menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 01:58
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał Małgosia B.
Bądź tak miła i sprawdź.
Ja się udałam do przekłagu Iliady, żeby zobaczyć, że w rzeczy samej jest o Tebach, bo też coś mi świszczało w uchu.
Trzeba porządnie posprawdzać. Liczę na Ciebie B.B.

Z tego wszystkiego sprawdziłam sama z czystej ciekawości, czy pamięć faktycznie zrobiła mi figla.
ALE NIE ! wszystko się zgadza.
DOtarłam nawet do poważnej dyssertacji na ten temat.

http://books.google.ca/books?id=zTgV...6tqgC&sa=X&oi=

Mały fragment francuski, tłumaczę :

Baptisée par Homère la ville aux cent portes, tant était grand le nombre de ses temples aux entrées monumentales, la ville de Louxor est édifiée sur l'ancienne cité antique de Thèbes fondée il y a quatre millénaires.Le nom de Thèbes date de l'époque grecque.

„Nazwane przez Homera miastem stu bram, tak wielka była ilość jego świątyń o monumentalnych wejściach, miasto Luksor jest zbudowane na miejscu antycznego miasta Teby, założonego 4 tysiące lat temu...... Nazwa „Teby” datuje się od czasów greckich.”

Desertacja jest interesująca, jeśli chcesz, mogę Ci prywatnie przetłumaczyć co istotniejsze fragmenty dotyczące tematu.
  #202  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 08:54
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Dzięki, " biała twarz siądzie na zrodle ", choc nie wiem czy to zrobię , bo leniem jestem podszyta.
Zdjecia , ktore zamieszczałas, bardzo dobre , mnie podobaly sie zwłaszcza te " nieformalne " , to znaczy z zycia codziennego wzięte. Nie byłam w Egipcie , ale mimo iz z Polski mozna " trafic " niezbyt drogą wycieczkę , jakos mnie tam nie ciagnie, a czemu nie wiem.
  #203  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 09:51
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Racja po Twojej stronie w spr. Teb, choc ponoc są zdania rozne, ale wiekszosc przychyla sie do opinii ,ze to egipskie byly.
  #204  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 12:45
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Racja po Twojej stronie w spr. Teb, choc ponoc są zdania rozne, ale wiekszosc przychyla sie do opinii ,ze to egipskie byly.

Ty, B.B: siadaj mi zaraz na źródle, a "mniejszość" - o... będę się srożyć .....do podręczników historii starożytnej na resztę weekendu.
  #205  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 16:00
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Malgosiu B. , googlując w sprawie " Teby" - natrafiłam na Twoj watek ( w google ! ) i posty wszystkie tam były jak ta lala. Czy to tak powinno byc ? Czy zawartosc forum nie powinna byc wiadoma tylko osobom bioracym w nim udział ? Nie chce mi sie przedzierać przez regulaminy , moze masz jakąs wiedze na ten temat , albo moze ktos inny z forumowiczow łaskawie mnie objasni?
Wszystkie Teby oddaję walkowerem Homerowi, niech ma.Ale wedlug Kopalinskiego ( Slownik Mitow i Tradycji Kultury ) pisał H. o Tebach egipskich ( sto bram ) , ale ROWNIEZ o Tebach greckich ( siedem bram ) . Tak wiec Ty masz Dużą racje ,a ja - małą. Namieszał mi staruszek Homer w glowie, jakąs miał wyrażnie obsesję na temat tych bram. Do tego - były jeszcze Teby trzecie - w polnocnej Grecji , port to handlowy byl i widac nie mial bram , bo o nim Homer nie wspomina i dobrze !

