menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 19:16
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
OK Wakacje - urlop - wypoczynek - Polecamy:)


Wakacje tuż, tuż a ja z propozycją, abyśmy sobie tutaj polecali sprawdzone miejsca wypoczynku
Bardzo proszę o podawanie namiarów na ośrodki, domy prywatne warte polecenia dla nas Klubowiczów.
Mam nadzieje, że wiele osób może skorzystać z takiej pomocy.
Ja byłam 2 lata temu w Jastrzębiej Górze w prywatnym pensjonacie.
http://weekend.dl.pl/
Bardzo ładna willa. Czyściutko. Mili gospodarze.
Parking bezpłatny. Wspaniały plac zabaw dla dzieci...i do grillowania.
Ceny przystępne. Blisko do Władysławowa i na Hel...lub w kier. zachodnim.
Byłam bardzo zadowolona z pobytu
Czekam na inne propozycje
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 19:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Fajny pomysl

z tym topikiem Desti
Co prawda ja juz dawno nigdzie nie jezdze ale zawsze mozna pomarzyc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 20:26
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Destiny, świetny temat na wakacje. Proponuję wycieczkę na ścianę wschodnią, wzdłuż Bugu, szlakiem 4 kultur, meczetów i cerkiewek. Byłam z mężem 2 lata temu, zatrzymywaliśmy sie w gospodarstwach agroturystycznych. W Supraślu mieszkalismy u przemiłej tatarskiej rodziny, w Mielniku, miasteczku, w który oboje się zakochalismy, w pierwszej wolnej kwaterze agroturyst. Stamtad zrobiliśmy wypad do znanej Grabarki, wypożyczaliśmy kajaki i płynęlismy Bugiem. I zjezdzalismy niżej, do Drohiczyna, Hajnówki, Białowiezy, Janowa Podlaskiego. To była luzacka wyprawa. Zatrzymywalismy się tam, gdzie nam się podobało. Założenie było takie - jak najbliżej Bugu, z daleka od miast, z noclegami tam, gdzie ładnie i gościnnie. Wbrew obawom, kłopotów z noclegami (pojechalismy w nagłym zrywie, bez rezerwacji) nie było. Wspomnienia takie, że marzymy, aby w te strony powrócić. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, poszperam w notatkach i adresach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 20:46
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
OK Supraśl i okolice...

Supraśł - Byłam w tych okolicach bardzo dawno temu...
Zazdroszczę Ci takich wspomnień z tak spontanicznej wycieczki
Może warto spróbować ?
Okolice wzdłuż naszych wschodnich granic ciągle są dla mnie źródłem nie odkrytych miejsc...
Niedługo wybieram się na północno-wschodnie tereny, ale niestety poza Polskę...
Dawajcie kochani jakieś namiary na te ciekawe i sprawdzone miejsca
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 20:57
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie ustronie morskie

bylam tam juz 3 razy zawsze u tej samej gospodyni fajne bez krepacji mieszkanko malo mlodziezy oni jezdza raczej do mielna a swoja droga to dla mnie odpoczynek to pare drzew i cisza najlepiej na wies
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 22:22
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Od paru lat w zasadzie jestem na ciągłym urlopie.Mieszkam blisko morza,amam piękny park, ścieżkę rowerową ,deptak z Brzeżna do Sopot,w zasadzie jestem ciągle na wczasach.Ale lubię czasami pojechać w góry.Karkonosze są dla mnie.Byłam w tym roku w Sanatorium w Cieplicach koło Jeleniej GOry.W soboty i niedziele robiliśmy wypady do Karpacza,Bierutowic.No i oczywiscie chodziliśmy w góry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 01:00
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie zamiana

co myślicie,o popularnej w innych krajach, formie spędzania wakacji- rodziny zamieniają sie na okres urlopowy miejscami zamieszkania. Ci znad morza w góry i odwrotnie. Tylko co mają zrobić ci, którzy choć mają swój własny dom, ogród, blisko las ale też blisko sąsiedztwo kopalń? Może jednak Śląsk jest dla kogoś atrakcyjny. Z Orzesza do Ustronia czy Wisły tylko niespełna godzina, ale dla mnie góry nie były żadną atrakcją, nigdy. Kocham wybrzeże, od Helu po Świnoujście i nic na to nie poradzę. Jak ja Wam zazdroszczę dziewczyny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 01:04
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie wakacje


a swoją drogą, czemu na drugiego(męża) nie wybrałam pierwszego po Bogu. Chodzi mi oczywiście o człowieku morza, ale gapa ze mnie, Ciiiiiii, dobrze,że mnie nie słyszy mój drugi, Pa, wreszcie idę spać, bo od 9 dni, czyli od momentu wkroczenia na teren senioritek,śpię po parę godzin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 11:54
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Gabrysiu, ja jestem za takimi zamianami. Problem we wzajemnym zaufaniu. Wbrew pozorom, jesteśmy nieufni. Musimy się trochę poznać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 14:15
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie wakacje


to prawda,niestety. Choć moja koleżanka właśnie w taki sposób spędziła cudowny miesiąc w Rumuni, a Pan u niej w domu. Wszystkie jej odradzałyśmy,no i okazało się, że niepotrzebnie.Ryzyko czasem się opłaca, a przeżycie czegoś niestandardowego jest kuszące. To tak jak Twoje wakacje Duszko po wschodnich krańcach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-05-2007, 17:10
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Moje drogie nie wiem czemu, tak was zachwycają obce kraje? Ja nieznam, dobrze swojego kraju, a gdzie mi tam do innych. Wolałabym poznać swój kraj, tyle u nas jest pięknych rzeczy.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-05-2007, 23:56
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

