menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 15:10
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
To bajka o odpowiedzialności, odruchu serca, wdzięczności. Jest wielce pedagogiczna - ale gdzie o miłości?
Pomijam motyw odrzucenia, szantażu emocjonalnego i ubezwłasnowolnienia słabszego w związku.
no i tradycji stało się zadość,została znaleziona "dziura w całym"Gratuluję/albo raczej współczuję/
__________________
  #402  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 15:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie Nigdy o tym nie pomyślałam...hmmmm..

Cytat:
Napisał baburka
To bajka o odpowiedzialności, odruchu serca, wdzięczności. Jest wielce pedagogiczna - ale gdzie o miłości?
Pomijam motyw odrzucenia, szantażu emocjonalnego i ubezwłasnowolnienia słabszego w związku.

Ty uważasz że Nie o miłości,ja z kolei uważam,że Tak....
Zacytuję wobec tego Pitagorasa...

''Dwie najkrótsze odpowiedzi: Tak i Nie, wymagają najdłuższego zastanowienia.''

Ale nie mam w tej chwili czasu,aby nad tym pomyśleć.A miałam go ponad pół wieku.Dobrze -ponad.
  #403  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 15:42
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Barburko! A gdzież tu widzisz odrzucenie???

"Kochała się ona ogromnie,może dlatego iż jedno z dzieci,ukochana córeczka -zwana Szarą Szyjką - miała chore skrzydełko.
Próbowali rodzice wszystkiego." - czy to ma być to odrzucenie? No, to w takim razie czym jest według ciebie miłość???
To piękna przypowieść o dobroci, miłości i świadomym wyborze własnej drogi - co zawsze wymaga rezygnacji z innych możliwości życiowych... Mądra, ciepła opowieść...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #404  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:01
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Mam wrażenie, że tu, w tym wątku

jesteś echem Rudzi, Barburko... Nie wiem po co, ale przyjmujesz na siebie rolę "adwokata diabła" i doszukujesz się treści nieistniejących tylko po to, aby twoje było na wierzchu... Szantaż emocjonalny? Ubezwłasnowolnienie? Starałam się. Naprawdę się starałam dostrzec te elementy w treści bajki... Mam niejaką wprawę przecież - analiza literacka to mój zawód... Nie udało mi się. Pojęcie alegorii przecież znasz - jest stosowane w literaturze od starożytności! Czemu pod postacie zwierząt nie starasz się podstawić nas, ludzi?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #405  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:02
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Napisał Feliks:
Rudzia, w sposob brutalny a nawet na pograniczu wulgarności, powiedziała prawdę o czym świadczy fala oburzenia. W zamian "konkretów" postawię pytanie.
Czy nie lepiej by było odpowiedzieć Rudzi, że owszem mieszamy wątki i tematy ale nas to bawi i nijak się ma do kloaki?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <


Uprzejmie proszę o przeczytanie postów od #281. Zanim wyda się o kimś opinię i oskarży, należy przeczytać co doprowadziło daną osobę do takich a nie innych stwierdzeń.
Wy wszyscy poprostu nie czytacie. Walicie na odlew, jakby nie tylko oczy, ale i mózgi Bóg wam za Waszą pychę odebrał.Wyjaśniam, Feliksowi, Kaziowi i innym dziwnym osobom - gdy bawiliście się w ognisko na wątku o miłości dwie miłe starsze panie, dyskutowały o nienawiści i wulgarnośći. Podany przez Lilę link, otwierał się na takim chamstwie i na tak ordynarnych słowach, że nawet pijakom i lumpom, oczy z wrażenia wyszłyby z orbit.Dlatego napisałam, że myślałam, że poczytam o miłości, a tu jest kloaka.
Nie wiem jak dziś otworzy się i czy się otworzy link Lili, nie obchodzi mnie to już. Tak wstrętnych słów i dyskusji szkoda przytaczać, ale Lila pisze tam jako L......a, czyżby Lukrecja? Ciekawi mogą odnależć w archiwum.
Kloaka to jest ordynarne słowo? Litości. Chyba upał odebrał Wam zdrowy rozsądek.
Niestety, nie macie mnie za co banować, możecie tylko mnie nie lubić. Nie używam ordynarnych słów w przeciwieństwie do niejednej z Was. Nie wklejam obscenicznych obrazków i nikomu nie dokuczam. Przeciwnie,poprostu czytam ze zrozumieniem.Wszystko czytam, bo po to piszecie.
Jak ja w pośpiechu przejęzyczę się, robicie z tego wielkie aj-waj. Popatrzcie na swoje posty, panie polonistki, anglistki, administr.innych forów itd itp.
Nie lubicie mnie, bo prawda w oczy kole.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #406  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:11
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie A czy Rudzi by czegoś ubyło,

