menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #148541  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 09:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Taki komentarz b.premiera Belki w temacie obecnego wicepremiera... do śniadania jak znalazł...
Cytat:
– Jeżeli będzie tych szabel wystarczająco dużo, to kto wie. Chociaż ja już myślę, że pan Jarosław Gowin jest już na takiej straconej pozycji, że właściwie nie ma niczego do stracenia. On jest już przez Jarosława Kaczyńskiego właściwie skazany.

Po angielsku się to nazywa "dead man walking", czyli już polityczny nieboszczyk, ale jeszcze chodzi
– ocenił były premier.

Zakiwał się wicepremier z Krakowa jak promotor kiedyś.... Tamten miał swoją Nelly a ten Bielana z Żalkiem

A KACZYŃSKI w norze siedzi i ze śmichu się zwija jak Gowin na haku po łyknięciu Bielana się wykręca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148542  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 09:10
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jesteś pewien?
Cytuję
"dodam tylko senat uznal niewinnosc prezydenta....
sasiadka mi przyniosla te nowine...glosami 57- 43"
Co to znaczy ?
Senat uznał niewinność ......głosami 57 : 43
Czyli 57 było za niewinnością, a 43 za winą ?
Cysby ?
Tymczasem było wręcz przeciwnie. 57/100 senatorów uznało Trumpa winnym, a tylko 43 niewinnym. Róznica o 14 głosów! Jedynie dlatego, że tego typu procedury zwykle wymagają wiekszości kwalifikowanej(2/3), a nie zwykłej, wyszedł obronną ręką.
Co jak co, ale Ciebie o analfabetyzm funkcjonalny nie podejrzewałam.
Ale czego nie robimy dla idei......wiecznie żywych.

TAK, jestem. Wystarczy bowiem przeczytać orzeczenie Senatu (jeśli nie jest się analfabetą a za brak podejrzeń dziękuję), aby dowiedzieć się, że został uznany niewinnym takim właśnie stosunkiem głosów.
Za wykład z dziedziny arytmetyki stosowanej również dziękuję, ale z Konstytucją USA polemiki prowadzić nie zamierzam.
A tak dla informacji, to ten wynik senackiego głosowania ani trochę satysfakcji mi nie dostarczył, gdyż wg mnie bandytyzm polityczny i krańcowa nieodpowiedzialność tego człowieka w ostatnich dniach prezydentury zasługiwała na znacznie ostrzejsze potraktowanie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148543  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 09:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Newsweek BARDZO CIEKAWE!!!!
Najsłynniejsza reporterka sądowa PRL-u była informatorem bezpieki? Znany pisarz odnajduje dokumenty Barbara Seidler

/www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/najslynniejsza-reporterka-sadowa-w-czasie-prl-u-barbara-seidler-byla-tw-januszkiem-i/6p64j02
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148544  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 09:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Frat, żadne deklaracje nie pomogą.
Element animalny o którym pieprzą jak chorzy, wziął Cię na cel. Zwizualizuj sobie, będzie łatwiej.

https://filing.pl/wp-content/uploads...4e4f9a8d86.jpg

Przemądra Dostojna wie lepiej jak liczyć. Od Ciebie !!!
Reszta musi, bo się udusi.

Co do Trumpa, ja mam zdanie odmienne, utrwalone właśnie w końcówce kampanii,
ale wiem, że nie przestaniesz mnie lubić za to,
ani nie będziesz usiłował mi wymierzyć kopniaka wiedzą o mnie, a Ty masz jej najwięcej, bo ode mnie.
Gorzej jest z elementem, który ją zdobył w kanałach
Mnie ktoś próbuje, ale jak kiedyś wysmażę post z cennymi danymi,
będzie niespodzianka. A zrobię to jak się wkurzę, rzecz jasna, lub znów ktoś mi ruszy Ojca.

Ostatnio edytowane przez Lila : 15-02-2021 o 10:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148545  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jarku!
A co w tem dziwnego skoro była TW. Balbina, TW Terlecki, TW Dzieduszycki i różne takie z bliskim tow. partyjnym KACZYŃSKICH Kujdą, to czemu nie B. Seidler?

