menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 16-01-2011, 22:01
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie

Nie odpowiem Ci na to pytanie - wierzę w reinkarnację czy nie.
Ciekawa jestem zdania innych.Albo takie kwestie rozpatruje się w kategoriach religijnych , albo naukowo, wtedy pewne rzeczy musza się wzajemnie wykluczać.
  #202  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 22:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie

Od pewnego czasu znowu śnię.
Przedwczoraj śnił mi sie Dom.Duży dom i ja w nim mieszkałam z przodu,ale tak jak bym ja tej części w tyle nie znałam.
Weszłam do tyłu Budynku i były to olbrzymie pokoje,nieumeblowane i brudne z olbrzymimi oknami.W pierwszym siedziały czarne Ptaki a wokół rozwalone albo węglę lub coś innego czarnego.
W następnym także chłód i brud i pusty pokój.
Potem weszłam do małej kuchenki i tam stała lodówka i ja ja otwarłam a we środku było świeżutkie mięso od szynki i żaberka i trochę poplasterkowanej kiełbasy.
W następnej kuchni był piec kaflowy kuchenny ale wszędzie zimno.
Weszłam do łazienki i kafelki wszędzie i naraz pokazała się woda,ale czysta woda i wołam moja połowę chodż i On w taka klapę nadepnął i ta woda z szumej odpłynęła.
Rano miałam dość.
Od pewnego czasu bardzo dużo mi się śni znowu,Co mnie prześladuje.
To na nocke tyle a zobacze co pośni mi sie w najbliższych dniach.
Pozdrawiam miło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #203  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 22:51
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Oj dużo niepokoju w tych snach Twoich Eledantku...moze to jeszcze odbicia przeżyć związane z odejściem Tadeusza...przecież my to bardzo przezyliśmy bez względu na sympatie , czy antypatie....???a moze Twoje wewnętrzne ciągłe lęki związane z zagrozeniem powodziowym u Was???Twoim zdrowiem ?a swoją drogą jeszcze się ustosunkuję do tych Twoich snów......
  #204  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 23:24
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wiesz Eledantku sny o domu są dobrymi snami, okna symbolem związanym z domem...inne elementy zwiastują jakąś tajemnicę, wiedzę o tajemnicy, ale i niebezpieczeństwo, braki w potrzebach, ale tez dużo niespodziewanych przyjemnosci, radości..moze odwiedziny...ale i kłótnie, zawzietości...widzisz..ot jak i w życiu wszystko się przeplata....dobrej nocki Ci
  #205  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 23:30
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witaj serdecznie.

Malwinko dziękuję Tobie za miłe słowa.
To nie śmierć Tadeusza,ale już od grudnia początku mam jakieś obawy i czekanie na coś.
A wyrażnie wiem że to mnie nie dotyczy.,może ktos w moim otoczeniu,sprawia że ciągle cos mnie ostrzega i informuję.
Zobacze i przypilnuje siebie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #206  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 23:34
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bardzo mi się podoba jak mówisz, ze zobaczysz i przypilnujesz siebie....i tak...trzeba przypilnować siebie cokolwiek to by znaczyło....nie moża polegac tak do końca tylko na lekarzach, gwiazdach,wrózbach....trzeba pilnowac siebie...hihi
  #207  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 23:52
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Najlepszą osobą która jako wróżka z nieba mnie ochrania to jest moja zmarła Matka.

