menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 23:06
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Piekne zdjęcia Marbelko....bardzo dziękuję ....
Kiedy jechaliśmy autokarem z Polski do Francji (Lurt...może żle napisałam ale wiemy o co chodzi )...a póżniej przez całą Hiszpanie do Portugalii....widziałam, że centralna część Hiszpani jest prawie bezludna...mało miast mijaliśmy po drodze...dużo terenów pustynnych i mnóstwo wiatraków...
Dopiero kiedy z Portugalii jechaliśmy ponownie do Hiszpani, tylko już na południe , na wybrzeże.... to tam spotykaliśmy mnóstwo przeróżnych gaii i plantacji i same kurorty ciągnące się wzdłuż morza ...
Piękny to kraj...

Ostatnio edytowane przez Jadzia P. : 30-04-2009 o 07:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 07:28
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Wiedeń

stolica Austrii w maju-piękna wycieczka, drugim razem pojechaliśmy we wrześniu..za każdym razem tzw.objazdówka,ale mimo to nacieszylismy oczy urodą tego miasta,które klimatem bardzo mi przypomina rodzinny Kraków.-ja pod słynną katedrą św. Szczepana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 07:31
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Wiedeń

jeszcze raz katedra oraz widok na pałac Habsburgów Schonbrun
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 10:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Piekne zdjęcia Marbelko....bardzo dziękuję ....
Kiedy jechaliśmy autokarem z Polski do Francji (Lurt...może żle napisałam ale wiemy o co chodzi )...a póżniej przez całą Hiszpanie do Portugalii....widziałam, że centralna część Hiszpani jest prawie bezludna...mało miast mijaliśmy po drodze...dużo terenów pustynnych i mnóstwo wiatraków...
Dopiero kiedy z Portugalii jechaliśmy ponownie do Hiszpani, tylko już na południe , na wybrzeże.... to tam spotykaliśmy mnóstwo przeróżnych gaii i plantacji i same kurorty ciągnące się wzdłuż morza ...
Piękny to kraj...

Jadziu, obie debralysmy Hiszpanie w ten sam sposob. La Mancha, plaski krajobraz, duze przestrzenie rolnicze, spichlerz Hiszpanii - wiatraki, krajobraz bardzo spokojny. Potem zaczynaja sie gorzyste okolice, malo zamieszkale.
Pamietam kiedy po raz pierwszy zawitalam do Hiszpanii w grudniu roku 1975 - wyladowalam w Maladze, ktora byla tak odmienna do zimnego i zasniezonego Zurichu. Nienieskie morze w grudniu wywarlo na mnie niesamowite wrazenie. Potem krotki pobyt w Marbelli, pierwsze "spotkanie" z Hiszpanami z Andaluzji. Wszystko to wywarlo na mnie niesamowite wrazenie, ze zdecydowalam, ze jednego dnia bede mogla tu mieszkac. Moje marzenie spelnilo sie po 25 latach - czego nie zaluje. Hiszpania jest pieknym krajem, a Andaluzja szczegolnie. Jak skoncze "podroz" po Lazurowym Wybrzezu - zabiore sie do Hiszpanii, bo mozna to gadac, i gadac - "palabrowac", jak mowia Hiszpanie.
Nie wiem jak inni - ale ja czuje sie tutaj wspaniale. A jak mazm ochote zmienic horyzont - nic nie stoi na przeszkodzie, polaczenia lotnicze z Europa i swiatem sa wspaniale. Dziekuje, ze napisalas troszke o Hiszpanii - licze na Twoja pomoc, bo ten watek nalezy do Was wszystkich.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 10:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Nika, wspaniale zdjecia - pisz wiecej o Austrii, to bogaty w histoirie, tradycje i cudowne krajobrazy kraj. Moze Anna nam troszke pomoze?, za co z gory dziekuje. Niestety nie mam wiele zdjec z Austrii - ale licze na Wasza pomoc.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 10:16
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Marbelko,wrócę do Austrii po weselu, dzisiaj wpadłam przelotem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 11:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Powroce do naszej super krotkiej "wyprawy" do Madrytu. Mimo duzego tempa wizyty i faktowi, ze Muzeum Prado bylo naprzeciwko naszego hotelu, udalo nam sie wskoczyc na b.ciekawa wystawe pt "Sleeping beauty" malarstwo z epoki victorianskiej z Muzeum de Arte de Ponec w Puerto Rico (24 luty - 31 maj 2009). Po raz pierwszy Muzeum Prado zaprezentowalo selekcje 19-to wiecznego malarstwa angielskiego z Museo de Arte de Ponce. 17 dziel w tym 10 plocien - oleji, 6 rysunkow i akwarela. Prace: John Everett Millais (1829 - 1896), Dante Gabriel Rossetti (1828 - 1882), Thomas Seddon (1821 - 1856) i William Holman. Wszyscy wymenieni i wystawieni artysci byli czlonkami nurtu prerafaelitow, ktory powstal w 1848 roku i ktory zreformowal kompletnie angielski styl malarstwa.

