menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 00:56
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Post Prokurator Generalny w obronie świątecznych karpi - komentarze


Komentarz do artykułu: Prokurator Generalny w obronie świątecznych karpi
--------------------
No cóż, ja od dawna nie kupuję karpi przed Wigilią, z tego samego powodu, dla którego nie kupuję jajek nr "3". Na kolację wigilijną będzie jak co roku rybka wyłowiona przez zaprzyjaźnionego wędkarza z zaprzyjaźnionego stawu, w którym żyją sobie w normalnych warunkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 08:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewunia
[b]
No cóż, ja od dawna nie kupuję karpi przed Wigilią, z tego samego powodu, dla którego nie kupuję jajek nr "3". Na kolację wigilijną będzie jak co roku rybka wyłowiona przez zaprzyjaźnionego wędkarza z zaprzyjaźnionego stawu, w którym żyją sobie w normalnych warunkach.

i z tego powodu ten karp z poszarpanym przez haczyk pyskiem, albo innym kawakiem odwłoka z niezmiernej radości przyśle co przed zejściem kartkę z życzeniami świątecznymi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 10:29
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Post

Ewunia! Ten zaprzyjaźniony wędkarz , jak to wędkarz , całymi dniami przesiaduje nad stawem z wędką w reku. W tym czasie wcześniej wyciągnięte na haku w pysku karpie przetrzymuje , a raczej magazynuje, w foliowym worku . Wieczorową porą puka do drzwi twoich i podaje "humanitarnie" złowione rybki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 10:38
~gość: 83.27.158.xxx's Avatar
~gość: 83.27.158.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał stanley47
Ewunia! Ten zaprzyjaźniony wędkarz , jak to wędkarz , całymi dniami przesiaduje nad stawem z wędką w reku. W tym czasie wcześniej wyciągnięte na haku w pysku karpie przetrzymuje , a raczej magazynuje, w foliowym worku . Wieczorową porą puka do drzwi twoich i podaje "humanitarnie" złowione rybki.

No akurat mój zaprzyjaźniony wędkarz jedzie tylko po rybki dla nas I przywozi je już ubite. Nie trzymam ich w wannie i ani chwili nie spędzają żywe w foliowym worku.
No i kto powiedział, że mowa o karpiach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 10:39
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał 83.27.158.xxx
No akurat mój zaprzyjaźniony wędkarz jedzie tylko po rybki dla nas I przywozi je już ubite. Nie trzymam ich w wannie i ani chwili nie spędzają żywe w foliowym worku.
No i kto powiedział, że mowa o karpiach?


to powyższe to oczywiście ode mnie - też mnie wylogowuje
__________________
Nie kupuję jaj z chowu klatkowego (numer 3 na pieczątce)
ponieważ... http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk&hl=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 14:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał 83.27.158.xxx
No akurat mój zaprzyjaźniony wędkarz jedzie tylko po rybki dla nas I przywozi je już ubite. Nie trzymam ich w wannie i ani chwili nie spędzają żywe w foliowym worku.
No i kto powiedział, że mowa o karpiach?
przed

Ach! ten humanitaryzm!
Już ubite? Tłuczek? czy pavulon? I anestezjolog przy tym akcie dobroczynności był obecny?
Bardzo mi to przypomina humanitaryzm jednej miłośniczki koni rzeźnych, która ekologicznie traktuje konie "uratowane" przed rzeźnią przy pomocy ganiania ich po przeszkodach i sterowanych za pomocą ostróg i kańczuga..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 17:33
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Post

Cytat:
Napisał pluto37

Ach! ten humanitaryzm!
Już ubite? Tłuczek? czy pavulon? I anestezjolog przy tym akcie dobroczynności był obecny?
Bardzo mi to przypomina humanitaryzm jednej miłośniczki koni rzeźnych, która ekologicznie traktuje konie "uratowane" przed rzeźnią przy pomocy ganiania ich po przeszkodach i sterowanych za pomocą ostróg i kańczuga..

