menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 08:19
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

A tu jest link, do tuto Lydii, na podstawie ktorego zrobilam pierwszy talerz...http://site.voila.fr/chezlydiagraphs...rsassiette.htm

Wejdz sobie Basiu na te strone, przetlumacz i bedziesz miala latwiejszy sposob na stworzenie talerza.
Pozdrawiam...
ps: nie mozesz mi zarzucic, ze nie dziele sie swszystkim co poznalam albo znalazlam na stronach francuskich.
Jak chcesz jeszcze wiecej wiedziec jak "funkcjonuje" to zajrzyj do "grafiki" lub do mojego watku "oddychanie". Pa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #302  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 08:51
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia1247
Bardzo mi przykro że z powodu poprzedniej wypowiedzi na priv znowu zostałam skarcona że prowokuję do pyskówek. Nie to było moją intencją. Dziękuję prawdziwym gimpowiczom za dotychczasową naukę bo to co umiem to Im zawdzięczam . Serdecznie wszystkich gimpowiczów pozdrawiam. I bardzo proszę żeby już nie na priv nie karcić bo ja jestem poważny człowiek i widzę że moje zainteresowanie gimpem może na tym wątku być tylko w formie obserwacji. Z osobami Gimpującymi których tu poznałam będę w dalszym kontakcie. Udanych prac życzę

BASIU1247

Jestem miłośniczką WASZYCH wspaniałych i bajecznych prac. Wchodzę tu codziennie i oglądam Wasze dokonania, więc mogę wypowiedzieć się na temat tego nieporozumienia /mam taką nadzieję, że to tylko nieporozumienia/ w sprawie plagiatów prac.
Wybacz mi Basiu, ale słowa czasem użyte w sposób zdecydowany mogą kogoś zranić tym bardziej jeżeli jest to zwykłe pomówienie.
Jeżeli pisze się to na forum dostępnym dla każdego, to niestety trzeba ważyć słowa, bo niezoriętowany może myśleć zupełnie inaczej niż Ty.
Ty posądzając osoby takie jak ILUZJA i TESARA wyrządziłaś im nie tylko krzywdę posądzenia o rzecz, której nie zrobiły, ale dałaś przyczynek do dyskusji wśród zainteresowanych. Wszystkie Wasze prace są wspaniałe, dzielicie się wiadomościami i wydaje mi się, że takie sprawy winne być wyjaśniane wtedy, jeżeli ma się niezaprzeczalne dowody, a Ty ich nie masz. Twoje prace też są piękne i nie mogę zrozumieć dlaczego zrobiłaś to, co zrobiłaś.
Jeżeli wyjaśnienia ILUZJI i YEVY przekonały Cię, to moim zdaniem powinno tu na forum też paść jedyne SŁOWO, które napewno znasz.
Życzę Ci dalszych wspaniałych prac i oczywiście nie oceniać zbyt szybko, bez sprawdzenia swych naprawdę wspaniałych koleżanek.

Pozdrawiam - miłośniczka piękna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #303  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 08:51
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia1247
Bardzo mi przykro że z powodu poprzedniej wypowiedzi na priv znowu zostałam skarcona że prowokuję do pyskówek. Nie to było moją intencją. Dziękuję prawdziwym gimpowiczom za dotychczasową naukę bo to co umiem to Im zawdzięczam . Serdecznie wszystkich gimpowiczów pozdrawiam. I bardzo proszę żeby już nie na priv nie karcić bo ja jestem poważny człowiek i widzę że moje zainteresowanie gimpem może na tym wątku być tylko w formie obserwacji. Z osobami Gimpującymi których tu poznałam będę w dalszym kontakcie. Udanych prac życzę