W naszem grodziszczu był taki jeden /nie musiał byc TW/ co jeszcze tow. z PZPR-u się nie zbączyli to on już wiedział czem będzie woniało.... A ojciec był blisko NSZ-u w czasie wojny.
A kariery obu Bilików .... jeden lekarz kadry lekkoatletów w szczycie, a drugi gwiazdor Dziennika.
No i przykłady karier od pożydowskiej sutereny do "biznesmana" z czasów głębokiej i późniejszej komuny nie są niespodzianką dla tych co im chciało się rozglądać wokół w tamtych czasach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148546  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:04
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

Co do Trumpa, ja mam zdanie odmienne, utrwalone właśnie w końcówce kampanii,
ale wiem, że nie przestaniesz mnie lubić za to,
ani nie będziesz usiłował mi wymierzyć kopniaka wiedzą o mnie, a Ty masz jej najwięcej, bo ode mnie.
Gorzej jest z elementem, który ją zdobył w kanałach.
Tak było z tą, która mająca się za sowę Ateny, niszczyła wtykami osobistymi forumowczkę.
Mnie ktoś inny próbuje, ale jak kiedyś wysmażę post z cennymi danymi,
będzie niespodzianka.
Lilu, mnie wystarcza świadomość, że potrafię liczyć do stu, a Twoje odmienne przekonanie ani trochę mi nie przeszkadza. To widocznie kwestia punktu widzenia.
Szanowne koleżeństwo lubi sobie wzajemnie przyklaskiwać niezależnie od oklaskiwanej wartości i niech tak pozostanie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148547  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Taki komentarz b.premiera Belki w temacie obecnego wicepremiera... do śniadania jak znalazł...


Zakiwał się wicepremier z Krakowa jak promotor kiedyś.... Tamten miał swoją Nelly a ten Bielana z Żalkiem

A KACZYŃSKI w norze siedzi i ze śmichu się zwija jak Gowin na haku po łyknięciu Bielana się wykręca

Warto zauważyć, że te Talleyrandy mają swoje korzenie w Platformie czyli można przyjąć założenie, że judaszkowa partia złożona jest z judaszków.
Nawet ci z PiS, mający skłonności do judaszowania,
wszyscy jak jeden mąż wylądowali w Platformie.

Patrzcie państwo, jak zdrada potrafi być zaraźliwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148548  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Lilu, mnie wystarcza świadomość, że potrafię liczyć do stu, a Twoje odmienne przekonanie ani trochę mi nie przeszkadza. To widocznie kwestia punktu widzenia.
Szanowne koleżeństwo lubi sobie wzajemnie przyklaskiwać niezależnie od oklaskiwanej wartości i niech tak pozostanie.

Frat, to jest KWA..kwa..kwa...nomen omen. Klub Wzajemnej Adoracji, w którym zdanie odmienne jest zbrodnią, a polemizowanie z nim, wymaga odwagi Ordona.
Mnie osobiście sprawia ogromną przyjemność sypanie piasku w szprychy jaszcza ( jak znam życie, KWA poleci do SJP ),
wiozącego amunicję wybraną z dołów po sławojce.

Wiesz M.. że - nie wiedzieć czemu- polubiłam Trumpa, choć mnie na początku drażnił tymi żonami,
choć miał upodobanie do Słowianek. Zadałam sobie trudu czytania rodowitych Amerykanów na TT,
i powiem Ci, że nadchodzą ciekawe czasy,
bo ma nie tyle zwolenników, co miłośników. Jak żaden przegrany prezydent. Być może będziemy świadkami narodzin trzeciej poważnej partii w USA.
To wszystko- wbrew pozorom- ma ogromny wpływ na Polskę. Ogromny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148549  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I Cenckiewicz..... też.

Cytat:
Jestem zwyczajnie zaniepokojony narastającą negatywną kampanią przeciw Polsce – myślę zwłaszcza o wydźwięku międzynarodowym – w związku z nominacją p. dr. Greniucha,....

Przytaczamy argumentację historyka:

Oceniając realnie sytuację, chciałbym oszczędzić Polsce awantur! (...).

