menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 10:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zdzisia !
Masz cos przeciwko temu (co wiem i powiedzialem ) ?
Wydus to z siebie a bedzie ci lzej !
  #22  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 10:03
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie

Senior A.P. napisał "Będą pieniądze na emerytury ,trzeba tylko skonczyc z wysylaniem zolnierzy na obce wojny ."
On ma rację.
A to też jęczenie ?
Biedne głodne dziecko, które jedyny ciepły posiłek zjada w szkole bo w domu brakuje czasem chleba. Taka wizja chwyta za serce i wzrusza ale też każe zastanowić się nad tym dlaczego tak wiele głodnych dzieci potrzebuje pomocy w europejskim państwie nie zaliczającym się bynajmniej
do krajów ubogich?

  #23  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 14:55
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

No nie !
Europejskiego panstwa jako takiego i w calosci to jeszcze oficjalnie nie ma.
Sa za to euroregiony,ktore kiedys byly suwerennymi panstwami z dominacja "onych".
Biedni i niezaradni ludzie byli,sa i beda ale zeby nad nimi mial sprawowac rzad europejski, to osobiscie sie z tym nie zgadzam i nie dano wyrazic mi swej woli w referendum,ktorego nie bylo !!!
Dlaczego sie nie zgadzam?

BO JESTEM POLAKIEM i MAM OBOWIAZKI POLSKIE !!!
Chce byc suwerenny ,niezalezny i miec sprawiedliwy POLSKI RZAD !
  #24  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 19:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.

BO JESTEM POLAKIEM i MAM OBOWIAZKI POLSKIE !!!
Chce byc suwerenny ,niezalezny i miec sprawiedliwy POLSKI RZAD !
Nie żartuj! Siedzisz sobie w USA, to cóż Cię interesuje jaki rząd jest w Polsce. Wracaj więc, to będziesz miał (maleńkie) prawo do decydowania o losach Polski.
  #25  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 21:30
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Seniorze A.P a czym obowiązki Polaka różnią się od obowiązków europejczyka? Jest jeden obowiązek dla wszystkich. Polaków, Chińczyków, Rosjan itp. być uczciwym człowiekiem i nie krzywdzić innych. Narodowość nie ma z tym nic wspólnego.
  #26  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 21:38
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Seniorze A.P a czym obowiązki Polaka różnią się od obowiązków europejczyka? Jest jeden obowiązek dla wszystkich. Polaków, Chińczyków, Rosjan itp. być uczciwym człowiekiem i nie krzywdzić innych. Narodowość nie ma z tym nic wspólnego.

dla niektórych to...jak druga strona księżyca bycie uczciwym człowiekiem...
mają swoją uczciwość osobistą.
__________________
  #27  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 23:09
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Beda pieniadze na emerytury ,trzeba tylko skonczyc z wysylaniem zolnierzy na obce wojny .

Te pieniądze i tak bylyby do dyspozycji wojska.Żołnierzy nie wysyłac ale z innych względów.
__________________
"Innego życia nie będzie".
  #28  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 10:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie To nie zarty ,to smutna prawda !

Cytat:
Napisał wankabor
Nie żartuj! Siedzisz sobie w USA, to cóż Cię interesuje jaki rząd jest w Polsce. Wracaj więc, to będziesz miał (maleńkie) prawo do decydowania o losach Polski.

Zapewniam ciebie i innych ,ze wroce "z tarcza lub na tarczy" gdy POLSKA BEDA RZADZIC POLACY a nie tylko obywatele polscy z obcego partyjnego nadania.

Jakie ja mam prawa nie musisz mi przypominac ,jak i rowniez to jak smakuje "chleb emigracyjny".
Takich jak ja sa miliony na emigracji .
Przypuszczam,ze nie doswiadczyles emigracji tak za chlebem jak i przezyciem na poziomie ucziwego godnego czlowieka zycia.

NIE ZAZDROSC NIKOMU EMIGRACJI !

Polacy ,ktorzy wyemigrowali z Polski napewno chca wrocic do Polski jezeli sa POLAKAMI lecz warunki jakie panuja w Polsce im na to nie pozwalaja.
Polska jest bardziej dzisiaj przyjazna i pomocna dla "obcych" niz dla rdzennych POLAKOW.