BASIU1247

Jestem miłośniczką WASZYCH wspaniałych i bajecznych prac. Wchodzę tu codziennie i oglądam Wasze dokonania, więc mogę wypowiedzieć się na temat tego nieporozumienia /mam taką nadzieję, że to tylko nieporozumienia/ w sprawie plagiatów prac.
Wybacz mi Basiu, ale słowa czasem użyte w sposób zdecydowany mogą kogoś zranić tym bardziej jeżeli jest to zwykłe pomówienie.
Jeżeli pisze się to na forum dostępnym dla każdego, to niestety trzeba ważyć słowa, bo niezoriętowany może myśleć zupełnie inaczej niż Ty.
Ty posądzając osoby takie jak ILUZJA i TESARA wyrządziłaś im nie tylko krzywdę posądzenia o rzecz, której nie zrobiły, ale dałaś przyczynek do dyskusji wśród zainteresowanych. Wszystkie Wasze prace są wspaniałe, dzielicie się wiadomościami i wydaje mi się, że takie sprawy winne być wyjaśniane wtedy, jeżeli ma się niezaprzeczalne dowody, a Ty ich nie masz. Twoje prace też są piękne i nie mogę zrozumieć dlaczego zrobiłaś to, co zrobiłaś.
Jeżeli wyjaśnienia ILUZJI i YEVY przekonały Cię, to moim zdaniem powinno tu na forum też paść jedyne SŁOWO, które napewno znasz.
Życzę Ci dalszych wspaniałych prac i oczywiście nie oceniać zbyt szybko, bez sprawdzenia swych naprawdę wspaniałych koleżanek.

Pozdrawiam - miłośniczka piękna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #304  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 09:46
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Wydawało mi sie, ze na tym wątku można uchronić się od zawiści. Rozpoczełam zabawę z GIMP'em za namową koleżanek z forum. Dalej nie dorastam im do pięt. A to, ze one tyle potrafią, wywoływało odrobinę zazdrości (takiej mobilizującej do pracy), ale nigdy nie niszczącej zawiści. W wolnej chwili zrobię jeszcze jeden talerzyk z ptaszkiem Iluzji ( Irenko pozwolisz?) i jak mi się uda to zamieszczę na forum skan okna GIMP'a pokazujący, że w tym własnie programie to zrobiłam. A teraz proszę skończmy dyskusję na temat talerzy
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #305  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 10:08
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Dla tych, ktore chcialy by pobawic sie, i wykonac tuto, opisujace jak zrobic twarz "niebieska", nad ktora tak sie trzeslam... bardzo prosze. Zaznaczam, ze jest to tuto do PFStudio, naturalnie... http://www.planetforums.fr/forumsp/i...c=19814&st=854

Przygotowal go dla nas, Rasmus84...http://www.planetforums.fr/forumsp/i...howtopic=19814

... a to jest link do strony na ktorej mozna zobaczyc wszystkie "imiona" tych co specjalizuja sie w tworzeniu tutoriali. Niektore imiona juz znacie. Dodam, ze tworzenie tuto, jest wyzsza szkola jazdy. Nie kazdy to potrafi, nie kazdy potrafi wytlumaczyc cos tak, zeby drugi go zrozumial. Stad czasem problemy z wykonywaniem obrazkow, na podstawie tuto. Na koncu kazdego tuto, jest uwaga; podajcie link do mojego tuto jezeli umieszczacie wasza prace na jakims Forum. A przedtem; podpiszcie swoja prace!!!
Bo to jest praca tego, co go wykonal, w tym wypadku, nie jestesmy artystami tylko rzemieslnikami. Ale nawet rzemieslnik, ma prawo podpisac swoja prace!!!

Na samej gorze widac, ze sa tez tacy, ktorzy pracuja na Paint Shop Pro, jak "dziadek Janek". Nikomu to nie przeszkadza, a wykonawcow, to znaczy takich poczatkujacych... sa setki.
My jestesmy naprawde nieliczna grupa. Gdzie moge zachecam "nowe" lub juz zadomowione, do zajecia sie tworzeniem obrazkow. Na jakimkolwiek programie.
Wazne jest, ze mamy jednakowe zainteresowania.

