menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:17
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Markbiz
Tak tylko to jest przejaw zrozumienia różnic kulturowych.....
A wątek się zaczął od przejawów rasizmu.
Islam nie jest religią zbudowaną na szacunku do kobiet...
Mało jest związków z muzułmanami które przetrwały próbę czasu.. A rozwody są u nich bardzo proste.....
Sorry odbiegłam od tematu -staruszki tak mają
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #22  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
No dobrze, to są ogólniki ,a jak byście zareagowali na związek swojego dziecka z kimś nie całkiem białym hę?????
Odpowiem Ci Malgosiu, a raczej podpowiem. Gdyby do tego doszlo jestem wiecej niz pewna, ze zaakceptowalabys wybor Twego dziecka. Z poczatku moze wydawaloby Ci sie to absurdalne ale po glebszym przemysleniu dostali by Twoja zgode. Cos wiem na temat. Swiat sie zmienia, ludzie podrozuja, studiuja w mieszanych "etnicznie" uniwersytetach swiata.....ludzie sa tylko ludzmi, a kolor skory nie powinien byc wskaznikiem. Ale to jest moja osobista opinia, ktorej nikomu nie chce narzucic.
Jedno wiem napewno, ze kazda probe rasizmu w jakielkowiek formie bede tepic i dawac "wciry" tym co to robia, nawet pod "przykrywka" naiwnosci.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #23  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:19
Markbiz's Avatar
Markbiz Markbiz jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Kraków
Posty: 125
Domyślnie Tutaj masz rację....

Cytat:
Napisał marbella123
Tu nie chodzi o INNYCH - tu chodzi o NAS!!!!!!! I tu wlasnie lezy problem....
Inni sa krajami laickimi, gdzie kosciol nie sprawuje wladzy. Czytalam dzisiaj w jakies wypowiedzi, ze 90 % Polakow uwaza sie za katolikow....myslalam, ze bedac katolikiem nie wypada byc rasista. Nie mam nic przeciwko krajowi katolickiemu ale jezeli jest sie katolikiem, to powinno sie nim byc od poczatku do konca. U "innych" wszelkie manifesty rasismu sa surowo karane. Najlepszy przyklad Anglia gdzie polskie, katolickie dzieci maja duze problemy z integracja w szkolach publicznych bo siedziec kolo "murzyna" to sie nie da!!!!!!....bo Mamusia i Tatus....mowia, ze....... Ida wiec do szkol prywatnych.....i tam tez maja sporo problemow.

Mysle, ze dobrze, ze Ela wstawila ten artykul.

Mam rodzinę w Szkocji i o takim samym problemie mi wspominali..... a żeby było śmieszniej to ta polska rodzina stwarzająca ten problem nie mówiła po angielsku... i osoba z mojej rodziny występowała w tej sprawie jako tłumacz....
Zresztą jest czasem wzywana do innych spraw związanych z brakiem znajomości języków u naszych rodaków w Szkocji.

__________________
Pozdrawiam Edward
  #24  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja wiem ,ze zaakceptowałabym na pewno bo mnie interesuje jaki ktoś jest ,a nie jakie ma cechy etniczne I pewnie nawet bym się specjalnie nie zastanawiała.A jakie piękne mialabym wnuczki ha!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #25  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nie -nie wydaje mi się ,żeby marbella przejaskrawiała problem .W Anglii większość emigracji zarobkowej to ludzie z małych miasteczek (które tak kochacie) i o niskim poziomie wykształcenia -i to podejście jest niestety takie właśnie .To samo jest wśród masy "greenpintowej" i "jackowej" Polonii w Stanach .

Dziekuje Malgosiu...w koncu bywasz w Anglii, mieszkalas dos dlugo w Stanach i znasz sytuacje. Ja, w Anglii bywam, a raczej bywalalm sporadycznie - krotka wizyta na jakas ciekawa wystawe albo spektakl teatralny - ale prase czytam i wielkokrotnie za glowe sie lapie i jest mi poprostu wstyd. A Ci co maja zastrzezenia, musza zdjac klapeczki z oczatek i popatrzec trzezwo na realnosc do czego czasami jestesmy zdolni.

Malgosiu, nie wiedzialam, ze w jakims "okresie" bylas "forumowa zydowka". Teraz ten zaszczytny tytul przelano na mnie. I tak naprawe, moge w dniu dzisiejszym smialo powiedziec, ze mi to zwisa!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #26  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ja wiem ,ze zaakceptowałabym na pewno bo mnie interesuje jaki ktoś jest ,a nie jakie ma cechy etniczne I pewnie nawet bym się specjalnie nie zastanawiała.A jakie piękne mialabym wnuczki ha!!!!!