Ostatnio edytowane przez B.B. : 20-06-2009 o 17:35.
  #206  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 18:47
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Malgosiu B. , googlując w sprawie " Teby" - natrafiłam na Twoj watek ( w google ! ) i posty wszystkie tam były jak ta lala. Czy to tak powinno byc ? Czy zawartosc forum nie powinna byc wiadoma tylko osobom bioracym w nim udział ? Nie chce mi sie przedzierać przez regulaminy , moze masz jakąs wiedze na ten temat , albo moze ktos inny z forumowiczow łaskawie mnie objasni?
Wiele razy googlując, trafia się na posty z różnych forum.
To proste chyba - system wyłapuje litery postawione w takim samym porządku i wyświetla artykuły, gdzie one się znadują.
Widać post jest traktowany jako jednostka, artykuł.
  #207  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 18:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wpiszcie w google swój login lub kogokolwiek z KSC i nie tylko pokaże się wam jak na dłoni profil i wszystko inne.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #208  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 21:20
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Malgosiu B. , googlując w sprawie " Teby" - natrafiłam na Twoj watek ( w google ! ) i posty wszystkie tam były jak ta lala.....
Dodam, że moje wejście do tego forum odbyło się w identycznie ten sam sposób. Szukając już nie wiem czego na internecie, dostałam post pochodzący z tego forum, a czy on dotyczył czegoś o muzyce, czy też był to może tekst starej piosenki - zupełnie nie pamiętam.
Odpisałam od ręki, natychmiast, z pytaniem na ten temat i w ten sposób się tu znalazłam.
Każde forum w ten sposób rekrutuje klientów, a zarazem internauci są informowani, że takie forum istnieje, i że może ich interesować, i w ten sposób wszyscy są zadowoleni.
Be happy ! - jak mi dziś rano powiedział mój garażysta.
  #209  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 22:42
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Ja tu do Tadeusza, ktory nie raz mi pomogł w wątpliwościach : jesli wszystko jest ogolnie dostepne - watki , posty, nicki , to po co ta cała sprawa z logowaniem i zastrzezenia regulaminowe tyczace tego ,ze tylko zalogowani moga brać udzial ?
  #210  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 00:21
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
OK

Cytat:
Napisał B.B.
Ale wedlug Kopalinskiego ( Slownik Mitow i Tradycji Kultury ) pisał H. o Tebach egipskich ( sto bram ) , ale ROWNIEZ o Tebach greckich ( siedem bram ) . Tak wiec Ty masz Dużą racje ,a ja - małą. Namieszał mi staruszek Homer w glowie, jakąs miał wyrażnie obsesję na temat tych bram. Do tego - były jeszcze Teby trzecie - w polnocnej Grecji , port to handlowy byl i widac nie mial bram , bo o nim Homer nie wspomina i dobrze

Nie będę przez jakiś czas pisała ani o Tebach egipskich, ani o Homerze - bo już starczy tego dobrego, wszystko jest jasne.

Aliści dodam na zakończenie, jak wyglądało moje zdanie w inkryminowanym poście, oto proszę :

"Teby były pięknym i bogatym miastem, bogatym do tego stopnia, że nawet Homer pisze o tym w Iliadzie"

O tym, że miasto jest tak bogate - Homer pisał w Iliadzie wyłącznie w kontekście Teb egipskich.
  #211  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 09:37
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

I dlatego masz Dużą Rację . Dzięki raz jeszcze za interesujace zdjecia. Miłego oglądania tenisa.
  #212  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 21:53
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 830
Domyślnie

Cytat:
Napisał Małgosia B.
EGIPT
Do widzenia :

Wielkie dzięki właśnie za EGIPT i nie tylko
  #213  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 22:15
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał elik13
Wielkie dzięki właśnie za EGIPT i nie tylko

Elżuniu, nie wiadomo jak dziękować za takie piękne kwiaty.
Jeśli tylko Ci się fotografie podobały, to mi sprawia najwięcej przyjemności.

Powiem Ci, że Twojej opinii najbardziej się obawiałam, bo osoba, która gdzieś mieszkała i pracowała, ma zupełnie odmienny punkt widzenia, niż turysta, który przejdzie, umęczony transportem, kuchnią i upałem, mało co widzi, a jeszcze mniej rozumie. Więc jeśli Ty mówisz, że dobrze wyszło, to znaczy, że dobrze wyszło.

