menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #150401  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 13:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I taki njus....

Cytat:
Do Izby Reprezentantów - izby niższej Kongresu Stanów Zjednoczonych - trafił projekt ustawy zakładający ustanowienie w Departamencie Stanu specjalnego wysłannika, który zajmowałby się prawami osób LGBTQI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, osoby transpłciowe, osoby queer oraz osoby interseksualne). Projekt został złożony w lutym, w kwietniu przedstawiono go podkomisji zajmującej się m.in. prawami człowieka na świecie.

"W maju 2020 r. węgierski parlament zagłosował za wyeliminowaniem możliwości legalnej zmiany płci przez transpłciowych i interseksualnych Węgrów w oficjalnych dokumentach. W czerwcu 2020 roku prezydent Polski zobowiązał się do zakazania 'propagowania ideologii LGBT', a prawie jedna trzecia polskich miast i gmin ogłosiła się 'strefami wolnymi od LGBT'" - czytamy w jednym z podpunktów.

W projekcie ustawy Stany Zjednoczone zobowiązują się do "zapobiegania i reagowania na dyskryminację i przemoc wobec wszystkich ludzi na jakimkolwiek poziomie międzynarodowym". Zapowiedziano także "działania prewencyjne w ramach polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych" i reagowanie na "na kryminalizację, dyskryminację i przemoc wobec osób LGBTQI na arenie międzynarodowej".

Czyli znowu .... sławią dobre imię Polski.
DUDA, Gliński i ta słynna FUNDACJA od imienia powinni się cieszyć....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150402  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 14:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Lila, ja rodziny nie mam , syn jedynie mi został ,ale trzymamy się razem.
Rodziny się nie wybiera ,tak samo jak miejsca urodzenia ,a to na kogo się głosuje to jest FIKCJA , politykę mamy międzynarodową ....

Do póki będę mogła to się bronię przed pseudo szczepionką i tyle.

Czytam różne doniesienia na tematy polityczne ,a wnioski wyciągam sama.
Chyba tyle mi wolno.
Nie odbieram tylko jednej stacji na tv.


Siri, ja w ogóle nie oglądam TV. Nie wiem co mi się stało,
ale mam wstręt do tego sprzętu. Dyrektorem dwóch odbiorników został kolega małżonek.
Filmy oglądam na laptopie i czytam. Wiadomości mam z portali różnych opcji i sama wyciągam wnioski ( nie upieram się, że słuszne, ale one są moje).
Godzinę temu po raz trzeci odwołałam szczepienie. Znów mnie chcieli zapisać na inny termin,
ale podziękowałam i powiedziałam, że jak zmienię zdanie - zadzwonię. Mam adnotację '' nie chce się szczepić''.

Jak sądzisz, Ty i ja będziemy poddane terrorowi? Każą nam nosić opaski na ręku z przekreśloną strzykawką?
Mam to gdzieś.
Nie będę ryzykowała ALS. Niech TO jasno wykluczą i producent weźmie odpowiedzialność za swój wyrób, tak jak za każdy inny produkt medyczny.
Contergan też był nieprzebadany.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia;

Cytat:
@MZ_GOV_PL
Jesteś zaszczepiony przeciw #COVID19
Pamiętaj, że wciąż powinieneś przestrzegać zasad bezpieczeństwa
Dystans
Dezynfekcja
Maseczka

To po jaką cholerę mam sobie świństwo wyprodukowane przez korporacje wstrzykiwać ? Czy wszystkim już odwaliło kompletnie ?

Wpis Ministerstwa wywołuje we mnie taką refleksję;
- albo szczepienia to fikcja
- lub w MZ są idioci nierozumiejący idei szczepień.
Oczywiście wolałabym opcję drugą, ale pozamykane przychodnie z zaszczepionym personelem,
świadczą iż medycy nie ufają preparatom.
12 tygodni pewności to dla mnie za mało.
Cieszę się Siri, że chociaż Ty nie uznasz mnie za debila.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150403  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 15:17
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 428
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Siri, ja w ogóle nie oglądam TV. Nie wiem co mi się stało,
ale mam wstręt do tego sprzętu.
Cieszę się Siri, że chociaż Ty nie uznasz mnie za debila.

Nie mam telewizji tylko telewizor, opłacam jedynie internet.

Miło ,że mnie doceniasz ,ale niech każdy uwierzy ,że ma mózg i potrafi samodzielnie oceniać sytuację .

Mamy dobre czasy bo wiedza jest ogólnie dostępna nie to co dawniej .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150404  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 17:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I jeszcze ..Waszczykowski o geszefciarzach

Cytat:
zdaniem Waszczykowskiego, trudno jest rozerwać taki łańcuch między Rosją a Niemcami, które kontynuują współpracę z Moskwą "mimo ewidentnych przykładów imperialnej i kryminalnej polityki Władimira Putina oraz korupcji z nim związanej".

