menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6161  
Nieprzeczytane 28-01-2018, 13:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Waciu zerzniete jest wszystko nawet to "nie lubię prezesa" i te 6 tys lat Słowian.
Wcale nie chce dowalać bo mnie nie widzi a na to g...trafiłam po cytatach . Tam nikt nie zagląda, takie pierdoły.

Jesli ktoś się reklamuje jako istota wszechstronnie wykształcona i myśląca
niech nie boi się użyć własnych słów a nie ukradkiem podkrada bez żadnej refleksji.

Miłej niedzieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6162  
Nieprzeczytane 28-01-2018, 17:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Lilu dużo słów i liter ale argumentów brak .Skąd zerżnięte podaj źródło ??? Ubawiłaś mnie tym " nie lubię prezesa " opatentuj to z swoimi doradcami dorobisz się fortuny.

Na przyszłość jak coś piszesz zastanów się nad tym że słowa mają znaczenia a opinie opieraj na faktach i nie konfabuluj .Zapatrzyłaś się na posłów i niektórych naszych seniorów ale to nie jest dobry wzorzec który należało by upowszechniać.

Jutro też dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6163  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 10:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jesteśmy dziećmi Boga-Słońca . Chwała, chwała Swarożyca!!! Boga słońca, Boga życia. A kto z was chce się wyrzec, niech go zgubi wolchw (guślarz) i żyrzec (stan kapłański Słowian). Chwała Słońcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6164  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 11:38
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

A jednak. Tak też podejrzewałam......
I to się nazywa ateizm ?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6165  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 11:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
A jednak. Tak też podejrzewałam......

To ja wręcz przeciwnie. Wierzyłem, że NIE WIERZY.

Dotąd stała twardo na antyreligijnym cokole.

I każdy przejaw religijności zwalczała jak odkurzacz mikroby z podłogi, a tu nagle ... jak trwoga to do BOGA!!!!

Nawet jeśli to jest BÓG-SŁOŃCE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6166  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 12:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Emocje już opadły i teraz jest czas by wrócić do książki Adam Leszczyński No dno po prostu jest Polska Dlaczego Polacy tak bardzo nie lubią swojego kraju i innych Polaków. Jest ciekawie napisana , bo opisuje jaki obraz mają Polacy o sobie. Nie jest ta książka omówieniem badań socjologicznych czy sondaży , autor pokusił się o przytoczenie nam opinii zawartych w publicystyce od literatury aż po analizę tekstów piosenek i dialogów filmowych .

Nie jest to książka szkalująca naród , autor stawia sobie pytanie Jacy są Polacy? Jak siebie postrzegają ? Ciekawe staje się porównanie spostrzeżeń publicystów XIX wiecznych , z tymi międzywojennymi i współczesnymi .Przecież w XIX wieku mieliśmy zabory potem dwie wojny światowe i ostatecznie mamy III RP. We wszystkich tych okresach zmieniały się elity , bo emigrowały z kraju a powrotów było nie wiele.

Powstania kończyły się pogromem elit a Polskie elity stawały się uchodzcami politycznymi .W XX wieku mieliśmy wymianę elit po roku 1918 potem krótki okres demokracji i dyktaturę Piłsudskiego .Okres II wojny światowej to pogrom elit w okresie okupacji 1939-1945 , oraz nieudane powstanie warszawskie i znowu emigracja polityczna . W 1945 zmiana elit władzy i rewolucja /ziemiaństwo pozbawiono własności / następna zmiana elit 1989 .

Elity w większości w Polsce w/g Jana Sowy w książce - Inna Rzeczpospolita jest możliwa .Widma przeszłości ,wizje przyszłości mają rodowód chłopski lub robotniczy .Zdobywały wiedzę w ustroju jakim im przyszło żyć , stąd ich poglądy będą też zawierać , elementy poglądów ich rodziców .
Tematyka naszego rozrachunku z przeszłością i rzeczywistością powiększyła się o pozycję Adama Leszczyńskiego .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6167  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 13:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Jesteśmy dziećmi Boga-Słońca . Chwała, chwała Swarożyca!!! Boga słońca, Boga życia. A kto z was chce się wyrzec, niech go zgubi wolchw (guślarz) i żyrzec (stan kapłański Słowian). Chwała Słońcu.

