menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 23:09
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Anthony de Mello "Śpiew ptaka"

--------------------------------------------------------------------------------


Sklep z Prawda

Nie wierzyłem własnym oczom, kiedy zobaczyłem napis na sklepie: sklep z prawdą. Tu więc sprzedawano prawdę.
Grzeczna ekspedientka zapytała mnie, jaki rodzaj prawdy chciałbym kupić: prawdę częściową czy prawdę pełną. Oczywiście, pełną prawdę. Nie chciałem oszustw, pochwał ani racjonalizacji. Chciałem, żeby moja prawda była naga, jasna i absolutna.
Ekspedientka zaprowadziła mnie do innej części sklepu, gdzie sprzedawano pełną prawdę.
Tam sprzedawca spojrzał na mnie współczująco i wskazał etykietkę z ceną.
- Cena jest bardzo wysoka, proszę pana - powiedział.
- Jaka jest? - zapytałem, zdecydowany nabyć prawdę za każdą cenę.
- Cena polega na tym - mówił - że jeśli pan tę prawdę zabierze, nie będzie pan już miał wytchnienia do końca życia.
Wyszedłem ze sklepu smutny. Myślałem, że mógłbym kupić prawdę za niską cenę. Nie jestem jeszcze gotów na Prawdę. Od czasu do czasu pragnę spokoju i wytchnienia. Muszę jeszcze sam siebie oszukiwać usprawiedliwieniami i racjonalizacjami. Ciągle jeszcze szukam ucieczki w moich niezłomnych wierzeniach.


--------------------------------------------------------------------------------
Te rozwazania sa latwiejsze,jednoznaczne.

A przebudzenie?

Celowo baz cudzyslowu
Jezus ,Mistrz,jest juz przebudzony ,a my ciagle nie.
  #182  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 23:14
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał seniorJana nie nazwalem prostaczkiem (prosze dokladnie czytac a nawet analizowac moje posty)-
ale jaja, musiałbym się śmiertelnie nudzić, żeby analizować te bzdety
Cytat:
Napisał seniorJeszcze mnie obwinia,ze literatury polskiej nie pamietam.Pamietam ,pamietam ale tylko POLSKA,te obce spolszczone i z obcego drzewa rodowego jakos mniej mnie podniecaja.Dzisiaj nie powiem ci dlaczego ale innym razem napewno.
Z obcego „drzewa” pochodził Mickiewicz (Litwin), Słowacki, że o takim antypolaku jak Miłosz nie wspomnę(hmmm a Einstein?)
Co powiedzieć o Tuwimie?
Cytowany przez JB fragment pochodzi od Biskupa Warmińskiego (też żyd wg niedouczonego pseudoseniora?).
Hehe...ciekaw jestem, czy niejaki senior wie o kim mowa?
Cytat:
Kazdy orze jak moze.Jana zostawiam w blogim snie ,nalezy mu sie po sluzbie,jak wstanie to odpowie ale moze juz pod innym nickiem i w innym wcieleniu.
Tylko orzeł nie orze.
Senior jak nie może, to mu może pomorze pomoże, a jak nie – to, jak widać, zostanie tylko walenie klawiatury.
Jan się ew. może wcielić.
Senior się wycielał wielokrotnie.
1. żona Teresa (ciekaw jestem, czy zeszła – bo nie pisze?)
2. córka Agata... hmmmm....
3. „przyjaciel”
4. jakaś papuga z Florydy
Cytat:
Napisał nibysenior"Jestes ,moim zdaniem,zdeklarowanym antysemita,ksenofobem,antysinologiem,antykomunista (napisał Jan),nietolerancyjnym,antygonistycznym i falszywym ."Czy Pan zdaje sobie sprawe,ze za takie slowa czeka Pana proces sadowy z powodztwa cywilnego ?Ja Pana nie nazwie jakim ja cie widze i co o tobie mysle,bo to jest forum publiczne ale jak zechce to powtorzy ci to moj adwokat w Gdansku.
Senior zdeklarował dochody w wysokości 500$/miesiąc, równocześnie deklaruje utrzymywanie papugi na Florydzie i w Gdańsku.
Występuje rażąca dysproporcja miedzy dochodami a wydatkami.
Sprawa dla FBI, plus zatajenie komuchowskiej przeszłasci.
Porównanie z Al Capone byłoby pochlebstwem dla tego marnego fanatyka.
Cytat:
Przebudzilem sie !Tak i to prawda - po poludniowej przerwie w szumie klimatyzatora usluszalem glos daleki :
Jak już usłuszałeś, to nie mogłeś dalej słuczać?
"Jedźmy - nikt nie woła".
Musisz pisać grafomanie?
Lila, uważaj...
z kim przestajesz...tym sie stajesz.
Co wyjdzie ze skrzyżowania krokodyla z lwicą?
PS. pisz, seniorze, jak najwięcej, jesteś lepszy jak aktualne kabarety.
PS2....jak cię przysrają...nie podnoś głowy..................(te kropki to specjalnie dla ciebieciebieCIEBIEciejebie........................ .................................................. ................................................
......................)
  #183  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 23:46
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Ostatku,

