menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10681  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 10:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E6378 6C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10682  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 14:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

B.B.świętuje Dzięń zwycięstwa nad "Rydzykami".

Administrator ˇ 2 godz.
Rydzyk nie widzi,że to jego opętał diabeł ba,że jest ambasadorem Lucyfera na terenie Polski (nie wiem tylko czy złożył listy uwierzytelniające).Głosząc bez przerwy wołanie o pieniądze jeżdżąc wspaniałym samochodem nie robi nic dla Ludzi-proszę wskazać mi jakąś akcję charytatywną,którą bezinteresownie sprawuje Rydzyk?Nic z tych rzeczy,bliźni to osoba,która jest dostarczycielką pieniędzy,czyli MAMONY boga Lucyfera źródła wszelkiego zła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10683  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 14:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Robert Stanislaw Radziszewski Na jednym z portali ktoś mądry i twórczy (szukam autora) ukuł doskonałą analogię dotyczącą relacji Polski z Watykanem (konkordat):

"WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
1. Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
2. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych, umundurowanych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo oraz tajnych agentów i agentów wpływu rekrutowanych i szkolonych od niemowlęctwa.
3. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
4. Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.
5. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu.
6. Funkcjonariusze ci będą mogli na terenie swoich eksterytorialnych placówek codziennie (a minimum raz w roku) przesłuchiwać polskich obywateli bez świadków i przy zachowaniu tajemnicy, na okoliczność posłuszeństwa prawu i interesom Rosji.
7. Rosja zastrzega sobie prawo do organizowania, bez uzyskiwania stosownych zezwoleń, manifestacji ulicznych w święta państwowe Rosji we wszystkich miejscowościach w Polsce oraz okresowych przemarszów drogami publicznymi do wybranych placówek dyplomatycznych.
8. Ponadto, Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
9. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, w szczególności gwałcenia polskich dzieci, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych, etc.
10. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego.
11. Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne i będą ścigane przez polską policję, prokuraturę i sądy.
12. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
13. Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
14. Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce.
15. UMOWA GWARANTUJĄCA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU !

PODOBA SIĘ ??? NIE ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10684  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 17:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

– Raz jeden z księży próbował przekroczyć moje granice, nie bardzo wiem nawet, o co mu chodziło, chyba chciał mnie objąć na pożegnanie, a może nie tylko to, w każdym razie dostał w mordę – stwierdził książce „Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci” Szymon Hołownia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10685  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 18:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=eKUerhflknY&fbclid=IwAR1n_mHoYQc8g9sUB140I ke89OkmBwtZRF9L4g1MT_R4oIR3NBtuSMnD-GQ
ps. Wacławie! dla mnie ten wywiad jest nadmiernie naukowy; nie wszystko rozumiem; dla Ciebie odpowiedni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10686  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 18:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

KrzysztofMieszkowski‏ @K_Mieszkowski

Kościół to bezwzględna organizacja dbająca wyłącznie o swoje interesy materialne. Tzw. duchowni kapłani jak Jędraszewski, Dec, Głódź, Gądecki i im podobni już dawno porzucili wartości chrześcijańskie. Najwyższa pora wypowiedzieć konkordat chroniący katolicką przemoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10687  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 21:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E453C E0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10688  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 21:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wankaborze to zostawmy już prof.K.Dołowego ale wiadomość przed 2 godzinami K.Jachiry która dostała się do Parlamentu z 13 miejsca dzięki swoim fanom na FB. Aktywność jednak popłaca , ale wracam do wiadomości którą zamieściła:
"Klaudia Jachira - #JachirawSejmie
2 min ˇ

Kochani! Jaka ja byłam głupia! Już wiem co jest dużo ważniejsze od jakiegoś tam harmonogramu czy porządku obrad pierwszego posiedzenia Sejmu! Tak, nadal nie dostałam takowego, ale otrzymałam za to dużo ważniejsza wiadomość:
"W dniu pierwszego posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji (wtorek, 12 listopada br.) serdecznie zapraszam Panstwa Poslow i Senatorow na Msze swieta, ktora zostanie odprawiona o godz. 8.30 w kaplicy sejmowej (Nowy Dom Poselski). ks. Piotr Burgonski
Duszpasterz Parlamentarzystow RP"
To ja już wiem, czym się ta większość sejmowa tak naprawdę zajmuje! Nic to, że psują prawo, ograniczają demokrację, niszczą sądy, ważne, by się pomodlić!
Jak to możliwe, że nie potrafią ustalić planu posiedzenia, a potrafią zaplanować mszę? I dlaczego w świeckim parlamencie jest coś takiego? Jeżeli ktoś czuje potrzebę przed posiedzeniem pójść na mszę, to naprawdę kościołów w Warszawie nie brakuje.
I uprzejmie informuję, że ja nie wyrażałam zgody na to, by otrzymywać wiadomości od Piotra Burgonskiego.


Co to jest świeckie państwo wielu zapomina ,dla przypomnienia bo poglądy ateistyczne nie ma się tylko na papierze .
Towarzystwo kultury świeckiej, wykład o świeckości państwa - Joanna Hańderek . To przypomnienie tematu z odniesieniami do obecnej sytuacji i działań rządów od 1989 roku.Spokojnie bez zbędnych emocji.
https://www.facebook.com/14292382772...YyOTU1MDU0NDE/

.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10689  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 22:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Ideologia LGBT jest zaprzeczeniem wizji, jaką miał Bóg stwarzając człowieka na swoje podobieństwo - powiedział w czwartek w Telewizji Republika metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Powtórzył, że jego zdaniem jest to zaraza.

