menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2961  
Nieprzeczytane 08-04-2024, 11:09
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 891
Domyślnie Witam Pszczółki

Witam wszystkie panie tutaj. Fajna pogoda , ale nie zdrowa jest , bo niż panuje . I trza tabletki zażyć . I tak upływa dzień za dniem.Też byłem zagłosować , mało było osób , jak a takie głosowanie, za komuny było dużo wincy. Z 9 osób siedziało za stołem i czekali na nas . Ja wziąłem druki, usiadłem popatrzyłem na wszystkich dość chwilę. Potem obejrzałem swoich pasażerów a liście. Tych swoich znajomych szybko zaznaczyłem ale tych cudzych zastanawiałem się. Zostawiłem kilka pustych miejsc bo po co mi jakich nie znam dawać krzyżyki.. Tak myślę że z 50% było głosować w naszej gminie.
Pozdrawiam , tak pogoda mnie nie rozpieszcza może młodych tylko , bo wieczorami się smykają po rowach bo suche są. I kochają się , a drą się jak koty te pierony. Jeszcze ja widzę to wszystko bo oświetlone jest dokładnie Ci młodzi nawet nie zwracają uwagi nawet na tych starszych , wiedzą co mają robić w noc księżycową, mimo że lamy uliczne świecą. Śmiechu warte czasami, warto podpatrzeć tylko, ja mam czym Rolnetką bo mam.
Dobrego dnia Pszczółki kochane.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2962  
Nieprzeczytane 08-04-2024, 15:26
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 732
Domyślnie


Dzień dobry. Witam obecne Pszczółki Krysię i Basię i Gucia Gienka naszego zawsze obecnego rodzynka. Gieniu to dobrze jak się ludzie kochają, miłość to piękna rzecz i żeby jej było jak najwięcej.
Zagłosowaliśmy z mężem wczoraj i niepokoiło mnie, że taka słaba frekwencja. Masz Basiu rację moim zdaniem za mało było osób młodych, a to przecież między innymi ich losy się rozstrzygają. W kolejce jak staliśmy to głośno czasem ktoś wyrazi myśli, że są przeważnie do głosowania ludzie starsi, a młodzież powinna tu być większością. To młodzież powinna dbać o swoją przyszłość. Zaraz odezwał się obrońca młodzieży i wyraził swoje zdanie, że on przyszedł na wybory, ale nic z tego nie ma bo do emerytury jeszcze kilka lat mu brakuje, ale przyszedł i z Panem za nim stojącym odwracał się i komentował dalej, że powinni głosować ci co dostają zapomogi 800+ Babciowe, emeryci głosują bo dają im 13-tki, 14-tki, darmowe leki, a młodzi mają trudny start żeby kupić mieszkanie i muszą mieszkać z rodzicami i dlatego nie przyszli bo nie widzą swojej przyszłości. Czyli ( mentalność tego Pana jest taka, że na wybory idą ci co im dają to głosują. Widocznie niektórzy stworzeni są tylko po to by żądać, wymagać i brać. Nie dało się tego słuchać i na szczęście rozeszliśmy się z kolejki do swoich stanowisk do pobrania druków. Nasz lektorat jest winien sam tego niefascynującego wyniku w stosunku do wyborów z Października, ale jak jeszcze zliczą głosy do Sejmiku i Rady to będzie bardzo dobrze i czuję się jedną z nich, że byłam i spełniłam należycie swój obywatelski obowiązek byłam wzięłam udział w głosowaniu i dopisałam się do -52 procentu na wyborach bo tylko tyle ludzi brało udział. Tydzień rozpoczął się pogodnie u mnie jest +27 stopni C. Życzę miłego popołudnia. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 08-04-2024 o 15:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2963  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 00:52
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 341
Domyślnie


Dobry wieczór Pszczółkom i Guciom.
Jestem, jestem nie choruję, zdrowo się czuję z tą moją zastawką.
Napiszę krótko, jest juz późno , a ja jestem zaczytana w książce saga "Dziedzictwo"
Jak sobie poczytałam, to ten turecki serial ma dużą oglądalność w Turcji, i w Polsce też ma swoich fanów oglądalności .
Wszystkim życzę spokojnej nocy i wesołego poranka .Dobranoc



__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2964  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 07:15
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 640
Domyślnie



