menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1681  
Nieprzeczytane 23-03-2012, 13:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Też jestem zaskoczona, z tym, że pozytywnie..... dostałam skierowanie do Nałęczowa, do sanatorium "Książę Józef" z numerem 12.360, po 9 miesiącach oczekiwania.......
Wstępnie planowany okres oczekiwania miał wynieść 16 miesięcy, a więc miałam wyjechać późną jesienią br.
Jadę w terminie od 8 do 29 maja br., a więc podejrzewam, że nie jest to żaden zwrot........
Trochę mi to namieszało, bo na maj miałam zarezerwowany turnus pełnopłatny w "Rolniku", z którego muszę jednak zrezygnować....
Telefonowałam już dzisiaj do recepcji sanatorium "Książę Józef" z zapytaniem o warunki, ale nie mam zbyt pomyślnych wiadomości.......no może poza faktem bardzo ładnego położenia (park).
Może ktoś z seniorów był w tym sanatorium i napisze jakie tam panują warunki, co z zabiegami, jaka atmosfera..... Wiadomości z pierwszej ręki są zawsze najlepsze......
Próbowałam coś znaleźć w internecie - jednak informacje na temat tego sanatorium są bardzo skąpe.
Czekam z niecierpliwością na jakieś info...... Pozdrawiam.........

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1682  
Nieprzeczytane 23-03-2012, 14:37
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
wawiku, ale święta są 8 i 9 kwietnia, a Ewell ma skierowanie na przełom kwietnia/maja, więc to nie jest sprawa zwrotów.
Wiem, ale NFZ wysyła już/jeszcze skierowania na okres świąteczny i tu jest dużo zwrotów i dlatego kolejka przyśpisza.
Dlawyjaśnienia dodam, że prowadzę codzienny zapis schodzących numerków od grudnia 2011 i widzę iak się to ma do poszczególnych dat.

Ostatnio edytowane przez wawik : 23-03-2012 o 14:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1683  
Nieprzeczytane 24-03-2012, 23:14
Ewell Ewell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 11
Uśmiech

Witajcie otórz czekałam od 15 listopada 2010 roku ,jestem z NFZ Mazowieckiego . Przepraszam ze tak pozno odpisuje ,ale mam u siebie w pracy trzy dni z kolei . Czy ktoś z Was był w Iwoniczu ,kazda wiadomosc doda mi otuchy ,nie jade piierwszy raz ,ale wrażenia są ogromne ,gdyż licząc moją kolejke powinnam jechac dopiero w sierpniu . Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1684  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 09:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie Do Ewell

Nie martw się - Iwonicz jest piękny, zwłaszcza wiosną - będziesz zadowolona.
W Białym Orle niestety nie byłam, ale słyszałam pozytywne opinie o tym sanatorium (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka pielęgniarska).
Niestety na wszystkie zabiegi będziesz musiała dochodzić do zakładu przyrodoleczniczego, odległego o około 200 m od sanatorium.......
Życzę miłego pobytu........

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1685  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 10:44
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Do Ewell: Potwierdzam. Iwonicz jest piękny. Ja byłam w "Górniku". Ale kuracjusze z "Bialego Orła" wypowiadali sie o nim pozytywnie. Napewno bedziesz zadowolona. Sanatorium znajduje się nieopodal placu Dietla (serce Iwonicza), gdzie ciągle coś się dzieje, jak nie jakieś koncerty, to znów jakieś zawody sportowe. Biuro turystyczne "OMNIBUS",które działa przy Zakładzie Przyrodoleczniczym i "Biuro Promocji i Turystyki"przy Al.Słonecznej organizują dużo wycieczek i pieszych i autokarowych po okolicach, na Węgry, na Słowację, chyba też i do Lwowa (weź na wszelki wypadek paszport). Szybko Ci minie czas i napewno pobyt w Iwoniczu bedziesz wspominać miło, czego Ci życzę.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 25-03-2012 o 10:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1686  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 11:47
eze's Avatar
eze eze jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Elbląg
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewell
Witajcie .Chciałabym sie dowiedziec ,moze ktos z Was był w Iwoniczu Zdroj Biały Orzeł dzis zaglądając na przeglądarke zobaczyłam że własnie mnie tam skierowano ,co prawda nie dostałam jeszcze skierowania ale te info jest jednoznaczne . Jade od 18 kwietnia do 9 maja ,moze ktoś z Was jedzie też w tym samym terminie . Chciałbym Wam napisac ze wczoraj mój numerek był 19358 ,wiec jestem troche zaskoczona .. Pozdrawiam Ewa
Jestem mocno zdziwiona ! - mam numer 11.460 - jestem z Warmińsko - Mazurskiego. Nic nie wskazuje na przyspieszenie. Miesięczie schodzi 0d 250 do 300 skierowań. Jak to wszystko zrozumieć ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1687  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 12:50
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do eze:

Kiedyś zapytałam o to i taką dostałam odpowiedź:
"NFZ codzienie potwierdza skierowania na leczenie uzdrowiskowe. Wobec powyższego trudno nam się odnieść do stwierdzenia o "wolnym schodzeniu skierowań z kolejki".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1688  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 14:46
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Miłe Panie nie mam co liczyć na pobyt w sanatorium z NFZ / 18+18=36=trzy pełne lata!!!! Czy tego doczekam???
Z tego powodu chcę pojechać do SZCZYRKU do" ADAMA" może ktoś z Was był i wie jakie tam są warunki??? Szukałam czegoś niedrogiego i bliskiego -znalazłam właśnie Adama. Ustroń mam bliżej, ale ceny HO HO!!!Pozdrawiam!
__________________
ANIA