- Niemcy są na to głusi, interesy przeważają. Nie ma tam mężów stanu, są geszefciarze - uważa Waszczykowski.

Jak już szukać geszefciarzy ....to blisko, blisko a nawet gorąco
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150405  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 18:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I takie wju na szczepionki

Cytat:
Burza w sieci po publikacji okładki "Do Rzeczy". "Wspieracie Piotra Semkę, prawda?"
- I pomyśleć, że to był niegdyś najsensowniejszy po tej stronie ideologicznego spektrum tygodnik. A tu stężenie patoprawicy mierzone w Leszkach Bublach na na centymetr kwadratowy przekracza wszelkie dopuszczalne normy - ocenił Tomasz Walczak z "Super Expressu".

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...?ocid=msedgdhp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150406  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 18:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie



Cytat:
Zakończyło się spotkanie przywódców Zjednoczonej Prawicy. "Wszystkie strony wyrażają wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - komunikat takiej treści zamieścili w niedzielę wieczorem na Twitterze: Krzysztof Sobolewski (PiS) i Jan Strzeżek (Porozumienie). Z ustaleń PAP wynika, że planowane są kolejne spotkania na szczycie.

Znowu???
Dopiero co odprawiali uroczyste spektakle na wizji z podpisywaniem równie UROCZYSTEGO ..... porozumienia tzw programowego.
Czyli

Róbta co .....KACZYŃSKI każe,
to nikt kasy nie wymaże
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150407  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 18:49
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Czyli

Róbta co .....KACZYŃSKI każe,
to nikt kasy nie wymaże
Była taka książką "Trzech panów w łódce nie licząc psa" tylko tożsamości psa jestem pewna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150408  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 19:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Była taka książką "Trzech panów w łódce nie licząc psa" tylko tożsamości psa jestem pewna.

Autor Jerome K/lapka/Jerome .....czy jakoś tak.

A tych trzech o jakich mówimy to raczej nie w łódce a w KORYCIE się kiwali.
Każdy każdego
I dlatego oni się porozumiewali DLA DOBRA POLSKI jak kiedyś KACZYŃSKI z LEPPEREM i GIERTYCHEM
I też fajnie było...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150409  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 19:03
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 428
Domyślnie

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...?ocid=msedgdhp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150410  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 19:13
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Autor Jerome K/lapka/Jerome .....czy jakoś tak.

A tych trzech o jakich mówimy to raczej nie w łódce a w KORYCIE się kiwali.
Każdy każdego
I dlatego oni się porozumiewali DLA DOBRA POLSKI jak kiedyś KACZYŃSKI z LEPPEREM i GIERTYCHEM
I też fajnie było...
Masz rację, w korycie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150411  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 19:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie


Siri!!!
Ależ on ma rację.... problem w tym, że
jeden z filarów DoRzeczy prawie dogorywa z powodu covidu.

Cytat:
– Lekarze są prześladowani i wzywani na przesłuchanie przez osobę, która – według opinii prawników – nie ma do tego uprawnień i sama popełniła czyny karalne. Po raz pierwszy w historii świata korporacja lekarska zamiast bronić swoich członków, staje się funkcjonariuszami szarlatanów – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były wiceminister zdrowia.

zupełnie nie wiem czemu wielebny Lisicki zamiast kolegę Semkę zostawić na pastwę virusa zawlókł go do szarlatanów..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150412  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 19:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Takie sobie rozmówki.... o polityce i wyborach

Cytat:
- Kaczyński już raz zrobił przyspieszone wybory w 2007 roku i przerżnął. Myślę, że zrobi wiele, by tego nie powtórzyć - dodał Sikorski dopytywany o ewentualną perspektywę przyspieszonych wyborów do parlamentu.

- Polska była takim lokajem, że premier Polski został przewodniczącym RE, a były premier został przewodniczącym PE - tak Sikorski odpowiedział na pytanie o krytykę - ze strony Zjednoczonej Prawicy - polityki zagranicznej i unijnej za czasów koalicji PO-PiS .

- Proszę mi podać nazwisko jednego Polaka wylansowanego w ciągu ostatnich sześciu latach, albo jeden wielki projekt wylansowany za rządów PiS (w UE - red.) - dodał.



psst
A ostatnio tenże Sikorski miał duży wywiad w amerykańskiej TV CNN w tematach UE -Rosja i herosi pod komendą Morawieckiego
Zamiast ...DUDY chyba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150413  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 19:39
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Oborowy kocmołuch zostanie na odcinku. Przecież kasa jej sie należy.
"Już czwarta osoba złożyła rezygnację z zasiadania w Radzie Muzeum Auschwitz po tym, jak w skład organu powołano byłą premier Beatę Szydło. Tym razem decyzję o dymisji podjął prof. Edward Kosakowski."
https://wiadomosci.wp.pl/beata-szydl...3280354343584a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150414  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 20:00
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