No wlasnie Malgosiu, te wnuczki.....pomysl jakie moglyby byc piekne....najpiekniejsze i najwspanialsze WYSOKOSCI!!!Hihihihi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #27  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
MARBELLA, czy Ty aby nie przejaskrawiasz problemu??????

Zdecydowanie tak.
I nawet wiem ,dlaczego.

ps.Małgosiu ,wnuczki czekoladki są przepiękne.
Ale na pytanie czy chciałabym mieć akurat swoją, odpowiem - NIE.
Po co mam się udawać kogoś,kim nie jestem?
Oczywiście , nie miałabym nic do gadania w tej sprawie.I nawet nie usiłowałabym mieć.
  #28  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:59
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
No dobrze, to są ogólniki ,a jak byście zareagowali na związek swojego dziecka z kimś nie całkiem białym hę?????

I ja nie wiem jak bym zareagowała ??
Ale czy miałabym coś do powiedzenia , coś decydującego.... to jest już inna inszość....
Jak znam moje dzieci , to wysłuchałyby....i ....zrobiły po swojemu , czyli tak jak im serce dyktuje...
  #29  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 17:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał starAnna
Tutaj w Austrii, przwodniczacy jednej z partii, zaproponowal zeby obcym zakladac obroze na szyje, elektroniczne obroze! Teraz wyszlo na jaw, ze ten wlasnie urodzony austriak, ojciec 5 dzieci, ma kochanke gruzinke, wywiazala sie dyskusja, czy ona tez ma nosic obroze! Wstyd! Czyli problemy z obcymi sa w kazdym panstwie i tylko od ludzi zalezy jak sa traktowani!

Aniu, Austria jest znana z takich rasistowskich pogladow, nie na darmo wydala jednego z najwiekszych zbrodniarzy swiata. Jestem pewna, ze wsrod Twoich najblizszych sasiadow, dobrych katolikow cyz protestantow znajdziesz niechetnie nastawionych do cudzowiemcow, kimkolwiek sa!!! Mysle, ze moglabys nam o tym niejedno powiedziec.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #30  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 17:05
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

W moim mieście mieszka obecnie bardzo dużo Hindusów, którzy prowadzą swoje interesy na naszych słynnych bazarach, a również prowadzą liczne hurtownie tkanin.
Można ich spotkać wszędzie....w sklepie, na spacerze...i jakoś nie zauważyłam objawów agresji wobec nich...nawet nasza plotkarska prasa nie odnotowała takich przypadków...
Myślę, że nie jest z nami aż tak żle...
  #31  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 17:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Bo czarny to choroba, to śmieć, który przyjeżdża do Polski niewiadomo po co! Jasne… Z praktyki wiem, że mieszkaniec Afryki nie przyjeżdża do Polski żeby pracować na budowie
..

Myślę,że reakcję tłumu i tłumoków, spowodowała warszawska afera z Simonem Molem.
Wprawdzie on nie żyje,ale liczba ludzi których pociągnął do grobu jest olbrzymia, ponoć.
Nie ma co dorabiać do tego ideologii o flądrze.Flądra , w języku polskim oznacza nie tylko rybę.I nie ma to nic wspólnego z rasizmem.
  #32  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 17:58
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart) Sezon: rezeda i ogórki