Kandydatura na dyrektora IPN we Wrocławiu – bez względu na wszystkie dobre opinie które znam – ze względu na przeszłość, schematy i automatyzmy myślowe budowane na przekazie medialnym, obrazach, dawnych cytatach, filmach (w dodatku z upamiętnienia niemądrego marszu myślenickiego Adama Doboszyńskiego!)

i zdjęciach z charakterystycznym „salutem rzymskim”, po prostu Polsce szkodzi!

Acz kolwiek z trudem, ale trudno Cenckiewiczowi nie przyznać racji.

Robienie z neohitlerka funkcjonariusza organu PAŃSTWA to ciekawy PiSowski eksperyment.
Ale chyba po partyjnej linii ... z jednej strony komuniści, z drugiej neohitlerki i WUC KACZYŃSKI po środku ...
Ciekawy obrazek.
Na skalę międzynarodową i godny suwerena co na prostych kolanach wstał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148550  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarku!
A co w tem dziwnego skoro była TW. Balbina, TW Terlecki, TW Dzieduszycki i różne takie z bliskim tow. partyjnym KACZYŃSKICH Kujdą, to czemu nie B. Seidler?

W naszem grodziszczu był taki jeden /nie musiał byc TW/ co jeszcze tow. z PZPR-u się nie zbączyli to on już wiedział czem będzie woniało.... A ojciec był blisko NSZ-u w czasie wojny.
A kariery obu Bilików .... jeden lekarz kadry lekkoatletów w szczycie, a drugi gwiazdor Dziennika.
No i przykłady karier od pożydowskiej sutereny do "biznesmana" z czasów głębokiej i późniejszej komuny nie są niespodzianką dla tych co im chciało się rozglądać wokół w tamtych czasach.

Jeżeli powtarzasz kłamstwo wielokrotnie udowodnione,
to ja ze świadomością także nieprawdy,
będę pisała z uporem o TW OSKARZE.
Współpraca ze STASI.

TU nieważna jest prawda, tylko obrzucenie g.....

PS. a co ze Szczynukowyczem?
https://ksiazki.wp.pl/szczynukowicz-...78760107649g/8
Nie żyje w dalszym ciągu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148551  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
No i przykłady karier od pożydowskiej sutereny do "biznesmana" z czasów głębokiej i późniejszej komuny nie są niespodzianką dla tych co im chciało się rozglądać wokół w tamtych czasach


No cóż, słowo się rzekło. Znów osobista wtyka.
Tą sutereną wykończyłeś swego czasu Karola. Ktoś, kto marzyłby o suterenie, ale na bagnach ich nie mogło być.
Najgorzej jest w Polsce z tymi, pochodzącymi z czerwonych dzielnic nędzy, gdy trzcina z sufitu ( bynajmniej nie cukrowa) sypała się na głowy, a rodzice dawali imię szóstemu potomkowi na cześć Władimira Uljanowa.
Nowa władza, odbierając elitom pałace i dwory,
tym szóstym dawała wykształcenie na elitarnych, prowincjonalnych ''uczelniach'' kształcących majstrów od obsługi wrzecion.

Takie cuś od zarania wyniosło nienawiść po tatusiu czekiście, ale bez pochodzenia Feliksa.
https://www.youtube.com/watch?v=DQ9q...ature=emb_logo

Niektórzy żyją, ale awans z trzciny pod sufit w klatce niestety był niewymierny do zasług. Solidarność nie pomogła.

PS, następnym razem będą cytaty z pewnego forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148552  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jak WUC wyjdzie z nory może się potknąć, bo Zelnik Faraon też ma pochodne w UB i kto wie, kto wie czy na "premiera " nie donosił, bo wychodzą oprócz starych z 2016 i nowe fakty.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148553  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Mam spory ubaw widząc nagłówki -na resztę szkoda czasu-
z codziennymi tzw "sondażami".

