menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 20:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Post Świąteczny zjazd rodzinny – jak zorganizować Boże Narodzenie - komentarze


Komentarz do artykułu: Świąteczny zjazd rodzinny – jak zorganizować Boże Narodzenie
--------------------
Komu w Polsce moze posluzyc ten artykul o spedzaniu swiat ,pytanie jakich ,choc w tytule jest jak zorganizowac Boze narodzenie ?
Przeciez w USA to tylko jeden dzien wolnego i nawet natychmiast po nim nastepuje wyrzucenie choinki z domu wraz ze wszystkimi ozdobami.
W sam zas swiateczny dzien zwany (jeszcze ) Bozym Narodzeniem najwieksza atrakcja sa prezenty ladnie opakowane.
Napiszcie jak powiny wygladac swieta w Polsce,bo w USA to juz przezytek,zas chodzenie do restauracji jest kazdego weekendu,bo przeciez Amerykanki nie umieja gotowac !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 22:34
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Kto to napisał?!!! jakie narady? Każdy przecież wie co do niego należy. Obiecywać ,ze sie nakarmi?!! Po co? Przecież to oczywiste, a co? puscić na głodniaka? Toz to moja babunia z grobu by wstała z nerwów! ech.....
A wspólne przygotowywanie posiłków, śpiewanie kolend, przyjmowanie gości? Wspominki, rozmowy,cieszenie sie z bycia razem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Moja ulubiona autorka znów puściła w świat odkrywczy kawałek -czegóż to człowiek nie robi żeby te parę groszy za wierszówkę dostać .Pani Joanno droga zawiadamiam Panią ,że po Święta w Polsce dla większości ludzi trwają 3(sł.trzy) dni a nie tydzień (no może z wyjątkiem nauczycieli i emerytów ,ale ci na ogol nie mają kasy na organizowanie zjazdów rodzinnych na koszt własny),po drugie jesli chciala się pani podzielic tradycją rodzinna to mile -ale każdy ma też jakąś i mysle ,ze bez gier i zabaw wszyscy żywi te rodzinne spedy opuszczają .Powiem przekornie ,że marzę o samotnych Świętach raz w życiu bez tego calego zamieszania i cyrku ale nic z tego ..tez mam liczną rodzinę i tradycje....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:28
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
.Powiem przekornie ,że marzę o samotnych Świętach raz w życiu bez tego calego zamieszania i cyrku ale nic z tego ..tez mam liczną rodzinę i tradycje....

Ja tez.... moze bylyby nareszcie takie jak ja sobie zawsze wyobrazam.? Tylko ze ja je sobie wyobrazam zawsze w rodzinie.No i masz babo placek!!
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 02:39
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Swoją historię świąteczną opowiada Amy Goyer z AARP.

To nie jest o polskich swietach.
Sa tu Amerykanie i mogliby wyjasnic co znaczy skrot AARP
American Association Retired Person,nie jestem pewna czy dobrze napisalam,ale Kazio bedzie pekal ze smiechu jesli z bledami.Dostarcze mu radosci.
Bardzo podobne do zrzeszenia seniorow,tylko to nie jakis fikcyjny twor tylko pomocny ludziom,czlonkowie 55+ maja znizki do muzeum,tansze hotele, ubezpieczenia samochodowe,mozliwosc dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego i duzo ,duzo wiecej.
Ona opisuje amerykanskie rodzinne tak zwane" reunion"
Oczywiscie Polacy na emigracji swietuja tak jak w Polsce,tylko krocej.
To beda moje drugie swieta w Ameryce,bylam tu lata temu,ale i tu bylo inaczej i Polska byla inna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 06:00
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Święta powinny być rodzinne,,,to wiadomo ale coraz trudniej je organizować ze względu na brak kasy(seniorów) a młodzi coraz częściej wybierają wyjazdy albo na narty, albo do ciepłych krajów. Jeszcze parę lat i problem świąt rodzinnych sam się rozwiąże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 06:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie uznaję słowa "powinny" Są takie jakie się lubi ..nie martw się tradycja trzyma się dobrze i zawsze jakieś niedobitki zostaną przy stole.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 08:51
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

no właśnie. co roku zarzekam się,że świąt już nie będzie,.. a teraz jadę po zamówione mięska. zamrożę i będzę myślała co tu dla rodzinki przygotować , człowiek jest tradycjonalistą i kocha wspomnienia, te dobre !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 10:52
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Wielkie zjazdy rodzinne sa teraz trudne do zrealizowania z powodów mieszkaniowych-jak w typowym M-3 pomieścić przyjezdnych..dawniej spotykalismy sie u babci i na wigilii zasiadało do stołu ponad 20 osób.to było wspaniałe!Teraz zapraszam tylko szwagierki z mężami..ale tradycje wszelkie z miłością pielęgnujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 11:46
setab setab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 6
Post

Zostałam wywołana, wiec spieszę z odpowiedzią - Pani Małgorzato droga (jeśli mamy pozostać w tej konwencji, przy czym nie dodam, ze jest pani ulubioną klubowiczką...)zawiadamiam, że istnieje wiele możliwości spotkań rodzinnych także w Polsce- istnieje coś takiego, jak urlop... Jak zwykle- dla jednych tekst z aarp będzie ciekawy, dla innych nie, z Pani wypowiedzi wydaje się zaś, że ma Pani monopol na wiedzę o Świętach w Polsce: czyżby znała Pani wszystkich polskich nauczycieli i rencistów?

Pani uwaga o sposobie zarabiania przeze mnie pieniędzy jest po prostu niegrzeczna.

Jak widać, tekst wywołał dyskusję na temat sposobu spędzania Świąt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.