Mam nadzieję, że ciąg dalszy - czyli Wenecja - też Ci się spodoba. Przynajmniej będzie trochę chłodniej.
Dzięki raz jeszcze.
  #214  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 22:28
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Malgosiu, piękne zdjęcia z Egiptu, bylam tam 3 razy zwiedzałam te miejsca, mam wlasne zdjęcia, ale jakże inaczej spojrzalam na te Twoje, dziękuję, i za odświeżenie wiadomości, Egipt, kraj który powinno się zobaczyć, dla mnie to refleksja jak potęga może biednie skończyć.A ile tam tajemnic... dzisiaj i dawniej..BARDZO DZIĘKUJĘ



  #215  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 01:42
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Malgosiu, piękne zdjęcia z Egiptu, bylam tam 3 razy zwiedzałam te miejsca, mam wlasne zdjęcia, ale jakże inaczej spojrzalam na te Twoje, dziękuję, i za odświeżenie wiadomości, Egipt, kraj który powinno się zobaczyć, dla mnie to refleksja jak potęga może biednie skończyć.A ile tam tajemnic... dzisiaj i dawniej..BARDZO DZIĘKUJE

I jeszcze piękne róże... za które już nie wiem jak dziękować.
Na szczeście dla nich - i dla mnie - są virtualne, bo u nas w tej chwili skwar niemożliwy i wilgotny nie do wytrzymania, żywe kwiaty by nie wytrzymały, a znowu klimatyzacji nie lubią. Dobrze jest się popatrzeć na obrazek.Dzięki.

Jakże sluszna i trafna Twoja refleksja o dawnych potęgach...
Wystarczy popatrzeć na dzisiejszą Grecję, na dawne Cesarstwo Rzymskie czyli Italię, i niestety, niestety, jak przykro - na dzisiejszą Wielką Brytanię.

Zupełnie niedawno znalazłam na internecie taką zagadkę, którą cytuję z pamięci :

Które państwo jest największe na świecie ?
Najbogatsze na świecie ? Ma najsilniejszą marynarkę na świecie ?
Odpowiedź : Wielka Brytania (tu wszyscy obecni strzygą nieco uszami....)

Dodatek do odpowiedzi : STO LAT TEMU

Sic transit gloria mundi, hic transit gloria nostra.....

Ostatnio edytowane przez Małgosia B. : 22-06-2009 o 18:12.
  #216  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 09:29
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Róże.

Oczu nie można od tych kwiatów oderwać,to posłaliście jako dodatek do tej pogody.Miło popatrzeć i zyczyć dobrego dnia.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #217  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 12:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Malgosiu B. , googlując w sprawie " Teby" - natrafiłam na Twoj watek ( w google ! ) i posty wszystkie tam były jak ta lala. Czy to tak powinno byc ? Czy zawartosc forum nie powinna byc wiadoma tylko osobom bioracym w nim udział ? Nie chce mi sie przedzierać przez regulaminy , moze masz jakąs wiedze na ten temat , albo moze ktos inny z forumowiczow łaskawie mnie objasni?
Posty są osiągalne przez Google pod warunkiem, że wpisze się słowa kluczowe - ale nick i dane użytkownika forum nie muszą.
Wystarczy zastrzec w ustawieniach (twoje menu > prywatność), że niektóre dane lub cały tzw. Profil jest widoczny tylko dla użytkowników (lub wyłącznie dla zaliczonych do grona przyjaciół) danego portalu.
  #218  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 12:48
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Małgosiu obejrzałam cały wątek i jestem pod wrażeniem..... Egipt wspaniały, a duży rozmiar zdjęć fantastycznie przybliża oglądane miejsca.
Przypomniałaś mi Kair...jakbym była w nim wczoraj. Mam trochę zdjęć przy piramidzie Cheopsa i nie tylko, chętnie bym je pokazała, ale są po pierwsze czarno białe, a po drugie nie mam niestety skanera i czasu by z nimi gdzieś pójść i je zeskanować, zresztą zanim bym to zrobiła - wątek egipski się skończy.