Myślę, że zgrabny artykulik powstał zamiast: szukania Yeti, opisu kręgów zbożowych w Wylatowie czy rewelacji o ponownym pokazaniu się potwora w Loc Ness. Tamaty ograne, a ten... świeżynka i jaki nośny, w dodatku artykulik można napisać bez wychodzenia z domu...
Zwróćcie uwagę - starszy pan... jasne, nikt nie uwierzy, że młodzież jeżdżąca po całym swiecie, studiujaca w różnych uczelniach, pracująca w firmach międzynarodowych zwraca uwagę na taki drobiazg jak kolor skóry... no a starszy, wiadomo - beton, głaz... nie zmieni swych poglądów za nic... więc pewnie: rasista, ksenofob, moher... bo takie poglądy pewnie ma, powinien mieć... nie ma? no, przecież choć jeden tak myślący się znajdzie... więc i taka sytuacja mogła zaistnieć...
Nie chcę powiedzieć, że rasizm jest nam, Polakom, obcy... ale myślę, że formy rasizmu i jego obiekty są zupełnie inne od przedstawionych w artykule.
"Ładnie" nas młodzi dziennikarze widzą i opisują...
__________________
  #33  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 18:11
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Tu nie chodzi o INNYCH - tu chodzi o NAS!!!!!!! I tu wlasnie lezy problem....
Inni sa krajami laickimi, gdzie kosciol nie sprawuje wladzy. Czytalam dzisiaj w jakies wypowiedzi, ze 90 % Polakow uwaza sie za katolikow....myslalam, ze bedac katolikiem nie wypada byc rasista. Nie mam nic przeciwko krajowi katolickiemu ale jezeli jest sie katolikiem, to powinno sie nim byc od poczatku do konca. Mysle, ze dobrze, ze Ela wstawila ten artykul.
Marbellko,gdyby Polacy byli tak gorliwymi katolikami,to powinni postępować w myśl zasad nauk Chrystusa,a niestety daleko ,daleko nam do tego.I to tak w stosunku do ludzi jak do zwierząt.Jest takie powiedzenie"modli się pod figurą,a diabla ma za skórą"i niestety tak ten katolicyzm wygląda.Generalnie jesteśmy jeszcze zapyziałym społeczeństwem i jak słyszę,zresztą w swojej rodzinie z ust mlodego człowieka,że nienawidzi gejów,to szlag mnie trafia i pytam co zrobili mu złego.Ale dobrze że niektórzy/np.Poniedziałek i inni/ zaczynają mowić o sobie i swojej orientacji.Może to wreszcie zmieni naszą mentalnośc,tak w stosunku do innych nacji jak rownież co do orientacji seksualnej.
__________________
  #34  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 20:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nienawidzę dwulicowości obojętne ze względu na wyznanie, kolor skóry. Dla jasności chodzi mi o zapach. Do mnie było skierowane zdanie, że śmierdzę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #35  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 20:31
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nienawidzę dwulicowości obojętne ze względu na wyznanie, kolor skóry. Dla jasności chodzi mi o zapach. Do mnie było skierowane zdanie, że śmierdzę.
Przez kogo? Jakiegoś jełopa niewątpliwie!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #36  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 20:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Przez kogo? Jakiegoś jełopa niewątpliwie!!!!
E tak bym tej nie nazwał!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #37  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 20:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
E tak bym tej nie nazwał!
Bo ty jesteś gentleman w każdym calu Tadziu -wezmę juz to ch@mstwo na klatę
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #38  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 20:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu choć "prostak i cham" jak to jest rozsyłane przez priv ale swój honor mam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #39  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 22:34
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Mysle,ze w kazdej spolecznosci mozna rozroznic ludzi mniej lub bardziej tolerancyjnych.
Polska,czy tez inny kraj europejski - nie ma to zadnego znaczenia.
Nie mozna generalizowac,ze ten,czy inny kraj jest pod tym wzgledem mniej lub bardziej tolerancyjny.
Nikt nie prowadzi takiej statystyki.
Rasizm czy wrogosc do innych grup spolecznych wywodzi sie czesto z domu rodzinnego i jest przenoszona na przedszkole,pozniej szkole,prace.
Jesli dziecko od najmlodszych lat slyszy przy rodzinnym stole wrogie,obrazliwe slowa kierowane bardzo czesto pod adresem innych grup spolecznych,to czego mozna wymagac od takiego czlowieka w jego doroslym zyciu?
Pojdzie w swiat przekonany,ze rodzice,koledzy mieli swieta racje wyszydzajac innych.

Przejawy rasizmu znalismy juz od najmlodszych lat:
..."Mama powiada:
- Napij sie mleka - a on na drzewo mamie ucieka"....
albo to:
..." Mama powiada:
-Idz do kapieli - a on sie boi,ze sie wybieli"...
Znacie to?
Ja tak.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #40  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 23:09
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Gaduła

Cytat:
Napisał Karol X

Przejawy rasizmu znalismy juz od najmlodszych lat:
..."Mama powiada:
- Napij sie mleka - a on na drzewo mamie ucieka"....
albo to:
..." Mama powiada:
-Idz do kapieli - a on sie boi,ze sie wybieli"...
Znacie to?
Ja tak.

ja jeszcze pamiętam taki wierszyk do zabawy, w których słowa były takie:
- ...jak to miło i wesoło, kiedy Chinka tańczy wkoło..

To też było rasistowskie? bo juz nic nie łapię, skoro wierszyk o Bambo był rasistowski, to co nie jest rasistowskie.

Oooooooo! już znalazłem to, co nie jest rasistowskie
No i niech mi ktos powie, że w tych słowach jest rasizm. Ino sama tolerancja.

http://www.youtube.com/watch?v=vQuz-B_0IuM
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? część 2 Bajadera07 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 257 25-05-2009 12:01
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 16:10
Czy jesteśmy obiektywni? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 13-04-2008 18:09
Czy naprawdę jesteśmy tacy ??? lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 19-03-2008 16:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.