Jezeli jestescie zainteresowani nurtem prerafaelitow - polecam ciekawa strone:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prerafaelici

http://www.prerafaelici.slp.pl/

A oto pare prac z tej bardzo ciekawej wystawy w Muzeum Prado (Madrid).

Sleeping Beauty - Edward Coley Burne-Jones



Ucieczka heretyczki - John Everett Millais



Miss Gladys Holman Hunt - William Holman Hunt

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 19:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - "perla Francji"

Po Monaco – nastepnym niesamowicie ciekawym i interesujacym miejscem jest przepiekne przygraniczne miasto z Wlochami – Menton, zwane zasluzenie „perla Francji”. Mozna godzinami opowiadac o tym miescie, jego zakatkach, restauracjach, sklepikach, hali z produktami gastronomicznymi: wedlinami, rybami ,owocami, serami, kwiatami, cudownych ogrodach i fascynujacej historii. Przyznam szczerze z reka na sercu, ze kazda wizyta w tym miescie jest niezapomniania. Nie potrafie sie rowniez obejsc bez kupowania wspanialosci w genialnie zaopatrzych stoiskach w hali z 1892 roku, nie mowiac o produktach produkowanych biologicznie przez wloskich ogrodnikow z bliskiego sasiedztwa. Nie wiem co w tym jest ale smakuja inaczej. Ludzie sa wspaniali, usmiechnieci i weseli. Jezyk najczesciej slyszany na ulicach, restauracjach, sklepach – wloski!

Menton slynie z wielu rzeczy. Zaczne od najpopularniejszej – Swieto Cytryn, na ktore zjezdzaja tlumy turystow w miesieciu lutym i ktore sie odbywa w ogrodach Bioves. Cytryna jest symbolem miasta, ktore od XIV wieku byly glownym bogactwem tego regionu. Napewno pamietacie niesamowicie ostra zime roku 1956, ktora zniszczyla prawie doszczetnie gaje cytrynowe. Powoli zasadzono nowe i na rynku warzywno-owocowym mozna znalesc te doskonale,o unikalnym zapachu i smaku owoce. Swieto cytryn, ktore starsi mieszkancy pamietaja z lat 30-tych, w dniu dzisiejszym przybralo wieksze rozmiary, stalo sie karnawalem. Jezeli ktos bedzie mial okazje odwiedzic Menton – polecam wlasnie luty, ktory jest miesiacem swieta cytryn, ktoremu towarzysza przerozne konkursy i genialny pokaz orchidei (storczykow), nie mowiac o corsie i pokazach sztucznych ogni.

Musicie mi wybaczyc, ale tym razem moje gadulstwo bedzie troche dluzsze – wierzcie mi, ze warto. Nie da sie opowiedziec o Menton w paru slowach. Nastepny etap – slynne ogrody Menton.











Wiecej zdjec, videos i fotograficznych reportazy znajdziice na ponizszych linkach.

Wklejone zdjeciz nie sa moje, w tym roku nie bylismy w lutym w Menton, a zdjecia, ktore kiedys robilam - nie wiem gdzie je upchnelam.

http://www.feteducitron.com/photos-fete-du-citron_global.html

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 19:40
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Francja

Pisalam o slynnej hali w Menton. Zalaczam pare zdjec, ktore zrobilam na poczatku kwietnia.





Wloskie pomidory "serce byka"



Stoisko z serami
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 21:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Marche (hale)

Zalaczam pokaz slidow - zdjecia z polowy kwietnia 2009.

http://www.slide.com/r/CljXkH332T_9UTltchB0CyLEBF0qgX6c?previous_view=msc d_embedded_url&view=original

Jezeli ktos chce skopiowac zdjecie - nie ma zadnych przeszkod, sa moja wlasnoscia. Nalezy poprostu kliknac na fotografie i skopiowac.