Jej ostrzeżenia dają mi dużo do myślenia.
Śpij spokojnie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #208  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 01:50
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Śnił mi się dziwny sen... Niezapomniany Rysiek Rydel. Właśnie skończyłam oglądać film o nim i Dżem-ie Skazani na blusa
  #209  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 09:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Krysiu..to bardzo dla mnie wstrząsający film....o człowieku...artyście....jego otoczeniu....wszystkich implikacjach.....
  #210  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 09:37
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Masz rację Malwinko. Dopiero po obejrzeniu pierwszy raz tego filmu zaczęłam rozumieć piosenki Rydla. Ten niutemperowany, zbuntowany chłopak, później alkoholik i narkoman- śpiewał swoje życie. Te jego piosenki są takie smutne, dlatego nie rozumiane.
  #211  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 17:46
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Zastanawiać się należy raczej nad tym dlaczego coś się nam śni, co chce nam przekazać podświadomość. Ona komunikuje się z nami właśnie w snach.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #212  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 18:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Witam Elizko2..no włąsnie na tym wątku od czasu do czasu próbujemy się nad tym zastanawiać....nasze spostrzezenia, wątpliwosci , informacje wyrażamy tez na wątku "Magiczne aspekty naszego życia"bo czasem treści obu wątków się przeplatają...zapraszam Cię Elizko do rozmów naszych w wolnych chwilach...
  #213  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 21:10
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Kamo poruszyłaś kwestię reinkarnacji, -wiara w powrót duszy po śmierci do nowego ciała, ma tysiące lat, przeciez wyznaje tą teorię miliony ludzi, szczegolnie wszelkiego rodzaje religie wschodu, w ewangelii tez mozemy doczytać wiarę w ponowne przyjscie zmarłych proroków, Od czasu, kiedy zaczęłam zgłębiać tajniki tej wiary, obserwować swoje wlasne doświadczenia, wpatrywac się w niejednokrotnie niewyjaśnione reakcje niektórych ludzi, którzy znajdowali się w danym miejscu poraz pierwszy, a byli przekonani, ze te miejsca są im bliskie, ale nie wiedzą skąd, a po rozmowie okazywało się, że od dziecka marzyli o odwiedzeniu tego miejsca, zaczęłam dokładnie wsłuchiwać się w niby fantazje małych dzieci, - coraz bardziej przekonana jestem , ze istnieje reinkarnacja, Zaczęłam wierzyć w życie w innych wymiarach, których my nie dostrzegamy, bo mamy za mało rozwinięte zmysły, Bardzo ciekawi mnie ten temat, Sny dla mnie są przekazem nie tylko naszej podswiadomosci, ale też nadświadomosci, która wyprzedza wydarzenia i jakis symboliczny sposób chce przekazać nam coś, co moze się wydarzyć, lub jesteśmy na jakiejs drodze, gdzie spotka nas przeszkoda, którą powinnismy ominąć, lub zauwazyc , zeby nie upaść, Ale to jest temat do szerszej dyskusji.
__________________
]


  #214  
Nieprzeczytane 20-01-2011, 10:36
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Jestem katoliczką, więc odrzucam ideę reinkarnacji. Powtórne Przyjście nie ma nic wspólnego z reinkarnacją. Czuję jednak ogromną pokorę do tego co potrafi rejestrować nasz mózg i wrzucać do podświadomości pomijając jakby udział świadomości. Całe życie oglądamy obrazy w życiu, filmach, słuchamy ludzi. Obserwując świat wielu spraw nie dostrzegamy. One mogą powracać właśnie w snach. Przypisujemy im potem magiczne znaczenia. Może po prostu za mało znamy swój mózg i jego genialną konstrukcję? Zdarzają się oczywiście sny prorocze (sen Józefa), ale one mają jakby znaczenie marginalne. Poza tym do sfery snów ma dostęp, o czym wspominają egzorcyści, także zły duch. Dlatego nawet w przypadku snów niezwykłych (dotyczących sfery duszy) należy zachować niezwykłą czujność.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #215  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 13:37
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Uśmiejecie się ze mnie. Takiego snu to jeszcze nie miałam. Śniło mi się, że jestem w serialu"Moda na sukces" i biorę udział w życiu bohaterów, tylko, że to nie jest film, ale rzeczywistość. Poznałam wszystkich osobiście, ale miałam z nimi same problemy. Po przebudzeniu chciało mi się śmiać z tych majaków.
  #216  
Nieprzeczytane 26-01-2011, 10:26
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

hihi...gdzie tam sięgasz marzeniami?no, ale nigdy nie zaszkodzi poznac nowych , ciekawych ludzi...hihi ...chociażby nocnie.....
  #217  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 16:26
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Chyba warto zatrzymac się na chwilę nad treścią marzeń sennych. Mogą sporo powiedziec o nas samych: pragnieniach, lękach...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #218  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 16:34
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie O snach:

...mogą] sygnalizować początek choroby...http://www.masterminds.pl/Tajemnicze...robe..651.html
  #219  
Nieprzeczytane 10-02-2011, 16:13
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

...lub chorobę...chorzy na płuca często wznoszą sie i latają w snach...
...późna i obfita kolacja wraca w snach w postaci koszmarów...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #220  
Nieprzeczytane 10-02-2011, 16:20
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Śnią mi się skrawki i rano już o wszystkim zapominam i tak trzymać.Potem męczą mnie te koszmary cały dzień i zastanawiam się czy miałam jeszcze coś zrobić,czy o czymś zapomniałam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kabaret SEN... Kazimierz Humor, zabawa - wątki archiwalne 177 06-01-2010 14:51
Dziwny komunikat an_inna eSenior 12 02-12-2007 18:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.