Witam w słoneczno-gorący wtorek .Już jutro ma być chłodniej.U Krysi ten chłód już jest.Otworzyłam laptop i się przeraziłam że coś się stało Zosia o 1 w nocy???? ..do Basi markowania już przywykłam A tu się okazało że...zaczytana
Janinko podoba mi się Twoje spojrzenie na Gienia wyczyny ,ale chłopy już tak mają Dobrze że przezorny ale trzeba pamiętać że kobieta zdesperowana niebezpieczna jest Niczyimi uczuciami bawić się nie wolno bo to jak zabawa zapałkami.Pożar może wybuchnąć.Ale fajnie poczytać że są tacy co im się jeszcze chce Basia dobra dusza przestrzega przed naciągaczkami ,myślę że póki co Gienkowi nie grozi to.
Mąż bierze Piorunkę i na latyfundia wyjeżdża ja niestety nie bo piszczę jak mysz ..głos mi odebrało.Dostałam antybiotyk wczoraj no i muszę trochę pozażywać.Rację ma Gienek taka pogoda a zwłaszcza gorąc o tej porze roku nie sprzyja zdrowiu.Skoki temperatur i cisnienia ?..brrr Grażynka piękne kwiaty pokazała to i ja swoimi się pochwalę.
Wiosna u mnie w pełni



Odpowiedź z Cytowaniem
  #2965  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 09:52
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 431
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

“Bycie kobietą jest gorsze od bycia rolnikiem – mamy tyle roboty z plewieniem i pryskaniem upraw:
trzeba depilować nogi woskiem, golić pachy, skubać brwi, ścierać pumeksem stopy, złuszczać i nawilżać naskórek, oczyszczać pory, farbować odrosty, malować rzęsy, piłować paznokcie, masować cellulitis, gimnastykować mięśnie brzucha. W dodatku te wszystkie zabiegi są tak precyzyjne, że wystarczy kilka dni, aby się całkiem zapuścić.”/– Helen Fielding/


Witam milutko wszystkie Pszczółki i Gucie żartobliwym tekstem.


Coś w tym jest, należy dbać o siebie, o higienę osobistą.
Obecnie mężczyżni bardzo dbają o swój wygląd - chodzą do kosmetyczki etc.
Witam Zosię - dobrze, że jesteś !!
Witam również Bogusię - dziękuję za kawkę i gratuluję pięknego ogrodu !!
─═════♦» ❤️«♦═════─
Wymarzonego dnia w blasku wiosennego słońca, dużo zdrówka życzę
i serdecznie wszystkich pozdrawiam.

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2966  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 12:24
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 891
Domyślnie Witam Pszczółki

Musisz być przezornym na każdym , kroku . Z tymi kobietami, to ne ma żartów.Ale nie wiem , jakich cudów ja się od nich dowiedziałem . Nawet ksiądz nie wie to co ja wiem od nich.Jakie mają zachcianki niektóre. Dwa razy w miesiącu chciała przyjeżdżać do mnie z pod Legnicy. Wyobraźcie to sobie jakie te kobiety są. Jak puściłem kamerę to uciekł z pod niej. następne piszą i piszą , jak coś im napiszę wyłączają sie.
Fajna pogoda jest , pozdrawiam miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2967  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 13:12
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 341
Domyślnie



Witam serdecznie nasze Pszczółki i Gucia.
Rozmawiałam tel. z Ninką, Powiedziałam jej że czuję się
dobrze, zastawka równomiernie cyka. .więc ja żyję
Do tej pory siedziałam sobie na ganku i czytałam książkę, pięknie słoneczko przygrzewało, nie było wiatru, tylko spokój zakłócały mi fruwające osy czy bąki
Musiałam wejść domieszkania, bo wnuk myje ganek i będzie tam mokro. W między czasie dowieziono nam 30 worków ziemi, by powstała nowa rabata. Na brzozie sroki uwiły są gniazdko, a sąsiad je dokarmia
Przed domem też jest kolorowo, jak u Bogusi, nie robiłam nowych fotek, nie mam co wkleić by pokazać.
Wszystkim życzę miłego słonecznego wtorku.
Do następnych odwiedzin, moi drodzy, zostawiam gorące pozdrowienia i buziaki
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 09-04-2024 o 13:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2968  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 15:05
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 640
Domyślnie

Krysia nas uraczyła wpisem o kobietach ,Gieniu o kobiecych zachciankach Zosia dobrym samopoczuciem.Niech ta zastawka sprawuje się dobrze,
A ja dam wklejkę jak ciężka ale też i zabawna jest praca nauczyciela.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2969  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 16:05
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 891
Domyślnie