A może czas podkreślić chociaż cytatem
że się gwizdnęło cudze wypociny?

http://zrobdemota.pl/8149-Chwala-chw...zgubi-wolchw-i


Wacek, sorry ale kradzieży nie da się obronić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6168  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 15:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"]
Cytat:
Emocje już opadły

Waciu! Nie wiem co ci opadło, ale jeśli to co przypuszczam, to są lekarstwa na powrót do stanu używalności.
Cytat:
No dno po prostu jest Polska
To on to napisał, czy to twoja własna antypolska inwencja twórcza?

Cytat:
Dlaczego Polacy tak bardzo nie lubią swojego kraju i innych Polaków
Cytat:
.

Co do kraju, to jest jaki jest i gusta bywają różne.
A co do Polaków, to jedni się dadzą lubic, a inni niezbyt.
Bo jak lubić takiego obywatela Polski co jest politycznym krętaczem i rozpiętość jego partyjnych upodobań zaczyna się na Froncie Jedności Narodu, poprzez uwielbienie dla "liberała" krętacza co 18x wygrał w kasynie miliony pod rząd, postkomunistycznie wielbił SLD, Palikota- liberała z PO, Grodzką z nie wiadomo czego i tylko PiSu brakuje w tym zestawie. No sama powiedz jak przyzwoity Polak może taką chimerę lubić?


Jak można lubić Polaka histeryka, który gaworzy jak przedszkolak o rzeczach takich o których ma pojęcie jak mrówka o lotach na Księżyc?

Jak można lubić obywatela polskiego, który bez żadnego istotnego powodu poniewiera podstawami wiary ludzi zaangażowanych religijnie.

Jak Polak może lubić innego takiego co innych ludzi bez powodu wyzywa od głupków i podobnych?

Jak lubić takiego co kręci, kłamie i bajdurzy i te bzdety, które produkuje pod własnym szyldem próbuje wcisnąć innym bełkocąc radośnie przy pomocy MY Polacy?

No! Jaaaak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6169  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 15:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie


Cytat:
Lila napisała -A może czas podkreślić chociaż cytatem że się gwizdnęło cudze wypociny?http://zrobdemota.pl/8149-Chwala-chw...zgubi-wolchw-i Wacek, sorry ale kradzieży nie da się obronić.
Lilu , spokojnie !!! skąd wiesz że na ZrobDemota.pl to coś zobaczyła nie umieścił Wankabor ?? Reprezentujesz tego kto to umieścił na portalu ZrobDemota.pl i masz roszczenia finansowe związane z publikacją.???? Nie masz dowodów a wyciągasz wnioski . Zwykłe pomówienie.

Drobnym maczkiem jest napisane :Wszelkie grafiki w serwisie pochodzą z serwisów ogólnie dostępnych i jego właściciel nie bierze za nie odpowiedzialności.Wszelkie obrazy należą do ich właścicieli, jeśli uważasz, że któryś wykorzystano bez twojej zgody prześlij link z obrazkiem i powodem, a zostanie zmieniony lub usunięty.Regulamin serwisu http://zrobdemota.pl/index.php/regulamin masz i sobie przeczytaj do czego możesz się przyczepić , przed opublikowaniem swojego tekstu.

Jak masz upoważnienie do reprezentowania Jezusa / Duch święty i Jahwe to 2/3 Boga bezosobowego/ bo podpis pod obrazek ci się nie podoba art 196 KK. Jezus jest bogiem a nie Swarożyć . Może Hartman ci napisze opinię przed zgłoszeniem sprawy. ??

Każda informacja może wnosić coś nowego i nieś edukacyjne treści nie poznał bym http://leohao.ru/gallery/new/ .http://leohao.ru/gallery/aria/ Po rosyjsku i angielsku , pisze że można rozpowszechniać i to czynię na forum Senior Cafe Ateista to brzmi dumnie...

