menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #481  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 20:55
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie

Jagódko powodzenia.
__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #482  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 23:49
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Witam,
1.Od jakiegoś czasu, gdy wyłączam komputer zawsze instalują się 3 aktualizacje. Chyba jest coś nie tak.
2. Czasami natomiast jak właczę komputer to nie mogę np. rozmawiać przez skypa, słuchać muzyki itp. ponieważ głos w komputerze jest przerywany i nie można dobrze zrozumieć. Wszystko co jest związane z głosem jest po prostu przerywane.
Bardzo proszę o radę w tych sprawach. Czy może to być wina głosników w przypadku pkt.2 ?
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #483  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 09:55
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

To że komp. często się aktualizuje, jest normalne, jeśli mamy załączoną – „Auto aktualizację”. Żeby sprawdzić sobie głośniczki, wystarczy uruchomić jakąś płytkę CD z muzyką i ew. sprawdzić – wtyczki. Jeśli wszystko będzie OK – poszukamy dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #484  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 11:24
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
To że komp. często się aktualizuje, jest normalne, jeśli mamy załączoną – „Auto aktualizację”. Żeby sprawdzić sobie głośniczki, wystarczy uruchomić jakąś płytkę CD z muzyką i ew. sprawdzić – wtyczki. Jeśli wszystko będzie OK – poszukamy dalej.
Mam włączoną"auto aktualizację" ale jest to raczej niemożliwe, żeby przy każdym wyłaczeniu PC pobierane były aktualizacje i to w dodatku 3. Sprawdziłam wczoraj, włączałam komputer i wyłączałam parę razy i zawsze to samo. Coś tu chyba wg mnie jest nie tak.
Natomiast nie mogę włożyć płytki CD z muzyką. Jeszcze i to doszło . Mam w komputerze różną muzykę i przy jej odtwarzaniu też jest przerywany głos.
Jak sprawdzić natomiast wtyczki, nie mam zielonego pojęcia. Moja wiedza na ten temat to taka, że wiem tylko, że takowe istnieją
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #485  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 11:32
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.

Witajcie i mój problem jest rozwiązany.
IE - 7 bez dodatków,który siedzi w FF.,niech zostanie bo i nie wiem co z nim zrobić,czy go usunąć.

Na Internecie Explorer,pobrałam nową wersję 8-kę.

Poza tym moja Drukarka i Skaner funkcjonuje po Dezinstalacji i Instalacji na nowo programu.
Pozdrawiam miło w niedziele a u nas pada deszczyk.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #486  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 11:38
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Mam włączoną"auto aktualizację" ale jest to raczej niemożliwe, żeby przy każdym wyłaczeniu PC pobierane były aktualizacje i to w dodatku 3. Sprawdziłam wczoraj, włączałam komputer i wyłączałam parę razy i zawsze to samo. Coś tu chyba wg mnie jest nie tak.
Natomiast nie mogę włożyć płytki CD z muzyką. Jeszcze i to doszło . Mam w komputerze różną muzykę i przy jej odtwarzaniu też jest przerywany głos.
Jak sprawdzić natomiast wtyczki, nie mam zielonego pojęcia. Moja wiedza na ten temat to taka, że wiem tylko, że takowe istnieją

A dlaczego nie chcesz pobrać tych aktualizacji?
Myślę, ze masz włączone aktualizacje automatyczne, więc pobiera, to normalne. Daj mu to zrobić.
A co do muzyki...Ja bym przeskanowała komputer, poczyściła, może coś tam wlazło niedobrego.
Albo brak jakiegoś uaktualnienia. Odtwarzacz muzykę w Media Playerze ? Może to to?
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #487  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 11:43
Jagoda52's Avatar
Jagoda52 Jagoda52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 945
Domyślnie

Zdzisiu niestety nic nie pomogło dalej nie mam dźwięku w komputerze chyba będę musiała wezwać informatyka może nastąpiła jakaś awaria.
__________________
Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #488  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 11:58
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Alunia,Aktualizacje pobieram ale dlaczego za każdym razem jest ich 3 ?. Przedtem tak nie było. Owszem od czasu do czasu były pobierane aktualizacje ale w różnych ilościach co było normalne a teraz ciągle i stale tylko 3.Nie jest to wprawdzie problem ale mnie to denerwuje Mam takie wrażenie jakby to były zawsze te same.
Muzykę odtwaram w Media Player.
Komputer oczywiście przeskanuję. Czym radzisz? Mam avasta.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #489  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 12:40
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Też ma avasta. On czuwa na bieżąco - jeżeli tak ustawiłaś.

Przewietrz go jeszcze przy pomocy:
- Spybot - Search & Destroy
- CCleanera
- Odkurzacza
A na koniec niech wszystko poukłada od nowa
- Defraggler
Odpowiedź z Cytowaniem
  #490  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 13:53
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Owszem od czasu do czasu były pobierane aktualizacje ale w różnych ilościach co było normalne a teraz ciągle i stale tylko 3.Nie jest to wprawdzie problem ale mnie to denerwuje Mam takie wrażenie jakby to były zawsze te same.
Komputer oczywiście przeskanuję. Czym radzisz? Mam avasta.
Bo to są te same, które nie zaktualizował komp. Jakiś błąd przy pobieraniu wystąpił i jak nie może "wbić" pierwszej aktualizacji to pomija i zaczyna drugą i trzecią a następnie zamyka kompa. To się powtórzy przy następnych zamykaniach. Też miałem takie 3 przez jakieś 2-3 miesiące. To były chyba aktualizacje Worda. Chyba robiłem reinstalację Windowsa. Czasem jest więcej aktualizacji i część zrobi, a uszkodzone będą ciągle wracać.