Czyli ten Bóg Jedraszewskiego nie jest wszechmocny ani nieomylny ,pomyłka w produkcji albo tworząc człowieka na swoje podobieństwo raz jest o orientacji heteroseksualnej ,a raz jest gejem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10690  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 22:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Rydzyk twierdzi że prawdziwy katolik nie uprawia seksu. „Seks jest dla idiotów i matołków”


ps. Ale Rydzyk urodził się dzięki uprawianiu seksu jego rodziców nawet nie będących w związku sakramentalnym .Czyżby swoich rodziców uważał za idiotów i matołów.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 08-11-2019 o 22:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10691  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 22:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji generalnej mocno skrytykował praktykę płacenia za Mszę świętą. Powiedział, że "za mszę się nie płaci, msza to ofiara Chrystusa, która jest bezinteresowna".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10692  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 22:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

NIEZNANE OBLICZE KOŚCIOŁA


Dogmatyka katolicka przedstawia Kościół rzymski jako jedyny, święty, powszechny i apostolski, założony przez Jezusa Chrystusa. Ktokolwiek jednak zna jego historię i doktrynę, ten musi zgodzić się, że nie ma drugiego kościo*ła tak pazernego, tak ubezwłasnowalniającego wiernych i o tak niechlubnej przeszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10693  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 22:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[COLOR=rgba(255,255,255,1.00)]Mam pytanie do wierzących katolików.
Dlaczego głęboko i szczerze niewierzący człowiek ma pójść do katolickiego piekła ?[/color]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10694  
Nieprzeczytane 09-11-2019, 08:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

To jak zwykle dzienna dawka historii Krzysztofa Zamorskiego ,przypomnienie przed 11 Listopada .Mieliśmy już : Pojęcia historii,Fakt historyczny,Rzeczywistość historyczna ,Zagadnienia prawdy w historii, dzisiaj kolej na Czas historyczny.

Czas historyczny | ABC Humanistyki #5 | prof. Krzysztof Zamorski ( 3,21 min.)
https://www.youtube.com/watch?v=rGa6kmuPHNw

Wydaje się, że czas w historii jest czymś bezwzględnym i ma pewną obiektywną wartość w myśleniu o przeszłości. Jednakże, gdy spojrzymy na czasy i sposoby ich mierzenia, okazuje się, że sprawy stają się bardziej skomplikowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10695  
Nieprzeczytane 09-11-2019, 10:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E16DB 05
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10696  
Nieprzeczytane 09-11-2019, 11:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E52F1 B1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10697  
Nieprzeczytane 09-11-2019, 11:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Czym jest życie wieczne ? nieraz się zastanawiamy ? może to pamięć ludzka , wracanie pamięcią do ludzi których ceniliśmy za ich wkład w rozwój ludzkości.Wspominamy o nich patrząc na daty urodzenia i zgonu. Dzisiaj o takim którego wspominamy co kiedyś powiedział bo to co mówił jest aktualne do dziś i na wskroś humanistyczne.

Carl Edward Sagan (ur. 9 listopada 1934 w Nowym Jorku, zm. 20 grudnia 1996 w Seattle) – amerykański astronom i popularyzator nauki, pionier w dziedzinie egzobiologii
CARL SAGAN - A Way of Thinking -/ Sposób myślenia /
https://www.youtube.com/watch?v=J1cN...tjqeoH2JYomFuw

W tym szczególnym dniu przypominamy sobie, że "nauka to nie tylko ogół wiedzy. To sposób myślenia, sceptycznego rozumienia świata".
Ale większość głównych doktryn polega natym co nas uszczęśliwia a nie na tym co jest prawdziwe .
Nauka mówi nam jaki Wszechświat jest naprawdę a nie tego co sprawia że czujemy się lepiej
Nauka nie może stanowić potwierdzenia religii , ponieważ religia opiera się na wierze. Czym jest religia? To wiara w brak dowodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10698  
Nieprzeczytane 09-11-2019, 14:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=qoZG...yk9dkF0XmhRUJc
ps. Koniecznie trzeba wysłuchać relacji zawartych w tym filmie. dot. papieża Aleksandra VI największego łotra, bandyty, kurwiarza , niegodziwca. Inni też nie byli lepsi. Tacy ludzie tworzyli święty kościół watykański.
Nie tak daleko odbiegliśmy od czasów Aleksandra VI.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 09-11-2019 o 15:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10699  
Nieprzeczytane 09-11-2019, 16:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tomasz Terlikowski5 godz. temuMamy nową bombę. Eugenio Scalfari napisał w swojej nowej książce, że papież Franciszek powiedział mu, że nie wierzy w „cielesne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa”. Zdaniem Scalfariego, papież ma wierzyć, że po śmierci Jezus wyszedł z groty „na sposób duchowy”, ukazywał się apostołom, a potem zniknął. Nie wątpię, że za chwilę będziemy mieli sprostowanie Stolicy Apostolskiej, ale sytuacja, w której Watykan musi wyjaśniać, że papież jednak wierzy jak katolik jest skrajnie niebezpieczna i dowodzi przynajmniej braku roztropności w zbyt bliskich relacjach ze Scalfarim, a także tego, że diabeł robi bardzo wiele zamieszania w Kościele. I to jest najbardziej pozytywna interpretacja. Każda inna jest o wiele gorsza. Różaniec w dłonie. Za Kościół i świat.
ps. W Watykanie nieustająco działa fotomontaż diabelski.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 09-11-2019 o 16:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10700  
Nieprzeczytane 09-11-2019, 16:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Przepotężny skandal w Watykanie! Franciszek oszalał? „Nie wierzy w cielesne zmartwychwstanie Chrystusa, nawiedzał apostołów duchowo”
ps Super -teraz dewoci oszaleją. Nareszcie będzie spokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.