gdyby nam, tym niedokształconym tępakom - jasno napisała od razu, o co jej chodziło, zamiast rzucać kalumnie na cały wątek, wszystko i wszystkich???
Rudziu!
Dopiero podpierając się autorytetem Feliksa raczyłaś wytłumaczyć, skąd te przykre słowa... Nie obrażam się na nikogo bez powodu! A ciebie akurat lubię i cenię za wrażliwość i głębię myśli - ale nijak nie potrafię zrozumieć tej zajadłej niechęci, Rudziu! Istnieje takie piękne słowo: "tolerancja" - staram się je stosować w życiu. "Żyj i daj żyć innym" - to moje motto.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #407  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:13
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie do Baburki

Baburko Dawno temu mialam sasiadke .Przyszla do mnie gdy ogladalam " Jezioro łabędzie . Ja slyszalam wspanialą muzyke widzialam piękny taniec ,choc za baletem nie bardzo przepadam ale calosc byla piękna . A co widziala moja sasiadka ? "chlopow w rajtuzach" i porownywala ,ktoremu bardziej znac..jego meskosc "
i co ty na to Baburko a co bys ty widziala ? ciekawa jestem , bardzo
__________________
  #408  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:20
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Wiesz co Ewito? W moim poście było tylko grzecznie napisane, że myślałam że to o miłości, a to kloaka. Wiadomym jest wszem i wobec, że post jest refleksją na ostatnie przed nim zdarzenia.
A tak jeszcze dla wyjaśnienia. Teraz sprawdziłam. Lila wymazała link do tego częstochwskiego forum GW. Ja swoich słów nie wymazuję, bo nie ma takiej potrzeby.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #409  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:26
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

I jeszcze coś....Ja nikogo nie uważam za tępaka, czy niedokształconego osobnika.Przez cały czas wyżywacie się na mnie i kazde moje słowo przekręcacie. I to jest podłe i złe. Ja chciałam normalnego współżycia, ale każdy mój post, od samego początku, był złośliwie wypaczany i komentowany. Przykro mi, ale jeszcze raz powtarzam, stworzyliście ścisłe grono ludzi, tórzy chcą być tylko ze sobą i innych odstraszają.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #410  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:31
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Naprawdę mnie tak oceniasz?

Mogę tylko powiedzieć: przykro mi...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #411  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:34
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Rudziu...Lila podała link do częstochowskiego forum, żeby inni mogli zobaczyć jak tam działa troll i jak niszczy sympatyczny wątek. Ten troll jest tak cwany, że podszywa się pod różne nicki i udaje, że to właśnie piszą te osoby, nawet moderatorzy nie mogą sobie z nim poradzić, część postów wykasowali, ale tematy pozostały. W ub.roku też tak chciał nas wykończyć, ale go namierzyli i był spokój, a teraz znowu się odezwał, ubliża wszystkim. To jest pewnie jakiś informatyk bo wchodzi z różnych serwerów....to tyle gwoli wyjaśnienia...
  #412  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:44
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Nie, nie wszystkich oceniam jednakowo. I nie o to przecież chodzi kogoja lubię, a kto mnie. Chodzi o to, że nikt nie czyta, nie stara się nic zrozumieć. Jedna krzyknie Aj i zaraz cała koteria basuje waj, waj, waj. Jest parę osób, które z racji tak zasiedzenia, jak i umiejętności przekazywania opowiadań, czy własnych przeżyć, narzucają styl myślenia innym. Jak kogoś nie lubią, czy nie chcą, wyśmieją, osadzą, skażą na milczenie.
Nie powinno tak być. Poszukaj w moim profilu moich postów. Nigdy nie zaczynałam pierwsza, dopiero na prześmiewki innych, odpowiadam gniewem. Tak! Gniewem! Bo przypisuje mi sie myśli których nie miałam. Za chwilę wejdzie " święta trójca " i znowu mnie od czci i honoru odsądzi. Wiem. Znam. Najlepszą ich obroną jest atak na innych. Żle wyraziłam się. Nie obroną...zabawą.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #413  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:45
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie A jednak