Cytat:
Napisał ostatek
Język do żołądka już sobie ugadałam. Od pierwszej strony wątku trąbię o buddyźmie o. de Mello. I co? Nic! Nawet Senior A.P. nie zauważył, że na buddyzm nawraca. Dla Jana Bo. lektura jest "płaska i bez wyrazu", mało tego - obraża Go (nic prostszego, książkę odłożyć). A ja odnoszę wrażenie, że wszyscy piszą, mało kto czyta...
Jak się to ma do ekumenizmu? Proste: każda religia jest dobra, pod warunkiem, że jest katolicka (to zdanie powinno się znaleźć w innym temacie, ale tutaj też pasuje)...
Wybacz, nie czytałam całego wątku, bo nie miałam ani czasu, ani specjalnej ochoty. Osobiście lubię filozofię De Mello, wyrażoną w jego książkach. Może dlatego, że podobają mi się idee buddyzmu? Bardzo do mnie przemawiają.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #184  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 00:58
janina1's Avatar
janina1 janina1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jan Bo.

Pani co naprodukowała prawie 3500 postow nie zawierajacych tresci, wlasnie odszedlem od lektury odrzucony ich płaskością wiec nic nie dodam.
Pewnie sie zakochala, no pewnie.

Ho, ho Janie Bo.
Spieszę z dobrą radą co może się przydać…

Bo… olśniło mnie, i przebudzenie nastąpiło…

Bo, może warto włączyć ignora na wszystkich,
którzy mają 3, i więcej tysięcy postów w pocie czoła spłodzonych (czasem dane z profilu zawierają więcej słów niż zamieszczony post).
Te 3 tys. to tylko sugestia, można obniżyć limit postów,
ale czy będzie Ciebie satysfakcjonowało czytanie wprawek nowicjuszy. Jeszcze jedno, nie wykazuj nadmiernego zainteresowanie „dorobkiem” zawsze tej samej osoby,
bo…

Janie Bo. zostaniesz opatrzony etykietką dozgonnego wielbiciela, bez względu na płeć tej osoby.
Więc uważaj. No!

Ale, „poznaj cłeku samego siebie” poprzez opinie innych. Okaże się, że jesteś jednym z przebrzydłych trolli,
które tu rozmnażają się w zawrotnym tempie.
Koniecznie! celem „oczyszczenia się” przyznaj się kim wcześniej byłeś.
Zdaje się, że to forum jest bardzo atrakcyjne, i raczej nie dla trolli, tylko dla spam botów. ((
  #185  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Czy ty mogłabyś droga Janeczko wytłumaczyć mi jasno ,prosto i bez złośliwości a)co myśmy ci takiego złego uczynili ,że nas tak nie lubisz
b) czemu nie odnosisz się do treści wypowiedzi tylko robisz nieustanne wycieczki osobiste
c) po co tu zaglądasz skoro tak okropnie się męczysz ,przecież są inne ciekawsze fora
d) jaki jest logiczny związek między ilością postow a ich jakością
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #186  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:05
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Czy ty mogłabyś droga Janeczko wytłumaczyć mi jasno ,prosto i bez złośliwości a)co myśmy ci takiego złego uczynili ,że nas tak nie lubisz
b) czemu nie odnosisz się do treści wypowiedzi tylko robisz nieustanne wycieczki osobiste
c) po co tu zaglądasz skoro tak okropnie się męczysz ,przecież są inne ciekawsze fora
d) jaki jest logiczny związek między ilością postow a ich jakością
Malgosiu, zadalas cztery pytania, w odpowiedzi dostaniesz tasiemca!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #187  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ok .Może być byle na temat ....belferstwo to jest jednak choroba hihihi
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #188  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 07:27
Jan Bo.'s Avatar
Jan Bo. Jan Bo. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 66
Domyślnie

