menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 16:39
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
To sa sytuacje potwierdzające moj tezę .Mówilysmy o nudzie a nie o dobrych malżenstwach
Temat jest:Malżenstwa na emeryturze,a nie nuda na emeryturze.
Emerytura nie jest sielanką,a nieczęsto malżenskimi sporami.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 17:34
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Mysle , ze malzenstwo bedzie nudzilo sie na emeryturze tylko wtedy gdy wczesniej nie mialo zadnych zainteresowan ani pasji.Jezeli jedyna rozrywka byl telewizor....to wpolczuje.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 19:07
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

To ja przewrotnie i dobrze o TV, tzn. o wspólnym małżeńsko-emeryckim oglądaniu TV. Można przy telewizji coś wspólnie poprzeżywać, a nawet wymienić się poglądami - nie żartuję! Oczywiście nie wyłącznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 20:19
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Byc moze ze to ich laczy i moga wymieniac sie pogladami. Ale nie uwazasz ze to jest nudne?Jasne ja tez z mezem razem ogladamy jakis tam program i dyskutujemy o tym ale zeby to bylo tylko tym co ma nas łaczyc?Mysle , ze bez wzgledu na wiek a tym bardziej jak sie jest na emeryturze mozna sobie umilac zycie. Nie trzeba tu duzych pieniedzy. Wystarcza checi
Ludzie na emeryturze maja rozne schorzenia i nie moga robic tego co ludzie zdrowi,Mozna razem pojsc do parku , do lasu . nad morze i cieszyc sie otaczajaca nas przyroda. My zawsze bierzemy chleb ktory ktos pozostawi na smietniku , kroimy i jezdzimy karmic labedzie nad morzem. Jakie one sa glodne..Ile tam jest golebi.Mozna pojsc na rozne wystawy / bezplatnie/, do teatru / sa znizki dla emerytow/.Trzeba tylko chciec, wzajemnie sie rozumiec i wtedy zycie na emeryturze nie jest nudne.Jak slysze to najlepiej usiasc i narzekac.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 21:24
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Honorko i Eniu zgadzam się z Wami naprawdę trzeba chcieć i potrzeba troszkę tolerancji jedno dla drugiego.Mój mąż uwielbia kibicować tz.ogląda sport nie interesuje go zupełnie kompuś ,wtedy każdy ma czas dla siebie ale to tylko wtedy gdy jest zła pogoda.Gdy pogoda dopisuje wymyślamy wycieczki,wyjazdy na grzyby lub prace w ogrodzie i grillowanie,jednym słowem brak czasu żeby się nudzić.Przechodząc na emeryturę bardzo się tego bałam.Życzę każdemu miłego spędzania czasu na emeryturze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 21:57
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Aniu pozdrawiam Cie serdecznie. Masz racje , on troche pokibicuje Ty obejrzysz jakis serial i dobrze. Ale pozniej razem , czy do ogrodka czy na spacerek czy do znajomych.Musimy byc tolerancyjni dla naszego partnera i mysle , ze wtedy on tez nas zrozumie, bedzie wiedzial czego potrzebujemy. Mysle , ze szczera rozmowa wszystko rozwiaze.Sprobujcie.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 23:44
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Jasne Honorko, że nie cały czas! Chodziło mi tylko o to, żeby nie odrzucać żadnej możliwości Zresztą jesteśmy tak różnorodni, że nie można dawać recept. Spróbowałabym namówić mojego na grzybobranie On mnie zresztą też nie namawia na oglądanie boksu i dobrze.
Pozdrawiam wszystkie małżeństwa, które nareszcie, na emeryturze, mają czas dla siebie nawzajem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 10:41
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Masz racje .Nie mozna sie madrzyc i dawac recept. Nie to mialam na mysli. Generalnie to chodzi o to zeby sie z soba nie nudzic.Znalesc wspolne zainteresowanie i wtedy zycie jest duzo latwiejsze.Pozdrawiam Cie serdecznie.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 14:00
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Uważam, że wszystko zależy od doboru charakterów. Jeżeli wszystko nas denerwowało w zachowaniu partnera, to tego się nie zmieni, a wręcz nasili po przejściu na emeryturę.
W moim małzeństwie jest idealnie.Dzielimy się obowiązkami, a zainteresowania mamy różne.Ja min.komputer, książki, fotografika. Mąż ma działkę, telewizję, książki popularno-naukowe. Wspólnie jemy posiłki, chodzimy na spacery i oglądamy mecze siatkówki.
Przy dwóch oddzielnych pokojach i dwóch telewizorach panuje harmonijna zgoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Temat jest:Malżenstwa na emeryturze,a nie nuda na emeryturze.
Emerytura nie jest sielanką,a nieczęsto malżenskimi sporami.
Nie ja zaczęłam mówic o nudzie.Po prostu jak tu juz wiele osob napisalo ludziom bliskim sobie po latach jest dobrze ze sobą na emeryturze i nie na emeryturze-i nie ma ztym nic wspolnego stan majatkowy ani zaden inny stan.Moi rodzice są taka para od prawie 60 lat.Mnie sie nie udalo znacznie wczesniej i w tym konkretnymprzypadku-dzieki Bogu.Ludziom ktorych zawsze łaczyla nuda i tylko wspolne obowiazki bylo srednio kiedy pracowali ,na emeryturze moze być koszmarnie .To jak mowi nasz ulubiony premier oczywista oczywistośc.A jęczenie mnie drazni i tyle .Tak mam
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 05-10-2007, 16:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Babciu Oli