Ale mam prośbę, jeśli możesz zatrzymaj się jeszcze przy Egipcie, poszukaj Aleksandrii - to bardzo piękne, bardzo stare miasto,/ istniało już od 2686 roku p.n.e/. Mam w oczach Pałac Faruka, jedno z zabytkowych miejsc, które zwiedzałam, załączam znalezione w necie zdjęcie,identyczne jakie posiadam w albumie tylko już kolorowe..... ale może uda Ci się znaleźć coś więcej.
A może jeszcze dla pełni szczęścia – Port Said? Z Port Saidu do Kairu jechałam autobusem przez pustynię. Po drodze mijaliśmy wspaniałe domy – pałace, tonące w zieleni, a kilka kilometrów dalej nędzne lepianki, żadnej roślinności, no może gdzie niegdzie małe pólka i stojący nad nimi Arab, czerpiący ręcznie wodę z jakichś kanalików i rozprowadzający ją dalej. Dla ludności zamieszkującej te tereny czas się zatrzymał 1000lat temu. Kraj niewyobrażalnych kontrastów.

Aleksandria nocą.



Pałac zmuszonego do abdykacji w 1952r. - króla Faruka.

__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/

Ostatnio edytowane przez donka : 22-06-2009 o 13:40.
  #219  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 13:15
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał donka35
Małgosiu obejrzałam cały wątek i jestem pod wrażeniem..... Egipt wspaniały, a duży rozmiar zdjęć fantastycznie przybliża oglądane miejsca.
Przypomniałaś mi Kair...jakbym była w nim wczoraj. ......

Ale mam prośbę, jeśli możesz zatrzymaj się jeszcze przy Egipcie, poszukaj Aleksandrii - to bardzo piękne, bardzo stare miasto,/ istniało już od 2686 roku p.n.e/. Mam w oczach Pałac Faruka, jedno z zabytkowych miejsc, które zwiedzałam, załączam znalezione w necie zdjęcie,identyczne jakie posiadam w albumie tylko już kolorowe..... ale może uda Ci się znaleźć coś więcej.
A może jeszcze dla pełni szczęścia – Port Said? Z Port Saidu do Kairu jechałam autobusem przez pustynię. Po drodze mijaliśmy wspaniałe domy – pałace, tonące w zieleni, a kilka kilometrów dalej nędzne lepianki, żadnej roślinności, no może gdzie niegdzie małe pólka i stojący nad nimi Arab, czerpiący ręcznie wodę z jakichś kanalików i rozprowadzający ją dalej. Dla ludności zamieszkującej te tereny czas się zatrzymał 1000lat temu. Kraj niewyobrażalnych kontrastów.
WItaj, witaj, bardzo mi miło. Przygotowuję dla Ciebie Alexandrię i może coś z Port Saidu znajdę.
Będziesz miała przed urodzinami.
  #220  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 14:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dla wszystkich, ktorzy interesuja sie Francja, Paryzem.....muzeami, nowosciami w dziedzinie kultury i pieknymi miejscami we Francji - ponizej link do bloga "acbx41" , otworzonego w roku 2008 przez kogos kogo dobrze znam.
Zapewniam Was uczta duchowa. Nie wazne, ze jest po francusku, zdjecia sa genialne. Po lewej stronie (kolummnie) jest spis tego co mozna znalesc na blogu - patrzcie pod : Categories: i potem szukajcie np. ogrod de bagatelle, ogrod de Luxembourg....Paris exposition, Jardins, Musee....(nie moge wstawic akcentow francuskich, bo Senior ich "nie bierze" z mojej klawiatury, nota bene francuskiej).

A o to link:


http://cbx41.over-blog.com/categorie-10756960.html

Muzeum Orangerie Paris, doskonale zbiory z wielu wystaw w tym muzeum.

http://cbx41.over-blog.com/

A tu sam blog.


PS. Zdjecia i reportaze zdjeciowe sa doskonale, robione przez osobe z profesji fotograficznej - ale zabezpieczone sprytnie przed sciaganiem.

Zycze doskonalego ogladania.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 23-06-2009 o 14:57.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dobre Wieści nutaDo Różności 1258 09-02-2024 20:39
Dosyc tego złego misiek Opieka 24 15-06-2009 15:30
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 12:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.