Witam Panie w tym temacie i Panów jak będą. Widzę że utknąłem tu napiszę nie wiem czemu bo prócz Pana Kazimierza tu na temat nik nic nie pisze. Nie przypomnę kto już ten temat założył, bo czepianie się zacznie znów i na jaki ten temat. Temat jest o książce tego Mello, który swoje filozofie sformuował jednak w taki sposób któy mi nie odpowiadają. Ugruntowany jestem w swojej wierze i wmawianie mi ze jestem chory czy wszyscy ludzie są chorzy a potem udowadnianie mi i tym ludziom, że potrafi mnie, nas uzdrowić, to nie ton do którego przywykłem. I wielu ludzi pewnie też tak to czyta. Gdyby ten pan pisał, że są tacy ludzie, że spotkał kilku to by dobrze było. ALe on moim wrażeniem od razu bez pytania, czy mną targają takie wątpliwości zakłada że tak. Nie mogę być sobą i szczęśliwy swoim życiem, bo ktoś na siłę chce mnie naprawiać, budzić i takie tam. I tonem dla sztubaków. A jam mimo wszystko to zdrów jestem i nie śpię wg. schematu tego Mello.
Pani któraś dopomina się o buddyzm, żle interpretując temat, jak będzie o buddyznie to temat siębędzie tlił, a ten jest o czym innym chyba. Na zaczepki już nie odpowiadam bo przez ten krótki okrez nauczyłem siępatrzeć na to wasze pisanie tylko dla pisania.
Ciężko mi sięczyta i poczytam dziś jeszcze choć mnie irytuje ta lektura, nie potempiam w czambuł może i komu sie ta lektura przyda i będzie katechizmem mnie jest ttylko książką nie wnoszącą w moje życie nic a nic. I obraża bo jakże tak można pisać. ALe to moje wrażenie, a że inne tych w zachwycie nie wiadomo nad czym, bo nie piszą i moim wrażeniem się dzielę nie każąc nikomu go podzielać a wejść w dyskusję pragnę, rzeczową i w temacie.
Pozdrawiam w nowym dniu.
Jan
  #189  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 09:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Może ja Ci Małgoś odpowiem,bo przygotowanie tasiemca
zajmuje dużo czasu .Trzeba pogrzebać w archiwach i profilach,,
Trzeba w pocie czółka płaskiego ,wklepać treść głeboką..

Ale najpierw do Jana ...
Lubię de Mello,czasami.Ale całość to dla mnie piła ,jak rzadko..

I wrócę do odpowiedzi,w czeluście zionące ogniem i parą ,z szyldem "Pralnia''.

Spieszę z dobrą radą co może się przydać…
No nie.Pomietło spieszy z radami..Nieproszone.Ja ci radzę natomiast ,zamknij ten burdel z gaciami,bo klientów brak.

I]Jeszcze jedno, nie wykazuj nadmiernego zainteresowanie „dorobkiem” zawsze tej samej osoby,

Nie grozi to nikomu,jeżeli poza kręceniem magla wokół tych samych majtek ,znajdzie sobie inny sposób na życie..

zostaniesz opatrzony etykietką dozgonnego wielbiciela, bez względu na płeć tej osoby.
Więc uważaj. No!