Po południu dopiero jest zabawa z nimi z tymi kobietami.
Ważne obiad zjedzony ziemniaki , buraczki cebulka zielona zamrażalki i rosół z nudlami.

przesyłam pozdrowienia z Żernicy do was miłe pszczółki
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2970  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 18:13
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 341
Domyślnie

Witam ponownie, wróciłam ze spaceru, ładna słoneczna pogoda, potem poszłam na ogród, tam też zrobiłam fotki.. jak kawałek pola wygląda
teraz.
Przysiadłam na ganku i też zrobiłam kilka fotek, pięknie się obserwuje, jak wszystko wraca do życia, kwitnie, i cieszy nasze oczy.



__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2971  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 18:30
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 732
Domyślnie


Dzień dobry. Witam Pszczółki i Gucia. Bogusię, Krysię, Zosię, Gienka. Bogusia nasz Ul otworzyła bardzo ładne zdjęcia swojego ogrodu pokazałaś masz dużo Tulipanów, a jeśli chodzi o humor z Krasnoludkami, odpowiem na tą zagadkę nieco inaczej. Czasami może czegoś zabraknąć, ale to wyjdzie jeszcze na dobre. W przypadku Krasnala. Na szczęście nie mam tych problemów może to dziwne, ale ja mam dobre trawienie żołądka bo mogę jeść ogórki i mleko czy kiełbasę i mleko itp, nie dzieje się nic złego z trawieniem i na szczęście nie mam takich problemów.
Cytat:
Pisze Zosia- ja jestem zaczytana w książce saga "Dziedzictwo"Jak sobie poczytałam, to ten turecki serial ma dużą oglądalność w Turcji, i w Polsce też ma swoich fanów oglądalności .
Zosiu. Czytałam książkę bardzo bardzo dawno w dodatku teraz oglądając film mam streszczenie obrazowo i jeszcze bardziej sobie przyswajam całą Sagę Rodu. Serial Dziedzictwo oglądam na TVP1,- oglądam już od 2018r. Powtarzają czasem w nocy i bardzo wczesnym ranem powtarzają odcinki. Jak to się stało, że do tej pory o tym filmie nie wiedziałaś ?. Od Poniedziałku do Piątki film jest na TVP1 przed godziną 16;00 Dzisiaj też oglądałam. Sprawdź sobie w programie.
Gieniu Ty dalej się zabawiasz, a jakie postępy w Twoim ogrodzie?. Przyszłyście Pszczółki wszystkie z kawą to dosiadam do Was, miłego popołudnia. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2972  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 19:32
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 341
Domyślnie

[b][font="Georgia"][/size]
Janina, chyba w reklamie widziałam zwiastun o filmie, i teraz oglądam codziennie, ba, faktycznie wczesnym rankiem też już oglądałam odcinek, jak go przegapiłam bardzo mi się podoba



























__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 09-04-2024 o 19:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2973  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 19:39
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 640
Domyślnie

Witam Was jeszcze wieczorkiem i przesyłam mój kwitnący trawnik ..oj wsadziło się w październiku tych cebulek ale efekt jest i tak pięknie kwitnie czereśnia ,ciekawe czy zdąży zawiązać owoce .




[img]http://www.klub.senior.pl/galeria/images/23662/
large/1_KJtFHEG0.jpg[/img]



A tak ode mnie widać tatry przy dobrej pogodzie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2974  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 19:59
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 623
Domyślnie

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Pogoda dopisuje,przyroda szaleje,drzewa kwitną cudnie.Czereśnia u mnie jak u Bogusi,kwitnie cała na biało,tylko jabłonka jeszcze w pąkach.Teraz wzdłuż ulicy sadzą wiśnie japońskie.Pięknie kwitną na różowo i cudny widok jest jak dmuchnie wiatr i leci taka różowa chmurka kwiatów. Tulipany jeszcze niedawno w pąkach, a tu już w pełnym rozkwicie a nawet niektóre już przekwitają.Teraz wszystko nie tak.Odnoszę wrażenie że teraz to cebulki są tylko na dwa, trzy lata,a potem giną w ziemi.Bogusiu,cudowny masz widok,zazdroszczę.Wiesz jak kocham Tatry.Już nie mogę się doczekać mojego wyjazdu w czerwcu.Mam nadzieję że pogoda dopisze( byle nie było za gorąco) i pochodzę trochę po taterkach.
Wczoraj byłam w przychodni u lekarza rodzinnego.Nie podobają się jej moje opuchnięte kostki i zbyt wysokie ciśnienie.Mam porobić wszystkie możliwe badania krwi i przyjść w maju.W aptece zostawiłam 310 zł.Leki na dwa miesiące i niestety nie wszystkie ze zniżką.Samo życie.
Po ciepłym i słonecznym dniu zapowiadają ochłodzenie.Teraz wieje dość mocny wiatr,na pewno przywieje zmianę pogody.
Dobrego i spokojnego wieczoru życzę wszystkim.