Pan szanowny wegetarianin? Bo jeśli tak, to nie podyskutujemy, z sasady nie dyskutuję z obcymi mi ludźmi na tematy ideologiczno - religijne. A jeśli nie to jak Pan szanowny mięsko i rybki pozyskuje - drogą syntezy w laboratorium czy z uprzednio żywych (a więc w jakiś sposób zabitych) osobników? Odnośnie moich rybek mogę szanownego Pana zapewnić, że są zabijane szybko i bez dręczenia. Podobnie dobieram - w miarę możliwości - pozostałą żywinę, jaka ląduje na naszym stole i to nie tylko od święta. Nie widzę problemu w ubiciu zwierzęczia na mięso, jestem mięsożerma i się tego nie wstydzę. Ale nie trawię bezmyślnego okrucieństwa ani też okrucieństwa w celu zwiększania zysków i od lat głosuję przeciwko niemu własnym portfelem. Dlatego nie kupuję karpi duszących się od kilku tygodni w ciasnych baliach, jaj z kurzych obozów koncentracyjnych, ryb morskich wyławianych z jednoczesnym niszczeniem i ranieniem rekinów, unikam jak mogę mięsa i wędlin z chowu przemysłowego i nie kupuję futer, do których noszenia nic nie mam ale wiem, że wiele ferm nie prowadzi chów w sposób urągający wszelkim standardom. TYle mogę zrobić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 21:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewunia
Pan szanowny wegetarianin? Bo jeśli tak, to nie podyskutujemy, z sasady nie dyskutuję z obcymi mi ludźmi na tematy ideologiczno - religijne. A jeśli nie to jak Pan szanowny mięsko i rybki pozyskuje - drogą syntezy w laboratorium czy z uprzednio żywych (a więc w jakiś sposób zabitych) osobników? Odnośnie moich rybek mogę szanownego Pana zapewnić, że są zabijane szybko i bez dręczenia. Podobnie dobieram - w miarę możliwości - pozostałą żywinę, jaka ląduje na naszym stole i to nie tylko od święta. Nie widzę problemu w ubiciu zwierzęczia na mięso, jestem mięsożerma i się tego nie wstydzę. Ale nie trawię bezmyślnego okrucieństwa ani też okrucieństwa w celu zwiększania zysków i od lat głosuję przeciwko niemu własnym portfelem. Dlatego nie kupuję karpi duszących się od kilku tygodni w ciasnych baliach, jaj z kurzych obozów koncentracyjnych, ryb morskich wyławianych z jednoczesnym niszczeniem i ranieniem rekinów, mam ale wiem, że wiele ferm nie prowadzi chów w sposób urągający wszelkim standardom. TYle mogę zrobić...

Szanowna Pani!
Ja wegetarianin?? Uchowaj bogi wszelakie!!!! Przez myśl by mi to nie przeszło.
Nie lubie jedynie egzaltacji i przesadyzmu.
A takie cuś" mieści sie idealnie w takich stwierdzeniach jak.
Cytat:
'unikam jak mogę mięsa i wędlin z chowu przemysłowego'
A co jeśli nie mam szans uniknąć? Dieta bezmięsna? Czy przełamanie oporów na psyche?
Cytat:
ryb morskich wyławianych z jednoczesnym niszczeniem i ranieniem rekinów
???? rekinów. Na te ludzie polują w taki sam sposób jak Pani Szanownej humanitarny wędkarz od karpi, a wywleczone z sieci ryby są poddawane katuszom selekcji i duszą z braku wody stłoczone w sieciach, a potem podczas selekcji zanim trafią do zamrażarki...brrrr!
Mięso i wędliny z nieprzemysłowego chowu zanim stana się szynką, schabowym, czy cielęciną mordowane sa w sposób o wiele okrutniejszy niż to co sie dzieje w przemysłowych rzeźniach. Kto widział wiejskie świniobicie przy pomocy obucha od siekiery, gdzie śmiertelne kwik mordowanego powielekroć zwierzęcia rozlega się po całej wsi ten wie o czym mowa.
W sumie ten rodzaj humanitaryzmu pokazowego kojarzy mi sie z kawałem z minionej epoki, gdzie jednego bacę pytano:
Baco! A w partii byliście?
-Ano byłem...... Ale z obrzydzeniem
W każdym razie życzę Szanownej Pani:
Smakowitych potraw z ryb, świnek, pieczystych i potrawek cięlęcych i wszelkich innych smakowitości na świątecznym stole.
Bez wyrzutów sumienia po cudzym mordzie.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 12-12-2011 o 21:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.