No i tu cała głupota ameby wychodzi.Jeżeli toto chodzi i czyta z tchem zapartym ,co jakaś osoba ''spłodziła'',notuje sobie miejsca ,które wymieniła,aby spod sterty gaci niespodziewanie strzelić z gumki..upsss ..sorry ..strzelić newsa,to świadczy wyłacznie albo o obsesji ,albo o kandytaturze na oddział zamknięty szpitala ,z diagnozą '' niebezpieczny dla otoczenia - może ugryźć ''..

Zdaje się, że to forum jest bardzo atrakcyjne, i raczej nie dla trolli, tylko dla spam botów. ((

Ameba jest spam botem oczywiście.I to jest podsumowanie.Nic dodać - nic ująć.
Wobec powyższego powinna być usuwana przez moderatorów.
  #190  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 11:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Lila trafne spostrzezenia, kto jest kto ale ja sie tylko zatrzymam na pijackim belkocie osobnika wybitnie beszczelnego piszacego wyzej "za flache" latwego do rozpoznania w kilku wcieleniach,przypuszczam ze z partyjnego demobilu, wogole nie myslacego w godzinach dziennych.
Otoz ta osobka (dno calkowite) ,ktory z moralnoscia polskiego studenta moze tylko konkurowac w Tel Avivie,wylapuje fakty (autentyczne) z moich postow i dokonuje urbanowskich przeksztalcen co mozna porownac do wycia swini w pelnym wydaniu przed swiniobiciem,ktora chce sie uratowac przed mordem w rzezni.
Swinskie posty bardzo obnizaja poziom tego portalu i wielu ludzi,ktorzy tu zagladaja pytaja mnie komu ten portal sluzy.
Wyjasnie wiec to wszystkim czytelnikom publicznie we wlasnym odczuciu ,jezeli ADMINISTRACJA pozwoli i post ten utrzyma ,o co PROSZE grzecznie.

Wg.pewnych zalozen i planow dla polskich seniorow w ramach rozwijania komputeruzacji i internetu w Polsce otworzono ten portal dla "pewnej rozrywki" utrudzonych zyciem seniorow polskich i polskojezycznych. Jednoczesnie zakladano,ze sledzac "rozrywke" bedzie mozna wylapac na jakim etapie jest myslenie Polek i Polakow w podeszlym wieku.
Na podobnych zasadach zakladano Radia Maryja i jego portal,z tym,ze im nie zalozono forum,bo wiadomo bylo ,ze to forum blyskawicznie stalo by sie rzeznia.
Na tym portalu czuwa silne grono administracyjne doborowi moderatorzy "spoleczni" ,ktorzy przez okragla dobe pelnia dyzury we wiadomych celach.

Widzac ,ze na forum pojawia sie obcy/nowi natychmiast zaczyna sie AKCJA "tepego topora" .Sa wyznaczeni ci co do topora ,jak i ci ,ktorzy beda rabac gdyz sa do tego po "profesji" odpowiednio przeszkoleni i poinstruowani.

Cala reszta jest widoczna z ich postow,kto za kogo robi.
Nie przedluzajac dopisze (wiedzac,ze post moze nie byc dopuszczony do publikacji lub przez chwile tylko sie ukazac) bardzo istotna uwage.

W Polsce pod tylkami wrogow polskich zaczyna sie juz dymic,szykuja sie ogromne strajki zwiazkowe.
Polska sie budzi i ja jestem z tego przebudzenia bardzo zadowolony,widze w tym czastke swojej roboty na tym i na inncyh forach,bo przeciez w nieskonczonosc klamstwa nie moga zwyciezac prawdy. Odwracanie caly czas kota do gory ogonem moze nawet zdenerwowac Boga czy bozkow i sprawiedliwosci za niedlugi czas stanie sie zadosc,nie tylko w Polsce ale i w Ameryce tez .Moze nawet dobrze,ze zawiazuje sie przyjazn polsko-amerykanska wtedy sobie w inny sposob pomozemy.
Byc Moze Polska zostala do tego wybrana przez naszego STWORCE BOGA i to nie tego ze starych ksiag ale tych nowszych .
Dobrze,ze wczesniej o tym napisal nowe ksiegi Anthony de Mello,ktore zostaly przetlumaczone na wiele jezykow swiata (autor w mlodym wieku musial zejsc z tego swiata) i ludzie (w tym Kosciol)zostali tym samym zmuszeni do myslenia nawet na tym forum ale i tu dyzurni zorientowali sie o co chodzi i juz "kotek poszedl do gory brzuszkiem" .

