menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #421  
Nieprzeczytane 29-09-2012, 09:00
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #422  
Nieprzeczytane 01-10-2012, 17:03
Mercedes Mercedes jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Giżycko
Posty: 4
Domyślnie

Przez weekend udało mi się zrobić ładny szalik dla syna. Niestety poniedziałek nie przyniósł nic nowego, miłego. Szara rzeczywistość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #423  
Nieprzeczytane 01-10-2012, 19:42
Eunicka's Avatar
Eunicka Eunicka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska, Pomorze
Posty: 101
Domyślnie Kto komu co przynosi

Mnie Poniedziałek przyniósł słoneczny ranek, pochmurne popołudnie i deszczowy wieczór. Wcześniej, Weekend przyniósł mi powidła śliwkowe, najpierw śliwki się wydrylowały, a potem upiekły się w piekarniku. Niedzielny poranek, wraz ze słońcem przyniósł rozmowy z bliskimi i ulubione programy tv - Makłowicza w podróży i Wideotekę. Po południu przyszedł do mnie spacer z koleżanką, a następnie przybyła do mnie filharmonia z pięknym koncertem chóru chłopięco-męskiego Escolania de Monserrat z Katalonii. I słychać było dzwony kościelne, odbite echem od gór, a śpiew chłopięcy toczył się po kamiennych sklepieniach klasztoru.

Około ósmej dzisiejszy ranek przyniósł mi pyszne śniadanie. Zagotował się wrzątek, wpadła do niego łyżeczka masła i ćwierć szklanki kaszy jaglanej, po paru minutach dodały się płatki owsiane, szczypta soli, łyżeczka soku z cytryny, pół jabłka się wkroiło, szczypta kurkumy się dodała i mała chochelka powideł, trwało to ok. 20 minut. Poniedziałkowe przedpołudnie przyniosło mi utarczki z neurologiem, który tydzień temu kazał mi przyjść w tym tygodniu z wynikami Rtg kręgosłupa, ale dzisiaj stwierdził, że ma już na liście 10 nazwisk i szef go zabije, jak przyjmie więcej. Trochę mnie to zdziwiło, bo poczekalnia była puściusieńka, więc postanowiłam odczekać, jak się sprawy potoczą. Wreszcie spłynęła na mnie łaska bycia przyjętą, dzięki czemu poniedziałkowe południe przyniosło mi skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne. Nawiasem mówiąc, nie ma to większego znaczenia, gdyż na ten rok zapisów nie przyjmują, a na rok przyszły będą zapisy w grudniu, lecz trzeba będzie mieć "świeże" skierowanie, gdyż jego "ważność" wynosi miesiąc. Życie seniora jest pełne poniżenia, dlatego przez długi czas nie chodziłam do lekarzy, a teraz jedynie perspektywa rehabilitacji skłoniła mnie do zmian. Skłoniła, ale nie zmusiła. Nie dostaną mojej duszy.

Następnie, wieczór mi przyniósł miłą rozmowę na Skype'ie, po czym włączyły się wiadomości tv.
Życzę wszystkim samych miłych prezentów od losu, ale po cichu Wam powiem - pomyślcie o sobie, sięgnijcie po nie sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #424  
Nieprzeczytane 02-10-2012, 07:47
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam.Ogarnąć wszystko,kiedy jesteśmy same graniczy to z cudem.Zdani jesteśmy na siebie i mam tak ,ze każde niepowodzenie i niezałatwienie czegoś dołuje mnie.
Staram się żyć normalnie i nie czekać tylko na to co przyniesie los ,lecz samemu na ile możemy urozmaicić sobie życie.Potrzebni nam są przyjaciele z którymi rozmawia się o wszystkim-warto o nich dbać .Pozdrawiam.Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #425  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 11:39
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 868
Domyślnie

Eunicka wpadłabym do Ciebie na takie śniadanie!

Może nie tyle jeść, co patrzeć jak przygotowujesz! (pomogłabym ciut!)

Pozdrawiam wszystkie Panie tu bywające! Gorąco!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #426  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 14:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eunicka
Życzę wszystkim samych miłych prezentów od losu, ale po cichu Wam powiem - pomyślcie o sobie, sięgnijcie po nie sami.

Witam. Doskonale napisane - kazda samotna seniorka lub samotny senior powinien dobrze zapamietac te rade Eunicki.

Gwoli wyjasnienia, jestem "seniorka" kalendarzowa od dosc dawna, ale nie samotna. Cale szczescie. Jednak wszystko mozliwe i kiedy mi sie to przydarzy, jako, ze wypadki chodza po ludziach - bede pamietala o slowach Eunicki - "bede myslec o sobie, siegne sobie sama po prezenty losu".

Cieplutko pozdrawiam wszystkich samotnych.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #427  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 20:11
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Właśnie trzeba pomyśleć o różnicy być samotnym, a być samemu, bo jest tutaj różnica. Można być samotnym lub samym z wyboru, a jeśli nie lubi sie tego stanu, to trzeba wyjść do ludzi, najlepiej też tych samych lub samotnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #428  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 21:11
Eunicka's Avatar
Eunicka Eunicka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska, Pomorze
Posty: 101
Uśmiech Serdecznie pozdrawiam

Basiu, jestem zaszczycona . Widzę, że mamy wiele wspólnych zainteresowań, lubimy podobną muzykę i malarstwo (fowizm). Czytasz może w oryginale Marqueza? Niedługo zaczynam naukę (właściwie to kontynuacja) hiszpańskiego i studiowanie kultury hiszpańskiej.

