menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1421  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 20:02
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Smutny

Jeszcze wracam: nie dodzwonię się za Chiny Ludowe!!!! Albo zajęte, albo nikt nie podniesie słuchawki-bo i po co????? Cmok cmok!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1422  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 21:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Jeszcze wracam: nie dodzwonię się za Chiny Ludowe!!!! Albo zajęte, albo nikt nie podniesie słuchawki-bo i po co????? Cmok cmok!!!
Ja co prawda nie często, ale czasem dzwonię dowiadując się o zwroty i bez problemu, nawet uprzejmie wytłumaczą doradzą, ... w 15, no chyba, że w godzinach przyjęcia interesantów, wtedy trudniej... ale to chyba dwa dni w tygodniu i chyba 10-13 a potem można się dodzwonić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1423  
Nieprzeczytane 04-02-2012, 12:56
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie Aniu

Weszlam na strone mojego funduszu,ale rozporzadzenie napewno dotyczy wszystkich oddzialow i tam wyczytalam co nastepuje:Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wystawiajacy skierowanie na leczenie uzdrowiskowe powinien brac pod uwage-czestotliwosc korzystania z leczenia uzdrowiskowego nie czesciej niz raz na 18 miesiecy. Lekarz kierujacy pacjeta,ktory z takiego leczenia korzystal winien uwzglednic przynajmiej 7-miesieczny czas obserwacji i oceny efektow leczenia.Wystawione przed uplywem tego okresu nie beda przyjmowane przez fundusz.www.nfz-gdansk.pl/leczenie uzdrowiskowe Przeczytaj cale rozporzadzenie,lekarz traktuja tak jak stary mebel nie potrzebny i koniec.Ja to wydrukuje i sprobuje,moze nie wyrzuci mnie z gabinetu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1424  
Nieprzeczytane 04-02-2012, 18:06
psotka12 psotka12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 15
Uśmiech Kamień Pomorski

Witam! niedawno wróciłam z sanatorium w Kamieniu Pomorskim i tak jak obiecałam opisuję, bo bardzo mało jest informacji na temat tego sanatorium.Zostałam zakwaterowana w "Chrobrym " a nie jak początkowo pisałam w"Gryfie",bo tam był remont ale jest to dom na 35 osób i na posiłki chodzi się do "Mieszka", bardzo blisko ale jednak trzeba się ubierać itd. "Chrobry" to stary budynek ale remontowany.Ja miałam bardzo ładny pokój i miłe towarzystwo.Moje zabiegi wszystkie były w innych budynkach,ale nie narzekam bo najdalej to ok 6-7 minut drogi.Zabiegi cudowne a panie rehabilitantki wspaniałe.Miasteczko bardzo małe i za bardzo nie było gdzie chodzić.Jedzenie niestety dość kiepskie i bardzo ubogie,ale zawsze można poprosić o dżem. W skierowaniu moja pani doktor napisała mi góry tak jak prosiłam ale dostałam taki dziwny przydział a prawie cała reszta osób była ze Śląska(wspaniali ludzie!).Ja byłam pierwszy raz w sanatorium i nie mam porównania ale jestem zadowolona. Zawsze można wyszukać jakieś minusy, ale to są tylko 3 tygodnie i nie warto ich marnować na narzekanie tylko korzystać z tego co jest. Ja mam szczęście do ludzi których poznaję,a w miejscach gdzie jestem staram się szukać tylko dobrych stron i tego samego Wam życzę a napewno wrócicie zadowoleni! Za rok znowu złożę papiery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1425  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 10:02
systematyczna 1 systematyczna 1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Poznań
Posty: 7
Domyślnie Jelenia Góra

Witam ponownie ....Dostałam skierowanie do Domu Zdrojowego nr.1 Cieplicach ...Czy ktoś jeszcze jedzie w moim terminie.Turnus rozpoczynam 03.03.2012.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1426  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 10:29
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał systematyczna 1
Witam ponownie ....Dostałam skierowanie do Domu Zdrojowego nr.1 Cieplicach ...Czy ktoś jeszcze jedzie w moim terminie.Turnus rozpoczynam 03.03.2012.
Jaki miałaś numer, napisz proszę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1427  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 12:04
systematyczna 1 systematyczna 1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Poznań
Posty: 7
Domyślnie

Witam ! W chwili otrzymania skierowania miałam nr.172 .Ale muszę dodać że to jest wyjazd poszpitalny ....rehabilitacja szpitalna czas pobytu 28 dni.Czekałam na wyjazd 9 miesięcy .Koleżanka dostała przydział przy nr. 435 to zależy pod co jest sie zakwalifikowanym .Pozdrawiam serdecznie z mrożnego Poznania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1428  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 12:30
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał systematyczna 1
Witam ! W chwili otrzymania skierowania miałam nr.172 .Ale muszę dodać że to jest wyjazd poszpitalny ....rehabilitacja szpitalna czas pobytu 28 dni.Czekałam na wyjazd 9 miesięcy .Koleżanka dostała przydział przy nr. 435 to zależy pod co jest sie zakwalifikowanym .Pozdrawiam serdecznie z mrożnego Poznania.
Dzięki za informację. Pozdrawiam z mroźnego Krakowa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1429  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 16:18
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie Sanatorium