POLACY to madry i waleczny narod (podobnie jak rosyjski) gdy sie obudzi i jest trzezwy nie ma z nim zartow,potarfi dac w kufiasty pysk kazdemu i wszedzie,wrogowie nasi dobrze o tym wiedza. Inni Slowianie i Rosjanie pomoga.
Radze im juz dzisiaj pakowac walizki i nie miauczec - droga wolna na stepy !
  #191  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 11:44
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
... Dobrze,ze wczesniej o tym napisal nowe ksiegi Anthony de Mello,ktore zostaly przetlumaczone na wiele jezykow swiata (autor w mlodym wieku musial zejsc z tego swiata) i ludzie (w tym Kosciol)zostali tym samym zmuszeni do myslenia nawet na tym forum ale i tu dyzurni zorientowali sie o co chodzi i juz "kotek poszedl do gory brzuszkiem" .
Seniorze szanowny. Abstrahując zupełnie od polityki, a tym bardziej teorii spiskowych, chcę tylko zapytać, czy nie wydaje Ci sie, że "Przebudzenie" jest książką wyłącznie o rozwoju duchowym?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #192  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 12:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nic mi sie nie wydaje jezeli chodzi o otaczajacy mnie swiat.
Swiat odbiera czlowiek swoim rozumem i zmyslami,koreluje pewne wlasne spostrzeznia ze spostrzezeniami innych ludzi,moga byz roznice zdan co do oceny ale nie da sie zaprzeczyc ,ze czarne jest biale,nawet opalenizna nie zaliczy cie do innego koloru skory,tak samo jak kazdy puder i malowidla zmywa kobieta czy mezczyzna ze swej twarzy udajac sie spac.Rano spojrzy w lustro i zobaczy rzeczywistosc.
"Przebudzenie" jakie dal nam filozof Jezuita bylo oparte na spostrzezeniach i odczuciach jego i innych ludzi z ktorymi sie spotykal.
To nie jest filozofia jednego czlowieka,prosze zwrocic uwage w jakich srodowiskach ten duchowny sie obracal od Indii,Rzymu po Nowy Jork gdzie zmarl nagle i z nie wyjasnionych przyczyn (poczytaj ostatnie spotkanie jego z rodzonym baratem).
Ksiazka nie jest wylacznie o rozwoju duchowym,wierze lub religii ale o calym zyciu czlowieka i jego drodze.
Te ksiazke trzeba minimum TRZY razy przeczytac aby zrozumiec o co autorowi chodzi.Ta ksiazka autor absolutnie niechce zmieniac ludziom wierzen ani tez zaszczepiac nowa wiare,nie nawraca tez niewierzacych,nie nakazuje przyjmowac jego nauk lub rekolekcji jakie glosil.
Inna sprawa jest podejscie autora do Watykanu i Watykanu do niego,bo wielu ludziom ta ksiazka autor zburzyl pewne wyobrazenia o sobie samym i otaczajacych go ludziach w swiecie.
Smie twierdzic ,ze ta ksiazka ksiadz Antoni dal przekaz dla ludzi od Boga i Bog przyjal go do siebie.
Takich ludzi Kosciol nie czyni swietymi.
  #193  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 12:27
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Nic mi sie nie wydaje jezeli chodzi o otaczajacy mnie swiat.