Kilka fotek z mojego ogrodu (tulipany i narcyzy).

__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 09-04-2024 o 21:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2975  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 20:12
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 341
Domyślnie

U mnie też jest wiosennie na ogrodzie, drzewa też pięknie się prezentują, w pełni rozkwitu.
Kto ma ogród , to i ma zajęcie przy pielęgnowaniu go













tak wygląda kawałek pola przygotowywane pod następną rabatę kwiatową.
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 09-04-2024 o 20:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2976  
Nieprzeczytane 09-04-2024, 23:53
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 805
Domyślnie

__________

Przyszłam do Was by pogasić światła i życzyć Wam dobrze przespanej nocy.
Późna już godzina nocka się zaczyna , gwiazdy już mrugają do snu zapraszają
o tej porze jak ciemno na dworze , komputery wyłączamy do łóżek podążamy.
Gaszę światło idę już spać - lulu...od tej pory zapanuje błoga cisza w Ulu
bo Pszczółki i Gucie już dawno śpią. Słodko śpijcie same piękne sny miejcie,
odpływając w krainę marzeń . Dobrze przespanej nocy. D O B R A N O C.
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 10-04-2024 o 00:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2977  
Nieprzeczytane 10-04-2024, 00:10
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 891
Domyślnie

Co tam za sierszeń siedzi u góry.

Pozdrawiam .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2978  
Nieprzeczytane 10-04-2024, 00:29
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 805
Domyślnie

__________
Gienek na tym księżycu te dwa szerszenie , które jeszcze nie śpią to chyba ja i Ty.
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2979  
Nieprzeczytane 10-04-2024, 05:57
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 805
Domyślnie




Witam serdecznie nasze miłe grono.
Witam Pszczółki i Gucie zapraszam na wiosenne śniadanko i kawkę.
Jak wstaniecie , będziecie już po toalecie, przysiądźcie proszę by się posilić.
Dopiero jak się już wyśpicie i posilicie , Ul nasz otworzę i Pszczółki polecą
w przestworze Ja sobie po wątku pofruwałam , piękne zdjęcia Wasze
pooglądałam jak kwitną ogródki w nich kwiaty i drzewa. Miłego dnia .
Pozdrawiam wszystkich obecnych , nieobecnych i podczytujących,
zapraszam na kawę.
____

1./ http://www.dobrysennik.pl/energia-dnia
2./http://www.dobrysennik.pl/tajemnice/medycyna-naturalna
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 10-04-2024 o 06:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2980  
Nieprzeczytane 10-04-2024, 08:52
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 623
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim z rana.
Basiu dziękuję za pobudkę.To że Ciebie nosi po nocy to wiem, ale Gienka nie spodziewałam się w Ulu o tak nieludzkiej porze. Spać nie możesz?.
Dziś rano mam trochę spraw do ogarnięcia. Szybka kawa i śniadanie. Przysiądę się ze swoim śniadaniem.W nocy źle spałam.Ciśnienie skacze ale wzięłam tabletki. Będzie lepiej.

„Dopiero człeku twój wiek dojrzały
Odsłania życia urok wspaniały,
Gdy łyk powietrza z wysiłkiem łapiesz,
Rwie cię w kolanach, na schodach sapiesz,

Serce jak głupie szybko ci bije,
Lecz w każdej chwili czujesz, że ŻYJESZ!„

Spokojnego dnia życzę wszystkim i zdrowia przede wszystkim.


__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 10-04-2024 o 09:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-120-ta. basia2002 Humor, zabawa 966 06-08-2018 18:17
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo Pod dobrą nadzieją- Część -119 -ta basia2002 Humor, zabawa 999 27-05-2018 10:23
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-118-ta. basia2002 Humor, zabawa 1000 27-02-2018 21:27
" PSZCZÓŁKI JOLITY " - czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część - 117 basia2002 Humor, zabawa 990 01-12-2017 20:09
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz. 107 oma Humor, zabawa 996 21-10-2015 00:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.