menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1561  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 13:16
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Do Niobos

Jeżeli jest to wyjazd w ramach NFZ to naprawdę dobrze Pani z mężem trafiła Malwa ma niezły standard , basenu brak. Ja miałam na myśli wyjazd prywatny pełnopłatny ,tu oczekuję nieco więcej. Życzę udanej rehabilitacji i wypoczynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1562  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 13:22
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech Magda.A

A mam jeszcze kilka pytań, tak wiem ze za osobną odpłatność a moze pamietasz jakie były cenny.i jeszcze jak z basenem czy jest gdzieś w pobliżu A odnośnie tek kawiarenki czy ona jest otwarta i czy mozna w niej posluchać muzyki .Dziękuje za odpowiedż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1563  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 13:46
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Niobos

Basen w centrum Polanicy w Wielkiej Pieniawie. Kawiarenki w ubiegłym roku w Malwie nie było tylko niewielki sklepik. Ale zorganizowano dla kuracjuszy dwa wieczorki taneczne z muzyka na żywo.Natomiast w centrum sporo kawiarenek więc ciacho i kawka zapewnione
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1564  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 13:49
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Niobos

Cen wycieczek niestety nie znam ale chyba niewygórowane bo sporo osób korzystało
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1565  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 15:26
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech Do Pani Magdy M

Dziękuję za wyczerpujące wiadomości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1566  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 18:02
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

przeglądarka sanatoriów dzisiaj coś szwankuje , Czy ktoś wchodził dzisiaj na stronę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1567  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 18:24
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Byłem nawet kilka razy i jest OK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1568  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 20:12
gre_ys gre_ys jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Żary
Posty: 5
Zmieszany

Witam wszystkich. Mam skierowanie do Kołobrzegu MSWIA, nie ma wiele informacji o tym miejscu, myślę o kuracjuszach, (tzw. pierwsza ręka) oni najlepiej opiszą jak tam było. Jeśli można, proszę o jakieś opinie o tym uzdrowisku. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1569  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 09:30
dzingis2's Avatar
dzingis2 dzingis2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Chełm
Posty: 2
Domyślnie

Witam serdecznie. To mój pierwszy wpis. Dostałem skierowanie z NFZ do sanatorium "Zachęta B" w Ciechocinku na turnus w dniach 17.04-08.05.2012 r. Czy ktoś z forumowiczów może coś wie na temat tego sanatorium? W internecie oprócz adresu i numeru telefonu oraz jednego zdjęcia budynku z zewnątrz nie można niczego znaleźć. Jest to mój pierwszy wyjazd więc chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć aby uniknąć przykrych niespodzianek. A może ktoś z Was również wybiera się do Ciechocinka w tym terminie? Jeżeli tak to dysponuję miejscami w aucie. Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1570  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 09:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzingis2
Witam serdecznie. To mój pierwszy wpis. Dostałem skierowanie z NFZ do sanatorium "Zachęta B" w Ciechocinku na turnus w dniach 17.04-08.05.2012 r. Czy ktoś z forumowiczów może coś wie na temat tego sanatorium? W internecie oprócz adresu i numeru telefonu oraz jednego zdjęcia budynku z zewnątrz nie można niczego znaleźć. Jest to mój pierwszy wyjazd więc chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć aby uniknąć przykrych niespodzianek. A może ktoś z Was również wybiera się do Ciechocinka w tym terminie? Jeżeli tak to dysponuję miejscami w aucie. Pozdrawiam wszystkich.
Chyba nie najlepiej trafiłeś, ostatnie opinie to takie, że to jedno z najgorszych w Ciechocinku.... ale może się zmieniło, bo wszystko się zmienia, trochę pachnie Gomułką... Ale Ciechocinek ma tyle atrakcji, że nie przejmował bym się... Napisz jak wrócisz, sam jestem ciekaw czy się zmieniło...Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1571  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 09:57
dzingis2's Avatar
dzingis2 dzingis2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Chełm
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Chyba nie najlepiej trafiłeś, ostatnie opinie to takie, że to jedno z najgorszych w Ciechocinku.... ale może się zmieniło, bo wszystko się zmienia, trochę pachnie Gomułką... Ale Ciechocinek ma tyle atrakcji, że nie przejmował bym się... Napisz jak wrócisz, sam jestem ciekaw czy się zmieniło...Pozdrawiam

