menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 11:30
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Benna
Bianka,gdzie mozna znaleść więcej na temat gimnastyki chińskiej??
Osobiście ćwiczę chi kung (qi gong - to inna pisownia tej samej nazwy) w stylu Lecącego Żurawia. Podaję link do strony, można na niej znaleźć adresy ćwiczących grup, ewentualnie informację, gdzie można się tego nauczyć:

http://www.qigong.org.pl/

Możesz też ćwiczyć inne rodzaje chi kung np. Osiem Kawałków Brokatu. Można też ćwiczyć najrozmaitsze rodzaje tai-chi. Wpisz sobie w google którąś nazwę i wyskoczy Ci wiele informacji.

Powodzenia, jeśli w to wejdziesz. Naprawdę pomaga rewelacyjnie. Odblokowuje się kręgosłup, stawy, usuwa wszelki ból "korzonkowy", wszelkie przykurcze mięśni. Ale oczywiście - powtarzam - trzeba czasu i wytrwałości.
Pozdrawiam
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 04-06-2011, 18:42
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

A ja chodzę na aerobik i gimnastykę....wzmacniam brzuch odciążając kręgosłup....dwa miesiące cwiczeń i w zdien funkcjonuje jak fryga...w nocy jeszcze ból trzyma,a le pomagam sobie od paru dni poduszką wypełnioną gałązkami brzozowymi..to działa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 19:54
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

A ja chodze na basen,bardzo jestem zadowolana z tej formy rechabilitacji. Mam duze problemy z kregosłupem a od niego bardzo silne bóle bioder/ zapalenie wiązadeł/. Rechabilitacja w wodzie jest bardzo pomocna. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 09:35
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Benna, czyli każdemu taka forma rehabilitacji, jaka mu najbardziej odpowiada Nie każdy jednak potrafi pływać, ma w pobliżu basen i zdrowie do tego pływania. A gimnastykę można sobie ćwiczyć we własnym mieszkaniu o każdej porze, byle albo przed jedzeniem, albo nie wcześniej niż jakieś dwie godziny po. A dlaczego pytałaś o radę, skoro masz już ulubioną formę rehabilitacji i nie zamierzasz jej zmieniać?

Malwinko, czy aerobik nie jest zbyt agresywny przy niektórych schorzeniach? Do niego też trzeba mieć trochę zdrowia
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 19:11
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Bianko, ćwiczenia na basenie wykonuje się lżej, i łatwiej przy dużej nadwadze.Nie trzeba umieć pływać bo ćwiczena wykonuje sie na małym basenie gdzie woda jest do piersi.
Natomiast co do Twojego ptyania dlaczego.....to bardzo mnie zaciekawiła gimnastyka chińska, tak napisałas ciekawie, że chciałam dowiedziec się więcej na ten temat.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 15:20
waserx waserx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Zielona
Posty: 41
Domyślnie zwyrodnienie kręgosłupa a rwa kulszowa

Mój tata ma od wielu lat zwyrodnienie kręgosłupa a od jakiegoś czasu cierpi z powodu rwy kulszowej. Lekarz mówił że rwa jest wynikiem nie leczonego zwyrodnienia. Teraz nie może się nawet podnieść z łóżka. Dlatego leczcie się puki możecie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 16:58
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Kochani, spróbujcie regularnie ćwiczyć gimnastykę chińską (jest sporo jej odmian do wyboru), a po kilku miesiącach zapomnicie o kłopotach z kręgosłupem!
Ale ćwiczyć trzeba rzeczywiście regularnie czyli codziennie.
Bianko mam duże problemy z lędźwiową częścią kręgosłupa.
Po rezonansie wykryto u mnie ho ho i jeszcze trochę, lecz stwierdzili lekarze, że operacja jest niewskazana.

Regularnie ćwiczę wg twoich rad- mam świetną książkę dr.Stephena T.Changa -PEŁNY SYSTEM SAMOLECZENIA -wewnętrzne ćwiczenia taoistyczne.
W książce podane są ćwiczenia nie tylko na kręgosłup, ale na wiele innych schorzeń-ja wybrałam te , które głównie interesują mnie.
Również lekarz zalecił mi gimnastykę w wodzie i chodzenie z kijami N.W.-wszystkie zalecenia staram się na bieżąco wykonywać.Jednak najbardziej skuteczne są masaże i fizykoterapia. Ostatnio biorę prądy ustrojstwo nazywa się WADIT12. Dziwne , ale mój kręgosłup najbardziej czuły jest na zmiany pogodowe i...................samopoczucie.
Gdy jest ciepło/nie gorąco/, nie ma wiatru, deszczu, a ja "cała w skowronkach" ,oraz wykonuję zalecenia lekarza
i ćwiczenia wg. metody taoistycznej nie mam żadnych dolegliwości kręgosłupa.
Gdy tylko coś szwankuje w pogodzie i moim samopoczuciu odczuwam bóle i często nerwobóle w dolnej partii kręgosłupa.

Wtedy myślę sobie ........ ...................