Na razie użyj CleanerGP i CCleaner [w tej kolejności] Jak któregoś nie posiadasz to podrzucę.

A sprawdzić wirusy można z linków niżej. Użyj trzeci. Ale Twój problem to nie z winy wirusów.

Str.9 #171 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age4-3816.html --link wątku-to jak masz Beta jak włączyć


Skaner „on-line” http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm działa też w Viście jest na stronie wybór Beta. To bezpośrednio skaner.

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post571934 post #228 --a to jak użyć skanera informacje. A sam skaner jest w tym#228 i klikniesz link.
Jak nie używałaś tego jeszcze to pomiń 2 pierwsze linki i użyj ten tutaj trzeci bo tam informacja i skaner jest razem.

A pobrać skaner łatwo stąd. Otwieram i ładuję w "ulubione". Jest więc pod ręką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #491  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 22:57
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Kazik, Bardzo proszę o podanie linku do CleanerGP. Szukałam w dobrych programach ale go nie ma. Natomiast nie do końca rozumiem Twój post . Nie bardzo wiem do czego podałej mi 2-a pierwszel inki. Natomast nie umiem zanleźć #228, w którym prawdopodobnie jest link do skanera. Czy skanująć komputer muszę zamknąc avasta?.Mam Windows XP.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #492  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 23:00
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Też ma avasta. On czuwa na bieżąco - jeżeli tak ustawiłaś.

Przewietrz go jeszcze przy pomocy:
- Spybot - Search & Destroy
- CCleanera
- Odkurzacza
A na koniec niech wszystko poukłada od nowa
- Defraggler
Wszystko zrobiłam tak jak napisałaś. Avast też działa u mnie na bieżąco. Nic jednak nie pomogło.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #493  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 00:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Przykro mi, ale więcej nic mi do głowy nie przychodzi.

Właściwie to kolejność porządków chyba lepiej
- Spybot - Search & Destroy
- Odkurzacz
- CCleaner
czyli Odkurzacz przed CCleanerem. Tak kiedyś radził Stefan.
Ale nie sądzę aby to zmieniło wynik Twojej pracy na lepsze.

Poczekaj na bystrzejszych oni pomogą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #494  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 10:08
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie

Mam pytanie do naszych fachowców. Wczoraj dowiedziałam się, że to co nagrane na płyty CD za kilkanaście lat znika i nic sie nie odtworzy. Jaką żyworność mają te płyty? Czy to prawda?
__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #495  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 10:40
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Tak – to prawda.
Jak zresztą wszystko – „Nic nie trwa wiecznie”. Również i płyty CD/DVD. Trudno jednak podać „żywotność” poszczególnych płyt. Są płyty lepszej i gorszej jakości. Jest to jednak "podobno" kwestia – kilku lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #496  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 11:14
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie trwałość płytek CD i DVD

Niestety nikt nie jest w stanie podać jednoznacznej odpowiedzi. Można przyjąć, że płytki niemarkowe wytrzymują min. ok. 2 lat a markowe (Verbatim, TDK i inne) ok. 5 lat. Są to dane średnie - przeciętne.
Niektóre wytwórnie podają, że ich płytki mają 100 letnią trwałość, ale to bzdura marketingowa. Są pewne reguły, które przedłużają czas trwałości płytek:
1. nagrywać na płytkach markowych
2. nie nagrywać przy maksymalnej możliwej prędkości, tzn. jak płytka ma możliwość nagrywania 52x to nagrywać przy prędkości 24x
3. nagrane płytki przechowywać w opakowaniach (czy to opakowania plastikowe, czy papierowe koperty)
4. przechowywać z dala od źródeł ciepła (nie kłaść np. na kaloryferze)

Trwałość przechowywanych danych to problem wielu ludzi i instytucji (urzędy, banki itp.) Uszeregowano na jakich nośnikach dane są najlepiej zabezpieczone. W skrócie kolejności od najtrwalszych do najmniej trwałych nośników:
1. dysk twardy
2, płytki
3. pamięci flash - czyli pendrive, karty pamięci

Jest jeszcze jeden problem, który wielu ludzi nie bierze pod uwagę. Mianowicie mamy płytkę o trwałości 100 lat i wytrzymuje tyle. Tylko na jakim urządzeniu zostanie odczytana po tym czasie? Dla przykładu podam, że spotkałem się dawno temu z dyskietkami 8 calowymi na których były zapisywane dane. Czym dzisiaj miałbym odczytać te dane?
A to było "zaledwie" 15 lat temu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #497  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 12:25
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 857
Domyślnie Podpowiedź dla Bony

Wczoraj zięć zainstalował mi taki program do usuwania różności i mój komputer odzyskał wigor:
Malwarebytes'
Anti-Malware

Włącz sobie na "szybkie skanowanie" i usunie to co przeszkadza
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #498  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 12:50
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Wczoraj zięć zainstalował mi taki program do usuwania różności i mój komputer odzyskał wigor:
Malwarebytes'
Anti-Malware

Włącz sobie na "szybkie skanowanie" i usunie to co przeszkadza

Malunko! Mam Malwarebytes'a i uruchamiam go od czasu do czasu.
Ale też zastanawiam się czy nie za dużo tego dobrego.
Kilka razy była już o tym mowa, żeby nie przesadzać z programami ochronnymi, anty-różnymi
Może ktoś napisze kilka słów jak jest najlepiej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #499  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 14:05
krys's Avatar
krys krys jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Nakło n.Not
Posty: 22
Domyślnie

no niestety takie mamy problemy w tym naszym sędziwym wieku, ja też mam co pewien czas problem,wtedy dzwonię do wnuczek i po problemie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #500  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 14:25
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Witam, może ktoś się zlituje co jest z moim przerywanym głosem w PC. Pisałam o tym w#482. Bardzo proszę
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.