Cytat:
Napisał baburka
To bajka o odpowiedzialności, odruchu serca, wdzięczności. Jest wielce pedagogiczna - ale gdzie o miłości?
Pomijam motyw odrzucenia, szantażu emocjonalnego i ubezwłasnowolnienia słabszego w związku.
można na tę bajkę spojrzeć również pod innym kątem i zobaczymy to, co Baburka.
"Kochamy cię, ale zostawimy samą na pastwę losu, bo nie ma innego wyjścia" - tak mówi mama gęś do swojej ukochanej córeczki i cała pozostała rodzina - siostry - nie protestują. Odlatują dając kilka dobrych rad - "staraj się trzymać środka jeziora". To postępowanie słuszne - z jednej strony - bo inaczej zginie cała rodzina, ale...
Szaniawski kiedyś napisał sztukę "Dwa teatry" i tam jest scena powodzi, kiedy syn odpycha od łodzi starego ojca - zostawia go na pastwę losu, bo inaczej utonie cała łódź, a na niej dzieci... Tak mi się jakoś skojarzyło.
Więc to, co pisze Baburka, nie jest niesłuszne, moim zdaniem.
Co powiecie?
  #414  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:47
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Bogdo, ja to zrozumiałam, ale to co tam było, to nie był powód do chwalenia się na wątku o pięknym tytule "Bajka o miłości". To właśnie skomentowałam. Smutne, że Lila tym się chwaliła. I niepotrzebne.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #415  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:52
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Rudziu... nie wiem czy Lila tym się chwaliła, może powinna to wpisać na inny wątek, a może chciałam wszystkim pokazać co potrafi jakiś troll, ale na pewno nie miała złych intencji tak samo jak i Ty, to było chyba jakieś nieporozumienie...
  #416  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 17:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Rudziu .........

ja też weszłam na tę stronę, czemu Ty się tak denerwujesz?
  #417  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 17:11
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Wiesz...może masz rację...A może nie. Tam wyrażnie dalej pisze, że Małgorzata wkroczyła na GW i będzie odsiecz, jak pod Wiedniem ( przyp:mój).
Co mnie to zresztą...Tylko ja właśnie nie lubię tego stylu dyskusji, awantur i wulgarności. Nawet to że czytam posty z dni kiedy mnie nie było, okrzyknęła któraś, że śledzę. Czyli tak - czytać nie wolno, pisać nie wolno, myśleć nie wolno, wolno i należy, zgadzać się z niektórymi osobami.
Nikomu nie będzie smutno. Nikt nie przyzna racji, bo będzie jak ja wyklęty. Mnie to też już nie bawi. Wyleczyłam się z forum KlubSenior. Adieu.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #418  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 17:13
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Basiu- czytaj. Czytaj zawsze to co jest wcześniej napisane, a nie tylko dwa, czy trzy posty.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #419  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 17:18
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Rudziu....tak szybko się poddajesz, jakieś nieporozumienie czy niewłaściwe zrozumienie wypowiedzi nie powinno być powodem do odejścia, trzeba wszystko na spokojnie wyjaśnić, z pisaniem tak właśnie jest, że ten co pisze co inne myśli, a ten co czyta inaczej to rozumie....
  #420  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 17:28
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Witam
Ojcem jestem,synem.... hmmm - rodzice juz nie zyja,a duchem swietym to juz odpada zupelnie,wiec ja do trojcy swietej sie nie zaliczam,bo nie spelniam kryteriow,to tak gwoli scislosci.

Rudziu mam do ciebie pytanie?
Jak Twoim zdaniem powinno wygladac to forum?
Sprosnych fotek nie wolno wklejac,bo to nie wypada,opowiadan pisanych gwara tez nie,innych,ciekawych opowiadan tez nie wolno pisac,bo narzuca sie sposob myslenia innym,dyskutowac wolno,ale wedlug scisle przyjetych schematow,wiec do diabla co wolno na tym forum?
A moze chodzi o zgola cos innego?
Na przyklad mozna zniszczyc to forum,poprzez "wkladanie kija w mrowisko"....

Piszesz,ze nie ublizasz nikomu.
A co to jest?
"Wy wszyscy poprostu nie czytacie. Walicie na odlew, jakby nie tylko oczy, ale i mózgi Bóg wam za Waszą pychę odebrał.Wyjaśniam, Feliksowi, Kaziowi i innym dziwnym osobom "...
Dlaczego wchodzisz tu i czytasz posty - pisane przez tych,ktorym Bog odebral mozgi?
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cholesterol - bajka o dobrym i złym bracie - komentarze Ewa54 Ogólny 62 04-05-2013 16:20
Listy o miłości............. annaxx Miłość, przyjaźń, związki, samotność 29 21-02-2012 22:36
Maj-miesiąc miłości Sunshine Miłość, przyjaźń, związki, samotność 367 23-06-2008 17:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.