Zycze wam wspanialego week-endu...
ps; jak chcecie linki do tuto do GIMPa, powiedzcie...
ps2; ja ciagle nie umiem "wlozyc na miejsce" dwoch najwazniejszych pluginow, bez ktorych ani PFS ani PSP nie dzialaja.
Studio dziala, moje bo to informatyk zainstalowal mi pluginy dwa!!! ja juz dalej polecialam sama.
Jak byl drugim razem, to instalowalam PSP... a on musial juz wyjsc. A po zmianie jezyka w GIMPIE, mialam jeszcze tyle do nauczenia sie, ze nie zapytalam. Jestem na lodzie, w posiadaniu stron pelnych skryptow do gimpa i pluginow do PSP! Jakos przezyje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #306  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 11:25
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Hej dziewczyny, nie czytam wstecz bo czasu szkoda.

Mam nadzieję ze o kolezance załozycielce nie zapomniałyście
i na pewno jakies ciepłe słówka gdzieś bym znalazła w poprzednich postach więc w ciemno dziekuję

Wspaniałe z was kumpele !!
z tej strony domyslam się ze zaszło jakies nieporozumienie między Wami, ale ja z czym innym. Na ScrapLandii dziewczyny zrobiły piękny zestaw świateczny, ja tu proponowałam kiedys temat jesienny ale nie wyszło. Jest nas trochę za mało.Na scpapłandii ja jedyna jestem GIMP-ująca

No i pomyslałam sobie ze.......... moze my tu porobimy sobie w gimpie ozdoby choinkowe, wogóle swiąteczne elementy. Kazda wklei to co zrobi, a potem sobie jakos pozbieramy.

Dobrze byłoby zamieścić swoj tutorial jak to zostało zrobione i początkujące koleżanki przy okazji skorzystają z doświadczenia innych.

Wczoraj skrobnęłam choinkę, prostym sposobem, ktory kiedys przerabiałyśmy. Ma wiele niedociągnięć bo od błysków widac poświate. Na pewno jest to do poprawienia.

............................

Zachęcam do robienia następnych - kolorowych bombek, gwiazdek, śniezynek, swieczek itp. W sumie to proste jest a będzie swoje własne. W każdym razie ja się biorę do roboty. satysfakcja wielka

Yevo, fajnie ze masz juz więcej czasu.
Pozdrawiam WSZYSTKIE !!!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #307  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 11:46
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

lawendo dziękuje za to , co napisałaś.Każdy, kto sie bawi grafiką, wie ile pracy trzeba włożyć , by zrobić obrazek.Takie posądzenie bez dowodów jest, delikatnie mówiąc, niesmaczne.Mam nadzieje ,że wątek nie zmeini się w pyskówkę i nadal będziemy się bawić obrazkami.Nikomu nic nie będę udowadniać.Jeżeli ktoś nie wierzy ,że zamieszczam swoje prace -jego sprawa.Bawmy się dalej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #308  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 11:52
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

vego miło ,że sobie o nas przypomniałaś.Ja nadal mam mało czasu.Niestety więkzość dnia jestem w pracy.Pomysł z ozdobami świątecznymi bardzo mi się podoba , tez kiedyś to proponowałam.Ale po tym , co się wydarzyło na wątku, porad i wskazówek będę udzielać tylko na priv lub komunikatorach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #309  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 12:35
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Yevo, to nie tak, zawsze o was pamiętam, ale ostatnio po prostu pochłonął mnie decupage, w związku z tym więcej prac plastycznych wykonuję w realu.

Chodze na zajęcia z decoupażu w ramach Akademi III W rowniez 2 razy na angielski wiec przy kompie siedzę niewiele. Gimp zszedl troche na dalszy plan-po prostu.
Lubię nowe wyzwania i tyle tylko. Poznałam nowe osóbki zdolne i wspaniałe.
Zawsze lubiłam poszerzac horyzonty
Wracając do decoupażu jest to niezły odlot. Poznałam już technikę naklejania na drewnie i świecach - zamierzam robić prezenty gwiazdkowe osobiście.