Jezeli czegos nie zrozumialas/zrozumiales zapytaj mnie a dam ci napewno odpowiedz.Nie jestem tylko pewien czy moderacja odpowiedz dopusci mimo "wolnosci slowa" ,z ta tez bywa roznie w Polsce po dzis dzien .
  #29  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 10:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Byc ucziwym czlowiekiem to znaczy postepowac uczciwie !

Byc prawdomownym oznacza miedzy innymi nie bac sie prawde mowic/pisac ,informowac innych o klamstwach i klamcach - z imienia,nazwiska,nardowosci i przynaleznosci !

Prawda jest jedna ,drugiej nie ma .

Inne moze byc tylko klamstwo podawane falszywie za "prawde".

Mowiac/piszac prawde narazasz sie tym ktorzy klamia i klamcom sluza !

Nie obawiaj sie glosic prawde ,za prawde warto nawet umrzec !!!
  #30  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 11:58
Tulipan Tulipan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska
Posty: 30
Domyślnie

pieniądze będą gdy parlamentrzyści będą mieli mniej i będą uczciwiej pracowali a tak biorą pieniądze za nic nierobienie
  #31  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 13:32
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tulipan
pieniądze będą gdy parlamentrzyści będą mieli mniej i będą uczciwiej pracowali a tak biorą pieniądze za nic nierobienie

A to pobożne życzenie - nas wszystkich ........nie do spełnienia - niestety
  #32  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 08:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie ma pieniedzy za "nic".
  #33  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 19:14
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.

NIE ZAZDROSC NIKOMU EMIGRACJI !

Polacy ,ktorzy wyemigrowali z Polski napewno chca wrocic do Polski jezeli sa POLAKAMI lecz warunki jakie panuja w Polsce im na to nie pozwalaja.
.
Jestem seniorką 70+ i nie dla mnie emigracja. Mam jednak córkę i 2 wnuczki w Niemczech. One i ja jesteśmy z tego powodu szczęśliwe. Żyją na przywoitym poziomie, a dzieci mają zapewnioną przyzwoitą przyszłość. Na pewno nie pragną powrotu do Polski.
  #34  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 23:51
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jezeli czegos nie zrozumialas/zrozumiales zapytaj mnie a dam ci napewno odpowiedz.

Nie będą pewnym, czy rzeczywiście dobrze zrozumiałem Twoją
myśl, proszę w wyjaśnienie (jak powyżej obiecałeś).

Cytat:
Zapewniam ciebie i innych ,ze wroce gdy POLSKA BEDA RZADZIC POLACY a nie tylko obywatele polscy z obcego partyjnego nadania.

Pomijam wcześniejsze lata, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że nawet po 1989 roku Polską nie rządzili Polacy (dlatego nie wróciłeś). 1. Z jakiego to obcego, partyjnego nadania byli premierzy: Mazowiecki, Pawlak, Olszewski, Buzek, Kaczyński czy wreszcie Tusk (na wszelki wypadek pominąłem lewicowych)?
2. Z jakiego, wybrani w wyborach powszechnych prezydenci - choćby Wałęsa i Kaczyński?
3. Czemu odmawiasz tym ludziom miana Polaków?

To są konkretne, proste pytania, na które oczekuję konkretnych odpowiedzi.
Żeby Ci to ułatwić, przytoczę kilka cytatów, znalezionych w KSC, jak mówił Kmicic: -"maksym, przewodniczek żywota"-.

Cytat:
Byc ucziwym czlowiekiem to znaczy postepowac uczciwie !

Cytat:
Prawda jest jedna ,drugiej nie ma .

Cytat:
Nie obawiaj sie glosic prawde ,za prawde warto nawet umrzec !!!

Ty zdaje się, nie obawiasz się tej prawdy głosić, ale tam gdzie jesteś, za nią się nie umiera, a do kraju, gdzie nie rządzą (w/g Ciebie) Polacy, i głoszenie jej nie jest, być może do końca bezpieczne, póki co nie wracasz.

PS
Jak zapewne zauważyłeś, pominąłem w Twoim cytacie zwrot "z tarczą lub na tarczy".
Jest to przyznaję, niewielka, ale świadoma manipulacja, z której, jeżeli zażądasz tego, spróbuję się wytłumaczyć.
  #35  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 10:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cytat:
Napisał and1951
Nie będą pewnym, czy rzeczywiście dobrze zrozumiałem Twoją
myśl, proszę w wyjaśnienie (jak powyżej obiecałeś).



