menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 14-10-2014, 15:19
alinkaka alinkaka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał malan
Musze przyznac ze to poszukiwanie nieruchomosci i sprawdzanie ksiag niezle mnie wciagnelo . Doczytalam troche i postanowilam przygotowac taki mini-poradnik dotyczacy ksiag wieczystych.

Kazda ksiega wieczysta ma okreslony numer, numer jest niepowtarzalny. Kiedys byl to zwykly numer np. 097645, teraz kazda ksiega sklada z numeru bardziej skomplikowanego, zawierajacego oprocz cyfr takze litery. Ksiegi skladaja sie z dzialow - jest ich 4. W kazdym dziale podane sa inne informacje, np. w dziale 2 sa informacje o wlascicielu (co szczegolnie mnie interesowalo ), a w dziale 4 czy nieruchomosc jest obciazona hipoteka. Ksiegi umozliwiaja takze sprawdzenie historycznych wlascicieli.

Przydatne portale:

http://www.ksiegiwieczyste.info.pl - portal, z ktorego pobierzemy numer ksiegi wieczystej znajac adres nieruchomosci lub numer dzialki gdzie stoi nieruchomosc. Zawiera takze liste nieruchomosci, ktore maja zalozone ksiegi.

http://ekw.ms.gov.pl - portal gdzie mozemy przegladac ksiege, od niedawna umozliwia takze wydruk odpisu.

Mam nadzieje, ze sie przyda .

Mam pytanie trochę egzotyczne. Moja rodzina - w połowie - pochodzi z terenów dzisiejszej Litwy. Jak mogę znaleźć po adresie (adres dawnych zabudowań znam) księgę wieczystą na tamtych terenach? http://www.ksiegiwieczyste.info.pl pozwala odnaleźć księgę jedynie dla nieruchomości w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 19-10-2014, 13:29
malan malan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 43
Domyślnie

Dotknęłaś w sumie ciekawego tematu. Zwłaszcza, że to co wpisane w księdze jest niejako ważniejsze niż to co jest faktycznie (czyli np. jak wydaje ci się, że jesteś właścicielem zabudowań, a w księdze wpisany jest kto inny, to zgodnie z prawem właścicielem nie jesteś). Tak przynajmnej jest w Polsce z tego co wiem. Nie wiem jak na Litwie, ale jeśli jesteście wpisani w ich księgach dalej to chyba jakoś można by odzyskać zabudowania? Tak mi się przynajmniej wydaje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 28-10-2014, 13:42
alinkaka alinkaka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 12
Domyślnie

To ciekawe co piszesz... Nie myślałam o tym nigdy pod tym kątem... Malan czy znasz może język litewski/ rosyjski? Ja znam rosyjski ale słabo...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 22-11-2014, 15:15
malan malan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 43
Domyślnie

Nie znam. W szkole co prawda miałam rosyjski, ale nie pamiętam już nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 12:44
stasiad stasiad jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 2
Domyślnie

Witam Wszystkich Klubowiczów! Mam taki oto problem związany z rodzinną księgą wieczystą. W księdze wpisana jest nieżyjąca osoba jako współwłaściciel. Chcielibyśmy sprzedać mieszkanie, ale z powyższego powodu nie możemy. Jak wykreślić z księgi wieczystej nieżyjącą osobę? Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:56
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał stasiad
Witam Wszystkich Klubowiczów! Mam taki oto problem związany z rodzinną księgą wieczystą. W księdze wpisana jest nieżyjąca osoba jako współwłaściciel. Chcielibyśmy sprzedać mieszkanie, ale z powyższego powodu nie możemy. Jak wykreślić z księgi wieczystej nieżyjącą osobę? Pozdrawiam!

Spadek to spadek. Bez uregulowania przez sąd nie da się tego sprzedać.

http://www.spadek.info/ustalenie_kre...rcow,39,p.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 15-03-2015, 20:08
Miet Miet jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Górny Śląsk
Posty: 16
Domyślnie

W sprawie tej starej księgi litewskiej warto na jakimś portalu genealogicznym zapytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gry i zabawy w internecie luba Gry 159 28-06-2023 10:08
Testowanie w internecie kosmo67 Różności 5 12-11-2014 12:06
Po 70-tce też można harcować - po internecie! jolita eSenior 13 27-11-2007 18:49
Pogrzeb na żywo w Internecie - komentarze Basia. Ogólny 2 30-03-2007 21:46
Brytyjscy seniorzy w Internecie - komentarze ammi1952 Ogólny 2 27-03-2007 13:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.