Tu w Stanach faktycznie staruszkowie dosc dobrze sie bawia....tylko jest jedno male ale..
Ja nie chce sie bawic jak bede miala 70- 80 lat... Ja chce sie bawic teraz.. Wczoraj z moim lubym wlasnie doszlismy do wniosku ze jest olbrzymia roznica pomiedzy europejskim spedzaniem wolnego czasu a amerykanskim; Europejczycy mysla tylko o tym jak przyjemnie spedzic czas za te pieniadze ktore akurat maja.. Jezeli maja malo to siedza pod namiotem miesiac..jezeli maja wiecej to jada na luksusowe wakacje na miesiac..
Amerykanie mysla tylko jak zarobic , jak zarobic , jak zarobic... Potem punt kulminacyjny... w wieku ok 70 ida na upragniona emeryture i wtedy maja nie miesiac ale reszte zycia wakacji... Za mlodu tylko haruja i przewaznie jada na weekendy albo jedno-tygodniowe luksusowe urlopy..
W pierwszych latach naszego tu pobytu... wymyslilismy sobie cudowne wakacje na plazy w SanDiego.. Hotel jak marzenie, sliczne male wille na samej plazy, porosniete pnacymi pelargoniami, dopieszczone ogrody, restauracje z tysiaca i jednej nocy.. plaze z lezakami stojacymi w wodzie,
Jako Europejczycy zarezerwowalismy tam pobyt na 3 tygodnie...i nie wytrzymalismy nawet tygodnia bo w hotelu bylo pusto.. do nikogo geby otworzyc przez caly tydzien.. Ludzie przyjezdzali tylko na weekend i jechali sobie .. Wiec my tez spakowalismy manatki i pojechalismy sobie na wloczege po Californi i Newadzie.. Bylo pieknie ale skazani bylismy tylko na nas czworo ( my z malymi dziecmi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 05-10-2007, 20:48
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Masz rację Asiu

też chciałabym się bawić teraz i później oczywiście też jeżeli zdrowie pozwoli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 01-03-2009, 20:41
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Mam takich sasiadów i to mnie przerasta .jak tak ich sie naslucham to to moje zycie w pojedynke jest rarytasem
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 01-03-2009, 21:00
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Rozwody sa potrzebne w kazdym wieku ,jesli sie chce przezyc zycie szczesliwie .
Trwanie w nudnym zwiazku prowadzi do tego ze kiedy sie ma juz duzo czasu to niema z kim go dzielic .i to jest duzy problem dla osób które zostaly w stalych zwiazkach bo byly dzieci
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 15:40
mama2 mama2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 82
Domyślnie

ponoc trzeba uwazac bo marzenia sie spelniaja . Zawsze mialam marzenia dotyczace mojej emerytury. Chcialam odejsc na wczesniejsza i wyjechac za granice. Oczywiscie, ze "za chlebem" - dla dzieci. To czeka mnie tuz, tuz. A ja mam pietra. Tylko dlaczego ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 07:55
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał mama2
ponoc trzeba uwazac bo marzenia sie spelniaja . Zawsze mialam marzenia dotyczace mojej emerytury. Chcialam odejsc na wczesniejsza i wyjechac za granice. Oczywiscie, ze "za chlebem" - dla dzieci. To czeka mnie tuz, tuz. A ja mam pietra. Tylko dlaczego ?

Dla mnie to oczywiście jest trochę dziwne.

A nie lepiej byłoby wyjechać dla siebie? Dla przyjemności?
Czy naprawdę przez całe życie,a nawet na emeryturze, należy mysleć tylko o "chlebie - dla dzieci"?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 08:11
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

U nas ciągle pokutuje zwyczaj nieustannego pomagania dzieciom, nawet gdy są "starymi bykami".Na emeryturze powinniśmy skupić się przede wszystkim na własnych potrzebach,zarówno psychicznych jak i fizycznych, bo dawniej nie było na to czasu..nie odwracać się od potomstwa, ale też pozwolić im wreszcie na samodzielne zycie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 08:49
mama2 mama2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 82
Domyślnie

sytuacja odwrocila sie o 180 stopni. Dzieci same zarabiaja na chleb. Cieszy mnie to bardzo. Pisalam o tym , ze prawdopodobnie wyjade za granice i tego sie boje. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 09:35
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Tak trzymaj!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 12:59
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

mama2 ..tez myślałam kiedys jechac za granice na emeryturze, zarobić...ale w końcu pomyślałam za jakie grzechy, po co?emerytura to mój czas....a nie kolejny etap zarabiania się....mogłabym wyjechać bez problemu, ale po co? dzieci dorosłe, same niech szukają pieniążków na przyjemności, albo na chleb (jak muszą)...ja mogę pomóc jak zajdzie potzreba, bądz ot tak dla przyjemności dawania, ale żeby teraz na nie zarabiać...nie....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Penia ycia na emeryturze - komentarze Basia. Ogólny 410 15-10-2011 07:51
Żyć nie umierać! Baby boomers zaszaleją na późnej emeryturze - komentarze Basia. Ogólny 6 04-03-2009 18:39
Poglądy na małżeństwo – seniorzy wciąż konserwatywni - komentarze Basia. Ogólny 24 01-03-2009 21:07
Baby boomers na emeryturze i w opałach? - komentarze senior A.P. Ogólny 4 22-09-2008 08:55
Maestwo uspokaja - komentarze Basia. Ogólny 94 06-03-2008 21:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.