.........gdybym mogła kupić sobie nowy


Ktoś mi kiedyś powiedział:
jak boli to znaczy , że żyjesz -ciesz się ,-więc cieszę się
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 20:33
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie Bóle

"ma od wielu lat zwyrodnienie kręgosłupa a od jakiegoś czasu cierpi z powodu rwy kulszowej" napisał waserx. Polecam Vitafon o którym dowiedziałem się na tym wątku i który stosuję z dobrym skutkiem. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 20:40
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 273
Domyślnie

Cytat:
Napisał nair
"ma od wielu lat zwyrodnienie kręgosłupa a od jakiegoś czasu cierpi z powodu rwy kulszowej" napisał waserx. Polecam Vitafon o którym dowiedziałem się na tym wątku i który stosuję z dobrym skutkiem. Polecam.
A co to takiego?
Cytat:
waserx Mój tata ma od wielu lat zwyrodnienie kręgosłupa a od jakiegoś czasu cierpi z powodu rwy kulszowej. Lekarz mówił że rwa jest wynikiem nie leczonego zwyrodnienia. Teraz nie może się nawet podnieść z łóżka. Dlatego leczcie się puki możecie
A jak nie możemy, bo nie ma gdzie? Do tego inne czortostwa dołączyły,
a służba zdrowia dawno stała się jałmużną i nie zawsze da się coś wyprosić, zresztą niby co, skoro za lekarstwa rząd każe płacić,żadnych ulg dla rencistów, emerytów. Nie widzę żadnego wyjścia.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 17:22
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Opanować skutki, ale nie ma leczenia przyczynowego chorób zwyrodnieniowych ...

Dziękuję bardzo za uwagi. Dyskusja pozwala lepiej zrozumieć problem.

Człowiek jest cząstką natury.
Prawa natury ukształtowały anatomię i fizjologię organizmu człowieka, nadal ciągle oddziałują. W wyniku nieznajomości lub lekceważenia znaczenia praw natury przez człowieka /post pt. "Równowaga zdrowotności naturalnej chorób niezakaznych przewleklych" - przeniesiony na bloga/ i zaczyna sie choroba niezakazna przewlekła. Przy reumatyzmie - chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa tymi prawami natury są ruch i temperatura /post pt. "Ruch jest życiem" - przeniesiony na bloga, oraz post pt. "Znaczenie temperatury ciała człowieka w powstawaniu reumatyzmu" - przeniesiony na bloga/.

W reumatyzmie - chorobie niezakaznej przewlekłej nie da się zlikwidować przyczyny choroby. Mówi o tym sama nazwa - choroba przewlekla. Znam przyczynę choroby, nie likwiduję jej ale ciągle utrzymuję pod kontrolą tak, aby nie szkodziła mojemu zdrowiu. Pomaga mi w tym ból - anioł stóż naszego zdrowia /post z dnia 29.06.10. pt. "Znaczenie bólu w chorobach reumatycznych", oraz post z dnia 15.07.10. pt. "Jak walczę z bólem reumatycznym".

Marzeniem chyba każdej osoby myślącej jest, aby jak najdłużej zachować równowagę zdrowotności naturalnej w różnych chorobach niezakaznych przewlekłych. Aby to uzyskać należy stosować profilaktykę naturalną, czyli uwzględniać działanie praw natury. Gdy już nastąpi naruszenie tej równowagi i zacznie sie np. choroba reumatyczna, wtedy ja stosuję naturalne leczenie przyczynowe. Zrozumiałym jest, że wysiłek jaki muszę ponieść w leczeniu choroby w porównaniu z jej profilaktyką, jest niewspółmiernie większy.

Dlaczego medycyna akademicka stosuje leczenie skutków reumatyzmu - choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa a nie jej przyczyny, można przeczytać w poście pt. "Przyczyna reumatyzmu-choroba niezakazna przewlekła" - przeniesiony na bloga.
Proponuję przeczytać posty stanowiące odpowiedz osobom na ich pytania: post z dnia 10.05.10. "Ustosunkowanie się do niektórych uwag dotyczących moich wypowiedzi", oraz post z dnia 11.01.11. pt. "Odpowiedz użytkownikom internetu o nazwie al-ka i bronczyk". Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 20:56
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie

Napisała Vika: a co to takiego. A wrzuć sobie w google to się dowiesz bo z dalszej Twojej wypowiedzi widać, że tylko narzekać potrafisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 22:35
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 273
Domyślnie