Pomijam wcześniejsze lata, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że nawet po 1989 roku Polską nie rządzili Polacy (dlatego nie wróciłeś). 1. Z jakiego to obcego, partyjnego nadania byli premierzy: Mazowiecki, Pawlak, Olszewski, Buzek, Kaczyński czy wreszcie Tusk (na wszelki wypadek pominąłem lewicowych)?
2. Z jakiego, wybrani w wyborach powszechnych prezydenci - choćby Wałęsa i Kaczyński?
3. Czemu odmawiasz tym ludziom miana Polaków?

Odp.senior A.P. :
POLAK a "polak" to wielka roznica !
Nie mam zamiaru udawadniac nawet tobie jakim jestes Polakiem czy Polka jezeli nie widzisz tego co z Polska zrobiono.
Nie mam tez zamiaru dociekac drzewa rodowego takich Polakow,ktore wyzej wymieniles/wymienialas,bo w sieci na ten temat jest bardzo wiele wiadomosci .
Ja im nie odmawiam "miana Polakow" to oni sami sobie zyciorys "pisza lub pisali" ,postapili/postepuja tak a nie inaczej.Wymienilas zbyt malo nazwisk ludzi,ktorzy dzialali i dzialaja na szkode Polski.
Nie przedluzajac zapytam ja ciebie:
CZY NIE WIDZISZ CO ZROBIONO Z POLSKA i POLAKAMI ,JAK ZNIEWOLONO i OKRADZIONO NAROD ???

To są konkretne, proste pytania, na które oczekuję konkretnych odpowiedzi.
Żeby Ci to ułatwić, przytoczę kilka cytatów, znalezionych w KSC, jak mówił Kmicic: -"maksym, przewodniczek żywota"-.

Odp.seniora A.P. :
Tak,to sa konkretnego pytania do rzadzacych Polska ,do poslow i senatorow a nie do prostych ludzi ,ktorzy dzisiaj nie moga przezyc z emerytur i rent !







Ty zdaje się, nie obawiasz się tej prawdy głosić, ale tam gdzie jesteś, za nią się nie umiera, a do kraju, gdzie nie rządzą (w/g Ciebie) Polacy, i głoszenie jej nie jest, być może do końca bezpieczne, póki co nie wracasz.

odp.senior A.P. :
Twoje powyzsze stwierdzenie jest zagmatwane i niewyrazone po polsku ,w dodatku prowokacyjne,wiec tylko tyle do tego dodam:
Twoje myslenie wynika z jednego "punktu zasiedzenia".Moje zas z doswiadczen zyciowych we wielu miejscach w Polsce i USA.
Moj punkt widzenia zycia i ludzi jest inny i nie miej o to pretensji do mnie ,bo kazdy los czlowieka jest odmienny .

PS
Jak zapewne zauważyłeś, pominąłem w Twoim cytacie zwrot "z tarczą lub na tarczy".
Jest to przyznaję, niewielka, ale świadoma manipulacja, z której, jeżeli zażądasz tego, spróbuję się wytłumaczyć.

Odp.seniora A.P. :
Kto tu manipuluje to madry czlowiek dostrzega ,kto sieje propagande,ze w Polsce jest dobrze tez .Komu dzisiaj jest w Polsce dobrze dodawac nie trzeba ale ja dopisze ,ze obcym biznesom napewno TAK !
Oszustom i zlodziejom TAK ! Slugom i zdrajcom napewno TAK !
Wiec o co masz do mnie pretensje - to ja taka Polske ci "zgotowalem" ?
Polske w ktorej dzisiaj obcym zyje sie lepiej niz rdzennemu narodowi ???
Czy to jest jeszcze Polska ???
Gdzie afera afere goni ,zlodziej zlodzieja oskarza !
Gdzie do wladzy dorwali sie oszusci ,a klamstwa sa na codzien przekazywane przez media !
Gdzie komisje sejmowe kryja klamcow a nie scigaja i nie ukazuja drani !!!
A tak wogole czy ,czy ludzie tego w Polsce nie widza ,a moze nie chca widziec ???
Nie dziwie sie mlodziezy,ktora obalamucono na rozny sposob ale seniorzy tego nie dostrzegaja ?
Kim jestesmy ?
Ja walcze o prawde i to jest moja "tarcza" ,ktorej nie obawiam sie nosic ,z nia ide przez swiat ,z nia zwycieze lub polegne !
Ale nastepne pokolenia nie zarzuca mi,ze bylem tylko przezuwaczem jedzenia i nic poza tym jak wiekszosc dzisiejszych "zadzumionych" Polakow !!!
Polakow,ktorzy nie potrafia odroznic prawdy od klamstwa ,dobra od zla.
Po to tu jestem na forum aby im pomoc chociaz w mysleniu,przebudzic i obudzic .
Zapraszam ciebie i innych na strony internetowe,gdzie o tym pisze sie bez obwijania w "propagamdowe zlotka i sreberka" tak dzisiaj modne w laniu propagandowej wody.
Narody swiata sie budza ,dziwie sie,ze w Polsce to budzenie jest tak powolne .