Pozostaje mi zyczyc smacznego, szczegolnie przed dlugim majowym weekendem.



Przy samym wejsciu do Marche - jest stoisko z ziemniakami, okolo 15 roznych gatunkow w tym czarne, malutkie, ktorych sie nie gotuje tylko smazy 2-3 minuty i na koniec posypuje natka z pietruszki (najlepiej wloskiej)



Kwiaty z zukini, ktore sie moczy w specjalnie przyprawionym cieniutkim ciescie, smazy w goracym oleju 1 min i je. Wspaniale z dobrym, dobrze schlodzonym rozowym winem.



A to kochana sprzedawczyni Mme Nina u ktorej kupujemy najwspanialsza salate swiata - mesclun - swiezutka, rano przygotowana z ogrodu Pani Niny.
Poniewaz ma malo salaty, nalezy ja telefonicznie uprzedzic. Kupujemy u niej rowniez swieze kwiaty zukini, basilic, pietruszke, swiezy szpinak, mlode peczki cebulki, bukiet kwiatow i wspaniale cytryny z Menton.
Bardzo lubie z nia pogadac o wszystkim i o niczym, wierzcie mi ogromna przyjemnosc.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 09:15
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Nika, wspaniale zdjecia - pisz wiecej o Austrii, to bogaty w histoirie, tradycje i cudowne krajobrazy kraj. Moze Anna nam troszke pomoze?, za co z gory dziekuje. Niestety nie mam wiele zdjec z Austrii - ale licze na Wasza pomoc.
Bardzo chetnie bym pomogla, ale w czasach kiedy zwiedzalam Austrie nie bylo cyfrowek i ja nie mialam kompa, a teraz to nie mam szans na dalekie wyjazdy. Od Wiednia mieszkam ok 300km. Do Salzburga mam ok 160, jestem uziemiona ale nie narzekam. NIKA polecam na nastepna wycieczke Salzburg jest co ogladac!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 09:36
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Witaj Marbelko, pieknie to wszystko pokazujesz i opisujesz...
Cudowne to " cytrynowe " miasto....ile wicej człowiek pozna dzięki komuś kto był , widział i pięknie pokazał drugiemu....
Nie jest możliwe, by wszędzie dotrzeć samemu osobiscie...
Apropo tych miasteczek nad morzem Śródziemnym...to opowiadała mi kuzynka, że jest też miasteczko " pomarańczowe"....gdzie odbywa sie też zimą (bo wtedy są zbiory )festiwał pomarańczy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 21:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - "perla Francji"

Jadziu, jest fizyczna niemozliwoscia dotrzec osobiscie tam gdzie by sie chcialo. Bardzo chetnie dziele sie w Wami moimi podrozami i "karnetami". Dzieki temu wspolnie podrozujemy i wlasnie o to chodzi. Postaram sie nie zawiesc i pokazac pare miejsc, ktore zwiedzilam.

W kwietniu bylam przez trzy tygodnie na Lazurowym Wybrzezu, glownie w
Monaco, ale udalo mi sie "z przymusu" odwiedzic pare dobrze znanych miejsc i porobic troche "swiezych" fotek. Poprostu "pracowalam" jako voluntariusz-przewodnik dla "zagranicznych" gosci, ktorzy partycypowali w slubie moich dwoch synow. Robilam to z wielka przyjemnoscia i przy okazji odwiedzilam dobrze znane mi katy. Jednym z nich jest przepiekne miasto, bardzo blisko Monaco - MENTON. Kilka slow o nim.

Oczarowani klimatem Menton bogaci cudzoziemcy, szczegolnie Anglicy i Amerykanie, kupowali wille i domeny aby tu sie osiedlic. Wielu z nich zalozylo wspaniale ogrody, ktore do dzis przyciagaja milosnikow przyrody. Kazdy z ogrodow jest inny. Mozna w nich podziwiac egzotyczne, malo znane rosliny, kwiaty, krzewy i drzewa, od pieknych okazow glicyn, chinskich piwonii, kamelii, roz......Mozna smialo powiedziec, ze w klimacie Menton przyjmuja sie rosliny z calego swiata.