I tak brudne kocmołuchy wyprowadza nas z Unii Europejskiej, bez referendum, bez niczego. Bezzębny kurdupel w brudnych butach i z rozporkiem na wierzchu zarządził i tak będzie. A suweren dostanie pińcet, a może siedemset?. Nie ważne, że kradną ważne, że się dzielą. Brawo suweren https://www.onet.pl/informacje/onetw...8t6me,79cfc278
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150415  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 20:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Oborowy kocmołuch zostanie na odcinku. Przecież kasa jej sie należy.
"Już czwarta osoba złożyła rezygnację z zasiadania w Radzie Muzeum Auschwitz po tym, jak w skład organu powołano byłą premier Beatę Szydło. Tym razem decyzję o dymisji podjął prof. Edward Kosakowski."
https://wiadomosci.wp.pl/beata-szydl...3280354343584a

Już chronili "DOBRE IMIĘ POLSKI" kilka razy.... widać im mało...
No i w końcu Szydło jest tak głupia, że może wszystkie rady we wszelkich muzeach zastapić.
A nawet w teatrach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150416  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 20:24
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Już chronili "DOBRE IMIĘ POLSKI" kilka razy.... widać im mało...
No i w końcu Szydło jest tak głupia, że może wszystkie rady we wszelkich muzeach zastapić.
A nawet w teatrach.
I w szpitalach wojskowych, a co nie może?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150417  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 21:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nieznane kulisy wyborów kopertowych. NIK ma dowody, by postawić premiera przed Trybunałem Stanu

Najwyższa Izba Kontroli dysponuje dowodami i dokumentami, stawiającymi w bardzo niekorzystnym świetle premiera Mateusza Morawieckiego i szefa jego kancelarii Michała Dworczyka. Chodzi o organizację niedoszłych wyborów kopertowych z maja 2020 roku, do których przygotowania zostały przeprowadzone pod olbrzymim naciskiem ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z rażącym naruszeniem prawa.

https://www.onet.pl/informacje/onetw...mxm0h,79cfc278
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150418  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 22:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nieznane kulisy wyborów kopertowych. NIK ma dowody, by postawić premiera przed Trybunałem Stanu

Najwyższa Izba Kontroli dysponuje dowodami i dokumentami, stawiającymi w bardzo niekorzystnym świetle premiera Mateusza Morawieckiego i szefa jego kancelarii Michała Dworczyka. Chodzi o organizację niedoszłych wyborów kopertowych z maja 2020 roku, do których przygotowania zostały przeprowadzone pod olbrzymim naciskiem ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z rażącym naruszeniem prawa.

https://www.onet.pl/informacje/onetw...mxm0h,79cfc278

Sasin miał rację twierdząc że to nie on tylko PINOKIO
Zawsze liczy się ten co podpisywał kwity i ten co pisał notatkę dupokrytkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150419  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 23:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Już chronili "DOBRE IMIĘ POLSKI" kilka razy.... widać im mało...
No i w końcu Szydło jest tak głupia, że może wszystkie rady we wszelkich muzeach zastapić.
A nawet w teatrach.


Ale nie głupsza pd Bolka? A czemu jemu fuchy nie dali,
bo biedak pracy szuka.
Dostał zresztą, ma u Urbana robić. Chichot historii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150420  
Nieprzeczytane 26-04-2021, 23:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nieznane kulisy wyborów kopertowych. NIK ma dowody, by postawić premiera przed Trybunałem Stanu

Najwyższa Izba Kontroli dysponuje dowodami i dokumentami, stawiającymi w bardzo niekorzystnym świetle premiera Mateusza Morawieckiego i szefa jego kancelarii Michała Dworczyka. Chodzi o organizację niedoszłych wyborów kopertowych z maja 2020 roku, do których przygotowania zostały przeprowadzone pod olbrzymim naciskiem ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z rażącym naruszeniem prawa.

https://www.onet.pl/informacje/onetw...mxm0h,79cfc278

Tyle razy piszę, nie dajcie się wpuszczać w maliny tym TS.
Jaja i cyrk dla gawiedzi.
Co zrobi TS takiemu Morawieckiemu? Jak w kabarecie ''Dudek''- może panu majstrowi skoczyć.
Ewentualnie się pohuśtać.
5 tys grzywny - stać go. Niektórzy myślą, że nasz Trybunał Stanu to Trybunał Rewolucyjny z r, 1793.
Przecież ktoś taki jak premier po odejściu z polityki, normalnie będzie miał gdzieś zakaz obejmowania stanowisk publicznych przez 2 lata,
bo i tak długo za grosze- w porównaniu z poprzednią pensją- tyra w czasie pandemii. Der Onet ma specyficzny target.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.