To mój pierwszy wyjazd tak jak napisałem, może chcą mnie zniechęcić do kolejnych ale niedoczekanie ich . Mieszkałem w różnych warunkach i wiem, że bardzo dużo zależy od towarzystwa w którym się przebywa. Ale zawsze mogę spać w aucie hi hi hi. Po powrocie dam znać jak było a i nie omieszkam zrobić zdjęć zarówno budynku jak i zaplecza tego obiektu. Tak się zastanawiam może potrzebna jest im reklama? Czekam na wypowiedzi innych forumowiczów, może jest tu ktoś kto tam był? Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1572  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 10:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzingis2
To mój pierwszy wyjazd tak jak napisałem, może chcą mnie zniechęcić do kolejnych ale niedoczekanie ich . Mieszkałem w różnych warunkach i wiem, że bardzo dużo zależy od towarzystwa w którym się przebywa. Ale zawsze mogę spać w aucie hi hi hi. Po powrocie dam znać jak było a i nie omieszkam zrobić zdjęć zarówno budynku jak i zaplecza tego obiektu. Tak się zastanawiam może potrzebna jest im reklama? Czekam na wypowiedzi innych forumowiczów, może jest tu ktoś kto tam był? Pozdrawiam.
Więc nie przejmuj się, jak umiesz chodzisz, lubisz pozwiedzać to miejsc do zwiedzania i zabawy jest mnogo, towarzystwo, jak jesteś towarzyski znajdziesz bez kłopotu, ale wszystko się zmienia, więc może i Zachęta, żeby zachęcić, a to już będzie wiosna .. Przyjemności i pozdrów Ciechocinek..., a jeszcze w ubiegłym wystawiali się na targach 50+ w Poznaniu więc może się rusza tam coś...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1573  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 10:07
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Dzingisie-gdybyś chciał zasięgnąć
opinii o Iwoniczu-Zdroju.To ja już
bym mogła być/przewodnikiem/
znam ten kurort.Mieszkam prawie
w pobliżu.A o Ciechocinku to nie mam
bladego pojęcia.Powodzenia..ma być
dobrze,więc kuruj się..
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1574  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 23:06
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

W ZACHĘCIE rok temu była moja teściowa. Nie jest wymagająca ale warunki jakie tam zastała po prostu ją przerosły. SKANDALICZNE. Chciała zrezygnować i wracać do domu. Ale dobre towarzystwo wynagrodziło te niedostatki i jakoś przemęczyła te 3 tygodnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1575  
Nieprzeczytane 01-03-2012, 12:22
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Mam pytanie, czy byliście ostatnio w Sopocie i wiecie jak aktualnie wygląda dworzec pkp. Trudny-łatwy do przejścia? Schody? Planuję wyjazd i nie wiem czy warto trudzić pkp.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1576  
Nieprzeczytane 01-03-2012, 16:17
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Mam pytanie - czy ktoś wie jak długo się teraz czeka na skierowanie z Opolskiego NFZ?
Czy dalej około 8 miesięcy?
Mam zamiar prosi lekarza o wniosek, ale chciałbym sobie też policzyć kiedy na kiedy mogę dostać skierowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1577  
Nieprzeczytane 01-03-2012, 19:38
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Widzę ze mamy wśród nas dosyć sporą OPTYMISTKĘ!!! = lahatiel = czas oczekiwania czy to na wyjazd, czy możliwość złożenia wniosku bardzo się wydłużył - nie 8 a 18 miesięcy OT CO!!! ale wnioskuję z dyskusji tu się toczącej, że prawie w każdym województwie jest inaczej!!! Złóż wniosek, zobaczymy..... I daj koniecznie znać!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1578  
Nieprzeczytane 02-03-2012, 10:22
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Byłem w sanatorium dopiero 2 razy i za każdym razem czekałem tylko 8 miesięcy Dlatego nadal jestem optymistą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1579  
Nieprzeczytane 02-03-2012, 13:13
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

120s.jpgAle Przepisy Się Zmieniają - Na Naszą Niestety Niekorzyść!! Daj Znać Jak Otrzymasz Przyznanie Terminu!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1580  
Nieprzeczytane 02-03-2012, 13:38
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

W odpowiedzi na zapytanie mailowe z 17 lutego 2012 roku, w sprawie możliwości ponownego skorzystania z leczenia uzdrowiskowego, uprzejmie wyjaśniam, że zasady kierowania na tę formę leczenia, sposób wystawiania skierowania oraz tryb jego potwierdzania, określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z 7 lipca 2011 roku w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową (Dz. U. nr 142, poz. 835).
Zgodnie z powyższym rozporządzeniem, decyzję o wystawieniu i przesłaniu do właściwego OW NFZ skierowania na leczenie uzdrowiskowe, podejmuje lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Lekarz, pod którego opieką Pani pozostaje, wystawiając skierowanie na tego rodzaju świadczenie, uwzględnia w szczególności:
• aktualny stan zdrowia pacjenta,
• brak przeciwwskazań do leczenia uzdrowiskowego,
• oczekiwany wpływ leczenia uzdrowiskowego na stan zdrowia pacjenta,
• dotychczasowy przebieg i wyniki leczenia uzdrowiskowego,
• zalecaną częstotliwość korzystania z tej formy leczenia, tj. nie częściej niż raz na 18 miesięcy.
Ponadto, decydując o potrzebie ponownego skierowania na leczenie uzdrowiskowe, uwzględnia fakt, iż efekty tego rodzaju leczenia utrzymują się, co najmniej kilkanaście miesięcy od jego zakończenia – w tym czasie lekarz obowiązkowo obserwuje i ocenia ich wpływ na stan zdrowia pacjenta.

Właśnie otrzymałam drugą / po pisemnej/ odpowiedź naa mojego m'eila z NFZ.
Wg tego co czytacie, na chłopski czy babski rozum, nie ma tam ani słowa o 18 miesiącach przerwy w składaniu nowego wniosku!! Zobaczymy co to da u mojej doktorki, a potem w NFZ.Pozdrawiam!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.