Ostatnio edytowane przez ansty : 25-03-2012 o 14:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1689  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 17:59
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Aniu, a Goczałkowice?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1690  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 18:50
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Ansty.....mam ten sam problem .
Dostałam rewaloryzację... 56,61 (netto) to mogę poszaleć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1691  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 21:19
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Iwonicz

I ja mam sentyment do Iwonicza,to był mój pierwszy wyjazd do sanatorium.Byłam w Iwoniczu na przełomie sierpnia i września 2009r w SANVICIE.Jechałam pełna obaw,a było cudownie,zabiegi ok,telefonicznie zarezerwowałam jedynkę,no może jedzenie było takie sobie,ale to był plus,bo powrocie okazało się ,że ubyło mi 4kg,a potem z rozpędu już w domu następne dziesięć i musiałam wymienić całą garderobę.I spacery ,grupką wędrowaliśmy po okolicach i bywaliśmy też w Iwoniczance.Od listopada czekam na 3cie z kolei sanatorium i z radością pojechałabym ponownie do Iwonicza.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1692  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 07:11
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Aniu mam ten sam problem z wypisaniem wniosku po 18 miesiacach i zdecydowalam sie na prywatne w Cieplicach /z polecenia/ opinie dobre to jest Agat i nie jeste zbyt drogi 149.- za pokoj 1 osobowy 5% znizki za wczesniejsza rezerwacje, mysle ze dobrze zrobilam, zaliczke wplacielam i we wrzesniu jade be laski nfz.Podwyzke tez dostalam 60.- to juz cos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1693  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 09:29
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Do Elżbietki
Te 149,-zł.to razem z wyżywieniem i zabiegami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1694  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 10:25
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Tak z zabiegami i wyzywieniem, pokoj 1 osobowy. Wejdz na stone Ciplice Zdroj sanatorium MSWiA Agat. Mnie sie bardzo podoba i oferta tez odpowiednia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1695  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 15:06
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Do Anstycz

Pani Aniu znalazłam kiedyś w necie ośrodek w Piwnicznej LIMBA w maju cena z 2 zabiegami 1190zł, tak jak Pani napisała szkoda czekać na łaskę NFZ warto odłożyć 100zł miesięcznie i fru można jechać. Osobiście mogę polecić trochę droższy ale b. fajny ośrodek w Wiśle ,super atmosfera , basen w cenie i na miejscu, ognisko, gawędy góralskie wycieczki, byłam bardzo zadowolona z pobytu. Cena tur. rehab. do 7 maja to chyba 1390zł, termin pożniejszy to 100zł więcej. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1696  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 17:28
eze's Avatar
eze eze jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Elbląg
Posty: 8
Domyślnie sanatorium - tanie

Może ktoś słyszał o naprawdę tanim Sanatorium (oprócz w/w) Chodzi mi o to, że mąż ma dostać skierowanie z ZUS a on chce abym z nim jechała - jako że ja muszę wtedy całkiem prywatnie płacić za wszystko. Czy ZUS narzuca z góry miejsce leczenia, czy można z nimi negocjować ? Mało Kasy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1697  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 18:15
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Eze.......jak ma dostać?,był na badaniach w ZUS ?
Jeśli tak to powinien wiedzieć gdzie pojedzie na rehabilitacje.
Podczas badania orzecznik ZUS decyduje gdzie pojedziesz.
Mojej znajomej podał miejscowość gdzie ją wysyła (pojechała po 2 miesiącach).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1698  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 19:31
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Byłam w "Limbie" w Piwnicznej Zdr. w czerwcu 2010r. prywatnie i byłam bardzo zadowolona. Obsługa miła. Zabiegi dobre, wyżywienie też, ośrodek po remoncie, pokoje 2-osobowe z tv. Kawiarnia na miejscu, w niej odbywają się codziennie wieczorki taneczne przy muzyce mechanicznej , ale w czwartki i soboty do tańca gra i śpiewa "człowiek orkiestra". Organizowane są ogniska, występy zespołów góralskich, zapraszani są górale-gawędziarze. A, potańczyć można także w pijalni (1,5 km), tam też odbywają się koncerty - ja byłam na koncercie Andrzeja Cierniewskiego. PO-wiec organizuje dużo wycieczek i pieszych i autokarowych, także na Słowcję. Uważam, że warto. Na dodatek okolica ładna. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1699  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 20:00
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do eze:

Cytat:
Napisał eze
Może ktoś słyszał o naprawdę tanim Sanatorium (oprócz w/w) Chodzi mi o to, że mąż ma dostać skierowanie z ZUS a on chce abym z nim jechała - jako że ja muszę wtedy całkiem prywatnie płacić za wszystko. Czy ZUS narzuca z góry miejsce leczenia, czy można z nimi negocjować ? Mało Kasy
A nie brałaś pod uwagę kwatery prywatnej dla siebie?
Wiele osób tak robi; jedno z małżonków jest w sanatorium, a drugie wynajmuje sobie pokój blisko ośrodka. Można znaleźć naprawdę ładny pokój za niewysoką cenę. Sadzę, że spoko za 30-35 zł doba. Wiem, ponieważ raz już to przerobiłam. Pokój miałam 200 m od ośrodka i kuchnię do dyspozycji. Było super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1700  
Nieprzeczytane 27-03-2012, 11:47
eze's Avatar
eze eze jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Elbląg
Posty: 8
Domyślnie do hala51

Nie przyszło mi to nawet do głowy - można spróbować. Za tydzień mąż znowu stanie na komisji i wtedy będziemy wiedzieli co i jak . Dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.