Swiat odbiera czlowiek swoim rozumem i zmyslami,koreluje pewne wlasne spostrzeznia ze spostrzezeniami innych ludzi,moga byz roznice zdan co do oceny ale nie da sie zaprzeczyc ,ze czarne jest biale,nawet opalenizna nie zaliczy cie do innego koloru skory,tak samo jak kazdy puder i malowidla zmywa kobieta czy mezczyzna ze swej twarzy udajac sie spac.Rano spojrzy w lustro i zobaczy rzeczywistosc.
"Przebudzenie" jakie dal nam filozof Jezuita bylo oparte na spostrzezeniach i odczuciach jego i innych ludzi z ktorymi sie spotykal.
To nie jest filozofia jednego czlowieka,prosze zwrocic uwage w jakich srodowiskach ten duchowny sie obracal od Indii,Rzymu po Nowy Jork gdzie zmarl nagle i z nie wyjasnionych przyczyn (poczytaj ostatnie spotkanie jego z rodzonym baratem).
Ksiazka nie jest wylacznie o rozwoju duchowym,wierze lub religii ale o calym zyciu czlowieka i jego drodze.
Te ksiazke trzeba minimum TRZY razy przeczytac aby zrozumiec o co autorowi chodzi.Ta ksiazka autor absolutnie niechce zmieniac ludziom wierzen ani tez zaszczepiac nowa wiare,nie nawraca tez niewierzacych,nie nakazuje przyjmowac jego nauk lub rekolekcji jakie glosil.
Inna sprawa jest podejscie autora do Watykanu i Watykanu do niego,bo wielu ludziom ta ksiazka autor zburzyl pewne wyobrazenia o sobie samym i otaczajacych go ludziach w swiecie.
Smie twierdzic ,ze ta ksiazka ksiadz Antoni dal przekaz dla ludzi od Boga i Bog przyjal go do siebie.
Takich ludzi Kosciol nie czyni swietymi.
De Mello starał się połączyć buddyzm z chrześcijaństwem i w jego usiłowaniach nie widzę niczego złego. Dziwi mnie tylko, że jego rozważania łączysz z polityką.
Pozdrawiam.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #194  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 14:06
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze krotko czym jest polityka.
To dzialanie ludzi o pewnym przygotowaniu i ambicjach osobistych,ktore maja sluzyc narodowi i panstwu.Jaka jest rzeczywistosc obserwujemy przez cale swe zycie.
Kazdy filozof (w tym ks.Antoni w "Przebudzeniu") odnosi sie takze do politykow jako ludzi,ktorzy winni wiecej wiedziec i widziec niz przecietni ludzie ale niestety i politycy "spia" ,ich takze trzeba przebudzic.
Ja na forum nie uprawiam polityki ,ja ja ukazuje "nieprzebudzonym",co wcale nie znaczy,ze "szarpie za ramie" i nakazuje wstac - tylko PROSZE OBUDZCIE SIE ZA NIM NIE BEDZIE ZAPOZNO !
Uwazasz to za zla dzialalnosc z mojej strony ?
Jezeli tak to komu ona przeszkadza?
Chyba tylko tym co chca dalej spac.
Dzisiaj nie pora w Polsce spac i lenieuchowac gdy Polska tonie !
W USA ludzie sie juz obudzili wiedza po ktorej stronie lezy zlo,nawet Barak Obama ,za to McCain i jego v-ce zaplecznik w sile rosnie, bo staje po stronie zla.Na szczescie jeszcze narod amerykanski ma cos do powiedzenia w przyszlych wyborach.
Wiec co nie pisac o przebudzeniu i polityce ???
  #195  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 15:28
janina1's Avatar
janina1 janina1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50