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 29-01-2018 o 15:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6170  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 16:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Waciu!
I na cię kiedyś spłynie ŚWIATŁO.
i zawołasz ...HALLELUJAH!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=NZb-SVm7eLE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6171  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 18:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

[/IMG]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6172  
Nieprzeczytane 29-01-2018, 19:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[/IMG]

A nie mówiłem?

Hallelujah!!! Uwierzyłeś!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6173  
Nieprzeczytane 30-01-2018, 08:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Adam Leszczyński No dno po prostu jest Polska Dlaczego Polacy tak bardzo nie lubią swojego kraju i innych Polaków .Wydawca WAB książka dostępna jako e-buk Cena sugerowana 34,99 zł

Z wstępu „Naród idiotów w lustrze” autor zamieszcza cytaty z for internetowych , ale z naszego forum SC nie znalazłem .
" W ogóle Polacy to beznadziejni ludzie .Pełni nienawiści ,fanatyczni katolicy,alkoholicy, złodzieje i homofoby, zacofane mohery. Jest XXI wiek a w Polsce panuje nadal średniowiecze .Homoseksualiści dalej nie mogą brać ślubów .Eutanazja i aborcja dalej nie legalne .I nic nie wskazuje by było lepiej."
Potem przygnębiająca konkluzja :
"No dno po prostu jest Polska"
Kafeteria. pl 08.08.2010, http://f.kafeteria.pl/temat/f1/nie-l...-zle-p_4556144 [dostęp 22 03 2017]

Na tym skończyłem pisać o tej książce A.Leszczyńskiego , kogo stać niech sobie kupi , podniesie się czytelnictwo jednej książki .Ci co szukają sensacji w tej książce na pewno jej nie znajdą tak jak pisałem oparte jest to o co Polacy pisali o sobie .Dużo Prusa bo jego dzienniki to 20 tomów opisów XIX wiecznej Warszawy.
Jako ciekawostka Polacy się kąpią raz na tydzień wcześniej było jeszcze gorzej.Kołtun to jest łac. Plica polonica – kołtun polski . Przynajmniej czymś się zasłużyła PRL, bo ta jednostka chorobowa uległa likwidacji.Ale zużycie mydła mamy najniższe w Europie .Ale tego nie sprawdzałem czy ta informacja to jest prawdą , a nie tylko obiegowym stwierdzeniem w upalne lato ..

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 30-01-2018 o 08:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6174  
Nieprzeczytane 30-01-2018, 15:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Tiaaaaa............pisz już lepiej o viagrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6175  
Nieprzeczytane 31-01-2018, 11:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Książka Leszczyńskiego wywołała u niektórych seniorów zaawansowanych wiekiem amok , zapominają treść moich postów i piszą bzdury nie związane z tematem.

Widzę że relacje Polacy -Żydzi stały się emocjonalne i są podobne do naszych podziałów parlamentarnych.Zresztą nie ma co się dziwić dużo żydów to Polacy którzy sami czy w wyniku sytuacji politycznych musieli wyjechać z kraju. Wojna polsko - polska , emigracja - kraj .
Powinno się powołać tak jak Polsko-Rosyjska Grupa do Spraw Trudnych powołać Polsko-Izraelską ..... wyjaśnić wszystkie sprawy które ciążą na wzajemnych stosunkach pomiędzy teraz będącymi narodami jakim są Polacy -Izraelczycy .Niech specjaliści uzgadniają a nie ulica i media czy fora internetowe jak SC .Zamknąć ten temat a nie czekać że sam się załatwi.

Pytanie zasadne jest co nas tak naprawdę dzieli? Odpowiedz jest : II RP , okres okupacji , PRL , różne spojrzenia na ten okres w historii. Sztetl to miasteczko symbol życia żydów na terenach polski przed holokaustem. Jest portal stworzony przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin wirtualny sztetl .
sztetl.org.pl

Wybrałem miasto Częstochowa https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosc...621-demografia i zobaczyć można demografię i ilu żydów mieszkało w 39 roku w tym mieście 20,62 % a jak popatrzycie na rok 1840 to 59,9 %.