Cytat:
Napisał nair
Napisała Vika: a co to takiego. A wrzuć sobie w google to się dowiesz bo z dalszej Twojej wypowiedzi widać, że tylko narzekać potrafisz.
Jak to miło spotkać się z uprzejmością i życzliwą radą .
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 15-06-2011, 18:09
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Dalsza odpowiedz dla babcieli w sprawie przyczynowego leczenia chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa /reumatyzm/ znajduje się na moim blogu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 15-06-2011, 18:58
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Na mój kręgosłup / cały / już nie ma sposobu. Boli jak diabli i przyplątały się: zmiany zwyrodnieniowe / zatrzaskujący kciuk/, oraz strasznie boląca i opuchnięta stopa. Byłam pewna że mam reumatoidalne zapalenie stawów, bo wszystko na to wskazywało, ale wg wyników badań - nie. Być może sama sobie zaszkodziłam, przerywając leczenie Milluritem. Już nic nie wiem. Boję sie leżeć, chodzić i siedzieć. Zaproponowano mi leczeniem jakimś nowym lekiem o nazwie Lyprinol - strasznie drogi. Doszłam do takiego wniosku, że starość Panu Bogu się nie udała i że starość strasznie boli.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 13:44
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Babciu Iwo, staros nie tylko boli ale i kosztuje!!!!!!!!!
Jesli milurit to znaczy że masz DNĘ. Napatrzyłam sie na ta chorobę i sam mam objawy. To choroba arystokratyczna. Za duzo tłuszczu i mało ruchu, ale może być również dziedziczna.
Dieta, woda mnieralna i dużo ruchu+ leki systematycznie i będzie dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 09:23
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Benna
Babciu Iwo, staros nie tylko boli ale i kosztuje!!!!!!!!!
Jesli milurit to znaczy że masz DNĘ. Napatrzyłam sie na ta chorobę i sam mam objawy. To choroba arystokratyczna. Za duzo tłuszczu i mało ruchu, ale może być również dziedziczna.
Dieta, woda mnieralna i dużo ruchu+ leki systematycznie i będzie dobrze.
Dna czyli podagra, jak ją kiedyś zwano. Dobrze jest pójść do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na rehabilitację. Dna jest podobno nieuleczalna ale można ją spowolnić i potrzebna jest też odpowiednia fizykoterapia. W sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym warto też kupić specjalne wkładki do butów (bo dna powoduje również płaskostopie!!!) oraz wkładki prostujące palec - sa i na dzień i na noc. Stosując te wszystkie wkładki w dużym stopniu uśmierza się ból, a można go nawet całkiem wyeliminować.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 16:33
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 811
Domyślnie Witam

Wchodzę na ten watek pierwszy raz, bo jakoś unikałam rozmów na temat chorób , choć niestety każdemu cos tam dolega.
Ja mam też problemy z moim " kosciotrupem " - tak go przezywam , bo jest niewdziecznikiem.
Mój problem polega na tym , ze mam tak zw, " kregozmyk " , który mozna tylko wyleczyć operacyjnie.
Wiadomo jakie są opinie na temat operacji kręgosłupa.Miałam termin na 17 czerwca i nawiałam ze strachu.W miedzyczasie dorwała mnie rwa kulszowa chyba w najgorszym swoim wydaniu.6 tygodni wyjete z normalnego zycia.Do dziś czuję skutki i pozostałości.Nie wiem co robić - poddać się operacji ? czy nie.Biorę zabiegi, teraz wpisałam się na gimnastykę grupową , bo w domu nie umiem narzucić sobie dyscypliny i odpuszczam...
Może ktoś podzieli się ze mną swoim doświadczeniem czy praktyczną wiedzą, choć wolałabym rozmawiać na weselsze tematy, z natury jestem wesolkiem..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 18-06-2011, 07:45
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

KAMO,kręgozmyk miałam leczony przez 8 lat. Przez długi okres z dobrymi skutkami. Ale przyszedł moment że żadne rehabilitacje nie pomagały. Dziś mijają dokładnie 3 miesiące od operacji. Może jeszcze nie funkcjonuję normalnie bo wszystko jest jeszcze świeże ale z dnia na dzień jest coraz lepiej. Mam jedynie problem z nogą bo w kilku miejscach na skutek podrażnienia nerwów mam zmniejszone jej czucie. Ale to też przejdzie po rehabilitacji. Na dzień dzisiejszy z całą odpowiedzialnością operacji mówię.... TAK. A że się boisz, to oczywiste. Tylko głupcy nie znają tego uczucia. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 18-06-2011, 20:16
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Wszystkie chore kregosłupy pozdrawiam i zyczę zdrowia.Very_Emotional_[www.ggmania.eu]418[1].png
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 20-06-2011, 10:35
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie ćwiczenia na kręgosłup

Cytat:
Napisał Bianka
Benna, czyli każdemu taka forma rehabilitacji, jaka mu najbardziej odpowiada Nie każdy jednak potrafi pływać, ma w pobliżu basen i zdrowie do tego pływania. A gimnastykę można sobie ćwiczyć we własnym mieszkaniu o każdej porze, byle albo przed jedzeniem, albo nie wcześniej niż jakieś dwie godziny po. A dlaczego pytałaś o radę, skoro masz już ulubioną formę rehabilitacji i nie zamierzasz jej zmieniać?

Malwinko, czy aerobik nie jest zbyt agresywny przy niektórych schorzeniach? Do niego też trzeba mieć trochę zdrowia
Bianko, dałaś bardzo rozsądną radę. Również uważam że nie każdy może pomagać swojemu kręgosłupowi np. pływaniem, natomiast gimnastykować się może każdy we własnym domu.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 21:19
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 13:10
Zwyrodnienie biodra - kapoplastyka justynas76 Choroby, badania, terapie 0 25-02-2008 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.