Milego dnia zycze !
Dnia myslenia po polsku !!!
Mam nadzieje,ze post ten przejdzie cenzure.
  #36  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 20:26
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
...
Dużo.
Za odpowiedź dziękuję.
Dalsza dyskusja nie ma sensu, poddaję się.
Jeszcze tylko małe wyjaśnienie, na które nie oczekuję odpowiedzi.
Cytat:
Zapewniam ciebie i innych ,ze wroce "z tarcza lub na tarczy" gdy POLSKA BEDA RZADZIC POLACY
W starożytnej Grecji wrócić "z tarczą" tzn, żywym, a "na tarczy" - kiedy przynoszono martwego. Intryguje mnie ta druga możliwość, jak Ty to widzisz, jak to będzie w Twoim przypadku.
Odpowiadając, zasiewasz nowe wątpliwości, proszę więc: nie odpowiadaj, zadowolę się własną wyobraźnią.
  #37  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 02:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ach ,ta wyobraznia kobiet ,szczegolnie po 60-tce !

Tu w USA takie panie funduja sobie "balroomy" czyli tance z mlodymi nauczycielami tanca (dosyc drogie) .Wtedy te babcie przezywaja druga mlodosc ,a jakie westchnienia - bywa,bywa !
Uwage nie traktuj (ty czy tamta) seniorko ,ze jest pisana do ciebie. Seniorka-Polka jest zabiedna aby sobie na takie tance pozwalac .Predzej juz wypada modlic sie z RM ,ewentualnie zaliczyc jakas pielgrzymke do miejsc kultu.
No i co (glosi temat) ?
Ano nic ,zyje sie na tej ziemi raz .
Raz na wozie (wypasiona bryka) innym razem "na taczce" (strata stanowiska lub dokonczenie zywota).
Co do "tarczy" ,to juz wole zawsze miec ja obok siebie ,lepsze to niz ceremonia pogrzebowa i aleja zasluzonych.
  #38  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 11:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Byl post ale nie odpowiadal moderatorowi !
W takim razie moze to przejdzie :

POLSKA BEDZIE POLSKA !!!
Mimo wszelkich planow aby jej nie bylo .
  #39  
Nieprzeczytane 15-02-2010, 10:02
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie

Nie powinno być żadnych "krusów" ani "zusów" tylko powinien być wspólny, przejrzysty dla wszystkich obywateli mieszkających w Polsce, powszechny system socjalny prowadzony przez państwową instytucję zajmującą się sprawami zabezpieczenia społecznego. Mam na myśli zabezpieczenie na wypadek urodzin, chorób, kształcenia podstawowego, bezrobocia oraz wieku starczego po 65 roku życia. Byłby to system obejmujący okres życia od urodzin do śmierci. Ktoś zada pytanie, skąd wziąć na to wszystko pieniądze. A skąd je dziś bierzemy ? Ja uważam że pieniądze są ! Zdzierane są w sposób złodziejski w różnej postaci podatków a wydawane boże zlituj się. Należy przyjrzeć się administracji, która rozdysponowuje nasze pieniądze !!!
  #40  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 13:16
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie

Każda władza wprowadza to co jest wygodne dla rządzących i bogatych lub też dąży do tego aby przypodobać się administracji z Brukseli i Waszyngtonu. Tylko zapomina o zmniejszaniu różnic pomiędzy naszymi dochodami a dochodami obywateli europy zachodniej i amerykanów. Ustawy unijne a dochody jakie ?
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.