Historia społeczności https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosc...a-spolecznosci .A co takiego negatywnego się zdarzyło w tej społeczności : 19 czerwca 1937 r., w następstwie ogłoszenia przez Obóz Zjednoczenia Narodowego deklaracji antyżydowskiej, w Częstochowie doszło do pogromu Żydów. Przez trzy dni bojówki polskich nacjonalistów demolowały żydowskie sklepy, warsztaty i mieszkania, grabiąc i niszcząc prywatne mienie. Policja państwowa zachowywała przy tym bierność. ... Według policji w zajściach wzięło udział około 15 tys. Polaków[1.7]. W następnych tygodniach fala pogromów ogarnęła szereg miejscowości wokół Częstochowy: Kamińsk, Mstów, Żarki, Cykarzew, Radomsko, Koniecpol, Kleszczew, Przedbórz, Działoszyn i inne

Czy żydzi są przeczuleni na palenie kukły żyda czy odradzający się ONR.?? Karty naszej historii są różne i tak do tego należy podchodzić a sprawach mówić by złych kart historii powtórnie nie starać się powtarzać.

A Kraków ? 25,8 % Kielce 35% żydów w 1939. Sami sobie możecie zobaczyć jak to wszystko wyglądało naprawdę w tamtych czasach.Kiedy obrazowo co czwarty czy co trzeci chodził w jarmułce , w tych dwóch miastach. O tym że ci ludzie mieli swoje mienie a jadąc do obozów nie brali ze sobą wozu meblowego .? no i mamy w tym wszystkim też element związany z kasą.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 31-01-2018 o 12:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6176  
Nieprzeczytane 31-01-2018, 12:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Waciu Droga!
Znowu kłamiesz jak najęty wywalając otwarte wrota o międzywojennych stosunkach ludnościowych.

Albo niewiedzy albo z perfidii mieszasz Żydów z żydami i ubierasz ich wszystkich w jarmułki.

A to jest jedynie bardzo delikatnie mówiąc fałszerstwo, czyli kolejne twoje tendencyjne kłamstwo.
Albowiem nie wszyscy przedwojenni obywatele polscy Żydzi byli żydami czyli wyznawcami judaizmu.

Gdybyś zamiast wypisywać brednie wybrał się do centrum Krakowa i odwiedził poświęcone żydostwu muzeum z całkiem porządnym działem XX-wiecznej historii Żydów to byś to wiedział i nie ględził bezładnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6177  
Nieprzeczytane 31-01-2018, 13:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Zdaję sobie sprawę że wielu rodakom jest wstyd i by nie chcieli pamiętać 19 czerwca 1937 roku w Częstochowie bo nie ma się czym chwalić ale takie były czasy.Fobie żydowskie w II RP były wśród społeczeństwa.A czy tylko w Częstochowie ??? Wyssane z mlekiem matki fobie do różnorodności kulturowej , prezentowali młodzi ludzie z ONR -u , którym ideologia nazistowska zaczęła się im podobać . Dobrze się stało że media to potępiły i upubliczniły . Ruszyli się wreszcie rządzący , bo zareagował na to świat.
W roku 37 w Częstochowie też społeczeństwo nie reagowało a policja wolała tego nie widzieć .Skończyło się to holokaustem .

Tych co temat żydzi interesuje , odsyłam do strony https://sztetl.org.pl/ lub http://www.szih.org.pl/pl/ a zainteresowanych gospodarką i politykom https://www.haaretz.com/israel-news/...jews-1.5768896