Czy ty mogłabyś droga Janeczko wytłumaczyć mi jasno ,prosto i bez złośliwości a)co myśmy ci takiego złego uczynili ,że nas tak nie lubisz
b) czemu nie odnosisz się do treści wypowiedzi tylko robisz nieustanne wycieczki osobiste
c) po co tu zaglądasz skoro tak okropnie się męczysz ,przecież są inne ciekawsze fora
d) jaki jest logiczny związek między ilością postow a ich jakością

Odpowiadam:
1. Jasno.
2. Prosto.
3. Bez złośliwości.

a) Kto zacz? - „myśmy”.
b) Staram się nie zbaczać z tematu. Wycieczki lubię… krajoznawcze.
c) Bo chcę zostać naczelną mizdrzynią.
d) Zleć stosowne badania.*

*Bo ten związek może świadczyć o obsesji kandydata na specjalistyczny oddział szpitala. Są następni chętni.
I, to jest podsumowanie. Nic dodać - nic ująć. ((


Pani psorko, czy mogę zadać jedno pytanko?
-Dlaczego ta skarżypyta z ławki za mną ciąga mnie za włosy, i odpowiada na pytania do mnie skierowane?

Sorry, za off topic. Wobec powyższego i poniższego powinnam być usuwana przez moderatorów.

Cytat:
Napisał senior A.P.
POLACY to madry narod, jak jest trzezwy, a po kielichu nie ma z nim zartow,potarfi dac w kufiasty pysk kazdemu i wszedzie,wrogowie nasi dobrze o tym wiedza. Inni Slowianie i Rosjanie pomoga.
Radze im juz dzisiaj pakowac walizki i nie miauczec - droga wolna na stepy !

Senior, bądź gościnny, jak Polakowi przystoi, weź nas do siebie. Niepokornymi będziesz dokarmiał… krokodyle.

Amerykańskim aligatorom składam gorące podziękowania za to, że oszczędzili najbardziej światłego człeka wśród emerytów.


Niektórzy w słusznym wieku przechodzą swoistą metamorfozę. Smutne. Gdyby życie rozpoczynało się od końca do początku, to forum byłoby teraz milutkim kojcem z radośnie gaworzącymi niemowlakami.

Aby dostąpić przebudzenia należy przetrzeć oczęta chłodną wodą. Ale niektórym potrzebny jest porządny kubeł lodowatej wody.



Wszystkim, bez wyjątków, życzę więcej dystansu do „prawd” objawionych w majestacie tego, czy innego forum.
  #196  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 16:55
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Moze krotko czym jest polityka.
To dzialanie ludzi o pewnym przygotowaniu i ambicjach osobistych,ktore maja sluzyc narodowi i panstwu.Jaka jest rzeczywistosc obserwujemy przez cale swe zycie.
Kazdy filozof (w tym ks.Antoni w "Przebudzeniu") odnosi sie takze do politykow jako ludzi,ktorzy winni wiecej wiedziec i widziec niz przecietni ludzie ale niestety i politycy "spia" ,ich takze trzeba przebudzic.
Ja na forum nie uprawiam polityki ,ja ja ukazuje "nieprzebudzonym",co wcale nie znaczy,ze "szarpie za ramie" i nakazuje wstac - tylko PROSZE OBUDZCIE SIE ZA NIM NIE BEDZIE ZAPOZNO !
Uwazasz to za zla dzialalnosc z mojej strony ?
Jezeli tak to komu ona przeszkadza?
Chyba tylko tym co chca dalej spac.
Dzisiaj nie pora w Polsce spac i lenieuchowac gdy Polska tonie !
W USA ludzie sie juz obudzili wiedza po ktorej stronie lezy zlo,nawet Barak Obama ,za to McCain i jego v-ce zaplecznik w sile rosnie, bo staje po stronie zla.Na szczescie jeszcze narod amerykanski ma cos do powiedzenia w przyszlych wyborach.
Wiec co nie pisac o przebudzeniu i polityce ???
No właśnie o tym mówię. Ojciec De Mello apeluje o przebudzenie duchowe, o wyzwolenie ducha człowieka od tzw. pięciu trucizn itd., będących pochodna ignorancji (nie tej w rozumieniu zachodnim) itd.
A Ty budzisz do ratowania tonącej jakoby Polski.
Nie widzisz, że proponujesz zupełnie co innego?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #197  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 19:52
Jan Bo.'s Avatar
Jan Bo. Jan Bo. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 66
Domyślnie