Kazdy z „mentonskich” ogrodow jest warty odwiedzin. Wymienie najwazniejsze:

Val Rahmeh, nazwany imieniem zony lorda Percy Radcliffa, ktora byla z pochodzenia Hinduska.
Villa Maria Serena, zaprojektowana przez znanego architekta paryskiej Opery – Charles’a Garnier, ktora slynie ze wspanialej kolekcji palm i rzadkim okazem „smoczego drzewa” (Draceana draco).
Fontana Rosa, ogrod-czytelnia zalozony przez Vincente Blanco-Ibanez, hiszpanskiego pisarza. Osobiscie bardzo lubie ten ogrod, gdzie jest mnostwo laweczek, ukwieconych pergol, altanek, alejek nazwanych imionami slawnych pisarzy: Dostojewskiego, Cervantesa, Tolstoja....Wielokrotnie spedzilam tam caly dzien podziwiajac przyrode, delektujac sie krajobrazem i czytajac dobra ksiazke.

Ogrod na, ktory warto zwrocic szczegolna to Serre de la Madone, który w roku 1924 stworzył słynny angielski major-ogrodnik Lawrence Johnston. Można tu podziwiać pomidory z Peru o ciemnobordowych owocach, australijskie kwiaty podobne do tulipanów (we wszystkich kolorach) i afrykańskie krzewy o fantastycznych kształtach. Wlasnie ten ogrod wybralam i chce Wam go pokazac w szczegolach abyscie mogli razem ze mna podziwiac jego piekno.

Zanim zaczniemy nasza kompletna wirtualna wizyte (slidy), ktorej nie znajdziecie na zadnej stronie internetowej, pare slow o jego zalozycielu.

Major Lawrence Johnston – slawny botanista-ogrodnik, Amerykanin urodzony w Paryzu, projektant znanego Hidcote Manor w Anglii, po pierwszej wojnie swiatowej wybral doline Gorbio w poblizu Menton aby stworzyc tu jego „raj na ziemi”. Tym rajem jest wlasnie egzotyczny, ogromny, ponad dziesiecio hektarowy , w pewnym sensie unikalny ogrod „Serre de La Madone”. Ogrod charakteryzuje sie nie tylko niesamowitym polozeniem, malowniczym krajobrazem ale rowniez wyszukanymi, rzadko spotykanymi okazami drzew, kwiatow, przeroznych roslin, ktore Major Johnson przywiozl tu ze swoich licznych podrozy z Chin, Afryki Poludniowej, Australii i innych egzotycznych miejsc i ktore zasadzil pomiedzy basenami, fontannami, rzezbami i kreconymi kamiennymi schodkami. Serre de la Madone od 1990 roku zostal wlaczony do listy monumentow historycznych Francji.

Ogrod mozna podzielic na pare etapow o ktorych napisze w nastepnym poscie. Napewno beda pomocne przy ogladaniu slidow, a szczegolnie dla tych , ktorzy interesuja sie ogrodami.





__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 21:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madona

1.Wejscie do domeny.

Dawny dom straznika-dozorcy domeny , ktory w dniu dzisiejszym jest recepcja, boutikiem ze wspanialymi pocztowkami, ksiazkami i drobnymi pamiatkami, oraz kawiarenka, gdzie mozna wypic dobra kawe, herbate, sok lub zjesc apetyczna kanapke.



__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 21:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madone

2. Ogrod „serre froide”

Zanim do niej wejdziemy witaja nas niesamowitej wielkosci drzewa Washingtonia robusta. Przed budynkiem, ktory obecnie jest w ruinie znajduje sie basen wodny pokryty nenufarami i liliami wodnymi.






__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 21:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madone

3. Sciezki ogrodnikow

Dominuje tu pejsaz srodziemnomorski, mijamy liczne drzewa oliwne, pomaranczowe, cytrynowe i pare drzew egzotycznych..






__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 21:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madone

4. Ogrod wodny.

Ogrod wodny jest osloniety trzema ogromnymi sosnami-parasolami, ktore daja niesamowity odblask w wodzie, zupelnie jakbysmy znajdowali sie w Provence. Ten basen wodny, ktory glownie sluzy jako rezerwa wodna jest otoczony dwoma mniejszymi basenami, gdzie rosna rosliny wodne a szczegolnie znany lotus (Nelumbo nucifera). Zauwazycie rowniez wspaniala statue Venus, znajdujaca sie po srodku glownego basenu.



5.Ogrod w stylu francuskim.