krise1, a Bieszczady znasz? Tak za nimi tęsknię. Byłam trzykrotnie, wiele lat temu. W ub roku pojechałam do Dusznik na 12 dniowy turnus odchudzajaco-turystyczny, głownie z tego powodu żeby pochodzić po Błędnych Skałach i Górach Stołowych. Przy okazji zaliczyłam czeskie Skalne Miasto. Jakie piękne!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-05-2007, 11:55
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

krise1 masz racje znam taka rodzinke wczasy zagranica zima i latem niby co oni niewidzieli kogo nie znaja. na taki wypad nawet kubki plastikowe zabieraja zupki chinskie itp ot to goscie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-05-2007, 12:38
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nie nam dyskutować o gustach.Każdy ma inne priorytety,marzenia,które realizuje,jak uważa za słuszne.Polska jest pieknym krajem,ale może ktoś kosztem jedzenia zupy w proszku zobaczy Paryż i czuje się z tego powodu szczęśliwy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-05-2007, 13:05
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie Do Gabi.

Poruszylas dobry temat wczsow wymiennych.Prawda jest ze trzeba troche ludzi poznac aby im zaufac.Zawsze jest ryzyko.Ja mam dwa pokoje, jeden sklonna bylabym odstapic na letni wypoczynek. Wypoczywali tak u nas znajomi naszych znajomych. Mogli korzystac z kuchni albo jadali na miescie.Do dyspozycji byl natrysk ,pralka i lodowka. Uwazam ze mozna sie dogadac. Oczywiscie nie mam ochoty np dwa tygodnie obslugiwac kogos bo to nie wchodzi w rachube. Udostepniam mieszkanie a zywia sie sami./ak bo i taki skrajny mialam przypadek/.Oczywiscie robie powitalna i pozegnalna wyzerke,razem mozemy ogladac tv czy napic sie piwa. Ja niestety nie moge wyjezdzac z Wybrzeza .Moj maz ma wysokie nadcisnienie tetnicze i ostatni wyjazd w gory prawie przeplacil zyciem / mimo ze jest goralem/.Trudno takie jest zycie...
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-05-2007, 13:09
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Mieszkam 10 km od plazy w Gdyni.Jak ktos jest zmotoryzowany to nie ma problemu.Mozna wszedzie dojechac/ Hel , Jurata, Karwia , Chalupy/
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-05-2007, 16:11
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Fajny pomysł
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-06-2007, 19:37
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Jeżeli są osoby zainteresowane wypadem na przepiękną Suwalszczyznę...to jestem w stanie zaoferować małe przytulne mieszkanko do własnej dyspozycji na okres od kilku do kilkunastu dni. Jest to mieszkanko ok 30m2 z pełnym wyposażeniem (do spania wersalka+ rozkładane łóżko) w bloku seniora nad małym stawikiem Osiedla Północ. Wypadam na dzienne wyjazdy rowerowe nad Wigry, czy też do Smolnik, Jeleniewa w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Same Suwałki są godne polecenia z Czarną Hańczą. Mój telefon 0603 744976, moja poczta naturland@neostrada.pl. Słonecznie pozdrawiam H.T.
Ps. tą ofertę składam jedynie forumowiczom i ich przyjaciołom. Możemy założyć 2 etapy. I.- przyjazd do Białegostoku, zwiedzanie miasta i okolic (Supraśl, Choroszcz, Tykocin, Goniądz), II.- wyjazd do Suwałk jako bazy wypadowej na jednodniowe wycieczki rowerowe wokół przepięknych stron wyżej wymienionych.
To jest właśnie zdjęcie domu seniora w Suwałkach,tu mieści się to małe mieszkanko z którego dokonuję jednodniowe wypady rowerowy, do przepięknych, bajkowych miejsc (między innymi gdzie kręcono film "Pan Tadeusz" z Bachledówną-Curuś), i na Polską Litwę.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.

Ostatnio edytowane przez green : 11-06-2007 o 13:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 14:12
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Dodatkowo mogę służyć pomocą w opracowaniu trasy i zwiedzaniu ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych na Podlasiu. Właśnie niedawno wróciłem z kilkudniowego wypadu rowerem do Supraśla (byłem uczestnikiem festynu "Uroczysko") jednocześnie kontynuowałem wypady w Puszcze Knyszyńską, w najciekawsze jej miejsca znane tylko nielicznym. Dlatego jestem pewien że mogę pomóc poszukiwaczom w krainie przyrody i przygody - naturlandii mojej wymarzonej strefie. Polecam www.uroczysko.pl
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.

Ostatnio edytowane przez green : 10-06-2007 o 14:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 11-06-2007, 11:59
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie


Czy przypadkiem nie wspominacie miłego wypoczynku w Supraślu, u mojej znajomej Dżanetty Bogdanowicz która prowadzi kwaterę agroturystyczną "Tatarska Jurta" i jest mistrzynią regionalnych przysmaków wywodzących się z czasów Jej przodków.Właśnie przesyła do Was Swój szczery charakterystyczny uśmiech. Sło9necznie pozdrawiam H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje RYsiek Turystyczne 7 12-07-2011 13:18
Wakacje z wnuczką Bianka Podróże, turystyka 9 31-03-2010 21:54
Spędzasz urlop w UE? Zabierz kartę ubezpieczeniową! - komentarze Pufka Ogólny 5 06-04-2008 11:27
Pokoje na wakacje Anna_Maria_57 Turystyczne 2 25-03-2008 10:33
Wakacyjny romans sposobem na udany urlop - komentarze zosia53 Ogólny 48 24-07-2007 18:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.