Forum Ateista to brzmi dumnie to nie magiel ,liczą się konkrety a nie insynuacje .Ja nie tracę czasu na bzdury i paplaninę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6178  
Nieprzeczytane 31-01-2018, 14:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wiedzę możemy zdobywać od ludzi, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6179  
Nieprzeczytane 31-01-2018, 16:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Zdaję sobie sprawę że wielu rodakom jest wstyd i by nie chcieli pamiętać 19 czerwca 1937 roku w Częstochowie bo nie ma się czym chwalić ale takie były czasy.Fobie żydowskie w II RP były wśród społeczeństwa.A czy tylko w Częstochowie ???
Waciu Droga!
Być może znasz takich swoich rodaków którym jest wstyd za przodków. Ktoś tych Żydów w Częstochowie w Alejach lał. Z tym że moich przedwojenni znajomi nie opowiadali historii których w związku z tymi wybrykami trzeba było się wstydzić. Nie używali mieczyków jako ozdoby w klapach marynarek.
Fobie były raczej antyżydowskie niż żydowskie bo w naszym mieście nowa synagoga była jedną z najbogatszych w RP więc i jej fundatorzy musieli być bogaci i to zapewne musiało kłuć w oczy różnych "inżynierów drogowych" co to "ze wsi do miast". Tak jak kłuła w oczy zamożność badylarsko-prywaciarskich skundlonych z wyznawcami Frontu Jedności Narodu po WWII.
Cytat:
W roku 37 w Częstochowie też społeczeństwo nie reagowało a policja wolała tego nie widzieć .Skończyło się to holokaustem .
Waciu Droga!
Ja wiem, że jako ATEISTĘ rozrywkowego Częstochowa interesuje cię w sposób szczególny ale mimo, że wojnę znam z opowiadań, to udało mi się poznac takich Polaków, którzy pomogli przeżyć holokaust kilku osobom w całości.
I nie chwalili się tym, bo .... taki był czas.
Cytat:
Forum Ateista to brzmi dumnie to nie magiel ,liczą się konkrety a nie insynuacje .
Waciu!
To wyłącz maglownicę, włącz myślenie i pisz prawdę. Insynuacje? Przecież sam nas informowałeś, żeś karierę "społeczną" zaczynał jako wyznawca FJNarodu w czasach kiedy tenże Front ekspediował tysiące Żydów via Warszawa Zachodnia.

Cytat:
Ja nie tracę czasu na bzdury i paplaninę.
To po co je produkujesz?? Gdybyś tak sweterki sztrykowała albo szaliczki to byłby choć pożytek..
A tak trzeba bzdury produkowane przez cię maszynowo prostować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6180  
Nieprzeczytane 31-01-2018, 17:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

http://polki.pl/magazyn/komentarz,co...n=fmww180127_2
"Mój ośmioletni syn przyszedł do mnie przed kilkoma dniami i oznajmił, że nie chce iść do Pierwszej Komunii Świętej. Zapytałam dlaczego. „Po prostu nie wierzę, że w opłatku i winie jest ciało i krew Jezusa. Zupełnie w to nie wierzę i nie sądzę, żebym uwierzył. A w takiej sytuacji komunia nie ma sensu, prawda?”.

Gdzie jest problem?
Problem jest w tym czy młody człowiek powinien decydować o sprawach duchowych samodzielnie i czy powinniśmy mu to narzucać.Można przekupić dziecko prezentami ale czy to jest dobre że do wszystkiego będziemy podchodzić materialnie ? Wtedy rośnie młody egoista i konformista. Rozwiązania siłowe też nie są dobre bo dokonamy tylko rozluźnienia więzi rodzinnych których konsekwencje będziemy ponosić do końca naszego życia.

Też uważam że należy się cieszyć że dziecko potrafi samodzielnie myśleć i do tego racjonalnie. Eucharystia przypominam - zgodnie z wyznawaną wiarą rzymskokatolicką , prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba ???

Dyskusja wybrane głosy z dyskusji :
Boguc/
Co robić? Cieszyć się, że dziecko ma rozum.


ews/
komunia to wymysl ludzi, tak jak to ze slub musi byc koscielny, a nie cywilny. Bog jest wszedzie i widzi, ze dwoje ludzi staje sie mezem i zona, wiec slub jest wazny moi drodzy. napisane jest, jedynym posrednikiem jest Jezus, zastanowcie sie dlaczego modlicie sie do marii i innych zmarlych? po co? w Biblii swietymi nazwami sa wierzacy sludzy Boga, a nie zmarli, bo czy naprawde byli swieci wie sam Bog, polecam Biblie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.