Ta czesc ogrodu jest troche cofnieta i reprezentuje typowa koncepcje ogrodu francuskiego, tak dobrze znana ze sredniowiecza. Aleje sa zaznaczone malymi buszami z bukszpanu, ktore lacza sie w punkcie centralnym. Jest to ogrod o bardzo prostej i rygorystycznej koncepcji skladajacy sie z czterech kwadratow krzewow bukszpanowych.



6.Schody centralne

Stanowiace aks centralny kompozycji ogrodu skladajacego sie z wielu tarasow, ktore sa dostepne poprzez liczne kamienne schody.




__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 22:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madone

7. Willa Majora Johnstona.

Zaglebiajac sie dalej w ogrod i pokonujac kamienne schody, ktore maja poczatek niedaleko basenu z Venus – znajdziemy sie przy domu, w ktorym mieszkal Major Johnston. Czesc centralna budynku byla na poczatku ferma. Major dorzucil dwa pawilony wedlug jego planow, osiagajac, ze dom jest otwarty na ogrod i stanowi jakby jego przedluzenie. Las, poza domem, ktory nie jest uprawiany i utrzymany w stanie dzikim rowniez nalezy do domeny.



Pora na slidy. Sa w czterech czesciach. Jezeli ktos chce skopiowac fotke - zadnych problemow, nalezy na nia kliknac i zrobic "save". Zdjecia robilam w kwietniu 2009 i sa moja wlasnoscia.


Serre de la Madone – Menton – czesc. I – kwiecien 2009

http://www.slide.com/r/GxvZtTTF5D-FjwxhlwX_Yom1Eburs0PK?previous_view=mscd_embedded_ url&view=original


Serre de la Madone – Menton – czesc II – kwiecien 2009

http://www.slide.com/r/MKVM4VZFoD_uctfvl_SirxX6esAcC4X5?previous_view=msc d_embedded_url&view=original



Serre de la Madone – Menton – czesc III – kwiecien 2009

http://www.slide.com/r/IOFwMw6XxD_0veJYYOUQbOyzZA66Owv9?previous_view=msc d_embedded_url&view=original



Serre de la Madone – Menton – czesc IV – kwiecien 2009-05-01

http://www.slide.com/r/Maniwg0R7D_VrdopGjms1HAcH7fmkOjr?previous_view=msc d_embedded_url&view=original


Zycze milego zwiedzania, mysle, ze bedzie sie Wam podobac w tym cudownym ogrodzie polozonym w dolinie Gorbio.

Dalsze szczegoly opisu ogrodu w nastepnym poscie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 22:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Marbelko, na bieżąco przeglądam Twój wątek i jestem zauroczona fotkami które pokazujesz....ja jestem wzrokowcem i bardzo lubię ogladać, a do tego kocham podróże ....
Slajdy zostawie sobie na jutrzejszy wieczór....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 23:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madone

8. Casa Rocca

Maly pasaz zaraz przy willi Majora i male schodki , prowadza do trzeciego domu znajdujacego sie w domenie, tzw Casa Rocca, otoczona wspaniala kolekcja kamelii, ktore kwitna w okresie listopad – maj (w zaleznosci od rodzaju). Casa Rocca sluzyla jako pomieszczenie dla sluzby, ktora towarzyszyla gosciom wlasciwiela domeny. Ciekawy ogrod, ktory otacza Casa Rocca byl ulubionym miejscem Majora, ktory uwielbial siedziec pod australisjskim drzewem o niesamowicie czerwonych lisciach, popularnie nazywanym „kolo ognia” i obserwowac krajobraz.





9.Belweder glicyn.

Miejsce na ktorym znajduje sie belweder pokryty jakby dachem glicyn jest nie tylko doskonalym schronieniem przed palacym letnim sloncem, ale rowniez bardzo przyjemnym miejscem w ciagu calego roku. Zaprasza do odpoczynku, kontemplacji i podziwu otaczajacego pejsazu. Patrzac z belwederu na wille Majora – widzi sie ja pod zupelnie innym katem.


__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Europa, upały, plażowanie Mar-Basia Europa 12 07-01-2020 18:49
Europa - co Polski senior mysli o niej. Mar-Basia Europa 101 23-06-2015 10:24
Nie ma to jak Europa! Mar-Basia Europa 45 05-02-2009 19:57
Europa dyskryminuje osoby starsze? - komentarze Basia. Ogólny 26 11-05-2008 15:02
Europa i wolontariat - komentarze czort Ogólny 3 03-04-2007 21:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.