpływ na ludzkie zachowania.Jednak ja uważam wszędzie ludzie są tylko ludzmi a to zalezy już tylko od człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 13:51
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Masz racje Jaśka

Nasze społeczeństwo nie może się nauczyc zyć bez oceniania innych. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale niech je zatrzyma dla siebie tym bardziej jak nie jest pytany.

Różne mądrale nagminnie wystawiają oceny, jakby sami byli bez wad. Lepiej po prostu NIE OCENIAĆ, nie mierzyć jedną miarką, nie uogólniać zwłaszcza wtedy gdy nikt o zdanie nie pyta.

cytat znaleziony w necie (pierwszy z brzegu. Może są ciekawsze, ale nie mam czasu szukać) :

"-Nie oceniaj

Jednym z podstawowych błędów jakie popełniamy, jest ocenianie ludzi.
"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni".

Jeżeli oceniasz kogokolwiek, to tak naprawdę nikogo nie oceniasz, tylko siebie. Wydając osąd, zawsze w jego centrum ustawiasz siebie np. gdy mówisz o kimś, że jest stary, to znaczy, że jest starszy od Ciebie. Gdy mówisz młody, znaczy, że młodszy; biedny, znaczy, że biedniejszy od Ciebie; bogaty znaczy, że bogatszy itp.

- Osądzanie, to koncentracja na tym, co nas dzieli. Natomiast proces mentalnego dojrzewania, to umiejętność dostrzegania tego, co nas łączy. Osądzanie wynika z naszych kompleksów i niedojrzałości psychicznej.
Często również brak właściwej komunikacji powoduję błędną ocenę."

Ostatnio edytowane przez vega : 16-04-2008 o 13:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 14:00
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

cd

Nie krytykuj

Krytyka to konsekwencja oceniania.
Jest stara chińska opowieść o trzech ślepcach, którzy wędrowali i na swej drodze napotkali słonia. Nie
wiedzieli co to jest, więc zaczęli go dotykać. Jeden chwycił słonia za trąbę i mówi: "Słuchajcie, ten słoń to wielka rura". Drugi w tym czasie złapał słonia za ogon i woła: "Słoń to taka gruba lina". Trzeci, który właśnie trzymał słonia za nogę, bardzo się zdziwił słysząc, co mówią pozostali i krzyknął: "Przecież to wielka kolumna".
Skończyło się w ten sposób, że się pokłócili, a może nawet pobili.

Historia ta w bardzo wymowny sposób mówi o naszym życiu. Dlaczego jest tak wiele sprzecznych poglądów i opinii na temat każdego aspektu życia.
Przypuśćmy, że grupa ludzi pójdzie do kina na ten sam film. Czy zastanawiałeś się, dlaczego wychodząc z kina, każdy będzie miał inną opinię na temat tego samego filmu? Jeden powie, że był wspaniały, drugiemu spodoba się któryś z aktorów, trzeciemu któraś ze scen, ktoś inny wyjdzie w połowie. Widzieli ten sam film - TEGO SAMEGO SŁONIA, ale każdy trzymał go za coś innego. Pomyśl, dlaczego, mimo że wszyscy otrzymujemy ze środków masowego przekazu i innych publikacji te same informacje, tyle jest rozbieżnych opinii na temat polityki, sportu, sztuki, biznesu, religii itp.

A teraz zastanów się nad tym, co powinni zrobić ci ślepcy, gdyby naprawdę chcieli zbadać czym jest słoń. Otóż powinni zacząć od siebie, od tego, że są ślepi. I tak samo jest z nami. Jeśli naprawdę chciałbyś poznać świat, musisz zacząć od tego, że jesteś ślepy, że pięć zmysłów, które posiadasz do odbioru rzeczywistości, nie wystarcza. Jeśli to zrozumiesz, wyzwolisz w sobie najdoskonalsze narzędzie, służące do poznawania świata - pokorę. Bez tego narzędzia, które wiąże się z tolerancją, umiejętnością spojrzenia na świat z czyjegoś punktu widzenia, będziesz szedł przez życie, ograniczony przez własne ego, głosząc, że słoń to rura. Oczywiście zawsze znajdziesz paru popleczników, którzy akuratnie złapali słonia za to samo.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 16:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Posty Vegi

na temat oceniania, własnych opinii odbierają mi prawo do wyrażania tychże na forum?

Vego, chcesz zamknąć drogę do dyskusji?
Naprawdę umiesz żyć bez oceniania?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 12:27
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie Dzień dobry

Jestem z Poznania. Podpisuję na razie listę obecności i trochę się rozejrzę . Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 14:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Witaj

poznanianko
Życzę miłej wędrówki po ścieżkach naszego forum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 23:24
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Witaj Pola
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 22-04-2008, 09:24
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
na temat oceniania, własnych opinii odbierają mi prawo do wyrażania tychże na forum?

Vego, chcesz zamknąć drogę do dyskusji?
Naprawdę umiesz żyć bez oceniania?

To nie są moje wypowiedzi, napisałam na początku że-znalezione w necie.
Sama uczę się żyć bez oceniania bo to jak każdy wie, wcale nie jest to takie łatwe.
Ale jest to konieczne - i to także nie jest tylko i wyłącznie moje zdanie, ale wielu madrzejszych odemnie.

Pola, ocenianie, a wyrażanie własnych opinii to też zupełnie coś innego. Wiesz dobrze ze dyskusja wywiązała się po obraźliwej wypowiedzi jednego z WIELKOPOLAN tu piszacych.

Ja mam także prawo do wyrażenia swojej opinii, czy Ty mi czasem nie grozisz palcem?
Chyba sama przeczysz własnym słowom ??

Poczytaj wątek o asertywności. Bardzo ciekawy i kształcący
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo podlaskie: powitanie i "lista obecności" admin podlaskie 460 16-04-2024 18:48
Województwo mazowieckie: powitanie i "lista obecności" admin mazowieckie 352 30-01-2021 17:37
Województwo opolskie: powitanie i "lista obecności" admin opolskie 1143 24-12-2017 19:12
Województwo świętokrzyskie: powitanie i "lista obecności" admin świętokrzyskie 501 15-03-2010 23:54
Województwo podkarpackie: powitanie i "lista obecności" admin podkarpackie 548 19-01-2010 12:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.