Amii, przepis i inspirację do własnych odmian tej zupy wzięłam z Anny Ciesielskiej (Filozofia zdrowia), jednak częściej niż zboża, wcinam jajeczne śniadania. Już mnie poniosło i jedno opisałam, ale zrobił się OT i skasowałam. Kusi mnie napisać książkę kucharską, ale jestem leniwa.

Opcjo, zdaje mi się, że nie zawsze ten podział jest wyraźny. Czasami deklarujemy samotność z wyboru, choć dusza tęskni do pary, a bywa że niby szukamy tej pary, ale w decydującym momencie dajemy dyla. Ja chyba tak mam. Wolę wielu różnych znajomych od zobowiązań, bo już nie raz zabolało to i owo. Ale i tak wychodzi na Twoje, bo właśnie wychodzę z kąta, nie czekając, że mnie znajdą. Na szarość nie ma mojej zgody, choć złudzeń też nie mam. Może inni mają mniej szczęścia a może optymizm przyciąga powodzenie. Pierwsza zasada Huny: "Świat jest jaki myślisz, że jest".

Aniu, nie chcę się wymądrzać, ale może ciesz się tym, co Ci się udało... Przyznam, że też nie ogarniam, ale idę dalej.

Życzę wszystkim jasnych dróg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #429  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 06:59
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Pozdrawiam .Zaczynamy nowy tydzień i nowy dzień.Jakoś te dni lecą smętnie i u mnie jesiennie.
Te długie samotne wieczory są smutne.Nie jestem zwolenniczką oglądania seriali i najlepiej lubię poczytać coś i posłuchać muzyki.
Tak to jest,gdy zostaje się samej i niema z kim porozmawiać,czy wspólnie posiedzieć.Miłego dnia Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #430  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 15:34
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich.jako samotna chcę tu do Was dołaczyć.To nie jest tak,ze zawsze można WYJŚĆ DO LUDZI To tylko tak się mówi.Nie zawsze jest gdzie.Nie kazdy ma rodzine.Z biegiem lat ludzien odchodzą .Odchodza na drugą stronę.
http://www.youtube.com/watch?v=dYW5c...ature=youtu.be
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #431  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 14:13
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Przesyłam wspomnienie wiosny dla wszystkich samotnych
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #432  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 17:49
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=P0I6X...feature=fvwrel
Odpowiedź z Cytowaniem
  #433  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 21:15
maj521's Avatar
maj521 maj521 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 032
Domyślnie

Piękne te kasztany.... Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #434  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 12:40
czerwonawyspa's Avatar
czerwonawyspa czerwonawyspa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 29
Domyślnie

musimy realizować swoje pasje, szukać nowych dróg, być aktywni. Przez całe życie tak zabiegani, a tu nagle po przejściu na emeryturę mamy ogromną ilość czasu wolnego - spróbujmy robić to na co kiedyś nie mieliśmy czasu :-)
__________________
"Wyleczyć można tylko tego kto chce być zdrowy" - zapraszam na mojego bloga: www.tradzik.eu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #435  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 08:24
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam .Najbardziej to mnie zastanawia,czy czasem nie pogubiłam się w tym zagmatwanym świecie.Ciężko mi wyjść na prostą i będąc sama pewnikiem tego nie uczynię.
Teraz będąc na emeryturze mamy więcej czasu wolnego ,którym gdy dobrze zarządzimy będziemy zadowolone.
Ja od kilku dni porządkuję piwnicę .Przede wszystkim przetwory .które latem robiłam.Gdy zajmiemy się pracą czas nam szybciej mija .Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #436  
Nieprzeczytane 19-10-2012, 12:56
AnekSadek's Avatar
AnekSadek AnekSadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 5 767
Domyślnie

Ania????
A gdzie Ci sie tak spieszy??? Jesli wolno spytac. Ja narzekam bo czas mi ZA SZYBKO mija!
Z checia wrzucilabym wsteczny bieg!
__________________
Radość dzielona jest pomnożona
Smutek dzielony jest pomniejszony...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #437  
Nieprzeczytane 23-10-2012, 21:05
Eunicka's Avatar
Eunicka Eunicka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska, Pomorze
Posty: 101
Domyślnie A nie zapominajcie o dobrym śniadaniu

Dedykuję zwłaszcza amiii

Odpowiedź z Cytowaniem
  #438  
Nieprzeczytane 25-10-2012, 16:26
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Tak myślę,że czas sobie siąść a nie pędzić.Świat jest taki jaki był,tylko pośpiech,ten zły doradca.Czy ja się nie nauczę powoli żyć.Nie chodzę już do pracy jestem sama a czas,który mi dany nie jest należycie wykorzystany.Są sprawy ,które mogły by poczekać ,ale za wszelką cenę muszę wykonać .Później się okazuje,że źle zrobione .Łapię się na tym coraz częściej .Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #439  
Nieprzeczytane 25-10-2012, 16:54
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eunicka
Dedykuję zwłaszcza amiii


A dzięki piękne Eunisiu!
Zapach mnie tu zwabił!
Dzieło sztuki!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #440  
Nieprzeczytane 02-11-2012, 20:23
maria123's Avatar
maria123 maria123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: śląskie
Posty: 39
Domyślnie

Czy nie ma juz samotnych ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.