Pomyślałam jednak o kartkach wirtualnych ktore tez będą potrzebne dlatego zajrzałam z propozycją. No i warto się dzielić.
Yevo, jajnie że akceptujesz tę zabawę, wiem ze robisz super dodatki i dzielisz sie tutorialami-w jaki sposob to wykonalas. I to jest extra.

Ps. nie wnikam co zaszlo, ale nie obrażajcie sie na siebie, to niczego dobrego nie wnosi. Czasem napisze sie coś w emocjach trochę nieopatrznie sformułuje zdanie, kazda o tym dobrze wie jak to jest.

CAŁUSY DLA WSZYSTKICH
lecę robić obiad !!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #310  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 13:34
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Zrobilam sniezynke. Pomyslalam ze dobrze te swoje dodatki podpisac.......np nazwa elementu i ew kolejny numer, nick autora



zastosowałam gwiazdeczki wieszając je na wcześniej wykonanej choince



.....ale zabawa, bierzcie prosze jak się przyda komuś
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #311  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 13:49
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

No i z pierwszych elementów jest już pierwsza karteczka
Oczywiście to jest tylko cwiczenie - jakas wena mnie wzieła więc tworzę



pozdrówki !!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #312  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 14:50
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Witaj Jolu, brakowało Cię na forum. Prace śliczne. Ja też muszę już się zabrać za świateczne robótki. Adresik stronki o której wspominasz
http://nasza-scraplandia-freebies.bl...raplandii.html
podawałam juz wcześniej. Naprawde cudeńka. Wartko ściągnąć, chciaż to trochę trwa i zajmuje sporo miejsca.

Pisałam, ze zrobię i zrobiłam w GIMP'ie drugi talerz. Dla siebie i Was.
Tym razem zostawiłam zapisaną prackę w formacie xcf

__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #313  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 15:13
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia1247
Iwo noc sie nie udalo bo wachlarza własnoręcznie wg własnorecznego wzoru nie wykonalas. Więc wklejanie z tutoriali to nie ładne. A może sie mylę??? Powiedz krok po kroku jak w gimpie 2.6.2 tego dokonałaś???? Ja mam mnóstwo czasu i chetnie to przeanalizuj
Wkurzyłaś mnie Skąd to posądzenie???
Rzadko ktoś potrafi mnie zdenerwować, ale tobie się udało. Może przenieś się na inny wątek i daj nam spokój OK? Nie mam zamiaru ci tłumaczyć niczego, zwłaszcza, że podałam link wg którego go robiłam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #314  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 15:26
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Tesaro, talerzyk "prima sort"
Vego, super choinki i cała reszta Ja się jeszcze nie brałam za świąteczne ozdoby, ale jak coś fajnego wyjdzie, to wkleje. Pozdrowienia
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #315  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 15:40
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie


Mnie tak ładnie nie wyszedł, ale nie chce mi się już robić drugiego. Kiedyś wklejałam, w trochę innej wersji, żeby ukryć niedoróbki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #316  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 15:48
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Ja zrobiłam taką bombkę, mysle ,ze następne będą ładniejsze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #317  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 15:53
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Talerzyki śliczne Musze i ja sie w końcu zabrać za zrobienie własnego talerzyka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #318  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 19:17
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie Witam

Odpowiedź z Cytowaniem
  #319  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 19:28
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie Zrobiłam takie gwiazdki

Odpowiedź z Cytowaniem
  #320  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 20:00
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie ;Zrobiłam animację,,,

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Klub Raczków część II Basia. Choroby, badania, terapie 500 08-01-2009 14:15
Klub miłośników GIMP-a .... część 4 vega Hobby, pasje 508 20-10-2008 10:18
Klub Bilderberg Dariusz Kosiur Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 16-08-2008 11:12
Klub miłośników GIMP-a .... część 3 vega Hobby, pasje 507 12-08-2008 13:03
Klub miłośników GIMP-a .....część 2 vega Hobby, pasje 501 17-06-2008 15:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.