Cytat:


W tym sondażu PiS mógłby liczyć w wyborach na 37,4 proc. głosów, Koalicja Obywatelska na 21,5 proc., a ruch Polska 2050 Szymona Hołowni na 16,2 proc. Oprócz tych ugrupowań, do Sejmu dostałyby się także: Lewica z 9,7 proc. poparcia, Konfederacja z 7,1 proc., oraz PSL-Koalicja Polska z 5,4 proc.

na jutro chyba będzie kolejny zestaw cyferek ... tylko w innej kolejności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148554  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:42
jarekcda jarekcda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2021
Posty: 7
Domyślnie

We wszystkich sondażach PIS ma największe poparcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148555  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Platforma w rozkroku, między nogami płynie Wisła, tak jest szeroki.

Platforma, gdy były demonstracje i babska krzyczały J***Ć PiS:
-cudowne powstanie, czas na cywilizację i prawa kobiet.

Platforma, gdy demonstracje osłabły:
-jakie znowu prawo do aborcji? Kompromis albo zakaz, żadnego mordowania dzieci. Dość tych lewackich bredni.

Ugrali politycznie trochę poparcia (albo tak pomyśleli), więc mogą przestać udawać, że ich obchodzą sprawy spoleczne. Karykatura partii bez kręgosłupa.
The duality of platforma.
Chyba się rozpadną na dwie części?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148556  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał jarekcda
We wszystkich sondażach PIS ma największe poparcie.


Witaj . To nic nie znaczy obecnie.
Nie sądzę, aby była III kadencja. Jeszcze tak w Polsce nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148557  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak WUC wyjdzie z nory może się potknąć, bo Zelnik Faraon też ma pochodne w UB i kto wie, kto wie czy na "premiera " nie donosił, bo wychodzą oprócz starych z 2016 i nowe fakty.


Zelnik jakieś funkcje sprawuje w partii, że ma takie znaczenie dla Ciebie?
Damięcki stary szpicel robi w Platformie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148558  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 10:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

No cóż, odpowiedź pojawiła się sama od judaszka z judaszkowej partii.

Cytat:
Jeżeli utożsamimy opozycję wobec PiS z aborcją na życzenie, PiS wygra następne wybory.
Paweł Zalewski

Więc o to chodzi.

Pasza, nie krytykuj tych co chcą ratować hipokryzją wizerunek. Będzie gorzej, gdy utożsami się waszych polityków z wyciem j****ć i w****ć.
Jeśli dacie się Państwo zepchnąć na pozycje radykalne, tak jak Wam doradza wielu „ekspertów”, to zrobicie dokładnie to czego oczekuje PiS. Niektórzy to zrozumieli,
ale trochę późno.
Wy konserwatyści źle odczytaliście nastroje. Zawsze wszystko psuliście w PO i to się nie zmieniło.
Jesteście hamulcowymi.
Co mnie osobiście nie przeszkadza, niemniej jasno widzę błędy, biorąc rzecz na zimno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148559  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 11:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Newsweek Biznes

Szwedzi wściekli na polski prom widmo

Port Ystad wydał miliard koron na budowę nowych nadbrzeży dla polskich promów. Tyle, że promów nie ma. Inwestycja przynosi straty a do tego UE grozi odebraniem milionów euro unijnego dofinansowania.

Ja mam ładną łódź wędkarską trzyosobową do sprzedania.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148560  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 11:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak WUC wyjdzie z nory może się potknąć, bo Zelnik Faraon też ma pochodne w UB i kto wie, kto wie czy na "premiera " nie donosił, bo wychodzą oprócz starych z 2016 i nowe fakty.

Jak zawsze wolę obrazki z natury, czyli takie jakie zdarzyło mi się z bliska oglądać.

I objawienia typu Piotrowicz i PRECZ z KOMUNĄ też
Jak z bliska obejrzałeś bezpartyjnego [ ] moczymorda - bojownika o wolność,
co żone miał partyjna aktywistkę POP na etacie kadrowej, a on wyznał, że był ...."działacz" KPNu i w 89-ym wyszedł z szafy.....

To co tam jakieś Zelniki i inne Seidler czy Falkowskie / bo i tej jakieś papiery już dawno zdaje się wynaleziono/?

Wtedy były takie, a dziś KACZYŃSKI ma bojówkarza Bielana z Żalkiem do obstawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.