Witam Wszystkich Państwa. Ten temat staje sie widze, tematem w ktory wchodzę najczęściej i ta książka którą czytam sukcesywnie intryguje mnie coraz bardziej, choc mowie nadal, że męczy czytanie i irytuje. Podtrzymuję, że się nie zgadzam z tonem tego pana a refleksje jego są nie powiem ze nie trafne, czasem są, ale trzeba wyrwać z kontekstu część, bo jako całość nie przemawiają do mnie. Tak Pani Lilu z tym sie zgadzam, ja nie mam cytatów na dzis ale jak w miare czytania ciekawego znajde to poddam pod dyskusje.
Dla Pani Alisia to powiem, że też to nie jest takie jednoznaczne i noc cala można by dyskutować nad tym jakiego wytchnienia mieć nie będziemy jak tą prawdę poznamy? Całą prawdę. od czego mnieć będziemy? Ja bym miał wytchnienie od kłamstwa i krentactwa choćby w tym co tu niektórzy pisżą gdybym wiedział prawde co chcą napisać bo za pierona czasem nie wiem. Bóg mi swiadkiem, może on wie co w głowach różnych siedzi i po co to piszą.
Pani Janeczce bo też o mnie pisała napiszę, nic.
Bo nie wiem co pani chce.
No i Panu Seniorowi napiszę bo też się wypowiadał w sprawie choć nie może tego "Przebudzenia" książki, bo ja czytam, Pan żeś czytał ale chyba to nie te same książki bo jak Pan to przeczytałeś trzy razy to powinien już Pan zrozumieć i posłuchać pana Mello "Chcesz się obudzić? Pragniesz szczęścia? Chcesz wolności? Proszę bardzo - odrzuć tylko fałszywe idee. Przejrzyj grę ludzi. Jeśli przejrzysz własną grę, przejrzysz grę innych. Wówczas ich pokochasz. W przeciwnym razie spędzisz życie szarpiąc się ze swymi fałszywymi pojęciami na ich temat, ze swymi iluzjami, które notorycznie rozpadają się w zderzeniu z rzeczywistością."
Acha i Pan nie politykuje? No tak.
"Istotną właściwością polityki jest "odwoływanie się do przemocy",
bo w sferze stosunków politycznych "groźba przemocy i,
ewentualnie, jej zastosowanie jest jednak swoistym środkiem,
a zawsze ultima ratio, gdy inne środki zawiodą"
Pozdrawiam Jan
  #198  
Nieprzeczytane 22-08-2008, 01:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Floryda tonie do kolan ale ja na gorce.
  #199  
Nieprzeczytane 22-08-2008, 01:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Panie Janie jak sie obudzisz zobacz czy sa moje wpisy jak nie ,to znaczy ze pod woda twego postu !
Jak przezyje powodz jutro sie odezwie i ustosunkuje do twych mysli,ktore ludziom moga zamacic w glowie ale nie mnie.
Za chwile pompuje ponton i w droge .
Oligatory zagladaja juz do okien,jadowite weze wija sie po postach forum.
  #200  
Nieprzeczytane 22-08-2008, 10:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Przejrzyj gre ludzi ....".
Panie Janie Bo. !
Wlasnie przejrzalem i widze,co to napisales uczenie z powielaniem cudzych mysli bez cudzyslowiu i napisze ci tak :

Czlowiek istota rozumna winien wiedziec dokad zmierza aby nie bladzic.
Choc bladzenie jest rzecza ludzka to nie powinno mu sie zdarzac przez cale zycie bladzenie !

Piszesz,ze ty lubisz czytac ,pisac od czasu do czasu i to nawet z wtraceniami medrcow swiata ale zastanawia mnie dokad zmierzasz w swoim zyciu i jaka droga ?

Droga prawdy,klmastwa czy falszu ???
Ja bedac szczery dla wszystkich ludzi gdzie kolwiek jestem nie gram zadnej roli do ktorej nie jestem przygotowany ,nie mam tez przed ludzmi tajemnic i niczego nie ukrywam,nie nawidze klamcow i cwaniakow,oszustow i wszelkicj ludzi dwulicowych co to i Panu Bogu swieczke i diablu ogarek potrafia palic.

Z Pana postow wynika cos innego ale to zostawiam do oceny kazdemu indywidualnie.
Porsze wiec aby z powaznych ludzi w sedziwym wieku nie robil sobie zartow ,w dodatku bardzo nieudolnie.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.