menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 16:38
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post Prezydent wetuje ustawy zdrowotne - komentarze


Komentarz do artykułu: Prezydent wetuje ustawy zdrowotne
--------------------
Ja wrocilem dzisiaj z przychodni onkologicznej to co sie tam dzieje przechodzi ludzkie granice.Ludzie stoje od 5 rana aby sie zarajestrowac a czekaja po kilka godzin.Sa to ludzie bardzo chorzy i dalej sie ta sluba zdrowia zagluje jak poleczka cyrkowa.TO WSTYD DLA TYCH CO RZADZA BO IM NA LUDZIIACH WOGULE NIE ZALEZY,WAZNIEJSZE SA ICH WLASNE STOLKI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 16:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Musiał byś wypowiedzieć się komu bardziej konkretnie wstyd, bo mówisz, że jedni chcą wprowadzić coś nowego (Ustawy) a ktoś mówi nie. I jedni i drudzy w tym temacie coś robią, komu wstyd powinno być? Tym co chcą Ustaw? czy temu co wetuje?. Że jest źle a będzie gorzej to każdy widzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 17:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie To jest trudny temat

kiedy słuchalam wystąpienia profesora Religi nie mogłam nie przyznać jemu racji. Sama nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim, jak wygląda sytuacja w przychodniach onkologicznych wiem z autopsji to jest koszmar dla chorych i dla lekarzy. Leczenie onkologiczne nie jest dochodowe i nie wiadomo jak by wyglądała sytuacja chorych na raka w nowej rzeczywistości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 17:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Pediatria też deficytowa .
Za dużo niejasności .Wierzę Relidze .Nie ma nic do stracenia ,ani do zyskania .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 17:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ale jak znowu patrzę na szpitale, czy inne punkty opieki prywatne i porównuję do publicznych, to mam mieszane odczucia. Ale gorzej już chyba być nie może.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 17:32
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jip

Cytat:
Napisał jip
Ale jak znowu patrzę na szpitale, czy inne punkty opieki prywatne i porównuję do publicznych, to mam mieszane odczucia. Ale gorzej już chyba być nie może.
tutaj się z Tobą zgodzę różnica jest ogromna, ale nie ma prywatnych szpitali leczących chorych na raka. Moja synowa była operowana w prywatnym szpitalu ale komplikacje pooperacyjne /błąd w szuce lekarskiej/ leczyli jej w państwowym szpitalu klinicznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

moje kochane-nie ma idealnego rozwiazania, ale to zaproponowane przez premiera jest opcja najgorsza, nie ma na świecie panstwa, które miałoby sprywatyzowana cała służbe zdrowia (oprócz USA- ale tam słuzba zdrowia należy do jednych z najgorszych na swiecie-patrz kampania wyborcza-zmiany w systemie ochrony zdrowia).Panstwo MUSI dotowac - my sami naszymi skladkami nie jestesmy utrzymac takiego molocha.Przyklad- ja moją operacja tegoroczną wyczerpałam mozlimości dalszego leczenia-nie mam juz uskładanych pieniedzy-czyli w przypadku prywatyzacji musialabym za całosc leczenia zaplacic.Policzylam-składka moja musialaby wynosic miesiecznie circa 2500 PLN-czyli wiecej n iz wynosi moja emerytura-wtedy bylabym leczona w srednio godnych warunkach.Przegladnełam całosc tego watku-jest jedna bardzo charakterystyczna wiadomosc- błedow w szpitalach prywatnych nie poprawiaja te szpitale -tylko panstwowe,prywatne nie maja na to funduszow...O tym pisałam juz dawno, ale spotkalam sie z odpowiedzia, że w szpitalach prywatnych pracuja sami profesorowie nie popełniajacy błedow.OBY>>>>>
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jeszcze jedno-nie wytrzymamy dwoch poteznych i nie przemyslanych reform-słuzby zdrowia i wejscia w strefe euro
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

I jeszcze Jip-kochanie pojedz do UK i zobacz jak tam wygl adaja szpitale i stosunek słuzby zdrowia do pacjentów...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Coś tutaj nie tak mówisz, kto Ci powiedział, że po nowemu musisz wszystko sama płacić? Coś innego słyszałem, doświadczałem i widziałem. Szpital prywatny, płaci NFZ tak jak publicznemu a leczenie inaczej wygląda. To skutki straszenia. I pytanie - jakie widzicie wyjście z tego marazmu?. Tak dalej trzymać? ładować kasę, która przecieka bokiem, dopłacać lekarzom i pielęgniarkom, nie takiego stanu ja nie popieram. Niech się wreszcie coś dzieje. A UK to co to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jasne placi NFOZ- ale sa dotacje do Twojego leczenia- w przypadku prywatyzacji Ty sam wybierasz poziom leczenia w zalezności od składki....UK to Wielka Brytania....Wyjscia nie widze jasnego ,przede wszystkim wieksza kontrala NFOZ-ów i konkurencyjne ubezpieczenia.Straszenie... gdzie tam przepracowałam cale życie w słuzbie zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A prezydent broni Twoich interesów- ale .....sprobowac mozna,ciekawe jak długo wytrzymasz.....ze swoja emerytura.Zycze duzo zdrowia, ja sia sama poleczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:47
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie Prawda.

Cytat:
Napisał babciela
I jeszcze Jip-kochanie pojedz do UK i zobacz jak tam wygl adaja szpitale i stosunek słuzby zdrowia do pacjentów...
W UK leczą telefonicznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A prezydent broni Twoich interesów- ale .....sprobowac mozna,ciekawe jak długo wytrzymasz.....ze swoja emerytura.Zycze duzo zdrowia, ja sia sama poleczę.
Jakoś nie widzę, żeby akurat on bronił moich interesów, jak broni to interesów brata i partii, ale to moje zdanie i mój pogląd,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 21:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jasne.. jasne..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 21:31
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Jasne.. jasne..
Czasem szkoda pisać. Palikota ktoś by chętniej posłuchał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 11:38
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Całą reformę należałoby zacząć od likwidacji NFZ i utworzonych w nim wysoko płatnych synekur, zżerających połowę środków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Czasem szkoda pisać. Palikota ktoś by chętniej posłuchał.
Masz na myśli swoje wpisy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Całą reformę należałoby zacząć od likwidacji NFZ i utworzonych w nim wysoko płatnych synekur, zżerających połowę środków.
To jakby pomalować ściany przed tynkowaniem. Bo kto by finansował szpital [państwowy czy prywatny] zanim powstanie nowy twór. Pacjent czy NFZ pod innym szyldem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 16:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A dlaczego nie pacjent?- dostajesz rachunek ze szpitala i idziesz do swojej kasy chorych-i w zaleznosci na ile jestes ubezpieczony tyle Ci zwracaja- ale UWAGA- panstwo partycypuje w kosztach leczenia- czyli mozesz wyjsc na zero.Podczas ostatniego swojego pobytu w Deutchland- kazda pierwsza wizyta u lekarza pierwszego kontaktu 10 euro, kazda pierwsza wizyta u stomatologa 10 euro ,kazdy pierwszy dzien w szpitalu 10 euro ,a potem dopłata w zaleznosci od tego jakie masz ubezpieczenie.Niemki chca pracowac do 65 roku zycia bo maja za co zaplacic ubezpieczenie i duzo wyzsza emerytura...nasz prezydent broni naszych zdobyczy socjalnych prawie jak komunista...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.