Ja czekam od maja bo była w tym miesiacu data wpływu do NFZ z Malopolski -maj 2011rok miałem 44393 nr a na dzien dzisiejszy mam28322 czas oczekiwania 18 miesięcy oczywiscie kolejki potem nie trace ale trzeba isc do lekarza na badania.Moja znajoma czekała 21 miesiecy ,to zależy też ile osób rezygnuje itd.Może sie załapie hahha chociarz miesiac bedzie zimowy ale to nieszkodzi!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1430  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 17:34
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jokerit
Ja czekam od maja bo była w tym miesiacu data wpływu do NFZ z Malopolski -maj 2011rok miałem 44393 nr a na dzien dzisiejszy mam28322 czas oczekiwania 18 miesięcy oczywiscie kolejki potem nie trace ale trzeba isc do lekarza na badania.Moja znajoma czekała 21 miesiecy ,to zależy też ile osób rezygnuje itd.Może sie załapie hahha chociarz miesiac bedzie zimowy ale to nieszkodzi!!
Numerek numerkowi nie równy - zależy od schorzenia , a także od ilości mieszkańców w odziałowej kasie chorych, jak również od profilu leczenia. I bądź tu mądry?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1431  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 17:51
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Jak na razie, odpowiedzi z Funduszu nie mam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1432  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 17:54
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Elżbietko!!! z twojej informacji wynika, że okres tzw "karencji" powinien wynosić 7 miesięcy, a potem 18 miesięcy oczekiwania na przydział. Z tym bym się jeszcze zgodziła /chętnie/, ale 18 plus 18 = 36 tj. pełne 3 lata!!!! Paranoja!! Pozdrawiam.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1433  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 18:54
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie Aniu

Aniu tak jest napisane w tym rozporzadzeniu ktore Ci podalam, tak powinno byc, ale kazdy lekarz interpretuje jak chce lub jak mu nakazuje fundusz o odrebnych wytycznych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1434  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 13:30
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie do Ani

Aniu co u Ciebie czy cos zalatwilas w swoim funduszu,jestem ciekawa czy uzyskalas jakas odpowiedz,napisz jakos smutno sie zrobilo na seniorku nikt nie dzieli sie swoimi problemami z wypisywaniem wnioskow do sanatorium przez swoich lekarzy rodzinnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1435  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 14:38
helikopter75's Avatar
helikopter75 helikopter75 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Ostrowiec Swietokrzyski
Posty: 3
Domyślnie

Witam Elza.Ja również dostałam dzisiaj wiadomośc.Jadę 31.03-20. 04.Wyjazd do Krynicy Zdroju. Szpital wojskowy-na ul.świdzińskiego.Jeśli ktoś się tam kiedyś znalazł proszę o ;instrukcje.;Pozdrawiam serdecznie kuracjuszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1436  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 15:00
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał soniuchna10
Witam Elza.Ja również dostałam dzisiaj wiadomośc.Jadę 31.03-20. 04.Wyjazd do Krynicy Zdroju. Szpital wojskowy-na ul.świdzińskiego.Jeśli ktoś się tam kiedyś znalazł proszę o ;instrukcje.;Pozdrawiam serdecznie kuracjuszy.
Masz super! Krynica piękna, Szpital Wojskowy na wzniesieniu, życzę pięknej pogody i skutecznych zabiegów. Wtedy będzie już wiosna. Ja czekam wytrwale dalej z nr 1170. Pozdrawiam kolejkę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1437  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 15:20
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

Ja tez czekam mój numer to 786 .Pozdrawiam moze niedlugo by bylo to ciekawe w zabiegi miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1438  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 16:35
DziadekeM DziadekeM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: lubelskie
Posty: 514
Domyślnie

Soniuchna10
Gratuluję. Byłem w Krynicy w kwietniu 2009r. Tam po za b. dobrymi warunkami do leczenia w czasie wolnym nie można się nudzić.
" Perła uzdrowisk" ma słynny Deptak, przy nim m.in. Główna Pijalnia z ogrodem zimowym i zaraz obok muszla koncertowa im. Jana Kiepury.
Trzy tygodnie to za mało, by wszystko zobaczyć. Może przedłużą leczenie ? .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1439  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 17:39
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Dziadku, Tobie do wglądu.
http://www.uzdrowisko-horyniec.com.pl/index.html

W zasadzie o Bajce nie wspominają, ale?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1440  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 17:58
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Nadal jestem tam gdzie byłam, czyli nie wiem NIC! Na me'ila nie odpisali /jak dotąd/, telefonu nie odbierają!!! Zero wiadomości!!!Pozdrawiam!
Pocieszam się tym, że jadę na Dzień Kobiet do Białego Dunajca!!! Moje Biuro Podróży zorganizowało dla nas 4 dniowy wypad na 295 zł, łącznie z kąpielą w Szaflarach i uroczystą kolacją przy tańcach.Super prawda??? Pozdrawiam !!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.